Treść opublikowana przez michals
-
Ile kosztuje zmiana oleju w skrzyni i kiedy powinienem zmien
To ładnie Cię nacieli. W specyfikacji skrzyni z ZF stoi jak byk do 9,2 litra. Mi też wymieniali dynamicznie weszło niecałe 7,5 litra.
-
Dziwne objawy skrzyni po zmianie felg?
Wg mnie to na pewno wina rozmiaru opon.
-
Ile kosztuje zmiana oleju w skrzyni i kiedy powinienem zmien
Wymienia się co 150-200k. Przy skrzyniach GM można szybciej 100-150k.
-
jakie koła do e39 touring?
Skąd taki rozmiar do E39 530d? Według mojej wiedzy to jest rozmiar do 540. Z naklejki na samochodzie. Z książki obsługi. Nie tylko do 540, również do 535, 530, 528, czy do do 525 i 523 nie wiem. W dieslach wg mnie 530D też powinien mieć taki rozmiar, ale nie dam głowy.
-
jakie koła do e39 touring?
Niewłaściwy rozmiar. Zalecany to 235/45/17, więc dla 18-calowych to będzie 235/40/18 lub 245/45/18. Masz za mały rozmiar opon o jedną klasę. 235/40/18 sie zgodzę, ale 245/45/18 to już nie na kalkulatorze wyszło, że przekłamania byłyby 5,3% too slow na 245/40/18 to tylko 1,5% too slow http://www.miata.net/garage/tirecalc.html No faktycznie. Wg tego kalkulatora najwłaściwszy rozmiar dla 18 cali to 265/35/18 - różnica tylko 0,1%. Z drugiej strony jak wpiszesz tam rozmiar zalecany przez BMW do E39 - 225/55/16 i odniesiesz do zalecanego 235/45/17 to wychodzi różnica 1,6%, a przy 245/45/17 tylko 0,1%. Więc jak to jest do konca, to nie takie proste.
-
jakie koła do e39 touring?
Niewłaściwy rozmiar. Zalecany to 235/45/17, więc dla 18-calowych to będzie 235/40/18 lub 245/45/18. Masz za mały rozmiar opon o jedną klasę.
-
Wymiana oleju w ASB
Po tabliczce znamionowej na skrzyni. Sprawdź, powinno być coś w stylu 4HP..., 5HP... No i jaki ma kolor tabliczka znamionowa - ważne w przypadku skrzyń firmy ZF.
-
Tarcze Hamulcowe
Fabryczne tarcze są ATE, a klocki Textara. Jednak to co ATE wypuszcza dla fabryki i to co na rynek, to dwa różne światy. Standardem jest to, że po ok. 2-3k km tarcze ATE biją. Osobiście polecam nawiercane Zimmermany. Dobrze spisują się z twardszymi "sportowymi" klockami i zwykłymi standardowymi, np. Textarami lub ATE - nie powodują drastycznie szybszego zużywania się klocków. Oczywiście, polecam też oryginały z ASO.
-
Wymiana oleju w ASB
5HP19 - weszło nieco ponad 7 litrów.
-
Amortyzatory Sachs z Allegro
Przetrząsnąłem całe Allegro. Obdzwoniłem chyba z 20 firm z Allegro. Za potrzebne mi podzespoły w Focie wyszło 3100 zł, w Inter-Cars 2900 zł, u tego gościa z Wodzisławia najtaniej - 1900 zł.
-
Amortyzatory Sachs z Allegro
Amortyzator ma kilka "stref". Olejowy ma wszędzie olej. Gazowy ma gaz i olej. Zawsze będzie olej w amortyzatorze. Mi też wyciekł olej w gazowym.
-
Amortyzatory Sachs z Allegro
Oryginalnie są Sachs gazowe. Sachs 556 832 - 330 zł/szt. Komplet odboi i osłon - 50 zł. Bildsteiny są twardsze - tak wynika z tego, co inni piszą na forum. Osobiście nie kombinowałem, założyłem oryginały i jest super.
