Treść opublikowana przez Kuj0n
-
Opony fun flat zima totalna masakra!!!
Pytanie aktualnie mam letnie nieRunFlat 205/55/16 91V i jeżdżę bez obciążenia - 2,4bar-przód 2,8-tył (e91) - czy jest sens jeszcze zwiększać ciśnienie, czy taki wzrost wystarczy?
-
E92 lift, szyba przednia
u mnie (oryginał Pilkington) - oznaczenia po lewej stronie (kierowcy)
-
Hamulec recznym
Spróbuj ruszać przód tył, albo okładziny odkleją się od bębnów albo od szczęk :D
-
[E90] stukanie i wycie, brak rozwiązania
a łożyska amorków?
-
Poszukiwania napięcia 12 V w kierownicy E90 320d
Jeżeli nie masz łopatek w kierownicy to powinieneś mieć dwa wolne piny nie wykorzystane do niczego w taśmie kierownicy. Możesz zarobić puste piny i podać sobie jakieś tam swoje napięcie
-
E90 320D M47 163km - Brak mocy po usunięciu klapek wirowych
Biorąc pod uwagę to, że nie zauważyłem żadnych negatywnych skutków wywalenia klapek (oprócz pewnie tych ekologicznych) wolę ich nie mieć niż regenerować kolektor i potem martwić się, że następne powiedzą "papa" albo że zaczną znowu pocić się na uszczelnieniach. Orientowałeś się jakie mają ceny za ten regenerowany kolektor (nie wliczając kaucji)?
-
Kod błędu, INPA, Check Engine, Diagnoza, Rozkodowanie błędów
Błąd sugeruje nieszczelność w dolocie. W jakim stanie masz filtr powietrza?
-
Kod błędu, INPA, Check Engine, Diagnoza, Rozkodowanie błędów
4933 DDE: Air system, air to EGR mass flow, plausibility 3F25 Charge air hose monitoring z tego co widziałem to w N47 polecają wyczyścić EGR i nasmarować dźwigienkę
-
Adapter aux-bluetooth
zanim kupiłem sobie androida w miejsce CCC to korzystałem z https://www.tp-link.com/pl/home-networking/entertainment-device/ha100/ Grało o niebo lepiej niż telefon (iphone 7) podpięty bezpośrednio pod aux
-
czescidobmw.pl - Promocje / Nowości / Oferty
Cześć Szukam emblematu oznaczonego numerem 11 https://czescidobmw.pl/vin/vinunit.aspx?catalogid=BMW201810&vehicleid=326261252&categoryid=171299&unitid=2030143324&ssd=$*KwHzx9bNm6qvobml9K7ix6u_n5iG8_X19q6nvfX4uaWgtKKi9-Tzgbvloaik5f-6p7vj7OW1pqmj56K0uvHiuri0o7GF47T84_q8u7y-sqvx4sq64rKlpeL956mn1fL28fPjvbmz_f7joqyihrriqqz8tKr74OXy-fj09Lq6quO0pOTh-ufnzsO58OK6AAAAAKzQ-HQ$&vin=&iframe=true&width=100%25&height=100%25 Masz może jakieś namiary albo dane co tam siedzi? Proszę też o propozycję dotyczącą polecanych producentów jeśli chodzi o serwis napędu pasowego. Czyli w sumie chyba tylko napinacz ze śrubą, rolka prowadząca ze śrubą i oba paski (duże koło już sobie wymieniłem). mój vin : KZ09460
-
E91 320d KONTROLKA PASÓW I PODUSZEK
Po pierwsze, skasuj błędy.
-
czescidobmw.pl - Promocje / Nowości / Oferty
Dzięki za odpowiedź. Rozumiem, że nie ma szans żeby stare śruby zabezpieczające załapały kilka obrotów ? Nie wiem jak głęboko ori wchodzą w piastę..
