Skocz do zawartości

Kuj0n

Główni Moderatorzy
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Kuj0n

  1. Chciałbym tylko napisać, że nie odkryłeś ameryki pisząc, że Castrol to "kupa"
  2. Niestety teraz już nie pamiętam... Instrukcja wygląda ok. Najprościej będzie jak odczytasz kodowanie z modułów (np. cas albo nfrm) zapiszesz je sobie gdzieś (plik FSW_PSW.TRC - nazwij go sobie żeby było jasne co to jest), przekodujesz czystym plikiem FSW_PSW.MAN (po tym zobacz sobie oczywiście czy klapa przestaje się otwierać) i odczytasz jeszcze raz kodowanie (to będzie kodowanie dopasowane do zakodowanych opcji wyposażenia). Potem porównaj sobie oba pliki i zobacz różnice, w NCS dummy jest opcja porównywania jak i większość opcji jest w miare opisana więc jeżeli cały Twój problem wywołany jest przez błędne kodowanie to w ten sposób dojdziesz. Tu masz instrukcję, która wg mnie lepiej pomoże Ci pierwszy raz przez to przejść https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=48&t=260787
  3. Gdyby nie ta zaporowa cena.... Nie ma jakiegoś odpowiednika z chin ? xD
  4. Poprawiłem kodowanie modułu, które sam "zepsułem". Nawet nie pamiętam już czy to był CAS czy NFRM... Któryś na pewno przekodowałem na próbę pustym MAN'em i po kolei szukałem różnic w kodowaniu między tym co miałem a fabrycznymi ustawieniami (przy których klapa nie otwierała się przy zamkniętym samochodzie). Potrzebujesz kabel i NCS Expert albo kogoś w pobliżu kto ogarnie Ci kodowanie...
  5. Kiedyś miałem taki problem jak namieszałem w kodowaniu, tyle że u mnie otwierała się klapa i włączał alarm.
  6. Wystarczy zdjąć rurę z dolotu. Sterownik silnika nie otrzymuje informacji zwrotnej o aktualnym położeniu zaworu EGR.
  7. Jak jest zacięty w pozycji zamkniętej to nie ma potrzeby zaślepiać.
  8. A czy jakbym zaślepił EGR oraz usunął programowo w ECU takie rozwiązanie będzie ok? Akurat ja mam w d**ie ekologię ale nigdy takiego zabiegu bym nie wykonał z osobistych przekonań. To czy doprowadzisz samochód do stanu fabrycznego czy będziesz bawił się w "druciarstwo" zależy od Ciebie :)
  9. Sachs idzie na pierwszy montaż Jak nie wiesz czy będą pasowały to napisz tu : https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=251231 Maciek pomoże złożyć Ci taki zestaw jak potrzebujesz.
  10. Oczywiście zacznij od wyczyszczenia elektrozaworu sterującego, wyczyszczenia zaworu EGR i sprawdzenia wężyka podciśnienia z elektrozaworu do gruszki.
  11. Płatną musisz mieć, musisz usunąć blokadę zwarcia w module (funkcje serwisowe) - wykasowanie błędu nic nie da.
  12. Zły temat ale... Niezły przebieg !:) Który silnik już tam siedzi ? Dziesiąty ?:D
  13. W M57 nie było separatora a tym bardziej filtra w odmie... Wywal to i zobacz czy dalej będzie Ci "coś" wyłaziło z korka...
  14. W Twojej odmie nie brakowało "filtra" - a raczej separatora, po prostu nie powinno go tam być ....
  15. Kuj0n odpowiedział(a) na K8v8M temat w E90, E91, E92, E93
    no dokładnie, jeśli wymiana to tylko w komplecie :) u mnie po jakimś czasie wymieniłem jeszcze wszystkie sprężyny bo strasznie siadł tył a z przodu była koza.. ale to e91... Poza tym założyłem sprężyny eibacha Plus w wymianie amorków z tyłu jest taki, że zajeło mi to dwie godziny z poskładaniem :) A z przodu też łatwo? Jeśli tak to mógłbym sam to zrobić z bratem zamiast oddawać do mechanika. Jakiej firmy amorki najlepsze? Amorki polecam sachsa, poduszki itp jak nie ma sascha to lemforder, jakieś podkładki talerzyki itp ORI
  16. Kuj0n odpowiedział(a) na K8v8M temat w E90, E91, E92, E93
    no dokładnie, jeśli wymiana to tylko w komplecie :) u mnie po jakimś czasie wymieniłem jeszcze wszystkie sprężyny bo strasznie siadł tył a z przodu była koza.. ale to e91... Poza tym założyłem sprężyny eibacha Plus w wymianie amorków z tyłu jest taki, że zajeło mi to dwie godziny z poskładaniem :)
  17. Kuj0n odpowiedział(a) na K8v8M temat w E90, E91, E92, E93
    Ja też nie sądziłem, że amorki mogą być zużyte... Padła poduszka z tyłu w jednym i jak się okazało amortyzator wylany... Jak go wyjąłem to praktycznie nie istniał (tak samo z drugim) - na przeglądzie zawsze wszystko idealne... Przy przebiegu 230tys. siedziały jeszcze fabryczne.. Przestraszony tym co zobaczyłem z tyłu zamówiłem od razu cały przód - okazało się, że niepotrzebnie bo przód był w dobrym stanie ale miałem chwilę wolnego i też sobie wymieniłem.
  18. Nie śledziłem losów PMO, ale ten filmik ma prawie rok.. biorąc pod uwagę że to nowe oleje to według mnie ten pomiar nie jest miarodajny.
  19. a sprawdzałeś chociaż czy wiązka do czujnika jest w dobrym stanie ?
  20. LL-04 to tylko aprobata którą olej "musi" spełniać, żeby nadawał się do Twojego silnika.... a spełnia ją mnóstwo olei.. Oryginalny olej który masz teraz zalany jest robiony przez Shella specjalnie dla BMW.
  21. z tego co pamiętam to ta wewnętrzna część jest klejona do boczku.. ps.. co tam się stało ?:D
  22. na początek wystarczy znaleźć najtańszy tester co2...
  23. Kuj0n odpowiedział(a) na Melon96 temat w E90, E91, E92, E93
    Z tego co pamiętam to mam takiego Boscha u siebie. Aktualnie za ok miesiąc będzie miał 3 lata, zakodowany mam jako 80Ah, IBS pokazuje pełną pojemność czyli wylicza że aktualnie bateria ma pojemność 85 :)
  24. czyli można by wnioskować, że nowy filtr za pierwszym razem był źle założony :)

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.