-
Wahacz, drążek, łącznik-pomóżcie [b]
Kupowałem Lemfordera u tego gościa z Wodzisławia - superceny, oryginalny towar, polecam. W regenerowane części się nie bawiłem, nie stać mnie na to.
-
Wymiana elementów zawieszenia - jak długo?
Ile powinna mniej więcej trwać wymiana: 2 amortyzatory przód, 4 wahacze górne (przód i tył), 4 łączniki stabilizatorów (przód i tył), 4 gumy stabilizatorów (przód i tył)?
-
Dojazdówka - jaka?
Ja mam 5. pełne koło, ale nie chcę grzmota wozić. We wnęce koła mam zbiornik na gaz. Stąd moje pytanie.
-
Dojazdówka - jaka?
Chciałbym kupić dojazdówkę do E39, najlepiej oryginał. Na Allegro jest sporo od E46, które widocznie miały dojazdówkę. Czy będzie pasowała? Czy w ogóle jest sens zawracać sobie tym głowę w dobie preparatów uszczelniających, jeżeli zakładam, że po ewentualnej awarii zamierzam max. 100 km dojechać do serwisu i naprawić oponę? No i mam też assistance na Europę, zawsze mogę zadzwonić. Proszę o porady.
-
Amortyzatory Sachs z Allegro
Dla potomnych - amortyzatory na przód, Sachs 556 832 (zawieszenie zwykłe, przy obniżonym czy M są inne), są w komplecie z talerzykami.
-
Jak powino zachowywac sie NIVO
Nie trzeba wymieniać dwóch od razu. Można pojedynczo. Tylko że przeważnie pękają ze starości. Więc jak jedna już się rozlazła to pomyśl jak wygląda druga. A jak już masz samochód na warsztacie i tyłek podniesiony to o wiele szybciej jest wymienić obie. Podniesienie samochodu to chwila, a różnica pomiędzy strzeleniem jednej a drugiej, to nawet kilka lat. Nie widzę sensu. Porównanie: amortyzatory należy wymieniać parami, ale wahacze już nie trzeba. Podobnie z poduchami, jedna nie ma wpływu na drugą.
-
blokuje kolo
Jak założysz zapas 16 cali do reszty 17 cali, to na pewno będzie krzywo stał. Poza tym zalecanym rozmiarem do E39 jest 235/45/17, więc przeliczając powinno być 245/40/17.
-
Jak powino zachowywac sie NIVO
Nie trzeba wymieniać dwóch od razu. Można pojedynczo.
-
Problem z tylną wycieraczką
Coś tam jest takiego i często szwankuje. Przerabiałem to, zrobił mi to mój mechanik. Nic nie wymieniał, coś tylko poprawiał.
-
Problem z tylną wycieraczką
Zgadza się. Psikałem WD40 w sierpniu i działa cały czas, ale trzeba z tego co jakiś czas korzystać. No i puścić WD40 na jesień i na wiosnę.
-
Problem z tylną wycieraczką
W mechaniźmie wycieraczki jest mały otwór, psiknij tam trochę wd40. Otwórz szybę i kręć wycieraczką ręcznie, aby płyn się rozprowadził. Powtórz czynność jeszcze z raz lub dwa. Powinno być ok.
-
czy szkło lampy przedniej jest takie same w xenon i zwykłej?
Ja u siebie wsadziłem szkła Depo. Są gładkie i nie było drugiej wersji dla zwykłych lamp. Jężdżę od roku, nic się nie dzieje, są porządnie zrobione, żadnych szpar, jak oryginał. Kupiłem na Allegro coś koło 300 zł.
-
Amortyzatory Sachs z Allegro
Tak, można kupić cały wahacz, który ma w zestawie tuleje, ale można kupić też same tuleje - są wymienialne. Tuleja to Lemforder 13282 i kosztuje jakieś 85 zł.