Treść opublikowana przez Natek
-
e90 pasy
samemu nie wyłączysz tego dzwięku, czy przez podłaczenie komputera, chyba też sie nie da. Jedyna opcja to zapiecie pasa za fotelem, żeby nie przeszkadzał.
-
Jak się włącza ogdziewanie postojowe?
wydaje mi sie, ze nie masz dogrzewacza Webasto podobnie jak u mnie, sprawdz pod maską czy jest gdzieś na lewym boku pod maską tabliczka znamionowa. U mnie nie ma dogrzewacza i zimnego auta gdzie nie jest uruchomiony silnik już nie podgrzeje. Jedyna możliwosć to odzyskiwanie ciepła z już rozgrzanego silnika, czyli jak sie zatrzymasz i np czekasz na kogoś to możesz nacisnać przysisk REST na panelu klimy.
-
Kiedy włączają się światła do jazdy dziennej?
lift w E60 był wcześniej niż w E90
-
Kiedy włączają się światła do jazdy dziennej?
choć barwa ringów np w 5 GT jest już znacznie jasniejsza niz w poprzednich modelach. Prawie jak na ledach
-
Strzelił Run-Flat?
czujnik ciśnienia nie działa od razu w jednej sekundzie. U mnie po wymienie kół z letnich na zimowe przejechałem chyba z 3 km i dopiero pojawił sie komunikat o przebiciu. Specjalnie nie resetowałem czujników aby sprawdzić ile czasu potrzebuje, zeby zasygnalizować
-
Klimatyzacja Auto - podczas deszczu
a jak temperatura na zewnatrz jest zbyt niska, żeby załączyła sie sprężarka to też rozwiązaniem zastępczym jest mocniejsze dmuchanie?
-
Kiedy włączają się światła do jazdy dziennej?
a są takie ledy, żeby świeciły na żółto jak w oryginale czy tylko tjunikng look na niebiesko?
-
lampy blackline zakup
Twoja sztuka jest czarna czy szara? wsadz jeszcze jakać fotke gdzie jest wiecej tyłu
-
Usterki E90
co jest przyczyną problemu z zamkami? nowy soft rozwiazuje problem?
-
E90- Wymiana gałki zmiany biegów. Pomocy!
złap oburącz, możesz spróbować lekko poobracać raz w lewo raz w prawo ale minimalnie, żeby tylko rozruszać. A potem pociągnij energicznym ruchem do góry powinna zejść. Siedzi na wcisk. Tylko lusterka nie strac jak bedziesz to robił :D
-
Kilka problemów...(E61)
1. sprawdz czy działa w ogóle wentylator, z poprzednich modeli BMW można też przypuszczać, ze winny jest opornik dmuchawy potocznie zwany jeżem. O ile w E60 zastosowane to samo rozwiązanie. Zacznij może od bezpiecznika 2. manetka z przycieskiem BC i przyciskiem do kasowania przebiegu dziennego. Poszukaj w dziale zrób to sam, jest instrukcja do E90, czyli tak samo. 3. tak, trzeba kasować serwisy poszczególnych rzeczy. Jak sie nauczysz kasowac olej to tak samo robi sie z resztą. 4. do sprawdzenia sprzegło lub koło dwumasowe. Auto się nie uślizguje na 5-6 biegu? NIe szarpie przy ruszaniu?
-
Zimowki - gdzie kupowac?
