Treść opublikowana przez luk_byd
-
[E90] 320D sprawdzenie działania zaworu EGR
Tak jak na filmie przeciez, Ewentualnie możesz strzykawke wziąć i włożyć ujście do węzyka ktory idzie do egr i zassac strzykawka to powinien sie otworzyc.
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
OK mam. Wartości jak widać a to za E okresla gdzie przesunac przecinek. Ale dlaczego nie mam popiołu ? :O
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
oK mam. Taka ciekawostka ze na moim kablu nie odczytuje tych parametrów, a na kablu sasiada tak. Inne rzeczy w tool32 dzialaja na moim kablu bo robilem np. reset czujnika skretu Satz : 1 JOB_STATUS = OKAY MSOT_WERT = 3.755000E+001 MSOT_EINH = g TIOP_WERT = 1.393164E+007 TIOP_EINH = s LSUM_WERT = 2.400932E+008 LSUM_EINH = m QFL_WERT = 5.390000E+000 QFL_EINH = l TILCK_WERT = 0.000000E+000 TILCK_EINH = s QFLTOT_WERT = 6.161990E+003 QFLTOT_EINH = l BEGMOM_WERT = 0.000000E+000 BEGMOM_EINH = Nm ASME_WERT = 0.000000E+000 ASME_EINH = g ASKM_WERT = 2.819030E+005 ASKM_EINH = km OELREG_WERT = 6.736322E+006 OELREG_EINH = s Jak to przetłumaczyć na normalne wartości?
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Dzięki, ale nie śmiga. :( Sprawdzalem na tym kablu co e91 smigalo.
-
BMW E90 PRE-LCI kodowanie gongów z LCI
To nie ma nic do rzeczy. Tak jak pisałem tez w 2006 mam nowe gongi itp. Wydaje mi sie ze to jednak jest kwestia zakodowania lub radia (wersja z navi). Gdzie w miare oficjalnie czytalem ze to zalezalo od Prof/buisness
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Da radę do odczytać np. INPA ?
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Hej. Do autora :) Mam ten kabelek działający (od sąsiada) i próbowałem podpiąć do E61 2007 rok (LCI) 2.0d M47. Komunikat odczyt OK, ale parametry wszędzie -1 Przy np. pomiarze ciśnienia wstecznego: Blad rpm.pw.edek.intef.ecunoresponceexception: No response form ECU. Szkoda że nie bangla z E61. Próbowałem róźne prędkości.
-
Różnica w spalaniu między 5w30 a 5w40
Jest. Sam stosuje. Miilers OIL 0W40 z LL-04
-
Kaprysna E61 - problem z elektryka POMOCY
Zacznij od standardów. Woda w bagażniku pod styropianem od koła zapasowego. Później napraw wiazki obie w prawym zawiasie klapy. I już 90% problemów będzie rozwiązanych. Światło świeci bo myśli że klapa czy coś jest otwarta. Centralny nie dziala i radio słabo odbiera bo wiązka do diversity i może sam diversity ma problemy z połączeniem. Poczytaj trochę o tym aucie. Usterki są powtarzalne, a wszystkie są rozwiązane
-
[E91] 320d N47D20A - nie wypala DPF
No to na 400km masz spokój. Co dalej? Wymieniasz ten czujnik?
-
E91 20d cypisek
Tylko niekoniecznie w tym dziale.
-
Różnica w spalaniu między 5w30 a 5w40
Lepkość to nie jakość. Są róźne oleje. Dwa róźne oleje o parametrach 5W40 mają róźne charakterystyki lepkości. Temat oleju jest bardzo obszerny i jeśli chcemy go wybrać w pełni świadomie, to nie należy się kierować tym co największą czcionką jest pisane na etykiecie.
