Treść opublikowana przez michals
-
"Cmokanie" w silniku??
Dobre sondy. Dla BMW sondy robi NGK i Hella. Może jeszcze Bosch, ale nie wiem.
-
szarpanie (przerywanie silnika)
No to najlepiej podjechać na GT1, żaden carsoft, i będzie jasne.
-
Pobór prądu
Ja miałem problem z jeżem i aby to zlokalizować, to zostawiałem auto na noc w warsztacie. Mechanik powiedział, że auto w stanie spoczynku nie powinno brać więcej niż 0,5 A. Wszystko co więcej może doprowadzać do rozładowania akumulatora. Pojedź do jakiegoś sklepu z akumulatorami, często mają urządzenia do sprawdzenia stanu akumulatora. Będziesz wiedział, czy tylko akumulator, czy coś więcej trzeba szukać.
-
"Cmokanie" w silniku??
Możesz kupić NGK. Co do pokaznia na desce, to nie licz na to. Adaptacja w kompie, duży zakres tolerancji, więc wszystko działa. Miałbyś błąd, gdyby mieszanka była za uboga, a tak to pali jak smok.
-
Gdzie mogę podpiąć CB RADIO i NAVIGACJĘ oprócz zapalniczki?
Podpowiedz, co znaczy, że mp3 masz na stałe?
-
szarpanie (przerywanie silnika)
Zgodnie z moją wiedzą, to bez czujnika położenia wału, to nie powinien silnik odpalić - przecież na tym się zakłada antynapady, właśnie dlatego, że nawet podmiana kompa nic nie da. A czy w 528 nie ma przypadkiem dwóch czujników?
-
535iA problem z filtrem i olejem do skrzyni automatycznej...
4HP22 - powinna być czarna tabliczka - olej Dexron III.
-
Kilka pytań odnosnie BMW
Nie tylko Turki. Osobiście szukając auta znalazłem "fajne" BMW w komisie w Monachium u Niemca, w centrum miasta. Na telefon wszystko było cacy. Wysłałem tam kumpla. Okazało się, że samochod przywieziony z Włoch, po zatopieniu.
-
Wymiana uszczelki miski olejowej - co jeszcze?
Nikt nic nie podpowie? Czy do wymiany poduszek silnika trzeba podnosić silnik?
-
Wymiana uszczelki miski olejowej - co jeszcze?
Muszę wymienić uszczelkę miski olejowej. Z tego co mi powiedziano w serwisie, to trzeba podnieść do góry silnik. Co jeszcze warto od razu zrobić przy okazji podnoszenia silnika? Czy np. poduszki silnika, czy coś innego? Proszę o rady.
-
Błędy ABS+ASC POMOCY!!!
Załóż oryginalne koła i sprawdź dokładnie ciśnienie w kołach. Czy Twoja skrzynia to automat?
-
Czy wał od e39 528i z '98 bedzie pasował do e39 530d z '01?
Nie będzie pasował.
-
Ktora kupic?
Benzynka + dobry gaz, np. Landi, no i 2-stopniowy reduktor.
-
Parowanie szyb
Do osuszenia szyby służy włącznik powyżej klimatronika - szybkiego osuszenia szyby. Tak to biegasz w kółeczko. Klima - odparuje, wyłączasz - zaczyna parować, itd. Podobnie jak Jerry w czasie deszczu ustawiam nawiew na szybę zamiast auto i jest ok.
-
Parowanie szyb
Koledze dyzio255 chodzi o automatyczny obieg wewnętrzny - czyli przycisk pod klimatronikiem. Wyłączony - obieg zewnętrzny, włączony na A - automatyczny, czyli jak stoisz np. w mieście za jakimś samochodem, to masz obieg wewnętrzny, jeżeli jest czysto, to obieg zewnętrzny. Dodam, że jeżeli w czasie deszczu miałeś włączoną klimę i ją wyłączysz, to bankowo zawsze będzie Ci szyba parować.
- Elektryka , ksenony ABS
-
Olej do skrzyni automatycznej
Ależ skąd? Mobil, Castrol, Oryginal GM Dexron III - wszystko czerwone. Niektóre firmy robią oleje syntetyczne (żółte), które są zgodne ze specyfikacją Dextron III, np. Valvoline MaxLife ATF.
-
Olej do skrzyni automatycznej
ESSO jest półkę wyżej. Jest żółty i syntetyczny. Dextron III chyba jest czerwony, zależy od producenta. Czerwony też jest Texaco, którego leje się do skrzyń GM - popularna skrzynia w E39 530D.
-
Olej do skrzyni automatycznej
Ja bym polemizował. A5S310Z to skrzynia ZF 5HP18. Tutaj jest specyfikacja skrzyni ze strony ZF: http://www.zf-group.com/pdf/5HP18.pdf Podane są niektóre modele BMW z rynku amerykańskiego z tymi skrzyniami. W Europie w większej ilości modeli były te skrzynie niż w US, gdzie wpychano skrzynie GM.
-
Olej do skrzyni automatycznej
Dodam, że uszczelkę warto kupić oryginalną. Mi w serwisie założyli nieoryginalną, bo mieli od ręki, na szczęście na własną odpowiedzialność. Zaczęło kapać, zamówili oryginał, przez tydzień wykapało ponad pół litra oleju.
-
żarówa świeci na różowo xenon po lifcie
Nie ma prawa się ruszać. Jeżeli się rusza i świecą za nisko, to musisz wymienić ten element: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DP61&mospid=47558&btnr=63_0685&hg=63&fg=05
-
Części do zawieszenia E39
Wycieraczki chodzą w trybie awaryjnym. Według mnie to w zawieszeniu M są inne amortyzatory i sprężyny niż w zwykłym. Oryginalnie montowane są amortyzatory Sachs, cześci zawieszenia Lemforder.
-
Elektryka , ksenony ABS
Ksenon się kończy więc świeci na różowo. Było o tym. Co do ABS-u i trakcji, to podłącz do kompa, bo korzystając z usług takiego mechanika, to zaraz będziesz jeszcze bardziej narzekał. No i powinieneś raczej być zrażony nie do auta, lecz do fachowości mechanika. A to dwie różne rzeczy.
-
Olej do skrzyni automatycznej
5HP18 - czarna tabliczka - Dextron III, zielona - ESSO LT 71141. Filtr i uszczelkę, to najlepiej znajdź po nr VIN, osobiście polecam oryginał.
-
Problem z szarpaniem -Rozwiązany, ptanko o olej do automatu
No trzeba wymieniać filtry do gazu, co 15 tys. mały, a co 30 tys. duży.