Odezwij sie do mine na priv, znalazłem firmę ze Szczecina, która ma dośc dobre ceny na oryginalne częsci BMW, robią też promocje na kompletne koła. Własnie zamówiłem u nich kompletne koła zimowe do X6 kuzyna. Wysyłka kurierem, faktura, towar nowy
-
E60 - środkowa lampa (od strony grilla)
domyślam sie, ze jest to rozwiązane dokładnie tak samo jak w E90. Bixenon to w jednej lampie żarnik ksenonowy + przesłona. Odsunięcie jej powoduje, ze lampa ta świeci jako długie. Oprócz tego w tym miejscu przy grilu jest odbłyśnik + zwykła żarówka, która świeci jako długie. Wcześniej myślałem, ze do mignięcia długimi wykorzystywana jest właśnie ta żarówka a do właczenia na stałe długich odchyla sie przesłona. Ale to chyba działa razem. Jesli po właczeniu długich jedna lampa Ci sie nie pali to sprawdź zarówke
-
Usterki E90
niby tak tylko ten zestaw działa w przypadku uszkodzenia o określonej wielkości i od czoła. Na rozprucie opony niewiele pomoże. jakiś czas temu miałem dylemat czy taki zestaw czy dojazdówka. Zestaw wydaje mi sie mało skuteczny a na dojazdówke nie chce tracić miejsca wiec licze na szczescie. Poza tym mam assistance
-
Sterownik świec żarowych - wymiana. 320d M47
no ze świecami może być różnie. W poprzednim aucie miałem spalone 3 z 4 świec. teraz też jestem przekonany w tym aucie, ze jedna lub dwie świece nie grzeją
-
Turbo w 320d
cenę z ASO niemieckeigo podajesz z doświadczenia czy z cennika np z bmwfans.info? Bo ten drugi niestety nie jest akyualny
-
Podciągniecie hamulca ręcznego
wydaje mi sie, ze w E90 i E60 nie da sie wyregulowac przy ręcznym. Reguluje sie automatycznie, recznie chyba mozna zrobić tylko przy bębnie. U mnie jest tak, ze pierwsze zaciągnięcie recznego powoduje podciągniecie drążka dosc wysoko, nastepne już jest znacznie niżej
-
Ciężko odpala, gdy zimno
Słaby akumulator można wyczuć przy zapalaniu, po prostu nie ma siły kręcić. U mnie w poprzedniej E39 kiedy akumulator zdychał podczas zapalania na ułamek sekundy zapalała sie kontrolka od ABSu co było informacją dla mnie, ze za kilka dni juz nie uda mi sie zapalić i tak tez było. Pewnie ta mrugająca kontrolka od ABSu sygnalizowała za niskie napięcie w układzie i przy okazji dowiadywałem sie, ze aku siada. Co innego jeśli silnik kręci ładnie ale auto nie załapuje albo prawie załapie ale rozrusznik musi jeszcze "dokręcić", zeby silnik w pełni załapał. Winne mogą być świece żarowe. Myśle, że warto je wymieniać co 100 kkm. W poprzedniem aucie jak wymieniałem to z 4 działała tylko 1
-
Turbo w 320d
z regeneracją turbiny nie jest tak hop siup. przede wszystkim brakuje firm, które zajmują sie tym na prawde profesjonalnie, które mają dostęp do częsci, do instrukcji serwisowych i do urządzeń niezbednych do prawidłowej regeneracji turbo. Jak wiadomo Garrett wycofał sie ze sprzedaż zestawów naprawczych bo bylo to robione przez nieprofesjonalistów i psuło to opinię o marce. Regeneracja tylko i wyłlącznie w specjalistycznym zakładzie z wieloletnik doświadczeniem i zapleczem technicznym. Osobiscie chyba wybrałbym nówke, oczywiście od autoryzowanego dystrybutora, nie z ASO
- Szyba
-
czip / paliwo
jak za zboże, rozsądna cena to 1700-2000 brutto
-
Śmierdząca sprawa - klima
otwierasz maske i odkręcasz pokrywę kryjącą filtr na podszybiu, chyba kilka śrubek, zdejmujesz i od spodu jest wcisnięty filtr. Nie ma prostszej roboty
-
E-90 kontra Lexus IS 2007 co lepsze?
z tym trzeszczeniem w całym aucie teżnie moglem wytrzymać. Pomaga przesmarowanie uszczelek na drzwiach olejem silikonowym lub innym preparatem do uszczelek. Zwłaszcza w miejscu gdzie stykają i pracują z sobą dwie gumy
-
E-90 kontra Lexus IS 2007 co lepsze?
Czy Ci auto pasuje czy nie niekt nie bedzie wiedział lepiej od Ciebie. Przejdź sie do salonu i wypróbuj. Jeśli potrzebujesz wypożycz auto na 1 dzień i bedziesz znał odpowiedź.
-
Spalanie a wskazania komputera
odpiąć aku na 30 min?