Treść opublikowana przez Yarwa
-
Akcja serwisowa -przekładnia kierownicy
Akcji na przekladnie nie ma, ale jest to 10011580500 Kontrola i w razie potrzeby wymiana chłodnicy recyrkulacji spalin Zadzwon na serwis, podaj vin i wszystkiego sie dowiesz
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
No tak tylko to było chyba tylko w 6. Nie wiem jak w X. Ba, nawet VW tak ma, a nie premium. Ale w F w 3 i 5 też było tak jak teraz jest. Nie ma co się oszukiwać, przy dzisiejszej pogodzie brudzi się kamera i tyle.
-
Akcja serwisowa -przekładnia kierownicy
podaj VIn to będzie jasne czy dla twojego auta akcja obowiązuje czy nie
-
Doposażenie auta w elektryczne zamykanie klapy bagażnika
Moje pytanie odnośnie ceny robocizny haka to było z ciekawości. Mnie nie interesuje montaż haka, ba, nawet nie mam G20. Jeśli chodzi o gwarancję. Musisz wpiąć się w elektrykę plus kodowanie. A więc ingerencja jest w systemy. Jeśli będzie coś się działo z elektryką no to na upartego ASO może mieć podstawy, żeby mówić że ingerowałeś w elektrykę poza ASO i dlatego coś się uszkodziło. A w ASO tego nie zrobisz bo nie mają takiej usługi w katalogu i musisz poza ASO. Wszystko zależy na kogo trafisz i w jakim zakresie będziesz robił zgłoszenie gwarancyjne. JA wymieniłem sobie w F30 wyświetlacz na inny, co się rzucało w oczy jak wsiadałeś do auta. Nigdy nie miałem problemu z gwarancją w ASO z tego powodu. Ale za każdym razem reklamowałem komponenty nie związane z tym w ogóle.
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
Tak samo jak ci się posypie 340i tak samo może posypać się 318i. Przykładowo panel klimatronika jest ten sam nie ważne czy masz 318 czy 340, jak się posypie koszt pewno ze 3k. Ale to wiadomo każdego decyzyję. Dla mnie przy zakupie nowej BMW jest obligatoryjne BRI, w sumie to też jeden z argumentów za zakupem z katalogu że jest możliwość tego BRI na 5 lat, co oznacza 5 lat psychicznego spokoju.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Tak przy temacie to polecam skrobaczkę mosiężną (murska) zamiast tego plastikowego g.wna, jeśli ktoś ma potrzebę użyć.
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
Opcje to tam rzecz indywidualna, ale jesli przewidujesz użytkowanie auta dłużej niż 2 lata to ja bym dokupił odpowiednie BRI. No chyba, że planujesz to do kupić później, żeby nie leasingować tej opcji.
-
318i Portimao
Patrząc po światłach to 318i zdaje się szybsza :twisted:
-
Podniesienie mocy w warsztacie dealera
dla G20 318i masz chłodnicę 17518592701 dla G20 320i masz chłodnicę 17518592701 A wiec te same. Sprawdzone dla silnika B48C w obud przypadkach.
-
Co ile wymieniacie samochód
Jest 0,7 dB różnicy. Tak wiem że to jest w postepie geometrycznym. Ale też jest za dużo nie wiadomych. Widać, że na pewno rozmiar opon jest inny i pomiar przy tej samej prędkości, ale nic więcej nie wiadomo z czynników wpływających na dB: - nie wiadomo jakie opony są w F10 - nie wiadomo na jakiej nawierzchni był test obu aut - nie wiemy przy jakim wietrze był test\ - nie wiemy w jakich warunkach otoczenia był test (ruch aut ? ) Wiarygodne porównanie byłoby na tych samych oponach, w tym samym czasie po tej samej drodze. Generalnie dwa auta są ciche i tyle.
-
Co ile wymieniacie samochód
to bardziej chodzi o to, że gw się kończy, a lubię mieć ten komfort psychiczny.
