Treść opublikowana przez luk_byd
-
320d problemy po chipie.
Ja to postrzegam tak że auto ma zapierdzielac i nic więcej się nie liczy. Przerąbane będzie miał przyszyły właściciel. Tak się nie drutuje
-
320d problemy po chipie.
Może zacinać się elektrozawór we wtryskiwaczu. Czy EGR sprwadziłeś ?
-
BMW 318d E91 - Klapki w kolektorze ssącym
W Benzynie może. Ale nie w dieslu - M47 i M57
-
problem z DPF, którego nie ma
Może nie umi
-
problem z DPF, którego nie ma
Tak jak piszesz. Nie powinno być błędów związanych z DPF. Czujnik nie jest używany gdy czujnika nie ma. Nie został poprawnie 'wyprogramowany'.
-
Czarne felgi do srebrnej E90
Moim zdaniem będą. Sam osobiście dałbym jednak w macie. Plastidip i będzie wiadomo :)
-
320d problemy po chipie.
A dlaczego miało by cały czas zasysać? Wtedy nie byłby potrzebny zawór. Odepnij wężyk i pojedzij. Jak problem nie wystąpi to znaczy że to to
-
320d problemy po chipie.
Podciśnienie strzykawką Ale poproś tunera żeby wyłączył Ci EGR i zobacz wtedy jak jest
-
320d problemy po chipie.
Morał jest prosty i oczywisty. Najpierw naprawiamy a później chipujemy. Jeśli tuner bawi się w doktora to niech wyleczy Ci auto do końca. Jeśli przeplywka jest uszkodzona to nie stać na wymianę a na chipa stać? Może klapki już od syfu się blokują? EGR wyłączony? Odepnij EGR
-
Świst w okolicach turbiny, Dolot ?
No to wpadnij kiedyś na Fordon
-
Świst w okolicach turbiny, Dolot ?
Ja jestem z Bydgoszczy. Możesz sobie porownac do mojego i możemy wirnik (luz, wygląd) sprawdzić w 5 minut, albo i w 3.
-
320d Buczenie - przekazanie napędu do tylnego mostu?
Nie to nie jest typowe dla tylnego napędu. Na luzie i na biegu tak jest? Jakieś łożyska pewnie albo dyfer? Może wał.. No ale wróźka nikt tu nie jest ;)
-
e90 a typy powiadomień tempomatu
ale jak ring jest , to napewno jest aktywny ? Zwykły tempomat Licznik high. Tak jak na filmiku
-
e90 a typy powiadomień tempomatu
Musisz zakodować ten ring. Parę tematów niżej pisałem jaki parametr
-
e 90 pytanie o rdze
To.ja dam odpowiedź. Nie, nie jest
-
Licznik HIGH, wskazówka tempomatu - how?
Tez go rozbierałem i flashowalem. Więc daruj sobie z tą dioda bo po co sobie renomę psuc
-
e 90 pytanie o rdze
Bardzo dużo nie fanatycznych śrub i nakrętek
-
Chiptunnig silnika N47, warto?
A jak kultura pracy silnika, spalanie? Dodali 43KM? Czyli w sumie 220KM? Auto w seri wypluło 170km po programie 213km Kultura taka sama. Umnie sie zmienił dźwięk bo przelot. Spalanie chyba podobne jest. Zresztą nie przywiązuje do tego jakiejś specjalnej uwagi litra w tą czy tamtą nie robi mi różnicy. Ale polecam jak najbardziej ;) Ja podobnie ale z M47. Tyle ze zamiast 150KM w serii wypluło 144. Po chipsie 217 bodajze Mam nadal DPF. Jak zmieni sie dzwiek po usunieciu DPF? Nie chce zeby bylo glosniej.
-
Licznik HIGH, wskazówka tempomatu - how?
Po pierwsze to nie 'dioda która goni wokoł tarczy' tylko tarcza się kręci. Po drugie nie pomogłeś. Kodowałem pustym i tego nie mam a chce aktywować stąd zapytanie o parametr. Pisałem że mam licznik high - wiec mam. Nie prosiłem o wskazówki typu sprawdz czy masz koła albo osłone silnika i że INPA się koduje (tak jak to ktoś napisał na grupie na FB) Znajdywałem w internecie róźne teorie (że tylko 6 cylindrów takie możliwości maja itp) Ale finalnie się udało :) Żeby być pomocnym, a nie tak jak inni pisać głupoty i zrównywać innych do swojego poziomu powiem jaki parametr za to odpowiada. Niech na przyszłość innym będzie łatwiej. SZ_ANSTEUERUNG
-
Licznik HIGH, wskazówka tempomatu - how?
https://www.youtube.com/watch?v=NCGid-WAR3w Tak jak tutaj. Jak to aktywować? Licznik high mam oczywiscie. Jaki parametr za to odpowiada ? Tempomat zwykły.
-
E90 Światła do jazdy dziennej krok po kroku
Proponuje od nowa zainstalowanie INPA jak trzeba, lub skorzystanie z gotowca BMWCodingv3.
-
Problem z modułem świateł
Pierwsze foto nie działa.
-
Problem z modułem świateł
Piszesz że nie miałeś kierunków. Bez procka nie miał bys w ogóle oświetlenia
-
Chiptunnig silnika N47, warto?
Słaby rozrząd czy napinacz ? Ludzie robią i jeźdzą. Czemu by nie. Przecież przez 100% czasu tego nie wykorzystujesz. Nie wiele się zmieni. Dbaj o olej, wyłącz Start-Stop jak masz.
-
Diesel w e90...filtr cząstek stałych DPF
To niecelne stwierdzenie. DPF zapycha sie popiolami powstalymi w wyniku wypalania bo nie maja one ujscia i z przebiegiem bedzie ograniczal swoja pojemnosc. Mozna analogicznie porownac to do baterii ktora z biegiem ladowan bedzie tracila na efektywnosci. Owszem - niesprawny silnik i wszystkie czynniki ktore modyfikuja sklad spalin wypychanych do turbo zapychaja DPF szybciej - ale jego pojemnosc tak czy inaczej bedzie spadac z pokonanymi kilometrami niezaleznie od sprawnosci silnika. Z tym popiołem to niby tak niby nie. Jak się spojrzy na DPF to po prostu ceramika - klocek z dziurkami. Depniesz i popiol powinien wylecieć - bo co miałoby go trzymać ? Mysle ze to bełkot firm aby mieć po prostu klientów.