Skocz do zawartości

michals

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez michals

  1. michals odpowiedział(a) na masakrator temat w E39
    Dobre sondy. Dla BMW sondy robi NGK i Hella. Może jeszcze Bosch, ale nie wiem.
  2. No to najlepiej podjechać na GT1, żaden carsoft, i będzie jasne.
  3. michals odpowiedział(a) na _Kris_ temat w E39
    Ja miałem problem z jeżem i aby to zlokalizować, to zostawiałem auto na noc w warsztacie. Mechanik powiedział, że auto w stanie spoczynku nie powinno brać więcej niż 0,5 A. Wszystko co więcej może doprowadzać do rozładowania akumulatora. Pojedź do jakiegoś sklepu z akumulatorami, często mają urządzenia do sprawdzenia stanu akumulatora. Będziesz wiedział, czy tylko akumulator, czy coś więcej trzeba szukać.
  4. michals odpowiedział(a) na masakrator temat w E39
    Możesz kupić NGK. Co do pokaznia na desce, to nie licz na to. Adaptacja w kompie, duży zakres tolerancji, więc wszystko działa. Miałbyś błąd, gdyby mieszanka była za uboga, a tak to pali jak smok.
  5. Podpowiedz, co znaczy, że mp3 masz na stałe?
  6. Zgodnie z moją wiedzą, to bez czujnika położenia wału, to nie powinien silnik odpalić - przecież na tym się zakłada antynapady, właśnie dlatego, że nawet podmiana kompa nic nie da. A czy w 528 nie ma przypadkiem dwóch czujników?
  7. 4HP22 - powinna być czarna tabliczka - olej Dexron III.
  8. michals odpowiedział(a) na bulkowsky1 temat w E39
    Nie tylko Turki. Osobiście szukając auta znalazłem "fajne" BMW w komisie w Monachium u Niemca, w centrum miasta. Na telefon wszystko było cacy. Wysłałem tam kumpla. Okazało się, że samochod przywieziony z Włoch, po zatopieniu.
  9. Nikt nic nie podpowie? Czy do wymiany poduszek silnika trzeba podnosić silnik?
  10. Muszę wymienić uszczelkę miski olejowej. Z tego co mi powiedziano w serwisie, to trzeba podnieść do góry silnik. Co jeszcze warto od razu zrobić przy okazji podnoszenia silnika? Czy np. poduszki silnika, czy coś innego? Proszę o rady.
  11. michals odpowiedział(a) na Krzyni temat w E39
    Załóż oryginalne koła i sprawdź dokładnie ciśnienie w kołach. Czy Twoja skrzynia to automat?
  12. Nie będzie pasował.
  13. michals odpowiedział(a) na harry.wrc temat w E39
    Benzynka + dobry gaz, np. Landi, no i 2-stopniowy reduktor.
  14. michals odpowiedział(a) na Apex temat w E39
    Do osuszenia szyby służy włącznik powyżej klimatronika - szybkiego osuszenia szyby. Tak to biegasz w kółeczko. Klima - odparuje, wyłączasz - zaczyna parować, itd. Podobnie jak Jerry w czasie deszczu ustawiam nawiew na szybę zamiast auto i jest ok.
  15. michals odpowiedział(a) na Apex temat w E39
    Koledze dyzio255 chodzi o automatyczny obieg wewnętrzny - czyli przycisk pod klimatronikiem. Wyłączony - obieg zewnętrzny, włączony na A - automatyczny, czyli jak stoisz np. w mieście za jakimś samochodem, to masz obieg wewnętrzny, jeżeli jest czysto, to obieg zewnętrzny. Dodam, że jeżeli w czasie deszczu miałeś włączoną klimę i ją wyłączysz, to bankowo zawsze będzie Ci szyba parować.
  16. michals odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w E39
    Tak
  17. Ależ skąd? Mobil, Castrol, Oryginal GM Dexron III - wszystko czerwone. Niektóre firmy robią oleje syntetyczne (żółte), które są zgodne ze specyfikacją Dextron III, np. Valvoline MaxLife ATF.
  18. ESSO jest półkę wyżej. Jest żółty i syntetyczny. Dextron III chyba jest czerwony, zależy od producenta. Czerwony też jest Texaco, którego leje się do skrzyń GM - popularna skrzynia w E39 530D.
  19. Ja bym polemizował. A5S310Z to skrzynia ZF 5HP18. Tutaj jest specyfikacja skrzyni ze strony ZF: http://www.zf-group.com/pdf/5HP18.pdf Podane są niektóre modele BMW z rynku amerykańskiego z tymi skrzyniami. W Europie w większej ilości modeli były te skrzynie niż w US, gdzie wpychano skrzynie GM.
  20. Dodam, że uszczelkę warto kupić oryginalną. Mi w serwisie założyli nieoryginalną, bo mieli od ręki, na szczęście na własną odpowiedzialność. Zaczęło kapać, zamówili oryginał, przez tydzień wykapało ponad pół litra oleju.
  21. Nie ma prawa się ruszać. Jeżeli się rusza i świecą za nisko, to musisz wymienić ten element: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DP61&mospid=47558&btnr=63_0685&hg=63&fg=05
  22. michals odpowiedział(a) na limited temat w E39
    Wycieraczki chodzą w trybie awaryjnym. Według mnie to w zawieszeniu M są inne amortyzatory i sprężyny niż w zwykłym. Oryginalnie montowane są amortyzatory Sachs, cześci zawieszenia Lemforder.
  23. michals odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w E39
    Ksenon się kończy więc świeci na różowo. Było o tym. Co do ABS-u i trakcji, to podłącz do kompa, bo korzystając z usług takiego mechanika, to zaraz będziesz jeszcze bardziej narzekał. No i powinieneś raczej być zrażony nie do auta, lecz do fachowości mechanika. A to dwie różne rzeczy.
  24. 5HP18 - czarna tabliczka - Dextron III, zielona - ESSO LT 71141. Filtr i uszczelkę, to najlepiej znajdź po nr VIN, osobiście polecam oryginał.
  25. No trzeba wymieniać filtry do gazu, co 15 tys. mały, a co 30 tys. duży.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.