-
Co ile wymieniacie samochód
To ja się zastanawiam czy nie odświeżyć auta i nie zmienić F10 na G30, ale po tym co piszesz Mandus to nie wiem czy nie zostać przy swojej F10, tym bardziej, ze mam 55tys. nalotu tylko.
-
M340I PORTIMAO 2021 MH 450ps 610nm BOX
Moim zdaniem jak się decydujecie czy na chip czy box to trzeba brać pod uwagę, że może dojść do takiej sytuacji, że w razie czego może być problem z gwarancją i już. Szkoda czasu na drapanie się po głowie czy się uda czy nie. I nikt nigdy nie będzie miał pewności jakie dane jest w stanie centrala BMW wyciągnąć w jaki sposób na jakim etapie z auta a jakie nie. Chyba, że ktoś fizycznie tam pracuje. I tu nie odpowie ani kolega z salonu ani właściciel tego salonu. Przecież to nie jest tak, że spece tego z zakresu siedzą po tej stronie ogrodzenia łamią zabezpieczenia i robią chip. Tak samo specjaliści są po drugiej stronie. Jak coś można zaprogramować to i można to złamać, a jak można złamać to można prześledzić te zmiany. I za każdym razem to być decyzją, że może coś pójść nie tak. Nie to żebym od razu zakładał, że będzie źle. Ale nie ma co uważam dywagować, czy Sławek z firmy X przechytrzy BMW czy może to jednak Piotrek z firmy Y jest takim fafarafa.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Ja uzywam i jestem zadowolony. Estetycznie to wyglada. Spory dobor zapachow. Mozliwosc regulacji poprzez suwak - przymykam na poczatku jak jest intensywniejszy zapach. Jeden sztyft uzytkuje okolo miesiaca.
-
Realna wartość auta po 3 latach
A korzystal ktos juz z gapa moze? Rozliczenie idzie jakos sprawnie czy jak zwykle trzeba sie użerać?
-
Przebiegi f11 f10
niby tak, a jak korzystasz z takiej opcji jak AutoHOLD ?
-
Realna wartość auta po 3 latach
No chyba, że szukasz na zasadzie indywidualnych kontaktów z handlowcami, którzy sprawdzają to po stokach zanim zostaje to ogłoszone i maja możliwość pokombinować przy cenie. Od dłuższego czasu śledzę rynek w kierunku G30 i naprawdę jeszcze nie wdziałem po ogłoszeniach (otomoto, indywidualne strony dilerów, główną strona bmw) ofert w G30 na roczne auto z ceną mniejszą o 40% od ceny wyjściowej a co dopiero 50%. Oczywiście mówię o zakupie w sieci dilerskiej a nie u brokerów itp. Naprawdę G30 konfig na 300tys jak byś dał w cenie 150tys roczny to brałbym i każde odstępstwo od mojego zaplanowanego konfigu bym przełkną.
-
Głośno w środku / słabe wyciszenie / road noise?
W cichymaucie we wro to standard ze najpierw jest przejazdzka i pomiary db i pozniej po robocie to samo.