-
E61 - Słaby zasięg pilota po naprawie wiązki do diversity
Antena jest w szybie, fioletowa wtyczka. 1 i 2 pin to antena FM 3 pin - antena kluczyka
-
Różnica w spalaniu między 5w30 a 5w40
Bardziej z 5w na 0w. Może mieć minimalny wpływ jeśli się dużo na nienagrzanym silniku smiga.
-
E61 - Słaby zasięg pilota po naprawie wiązki do diversity
Hej. Naprawiałem wiązkę do tylnej klapy E61. Nie działało radio i przestał działać pilot. Wiązke naprawiłem (wszystkie przewody dla pewności) Po naprawie pilot ma mega słaby zasięg. Muszę stać dosłownie przy aucie (od drzwi kierowcy w kierunku tyłu) by działał pilot. Przed maską jak stoje to już nie działa. Od czego mogę zacząć? Moduł diveristy ma: dwa flexy: czarny i fioletowy Z lewej strony antena FM i masa bodajże ? Z prawej strony mała wtyczka brązowy i brązowo jakiś przewód (cieńkie) - od czego są? z prawej jeszcze jest ta duża płaska wtyczka - wiadomo I jeszcze jedna chyba + - pewnie od grzania szyby.
-
E61 LCI - świecenie pozycji do zgaszenia zapłonu
To co to za filozofia? Pisałem o lm2
-
E61 LCI - świecenie pozycji do zgaszenia zapłonu
Nie mam tego w module lm2. Masz może lm1? Który rok masz?
-
Spalanie E9X - tylko rzeczywiste wyniki
Między 2.0d a 2.0d jest półtora litra róźnicy w spalaniu, w sensie że rozumiesz ? Że taki 2.0d 163KM M47 vs. 2.0d 163KM N47 ... no nie ?
-
Kod koloru klapy tylnej e90
A nad jakimi się zastanawia? Np. black sapphire od schwarz2 łatwo odróżnić.
-
Spalanie E9X - tylko rzeczywiste wyniki
Moja Ex E91 320d M47 @ 207KM Trasa A1/S8 - Jazda 180km/h. Hamowanie przed tirami, później but do 180, czasem jechanie za tirem 90, albo za inna osobówką, która blokowała pas ~130km/h. Na 205/55/16R - 7,2l Na 225/50/17R - 7,7l Jazda po drogach jednopasmowych poza miastem ~6l (120km/h) Miasto latem: 7,5l Miasto zimą: 8,5l
-
Dołożenie podświetlenia klamek
A skad miałyby być osobne? Sa w jednej wiązce. Nie trzeba ich ciąć. Można wpiąć się złączką albo wlutować.
-
E61 LCI - świecenie pozycji do zgaszenia zapłonu
Hej. Znalzłem na forum: "Wyłączenie świateł po zaryglowaniu drzwi a nie otwarciu LMA: Tylko LM1 COMFORT_ACCESS_LICHT aktiv COMFORT_ACCESS_SL_ABSCH wert_01 Standard, światło wyłącza się po otwarciu drzwi wert_04 Światło wyłącza się po zaryglowaniu drzwi z pilota Tu nie wiem czy czasem nie jest na odwrót. Nie mam możliwości sprawdzenia. LICHT_AUS_TUER_AUF nicht_aktiv " I rzeczywiście w LM2 nie ma tych funkcji. Czy są inne, które pozwolą mi na ustawienie że pozycje mają gasnać dopiero jak zamknę auto z pilota ? Widze ta sama sytuacja w E61 na LM2 co w E91 na FRM2 względem FRM1
-
E9X dołożenie lusterka wewnętrzengo fotochrom
Zgodnie z powyższymi schematami.
-
Dołożenie podświetlenia klamek
Tak, ja to robiłem w E91. Efekt super. Podłączyłem się pod podświetlenie przycisków od opuszczania/podnoszenia szyb. Regulacja jasności odbywała się wraz z regulacją jaskrawości oświetlenia deski rozdzielczej.
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Żeby Ci auto ukradli?