Skocz do zawartości

E92 CIC noHiFi - Skąd się bierze dźwięk na głośnikach (pseudo)basowych pod siedzeniami?


k1alek1

Rekomendowane odpowiedzi

Mam CIC bez wzmacniacza wiec kable na głośniki idą bezpośrednio z radia - 4 pary. Lewy/Prawy Front - trochę cieńsze i Lewy/Prawy Rear - trochę grusze. I tu się pojawia moje pytanie. Skąd idą kable na te głośniki pod siedzeniami? Gdy na balansie (przód/tył) ustawią którąś skrajną wartość to te niby basy pod siedzeniami grają zawsze. Dodam jeszcze że do tych głośników pod siedzeniami dochodzi tylko jedna para kabli wiec nie ma tam jakiegoś rozdzielacza, wiec skąd to gra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No właśnie nie jest to takie proste. Do głośników pod siedzeniami idą tylko dwa kable bezpośrednio z radia (oznaczone jako prawy/lewy tył). Sprawdzałem dokładnie po kolarze kabli. No i to mnie trochę zmieszało bo w takim razie skąd idą faktyczne kable do tylnych głośników. Dodam jeszcze że jak przesuwa się suwak całkowicie na przednie głośniki albo całkowicie na tylnie to te pod siedzeniami grają i w jednym i drugim wypadku. 
Jestem teraz na etapie wymiany głośników i chce jakość podpiąć wzmacniacz po Hi-input i zastanawiam się skąd wziąć sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.Mam pytanie odnośnie głośników podłogowych.Kupilem żonie f10 i nie ma zamontowanych tych głośników,poprostu jest ich brak.I mam pytanie czy są tam w standardzie te kable głośnikowe czy musiałbym kupić i zamontować wiązkę bo chciałbym kupić i zamontować głośniki basowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
13 godzin temu, MarasssUK napisał(a):

Cześć.Mam pytanie odnośnie głośników podłogowych.Kupilem żonie f10 i nie ma zamontowanych tych głośników,poprostu jest ich brak.I mam pytanie czy są tam w standardzie te kable głośnikowe czy musiałbym kupić i zamontować wiązkę bo chciałbym kupić i zamontować głośniki basowe.

Głośniki pod fotelami fabrycznie wraz z instalacją są ZAWSZE.

Jeśli u Ciebie ich nie ma, to też nie wiem co ktoś zrobił z wiązką - czy zostawił czy też uciał ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W dniu 4.10.2023 o 19:05, k1alek1 napisał(a):

No właśnie nie jest to takie proste. Do głośników pod siedzeniami idą tylko dwa kable bezpośrednio z radia (oznaczone jako prawy/lewy tył). Sprawdzałem dokładnie po kolarze kabli. No i to mnie trochę zmieszało bo w takim razie skąd idą faktyczne kable do tylnych głośników. Dodam jeszcze że jak przesuwa się suwak całkowicie na przednie głośniki albo całkowicie na tylnie to te pod siedzeniami grają i w jednym i drugim wypadku. 
Jestem teraz na etapie wymiany głośników i chce jakość podpiąć wzmacniacz po Hi-input i zastanawiam się skąd wziąć sygnał.

Schematy do E92 pod nie HiFi oraz CIC mówia inaczej.
Wtyczka w subie powinna mieć 4 kabelki - 2x 1,5mm2 oraz 2x 0,75 mm2.

Te grubsze - idą z radia a te cieńsze idą na przednie drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, luk_byd napisał(a):

Schematy do E92 pod nie HiFi oraz CIC mówia inaczej.
Wtyczka w subie powinna mieć 4 kabelki - 2x 1,5mm2 oraz 2x 0,75 mm2.

Te grubsze - idą z radia a te cieńsze idą na przednie drzwi.

No właśnie tak nie jest. Do głośników pod siedzeniami idą tylko dwa kable bezpośrednio od radia. Poza tym bardzo mnie dziwi iż niezależnie czy przesunę "Fader" całkowicie na przód lub całkowicie na tył to głośniki pod siedzeniami grają tak samo w obu pozycjach i zawsze dają bass. Trochę znam się na car audio bo od małolata przerabiałem instalacje we wszystkich swoich autach ale tutaj po prostu instalacja mnie zaskakuje i nie wiem jak jest rozwiązana.

To co napisałaś miało by dla mnie sens ale po prostu tak nie jest. Chyba że kable są rozdzielone gdzieś wyżej (bliżej radia) a nie na samej wtyczce bo tam ich po prostu nie ma.

Kolorystycznie i zgodnie z opisem wtyczki przy radiu to pod siedzenia wychodzą prawy i lewy tył. jak znajdę wolną chwile to rozbiorę tylnie boczki i sprawdzę kolorystykę kabli wchodzących do tylnych głośników w boczkach.

Chodzi o kable niebiesko czarny (+) i niebiesko brązowy (-) na pinach 2 i 6 czyli prawy tył oraz  niebiesko biały (+) i niebiesko brązowy (-) na pinach 3 i 7 czyli lewy tył. To właśnie te i tylko te kolory wchodzą mi w głośniki pod siedzeniami. 

A prawdopodobnie na przód idą te cieńsze kable z pinów 1 i 5 oraz 4 i 8. 

IMG_20230912_175320.jpg

schemat gniazda.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 13.10.2023 o 06:49, luk_byd napisał(a):

Głośniki pod fotelami fabrycznie wraz z instalacją są ZAWSZE.

Jeśli u Ciebie ich nie ma, to też nie wiem co ktoś zrobił z wiązką - czy zostawił czy też uciał ?!

Kupiłem ten samochód od starszego pana i raczej nie wyglądał na kogoś komu potrzebne byłyby te głośniki.Stawiam na to że może kiedyś robił coś w jakimś warsztacie i tam ktoś to podpie...znaczy ukradł...nie rozbierałem jeszcze tych maskownic więc nadal nie wiem czy są tam te kable czy jest ich brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.