-
G20 330i RWD Alpinweiss - Randall (zima str.20)
bo masz łeb na karku i robiłeś to z głową. Ostatnio pomagałem gościowi wypychać passata B8 na parkingu. Masakra, co byś gościowi nie podpowiadał to cały czas był gaz do oporu, pod oponami z przodu jedna wielkie lodowisko tak, wyślizgał. Sądzę, że jemu nawet x-drive by nie pomógł.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Zgadza się, nie zajmuje się detailingiem, ale jestem z branży motoryzacyjnej i wiem jak to działa jakie to środowisko. Dodatkowo nie jest trudno znaleźć prawdziwe informacje na dany temat wśród znajomych i intenetu, aby nie być zielonym jak chce się wydać kilka tyś zł. Jeśli nie rozumiesz to najwidoczniej dla Ciebie cena wszystkich usług w naszym kraju nie gra roli. Jeżeli przykładowa cena za robociznę tej samej usługi jest wyższa o 100% lub 150% przy założeniu wyjściowym 3k to zdania nie zmienie i uważam to za oszustwo (jak chcesz to jedź i płać 6k górę za kawę z expresu Jura i ładną panią na recepcji). Wolny rynek mamy i każdy może sobie krzyczeć ile chce, a ja mogę mówić, że jest oszustem bo w 99% przypadkach nie ma wartości dodanej od tej przyzwoitej oferty(oczywiście są wyjątki). A co mnie to obchodzi ? Idę tam gdzie jest taniej a oferują to samo. To nie bułka, czy papier toaletowy. Zgadzam się, i radziłbym się obudzić. Przeczytaj sobie jeszcze raz co napisałem i przeanalizuj, Nie mówiłem, że masz korzystać z najdroższej oferty. Odniosłem się do tego, że od razu klasyfikujesz czyjeś ceny, że chcą cię oszukać. Mamy wolny rynek i wręcz trzeba porównywać ceny usług. Sam tak robię. I w większości przypadków wybieram ofertę z niską ceną. A wg takiego stanowiska które zaprezentowałeś to w sumie można by było powiedzieć, że każdy dealer który chce nam sprzedać auto po cenie z konfiguratora bez rabatu to oszust, przecież skoro inny może sprzedać taniej to samo.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Sprzedaż rośnie nie dlatego, że są lepsze / ładniejsze / z lepszych materiałów auta tylko dlatego, że są bardziej dostępne dla szerszego grona osób. Polityka cenowa, rabatowa, najem, wprowadzenie gorszych tańszych silników, znaczne zwiększenie ceny aut u konkurencji przez co zbliżył się poziom cen do BMW.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Pytasz się o kogoś kto dobrze to na Śląsku wykonuję to się domyśłam że nie zajmujesz sie tym. W związku z tym nie rozumiem jakie masz podstawy i dlaczego zakładasz, że jak jest cena wyższa to studio chce oszukać. Cena może być wyższa ponieważ: - studio ma doświadczenie i potrafi w związkzu z tym przewidzieć gdzie bedą problemy i sobie kalkuluje odpowiednie rbg - studio ma jakieś większe koszty niż konkurencja - studio da wiarygodną gwarancję którą planuje respektować a nie olewać klienta - studio sobie wycenia swoją rbg na 150PLN, inne na 100rbg. Mamy wolny rynek, każdy z nas moze mieć stawkę za rbg jaką chce jak działa w branży bez narzuconych stawek przepisami. Nie wiem dlaczego jak cena jest wyższa danej usługi to od razu mówienie że ktoś chce oszukać. U każdego cena jest czymś podyktowana. I żeby nie było. Ja zajmuję się kompletnie czymś innym, nie wiem jakie stawki są przy oklejaniu. Wypowiadam się ogólnie, bo to ma odniesienie praktycznie do każdej usługi.
-
Rabaty na nową serię 3 g20
Chcialem tylko wskazac ze cos jest na rzeczy, bo na takie info natrafilem. Nie chce sie wyoowiadac konkretnie o tych zmianach, poniewaz to nie moja branza i nie chce wprowadzac w jakis blad. Liczylem na to ze moze ktos bardziej kompetetny - np. zwiazany z ksiegowoscia moze ruszy temat. Tutaj troche informacji. W skrocie: zmiany w amortyzacji po wykupie https://www.fmleasing.pl/aktualnosci/zmiany-amortyzacja-wykup-leasing
-
Rabaty na nową serię 3 g20
Dales link do artykulu z 2019 roku. Od stycznia 2021 jakies zmiany wprowadzili - proponuje poszukac.
-
Doposażenie w hak
Ja wiem czy passe. Jesli ktos potrzebuje to czego nie. Hak elektryczny i jak nie uzywasz to jest schowany.