Skocz do zawartości

luk_byd

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez luk_byd

  1. Żarówka działa na zasadzie zwarcia... Prędzej brak masy, coś nie łączy.
  2. Przeciagnac ? newtis.info rls retrofit w google.
  3. Najpierw diagnostyka. Później reset błędów. Następnie naprawa jeśli potrzeba Jeśli nie chcesz naprawiać to wymiana. Musi być taki jak Ty masz (FRM3), albo conajmniej FRM2
  4. Mam podobną w kombi. Troche większe wypasy ale tez Schwarz2
  5. Serio pytasz ? Przy hamowaniu silnikiem udział w 'hamowaniu' biorą tylko 'napędowe' koła.
  6. Skad Ci się znalazł PDF w silniku ?
  7. Yyy no ale tego to nawet na prawie jazdy uczyli więc co to za nowina ? A hamując silnikiem jak wyżej pisałem nie blokują się koła (pomijam fakt napędu na tył), a wjechałeś przodem czy tyłem ? Tak czy inaczej, jadąc na biegu czy na luzie nic nie zmienia. Wjechałem przodem. To bez x-drive co ma hamowanie silnikiem ?
  8. Mógłbym prosić o podesłanie zdjęcia E60/E61 na 245/45/18 R na @ albo PW albo tutaj ? Ja mam 245/40/18 i chętnie bym zamienil na 45 ale nie wiem jak to będzie wygladac.
  9. Przesiadając się z 205/55/16R (zima) nie ROF na 225/50/17R (lato ROF) zdziwiłem się że praktycznie nie czuć róźnicy w komforcie. Zmieniając na 225/50/17R (kolejna zima) nie ROF, zdziwiłem się że wcale nie jest bardziej komfortowo ... Także warto mieć ROF myślę. Ale nie czułem żeby na nie ROF auto jeździło gorzej. Pomijam fakt że są jeszcze opony XL i nie XL, że jedne są twardsze, drugie są bardziej miękkie.
  10. Być może gdzieś brakuje masy i robi się łuk elektryczny, może coś jest zwarte i świeci coś za mocno, albo za często ? Może żarówka ma więcej W niż powinna ?:)
  11. W tym samym turbo czy może turbo bez geometrii ?
  12. Dla potomnych dodam. Takie falowanie obrotów pod obciążeniem najczęściej jest spowodowane już zawalonym filtrem cząstek stałych. Innym powodem, podczas wolnej jazdy może być elektrozawór od EGR. Więc od tego bym zaczął. Pomijam fakt że przy sprawnym filtrze DPF nie mają prawa być okopcone wydechy (NAWET W ŚRODKU). Sam miałem zawalony DPF (30mbar na jałowych i chyba 150 pod obciążeniem) - nie pamiętam, ale z wydechu (przysłowiowo) można było jeść.
  13. Yyy no ale tego to nawet na prawie jazdy uczyli więc co to za nowina ? A hamując silnikiem jak wyżej pisałem nie blokują się koła (pomijam fakt napędu na tył), a wjechałeś przodem czy tyłem ? Tak czy inaczej, jadąc na biegu czy na luzie nic nie zmienia.
  14. Z.takim samym z renault czy opel czy vag. Od.jakiefos.sasiada na próbę, byle sprawnego
  15. Po prostu nie. Silnik nie zblokuje koła w powietrzu tak jak hamulec nożny
  16. Nie zawsze. Taki elektrozawór jest bardzo popularny, możesz spróbować go podmienić. Oczywiście pod warunkiem że pompa podciśnienia jak i wszystkie wężyki są sprawne i szczelne
  17. Lotos wtedy gdy tylko mogę. Najlepsze paliwo - silnik chodzi najciszej, najmniejsze korekty. Sprawdzone i porównane z BP i Orlenem. Na innych nawet nie próbuje tankować.
  18. Hej. To znana przypadłość. Mój znajomek powiedział że powinien być jakiś ciężarek z tyłu ma puszce - jeśli to prawda, to może go zgubiłeś ? Ale.. U mnie po wycięciu DPF przestał dzwonić! - Sprawdz czy nie masz jakos zawalonego filtra czy coś. No i wracajac do przyjemnijeszych rzeczy... Najlepiej ponoć od 525d założyć, ale ten od 530d tez powinien pasowac.
  19. A więc! Sensor + żel do montażu go do szyby. Czujnik deszczu zadziała ze zwykłą manetką od wycieraczek (nie będzie tylko diody sygnalizującej że jest włączony) - u mnie tak działało. Jeśli światłą mają działać automatyczne - to przełącznik światęł. Jeśli ma byc pięknie to przednią szybę i osłonę lusterka by zakryć czujnik. Dołożenie to kwestia dorobienia 3 pinów w 4 pinowej wtyczce i pociągnięcie ich do FZD (jeśli masz). Dalej już tylko kodowanie i śmiga.
  20. Na pewno nie kazda, bo sa roznych rozmiarow.
  21. Tak jak na filmie przeciez, Ewentualnie możesz strzykawke wziąć i włożyć ujście do węzyka ktory idzie do egr i zassac strzykawka to powinien sie otworzyc.
  22. OK mam. Wartości jak widać a to za E okresla gdzie przesunac przecinek. Ale dlaczego nie mam popiołu ? :O

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.