Skocz do zawartości

jakub

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez jakub

  1. jakub odpowiedział(a) na Bzzz temat w E46
    Czyli naprawa kosztowała tyle, ile ja muszę dopłacić do benzyny w stosunku do tego co zużyje diesel. Przez dwa lata. Swoją drogą samozapłon spowodowany wtłoczeniem oleju przez turbo to znana usterka Czemu producent nie wymyśli prostego zaworu zamykającego dopŁyw powietza po wyłączeniu zapłonu?
  2. Wystarczy popatrzeć jak chłopcy z BMW-Sauber kombinują z bolidem F1. Metoda prób i błędów. Odnoszę wrażenie, że nowe modele BMW są testowane już po przekazaniu nabywcy. To wszystko efekt globalizacji, cięcia kosztów i ciągła zmiana kooperantów w poszukiwaniu ciągle tańszych.
  3. jakub odpowiedział(a) na jakub temat w E46
    kiedys nie wyczujesz jak ci podskakuja na zakrecie i poczujesz jak drzeo w maske sie wbija!!po to ktos wymyslil diagnoze zeby byc pewnym ze jedziesz bespiecznie a nie na wyczucie :!: na wyczucie mozna babe po tylku klepac :!: Doświadczony kierowca po kilkuset metrach wie, że amorki nie są ok. U mnie jest z autem wszystko idealnie, pytałem tylko o doświadczenie z % na diagnostyce.
  4. jakub odpowiedział(a) na jakub temat w E46
    Czyli ja mam lepsze :)
  5. jakub opublikował(a) temat w E46
    Diagnosta powiedział, że w BMW to norma. Dwa dni temu byłem Cooperem na badaniu i wykazało 76-77%. Zbierać kasę na nowe amorki czy te jeszcze posŁużą?
  6. jakub odpowiedział(a) na NovY temat w E46
    Tu poszukaj http://ew5.earlweb.com/search.php?site=8&sector=1
  7. Nigdy nie wlewaj d tego silnika oleju mineralnego (15w40) ani póŁsyntetycznego (10w40)! Jeśli masz skrzynie manualną, powinny być naklejki max life, to oznacza, że oleju się nie zminia wcale. Spradź poziomy. Olej do silnika 0w40, 0w30, 5w30 specyfikacja long life BMW. Przy wymanie oleju wymień rownież odmę w silniku.
  8. Ten silnik w alfie jest naprawdę dobry, może dlatego że to jest Bosch. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że jest lepszy niż w BMW.
  9. jakub odpowiedział(a) na hunter temat w E46
    I to wszystko dla zaoszczędzenia 150-200 zł? :duh: Nie zapomnij zostawić adresu garażowania. Od zysku trzeba odjąć paliwo za 120 zł. Ale zobaczyć stolicę - bezcenne.
  10. jakub odpowiedział(a) na hunter temat w E46
    Uważaj, żeby dwóch nie dorobił.
  11. Piszesz ogólnie, dostajesz ogólnikowe odpowiedzi.
  12. Dzięki, Jutro będę rejstrowaŁ, więc chyba ... nie dadzą rady.
  13. Witam, ObiŁo się się coś o oczy (chyba nawet na naszym forum), że jeśli auto ma ważne badanie techniczne (Dekra) to przy I rej w Polsce nie muszę robić polskiego przeglądu technicznego. Czy wie ktoś coś na ten temat?
  14. Lejesz benzynę do diesla to nie ma się czemu dziwić :)
  15. Potwierdzam, sworznie wahacza. MiaŁem to samo w e36.
  16. jakub odpowiedział(a) na Rado_ temat w E46
    Opona dedykowana do tego modelu kosztuje okoŁo 530zł, więc pare złotych Ci zdjąłem :) Najładnieszy Lancer to EVO 5 i 6
  17. jakub odpowiedział(a) na chomior temat w E46
    Tańcem z Pajacami
  18. jakub odpowiedział(a) na chomior temat w E46
    No to faktycznie niewiele jeździsz, jak byś postawił w garażu na cały rok to różnica wyniosła by 0. Ale jak byś musiał w koncu jeździć a nie tylko od niedzieli szpanować to byś wolał męczyć uszy klekotem. Jak byś pchał trzecią częśc drogi 318i to może i by ci spaliło przy 120-160km/h 6,5l, bo inaczej nie ma szans, 8-8,5l to i owszem. Sory za troszkę ostrzejsze słowa ale taka prawda. Szpanować ? Czym? BMW? nie rozśmieszaj mnie.
  19. jakub odpowiedział(a) na superczaro temat w E46
    Hamulec górski to są takie Łapki (pazurki) które wbijają się w ziemię, żeby zatrzymać auto. SŁabo dziaŁają na asfalcie gdy są stępione.
  20. jakub odpowiedział(a) na chomior temat w E46
    A ja sobie wyliczyŁem, że moim przypaku (niewielkie przebiegi) różnica w spalaniu pomiędzy moim autem, a np 330d wyniosŁaby 800 PLN rocznie. Czy warto męczyć uszy klekotem? BTW tyle co ta 320d to w trasie paliŁa moja 318i Touring (też zaŁadowana ludzikami)
  21. Ale BMW pilotem od telewizora otworzyŁ. Ciekawe czy to byŁ cyfrowy polsat czy cyfra +
  22. jakub odpowiedział(a) na chemik666 temat w E46
    BŁąd to wypuszczenie M3, przecież z 330d można wyciągnąć z 500 koni.
  23. Proponuję konsultować propozycje mechaników na Forum. Może coś wspólnie wymyślimy.
  24. Klekot 318 tds to straszna prehistoria. 318i jest prawie bezobsŁugowy i w trasie ekonomiczny. UdawaŁo mi się osiągnąć spalanie poniżej 7 l/100 z rodziną na pokŁadzie.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.