Treść opublikowana przez jakub
-
Silnik sam odpalił - awaria
Czyli naprawa kosztowała tyle, ile ja muszę dopłacić do benzyny w stosunku do tego co zużyje diesel. Przez dwa lata. Swoją drogą samozapłon spowodowany wtłoczeniem oleju przez turbo to znana usterka Czemu producent nie wymyśli prostego zaworu zamykającego dopŁyw powietza po wyłączeniu zapłonu?
-
Ranking awaryjnosci
Wystarczy popatrzeć jak chłopcy z BMW-Sauber kombinują z bolidem F1. Metoda prób i błędów. Odnoszę wrażenie, że nowe modele BMW są testowane już po przekazaniu nabywcy. To wszystko efekt globalizacji, cięcia kosztów i ciągła zmiana kooperantów w poszukiwaniu ciągle tańszych.
-
Amrtyzatory 50% skuteczności ok?
kiedys nie wyczujesz jak ci podskakuja na zakrecie i poczujesz jak drzeo w maske sie wbija!!po to ktos wymyslil diagnoze zeby byc pewnym ze jedziesz bespiecznie a nie na wyczucie :!: na wyczucie mozna babe po tylku klepac :!: Doświadczony kierowca po kilkuset metrach wie, że amorki nie są ok. U mnie jest z autem wszystko idealnie, pytałem tylko o doświadczenie z % na diagnostyce.
-
Amrtyzatory 50% skuteczności ok?
Czyli ja mam lepsze :)
-
Amrtyzatory 50% skuteczności ok?
Diagnosta powiedział, że w BMW to norma. Dwa dni temu byłem Cooperem na badaniu i wykazało 76-77%. Zbierać kasę na nowe amorki czy te jeszcze posŁużą?
-
Jaki olej polecacie do diesla ?????
Tu poszukaj http://ew5.earlweb.com/search.php?site=8§or=1
-
Nowy nabytek - od czego zacząć ?
Nigdy nie wlewaj d tego silnika oleju mineralnego (15w40) ani póŁsyntetycznego (10w40)! Jeśli masz skrzynie manualną, powinny być naklejki max life, to oznacza, że oleju się nie zminia wcale. Spradź poziomy. Olej do silnika 0w40, 0w30, 5w30 specyfikacja long life BMW. Przy wymanie oleju wymień rownież odmę w silniku.
-
10 lat Common Raila
Ten silnik w alfie jest naprawdę dobry, może dlatego że to jest Bosch. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że jest lepszy niż w BMW.
- Kluczyk
- Kluczyk
-
Zawiodłem się na Bmw!! Co się dzieje z tą E46
Piszesz ogólnie, dostajesz ogólnikowe odpowiedzi.
-
Ważność niemieckich badań technicznych
jakub odpowiedział(a) na jakub temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneDzięki, Jutro będę rejstrowaŁ, więc chyba ... nie dadzą rady.
-
Ważność niemieckich badań technicznych
Witam, ObiŁo się się coś o oczy (chyba nawet na naszym forum), że jeśli auto ma ważne badanie techniczne (Dekra) to przy I rej w Polsce nie muszę robić polskiego przeglądu technicznego. Czy wie ktoś coś na ten temat?
-
Zawiodłem się na Bmw!! Co się dzieje z tą E46
Lejesz benzynę do diesla to nie ma się czemu dziwić :)
-
drgania przy skręcie z lewo (powyżej 130 km/h)
Potwierdzam, sworznie wahacza. MiaŁem to samo w e36.
-
a jednak lata bokami X :))
Opona dedykowana do tego modelu kosztuje okoŁo 530zł, więc pare złotych Ci zdjąłem :) Najładnieszy Lancer to EVO 5 i 6
-
Sprawdź, czy Twój samochód ... łatwo ukraść
Filmy zostaŁy zmontowane.
- SPALANIE 320D
-
SPALANIE 320D
No to faktycznie niewiele jeździsz, jak byś postawił w garażu na cały rok to różnica wyniosła by 0. Ale jak byś musiał w koncu jeździć a nie tylko od niedzieli szpanować to byś wolał męczyć uszy klekotem. Jak byś pchał trzecią częśc drogi 318i to może i by ci spaliło przy 120-160km/h 6,5l, bo inaczej nie ma szans, 8-8,5l to i owszem. Sory za troszkę ostrzejsze słowa ale taka prawda. Szpanować ? Czym? BMW? nie rozśmieszaj mnie.
-
przepustnica w tłumiku??
Hamulec górski to są takie Łapki (pazurki) które wbijają się w ziemię, żeby zatrzymać auto. SŁabo dziaŁają na asfalcie gdy są stępione.
-
SPALANIE 320D
A ja sobie wyliczyŁem, że moim przypaku (niewielkie przebiegi) różnica w spalaniu pomiędzy moim autem, a np 330d wyniosŁaby 800 PLN rocznie. Czy warto męczyć uszy klekotem? BTW tyle co ta 320d to w trasie paliŁa moja 318i Touring (też zaŁadowana ludzikami)
-
Sprawdź, czy Twój samochód ... łatwo ukraść
Ale BMW pilotem od telewizora otworzyŁ. Ciekawe czy to byŁ cyfrowy polsat czy cyfra +
-
sposoby zwiekszenia mocy.
BŁąd to wypuszczenie M3, przecież z 330d można wyciągnąć z 500 koni.
-
Awaria turbiny, wymiana katalizatora
Proponuję konsultować propozycje mechaników na Forum. Może coś wspólnie wymyślimy.
-
Nie mogę się zdecydować - 318 benzyna czy diesel?
Klekot 318 tds to straszna prehistoria. 318i jest prawie bezobsŁugowy i w trasie ekonomiczny. UdawaŁo mi się osiągnąć spalanie poniżej 7 l/100 z rodziną na pokŁadzie.