Skocz do zawartości

luk_byd

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez luk_byd

  1. Mam G30 530e 2020r, G21 318d MHD 2021r i G20 320xd (nie MHD) - tak z nowszych aut i tylko 530e (PLUGIN, gdzie jest el. klima), gaśnie na światłach gdy w kabinie nie ma jeszcze uzyskanej temperatury. MHD nie gasnie mi (przekreślone start stop) jesli nie jest w kabinie wystarczajaco 'chlodno'. Podobnie g20 320xd ktore nie jest mhd (jezdze z wylaczonym s/s, ale kiedys pare razy gdy wiedzialem ze bede stal dluzej - kliknalem). Wystarczylo wylaczyc AC i silnik zgasł. To bez zadnego kodowania - standard.
  2. Odkładanie się nagaru w silniku czy problem związany z DPF ... Tzn jaki problem? Silniki benzynowe z wtryskiem bezpośrednim - zobacz jakie mają wydechy, a też mają filtry cząstek stałych (GPF). Nie ma nic przewyższającego w silnikach benzynowych względem silników diesla moim zdaniem (współcześnie). Mam G21 318d i G20 320xd. Nie wiem w czym rzecz, ale w G21 jest kapkę ciszej - i dodałbym że tak samo cicho jak w G20 330i (przy normlanej jeździe). Bierz 330d - jaki hejt? W polsce jest ich na tyle mało względem 330i - że ktoś z połykiem weźmie.
  3. Nie i nie. Musi być od G31
  4. Natezenie ruchu jest pobierane z serwerow Here
  5. Ja mam felgi z pierwszego foto. Jesli chodzi o komfort to... duzo zalezy tez od opon (nawet nie od tego czy rof czy nie rof ale sam model opony).
  6. G30 oraz inne sa mozliwe na rynek Rosyjski z normą EU5 - jest na to kod w wyposazeniu. Jesli miałoby się robić to zgodnie ze sztuką to należałoby wymontować cały AdBlue, dodać kod FA i sflashować i zakodowac kilka ECU - nie potrzeba do tego 'tunera'. Chyba tylko powyzsze nie podchodzi pod nadmierne druciarstwo. Ale gdy tuner odpina kostke od SCR i usuwa bledy w DDE to chyba jednak podchodzi pod druciarstwo. Rozumiem problem i pewnie bez wiekszej wiedzy bym tak samo zrobił w przypadku problemu jako że jest to ostatnie/przed ostatnie ogniwo układu wydechowego i szkodzi 'TYLKO' ludziom (nie chodzi o portfel a płuca etc.)
  7. Myślę że tak jest bardziej wiarygodnie. Bo żeglowanie to... na autostradzie rzadko jest uzywane - chyba że widzisz kilometr przed sobą ciezarowke, ale i tu lepiej juz zeby silnik hamował. A przy tak krotkim odcinku pomiarowym to auto mogloby ten 1km zeglowac przy 140 czy 160km/h Ecopro nic powyzej 140km/h nie wnosi. Oszczednosci na podgrzewaniu foteli czy klimatyzacji lub redukcji oswietlenia w kabinie nie maja wplywu.
  8. To zrób 2023 i FSC Lifetime.
  9. Do zmiany tapety na pulpicie potrzebujesz zewnętrznego programu tak jak w przypadku kodowania? Nie są to elementy zmieniane z poziomu iDrive. Tutaj masz gwarancje na sprzęt - nie na system operacyjny. A linia wsparcia Microsoft (jeśli masz na myśli Windows) powie - to nie nasze narzędzie, nie pomożemy. A co z procesorami Intela z literką K, które to oferuja odblokowany mnożnik ? Oj... słabe przykłady.
  10. Czyli 120km/h to najbardziej sensownie ekonomiczna prędkóść. Przeskok spalania do 130km/h jest już nieporównywalnie większy jak przy 110-120. Ciekawe też że dwa pierwsze foto - prędkość większa, spalanie mniejsze. Wiadomo - bład pomiarowy
  11. Koła mi tutaj wizualnie nie pasują - kompletnie. Jakaś fajna czarna felga moim zdaniem powinna wpaść 🙂
  12. Była wymieniana szyba, więc była demontowana kamera KAFASu. Zobacz że 95% błędów jest związane z ACC (w którym to KAFAS bierze czynny udział). Dodatkowo pojawiły sie w tym samym momencie. Chwile wcześniej była szyba brudna albo inna przeszkoda na linii kamery. A bezpiecznik... hmm - debilizm. Kiedyś ktoś 'mądry' - szef działu jakości w firmie (serwis Dell) powiedział - skoro bezpieczniki się tak często uszkadzają - to wymieńmy je profilaktycznie 😄
  13. Jeśli nie masz błędów to znaczy że robisz to źle. Program pyta najpierw o przód, potem o tył. jeśli dobrze pamiętam. Skad jestes?
  14. Jak wpisujesz dana wysokosc, ktora jest prawdziwa - to sie nic nie dzieje. Jesli ma sie podniesc do gory musisz odjac Jak ma sie obnizyc to musisz dodac.
  15. Jeśli nie masz HiFi lub wyżej to kable z radia idą do subwooferów - skąd rozchodzą się dalej na przednie drzwi (wtyczka ma 4 piny)
  16. To zależy kiedy zapyta o kod - nie zawsze pyta na początku. Ale w przypadku NEXT wydaje mi się że samo FSC z kodu wystarczy do konwersji USA -> EU
  17. EGR masz zaślepiony? Spróbuj wyczyścić No i kalibracje sond możesz zrobić - czy tam adaptacje.
  18. Odłącz głośnik i zobacz czy problem występuje nadal. Jeśli tak - problem nie jest w głośniku.
  19. Właśnie tam. Na YT masz filmiki jak wygląda procedura, chociaż program z opisami i prowadzi krok po kroku
  20. Jeśli żarówki mrugają czy LEDy to trzeba wyłączyć kontrole spalonej żarówki zimnej i ciepłej oraz zakodować że dane źródło światła jest LED. Jeśli jest to LED fabryczny - to wystarczy równiez odpowiednio zakodować.
  21. Trzeba za wczasu przygotowywać podłoże 😄 A tak na poważnie to przecież żartuje, trochę dystansu 🙂
  22. Już nie rób sobie dobrego PR pod sprzedaż auta 🙂
  23. Jak zmieniałem silnik na nowy w G20 to ten nowy przyszedł z chłodniczką oleju, która miała dodatkowy krócieć wody - po sprawdzeniu katalogu okazało się że takie wyposażenie wychodzi w wersji mild-hybrid. U mnie zamówiłem inny numer chłodniczki.
  24. luk_byd odpowiedział(a) na corso temat w G30, G31, F90
    Możesz wyłaczyć bład - tzn. osoba która 'ogarnia dobrze sterownik', albo wylaczyc caly system AdBlue. Sondy na ktorych jest nagar, sadza nieodczytuja poprawnie danych. Taki prosty temat jak przeplywomierz - sie czysci 🙂 gdy potrzeba.
  25. luk_byd odpowiedział(a) na reeno temat w F10, F11
    Jest chyba jeszcze jakiś cień szansy poprzez emulatory - ale to HU oraz TCB musiałyby być z jednego auta i dodanie auta przez Connected Drive byłoby poprzez VIN dawcy. Mimo to - nie szedłbym w tą stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.