Treść opublikowana przez luk_byd
-
BMW X1 U11
Nie sądze aby ktokolwiek mógł Ci pomóc tak na 100%. Każdy ma inne oczekiwania, inny słuch, każdy słucha innej muzyki. W róźnych wariantach tez może byc róźna dopłata za HK. Najlepiej jak byś po prostu posłuchał HiFi w HK w X1 (bo w każdej innej budzie, mimo tych samych podzespołów może audio inaczej brzmieć (są tez róźne EQ). Np. w G30 z RAM miedzy HK a HiFi nie ma przepaści, ale przy światłowodzie już była. X1 ma inna kubaturę. Jedno jest pewne, z HK będzie łatwiej odsprzedać w przyszłości.
-
530ix czasami szarpie
Odnośnie błędu, zerknij na https://bmwfault.codes/ Sygnał (status funkcji MSA, 0x30B) nieaktualny, nadajnik DME/DDE Nieprawidłowy sygnał (status uruchomienia silnika pojazdu, 0x30B), nadawca DME/DDE Jednak jest to związane z modułem IHKA a więc klimatyzacja. Pytanie czy nie brakuje czynnika, lub nie jest go za dużo? Może byc tak że kompresor daje zbyt duży opór.
-
Wymiana oleju 0W20 np Motul 8100 eco clean
Tak jest z wieloma rzeczami. Wycieraczki, opony, elementy zawieszenia. To że produkuje firma X, to nie znaczy że są to te same produkty lub produkty tej samej jakości. Kiedyś nagrywałem róźnicę w filtrze kabinowym - było widać gołym okiem.
-
Dodatek do paliwa - JAK? (NIE JAKI, TYLKO JAK)
No ogółem to tak - z tym że tutaj nikt nie bierze pod uwagę tego że bak może byc dwukomorowy i paliwo miedzy komorami chyba nie zabardzo się miesza?
-
Wymiana ekranu/ów
Jest osoba, z która jak rozmawiałem, mówiła że trzy takie retrofity robiła. Ja niestety na razie nie mogę jej polecić. Z resztą Ci wszyscy "fachowcy" myślą że wszystkie rozumy pozjadali i chwalą się że auta z Włoszech i Rumuni do nich przyjezdzaja, a jak co do czego przychodzi to... no nie da rady ;]
-
G20 zdalna aktualizacja, MyBMW
Dlatego kiedys zapytałem, co to zmienia, co poprawia. Bo jak ma być trudniej chiptuning zrobic, albo ma mi podniesc temperature pracy silnika do 120 stopni zeby spelnialo normy to ja podziekuje. Albo zeby egr byl bardziej otwarty jak w F10 ... wole zostac przy (jak dla mnie) stabilnym 07.2021.
-
Nowa 5 G60/G61
A taki był plan :)
-
Nowa 5 G60/G61
https://www.press.bmwgroup.com/global/photo/compilation/T0416261EN/the-new-bmw-5-series-sedan Tutaj macie 376 fotek w większej rozdzielczości :)
-
Dodatek do paliwa - JAK? (NIE JAKI, TYLKO JAK)
Tutaj zapewne dochodzi aspekt tego co ma większą gęstość (i opadnie na dno, lub będzie unosić się na ON) - olej napędowy/benzyna czy dodatek. Ciężki temat
-
Dodatek do paliwa - JAK? (NIE JAKI, TYLKO JAK)
W BMW jest dwukomorowy bak paliwa, czy się myle? Chodzi o to że jak ktoś chce stosować dodatek do paliwa to trzeba nalać np. 10ml na 10L paliwa - jakkolwiek, ale trzeba go wymieszać. Gdy nalewamy paliwo do baku to zapewne napełniamy jedną komore, a później przelewa się do drugiej. Jak zużywamy paliwo to chyba z jednej komory a później z drugiej... To jak nalać dodatek, aby wymieszać go dobrze z całym paliwem, a nie było tak że w jednej komorze jest go 200% a w drugiej 0% ?
-
Potrzebne MGU pod G30 2020r przedlift
Hej, Potrzebuje HU MGU pod G30, 2020 rok przed lift. Ktos ma mozliwosc sprzedania jednostki gotowej pod auto? Kody FSC/programowanie?
