Treść opublikowana przez luk_byd
-
E91 2007 M47 komunikat awarii świateł
Żarówka działa na zasadzie zwarcia... Prędzej brak masy, coś nie łączy.
-
E90, doposażenie w sensor deszczu.
Przeciagnac ? newtis.info rls retrofit w google.
-
Zmiana modułu świateł BMW E90 LIFT 320d
Najpierw diagnostyka. Później reset błędów. Następnie naprawa jeśli potrzeba Jeśli nie chcesz naprawiać to wymiana. Musi być taki jak Ty masz (FRM3), albo conajmniej FRM2
-
BMW E60 520d "Schwarz 2"
Mam podobną w kombi. Troche większe wypasy ale tez Schwarz2
-
Dziury a hamowanie silnikiem
Serio pytasz ? Przy hamowaniu silnikiem udział w 'hamowaniu' biorą tylko 'napędowe' koła.
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Skad Ci się znalazł PDF w silniku ?
-
Dziury a hamowanie silnikiem
Yyy no ale tego to nawet na prawie jazdy uczyli więc co to za nowina ? A hamując silnikiem jak wyżej pisałem nie blokują się koła (pomijam fakt napędu na tył), a wjechałeś przodem czy tyłem ? Tak czy inaczej, jadąc na biegu czy na luzie nic nie zmienia. Wjechałem przodem. To bez x-drive co ma hamowanie silnikiem ?
-
[E60] Ile pali?
Mógłbym prosić o podesłanie zdjęcia E60/E61 na 245/45/18 R na @ albo PW albo tutaj ? Ja mam 245/40/18 i chętnie bym zamienil na 45 ale nie wiem jak to będzie wygladac.
-
[E90] 320D sprawdzenie działania zaworu EGR
Jasne.
-
zamiana opon RFT na zwykłe a system kontroli ciśnienia
Przesiadając się z 205/55/16R (zima) nie ROF na 225/50/17R (lato ROF) zdziwiłem się że praktycznie nie czuć róźnicy w komforcie. Zmieniając na 225/50/17R (kolejna zima) nie ROF, zdziwiłem się że wcale nie jest bardziej komfortowo ... Także warto mieć ROF myślę. Ale nie czułem żeby na nie ROF auto jeździło gorzej. Pomijam fakt że są jeszcze opony XL i nie XL, że jedne są twardsze, drugie są bardziej miękkie.
-
BMW E91 - wiarygodność przebiegu ze sterownika silnika
Sprawdz przebieg z CAS.
-
lampy w klapie e91 wypalone
Być może gdzieś brakuje masy i robi się łuk elektryczny, może coś jest zwarte i świeci coś za mocno, albo za często ? Może żarówka ma więcej W niż powinna ?:)
-
N47 177KM Wymiana rdzenia turbiny z allegro?
W tym samym turbo czy może turbo bez geometrii ?
-
E61 520d M47 - Prośba o identyfikacje padniętego wtrysku
Dla potomnych dodam. Takie falowanie obrotów pod obciążeniem najczęściej jest spowodowane już zawalonym filtrem cząstek stałych. Innym powodem, podczas wolnej jazdy może być elektrozawór od EGR. Więc od tego bym zaczął. Pomijam fakt że przy sprawnym filtrze DPF nie mają prawa być okopcone wydechy (NAWET W ŚRODKU). Sam miałem zawalony DPF (30mbar na jałowych i chyba 150 pod obciążeniem) - nie pamiętam, ale z wydechu (przysłowiowo) można było jeść.
-
Dziury a hamowanie silnikiem
Yyy no ale tego to nawet na prawie jazdy uczyli więc co to za nowina ? A hamując silnikiem jak wyżej pisałem nie blokują się koła (pomijam fakt napędu na tył), a wjechałeś przodem czy tyłem ? Tak czy inaczej, jadąc na biegu czy na luzie nic nie zmienia.
-
[E90] 320D sprawdzenie działania zaworu EGR
Z.takim samym z renault czy opel czy vag. Od.jakiefos.sasiada na próbę, byle sprawnego
-
Dziury a hamowanie silnikiem
Po prostu nie. Silnik nie zblokuje koła w powietrzu tak jak hamulec nożny
-
[E90] 320D sprawdzenie działania zaworu EGR
Nie zawsze. Taki elektrozawór jest bardzo popularny, możesz spróbować go podmienić. Oczywiście pod warunkiem że pompa podciśnienia jak i wszystkie wężyki są sprawne i szczelne
-
Gdzie tankujecie lpg do swoich bmw?
Lotos wtedy gdy tylko mogę. Najlepsze paliwo - silnik chodzi najciszej, najmniejsze korekty. Sprawdzone i porównane z BP i Orlenem. Na innych nawet nie próbuje tankować.
-
520d polift - problem z tlumikiem końcowym
Hej. To znana przypadłość. Mój znajomek powiedział że powinien być jakiś ciężarek z tyłu ma puszce - jeśli to prawda, to może go zgubiłeś ? Ale.. U mnie po wycięciu DPF przestał dzwonić! - Sprawdz czy nie masz jakos zawalonego filtra czy coś. No i wracajac do przyjemnijeszych rzeczy... Najlepiej ponoć od 525d założyć, ale ten od 530d tez powinien pasowac.
-
E90, doposażenie w sensor deszczu.
A więc! Sensor + żel do montażu go do szyby. Czujnik deszczu zadziała ze zwykłą manetką od wycieraczek (nie będzie tylko diody sygnalizującej że jest włączony) - u mnie tak działało. Jeśli światłą mają działać automatyczne - to przełącznik światęł. Jeśli ma byc pięknie to przednią szybę i osłonę lusterka by zakryć czujnik. Dołożenie to kwestia dorobienia 3 pinów w 4 pinowej wtyczce i pociągnięcie ich do FZD (jeśli masz). Dalej już tylko kodowanie i śmiga.
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Masz racje! Do roboty :)
-
Ciekawe oferty z allegro - e9x
Na pewno nie kazda, bo sa roznych rozmiarow.
-
[E90] 320D sprawdzenie działania zaworu EGR
Tak jak na filmie przeciez, Ewentualnie możesz strzykawke wziąć i włożyć ujście do węzyka ktory idzie do egr i zassac strzykawka to powinien sie otworzyc.
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
OK mam. Wartości jak widać a to za E okresla gdzie przesunac przecinek. Ale dlaczego nie mam popiołu ? :O