-
czescidobmw.pl - Promocje / Nowości / Oferty
Cześć Chce kupić te Dystanse - https://czescidobmw.pl/partscatalogue/s90-2-10-004-eibach-zwiekszenie-rozstawu-kol,11-S90~62~610~6004-0112-03792--S90~62~610~6004.aspx Rozumiem, że do tych dystansów nie ma śrub ? Jeśli nie, to mógłbyś polecić jakieś dłuższe śruby Eibacha albo inny zamiennik? (ewentualnie po jednej zabezpieczającej jeśli macie takie - najlepiej jakby pasowała pod oryginalny adapter, tylko nie wiem, który mam wzór) pozdrawiam
-
[E9x] Dystanse
Czołem Dzisiaj dojrzałem do dystansów na tył. Aktualnie mam styling 390 ET31 z oponami 205/55r16, w planach jest styling 304 ET32 z oponami 225/45r17. Wcześniej doradzono mi dystans 2x10mm na tył. Priorytetem jest przygotowanie się pod 17'' ale przez ten czas chociaż trochę chcę poprawić 16'' (no i zostawiam je na zimę). Mam zwykły zawias i ProKit. Moje pytanie, czy tyle wystarczy? Czy ruszać przód? Czy polecacie jakichś producentów? No i co ze śrubami ? Maksymalnie celuję w Eibacha, chyba, że jest coś taniej a dobrze. proszę o radę :)
-
Zmiana licznika e90 z low na high
Ogólnie to prędkość i obroty mam gdzieś, poziom paliwa nawet jak nie pasuje to i tak jest zasięg.. ale wkurza mnie jak wskazówka spalania chwilowego jest wryta idealnie np na 7litrów a na wyświetlaczu 7,5... Żałuje, że to zauważyłem. Aktualnie i tak nie ma na to rady. Wymuszanie wartości w INPIE daje idealne wskazania a rzeczywiste wskazania i tak się nie zgadzają.
-
Jak bezszczelny potrafi być mechanik uważajcie pyt.kolektor
To nie moja decyzja. Skoro producent nie wsadził tam wkładu to widocznie miał ku temu dobry powód. Nie wiem jakie tam są w tym plastiku labirynty ale szkoda blokować odpowietrzenie skrzyni korbowej.
-
Jak bezszczelny potrafi być mechanik uważajcie pyt.kolektor
Wywal ten wkład. Według mnie szkoda turbo.
-
E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.
Na razie nastawiłem się na 17cali, najwyżej potem pozbędę się opon i fele 17'' zostawię na zimę (bo zima po zimie też będzie out) a na lato kupie 18. Poza tym jak kupię 18cali to zabiorę budżet, który mam na inne "ulepszenia". Więc wolę kupić dobre 17'', nowe opony i zostanie mi na coś jeszcze. Nie wiem jeszcze jak długo będę trzymać się tego samochodu, trochę ciągnie mnie do 330d.
-
E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.
Rozumiem, takie wąskie dystanse to na przelot tak ? Jest jakiś polecany producent takich dystansów? Do tego dłuższe śruby ? Jak do tego ma się geometria? Domyślam się, ze przy takim małym odsunięciu piasta nie ucierpi? A przód ruszać ? Nie jestem takim hardcorem, myślałem jeszcze o 18'' ale nie chcę połamać sobie kręgosłupa. Wole zachować ten odpowiedni stosunek komfortu i przyjemności...
-
Jak bezszczelny potrafi być mechanik uważajcie pyt.kolektor
No ale ja mam m57n2 To była odpowiedź na post kubaj123, mogłem użyć cytatu... Oczywiście masz 3litrowy sinik bez klapek :) Jeżeli się nie mylę to w "trójce" od e36 chyba nie było diesla 2497ccm?
-
Jak bezszczelny potrafi być mechanik uważajcie pyt.kolektor
M57N w e60 i e61 25 miało klapki
-
Jak bezszczelny potrafi być mechanik uważajcie pyt.kolektor
ewidentnie nie ma klapek :)
-
E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.
Oczywiście teraz mam 16''. Z racji tego że letnie opony skończą się w tym sezonie, to felgi 390 chce zostawić na zimę. Koła zimowe mam styling 156 (et 34) ale felgi są tak dojechane, że aż wstyd już na nich jeździć. Stąd też pomysł żeby na lato założyć nowe 17''. Pytanie o dystanse, czy jest jakiś standardowy rozmiar dystansów który się tu stosuje, np pod te 304 et32? Koła z tyłu są zdecydowanie za mocno schowane, ale nie chcę przesadzić.
-
Kod błędu, INPA, Check Engine, Diagnoza, Rozkodowanie błędów
Na pocżatek - 2ca2 i 2ca3 to błędy sondy przez katem 2a67 to valvetronic
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Proponuję wydać 5zł i wymienić wężyki na nowe niż liczyć na to,że te 20letnie są w pełni szczelne :)