-
Wymiana kierownicy
Jeśli zmieniasz kierownicę, to powinieneś zmienić FA zeby bylo zgodne z tym co jest w aucie, chociazby na potrzeby pozniejszego deubugu czy instrukcji w ISTA. Tak czy inaczej - jesli tego nie zrobisz, funkcjonalnosci sie nie zmienia.
-
G30 B47 '17 Gaśnie podczas jazdy
A to jakiś tuner, nie moze wziać drugiego ecu na podmianke, odczytac flash i wgrac do drugiego?
-
Nowa 5 G60/G61
Nie będę się rozwodził, ale mi się w miarę widzi :)
-
G30 B47 '17 Gaśnie podczas jazdy
Moim zdaniem ECU - zimne luty jakieś? Wiązka od wspomnianych elementów (wentylatory etc.) robiąca gdzieś zwarcie? Jakieś zwierze? Kunolis?
-
Wymiana kierownicy
Trzeba dokodować poduszkę powietrzną? Kurcze, zakupiłem jednak moakietową bez grzania i manetek, żeby było jak najprościej. W ASO mogą ją zamontować za 850zł. Zastanawiam się, czy trzeba tam kodować poduszkę jak miało się wcześniej sportową poduszkę, a teraz będzie mpakietowa. Nie trzeba kodowac poduszki :D
-
Kolejna - nowa akcja serwisowa na chłodnicę EGR
To już jakiś czas jest ta akcja. Miesiąc temu wymienili mi w 520d GT LCI, 535d GT LCI, czekam na wymianę (termin na lipiec ;/) F11 518d LCI. Kolega w 2011 520d nie łapie się na akcje. Wgranie softu w Bydgoszczy powiezdieli ze w Polsce nie realizują, tylko w niemczech (LOL, bo wczesniej probowali wgrywać w innym salonie).
-
G20 zdalna aktualizacja, MyBMW
A co tam się zmienia ?
-
G20 zdalna aktualizacja, MyBMW
Jakies konkretne zmiany od 07.2021 do najnowszego są? Coś poza poprawą stabilności się zmieniło? Jakieś funkcje doszły?
-
Dane zainstalowanego sprzętu elektronicznego
Z Beneluxu tez jest pare po kradziezy wnetrza - f10 jak i g30. Jedna ostatnio kupilem wlasnie bez 'wnetrznosci'
-
Nowa 5 G60/G61
Jak auto jest na prawdę szybkie to raczej nie patrzy się na licznik... No chyba że są ograniczenia prędkości.. Poza tym 99% jaknie 100% potrzebnych informacji jest na HUD
-
Czy pilot do bramy garażowej w lusterku, dziala z NICE?
Myślałem kiedyś o tym, ale preferuje OEM rozwiązania
-
Nowa 5 G60/G61
Ze wszystkimi argumentami nie sposob sie nie zgodzic, chcialem tylko nawiazac do zegarow w F10 (czy F30) - one byly tak nedzne, nieestetyczne i niewyrafinowane, ze te cyfrowe wygladaly przy nich 3x lepiej/nowoczesniej i dla mnie to akurat bylo mocno na plus (w przeciwienstwie do dzisiejszego nieczytelnego i nieestetycznego VC niestety) Akurat owszem zegary w F10 nie były najlepsze, a nawet można by rzec że nędzne. Ale bumerangi polubiłem na prawdę i dla mnie są spoko. W końcu BMW wyświetla coś więcej na LCD niż wskazówke a i responsywność jest większa. Mam na mysli to że jest tez coś innego niż emulacja tradycyjnego licznika.
-
Akcja serwisowa N47 B47 N57... zawór EGR
Na te kilka aut co mam, to trzy łapały się na akcje. 2x GT LCI (520d + 535xD) - wymiana od ręki (tzn. umówiony termin 3-4 dni po telefonie). F11 518d (N47) - nadal czekam na chłodniczkę (już miesiąc)... a szacowany termin to lipiec - niby chłodniczki po miesiącu przychodzą, ale jest kolejka na wymiane
-
G30 - styczeń 2020 - brak navi, licznika, kierownicy
hylp :)