Treść opublikowana przez luk_byd
-
Polskie menu professional
Moj tez wcieło. :( Ktoś tu ma chyba mocne plecy.
-
MP3 i CCC Pro, popieprzony problem :)
Dzieki za szybka reakcje, Ale za kazdym razem jest to 44,1kHz :(
-
530D e61 niepewne prowadzenie
Wiele osób robi ten 'trick'. Opony praktycznie nie zauwazalnie szybciej sie zuzywaja a latwiej jest auto utrzymac przy jezdzie na wprost.
-
330d uzytkowany tylko w miescie
Bardzo rzadko się to zdarza, ale zgadzam się w 100%... A wlasciwie w 99%. Gdyż z tym gaszeniem silnika... 1 minutke poczekac... troche bez sensu tak długo. Przez to dpf dostaje troche sadzy (jak w korku) to raz A dwa że przez ta minute na jałowych obrotach nie wiele się zmieni temperatura gdyz nie ma pędu powietrza pod maske, a sam olej i tak jest ciepły wiec wiele nie schłodzi. Rasumując. Starczy 15 sekund. A dwa, jak chcemy zrobić lepiej to ostatnie 500m lepiej toczyć się na biegu bez dodawania gazu lub delikatnie, wiecej to pomoze, gdyz jazda na biegu bez dodawania gazu powoduje brak spalania mieszkanki - brak wybuchu - brak temperatury. Dodatkowo podczas jazdy powietrze chłodzi nam komore silnika.
-
BMW 320d Szarpie e90 163ps.
wymieniony filtr paliwa czy filtr paliwa zaslepiony no bo wiesz co to jest przecinek prawda ? A oprocz tego to masz M47 czy N47 ? Jesli M47 to moze sterowanie EGR?
-
MP3 i CCC Pro, popieprzony problem :)
Hej. W E91 i w E61 ten sam problem. Nagrywam róźne mp3. I nie odtwarza mi Kings Of Leon. Wnerwia mnie to gdyż: nawet konwertowałem mp3-> mp3 flac -> mp3 wav -> mp3 rozne ustawienia mp3. kupilem nawet album w mp3 i tez nic. Widac piosenke, ale ją po prostu pomija i idzie dalej. Chodzi o ostatni album. Oprócz tego kiedyś mi jednej piosenki jakiejs tam progressive trance mix XII czy jakos tak nie odtworzyło. Od czego to zależy? Wiem że to nie wina auta/radia ale czego ? Gdyby DRM w Mp3 bylo to jeszcze luz, ale z WAV'a nawet to robilem
-
BMW E60 530D sterownik świec żarowych spr.
Z uwalonym sterownikiem nigdy jej nie zobaczysz. Całą zeszłą zimę odpalałem bez świec. Trochę dłużej kręcił, ale zawsze odpalił. :twisted: :evil: :cool2: Ja tez się zdziwiłem jak przy -18*C ladnie odpalil. 3 zakręcenia i działa. Ale.. Szkoda auta, dlatego od razu wtedy wymieniłem swiece. To było w E91. Tutaj w E61 tez miałem 4. swiece uszkodzone, od razu wymieniłem. Szkoda auta, rozrusznika. No i wstyd. Najladniejsze mimo ze nie najmłodsze auto i nie najdroższe a odpala jak zlom.
-
Benzyna 95 czy 98 ?
Bzdura. Turbo to nie perpetum mobile, zasada zachowania energii obowiązuje nawet tu. Mylisz konsumpcję paliwa obu wersji silników (turbo vs wolnossacy) przy tej samej (załóżmy spokojnej) jeździe, do jazdy z pełnymi osiągami tych silników. Mocniejszy silnik spali wiecej. Potwierdzam też, ze badania sa przeprowadzane na zwykłym ON i 95, wiec jesli jest chrzczone paliwo, to tylko te premium Oraz to, że ilekroć korzystałem z BP, tylekroć się rozczarowywałem, nieważne czy lałem ON jak miałem diesla, czy nawet benzynę do moto, które również dawało znać, że zalałem syf Używam skrótów myślowych, które nie są zbytnio skomplikowane chyba? Miałem na myśli to że dla przykładu: Renault F4R i F4Rt - to samo, ale 1. bez turbo, drugi z turbo. Pali tyle samo. Mowa o śrddnim spalaniu. ALe oczywiście z gazem w podłodze, chwilowe będzie wyższe w turbo, gdyż więcej powietrza = więcej paliwa. Musi być zachowany AFR.
-
Benzyna 95 czy 98 ?
Ale wynka to z konstrukcji silnika i jego sprawności. Na co duży wpływ ma turbosprężarka. Silniki benzynowe z turbo palą tyle co bez turbo, a mocy mają więcej. A dwa, popatrz sobie na silniki Sky Active Mazdy...
-
[320d] ograniczenie EGR - plusy i minusy
Zaslepiałem u siebie i wyłączałem EGR i nie było róźnicy w temperaturze nagrzewania oczywiscie przy sprawnych termostatach. Widocznie wyzsza temperatura spalin (ze wzgledu na wieksza ilosc tlenu) to rekompensuje.
-
Shell V-Power Diesel Nitro+
Ja zwykłe. Ale na próbę był dwa razy dynamic. Bez róźnicy. Większa róźnica jest np. po dolaniu liqui moly diesel spulung - szybciej zapalal silnik. (do momenu az sie bak paliwa z LM skonczyl). Albo po dolaniu oleju 2T.
-
E60 M47 - filtr powietrza
Za kare klucz mi spadł pod silnik na osłone. Ale robiłem jak Bóg przykazał. Nie ma żadnego skrótu, ale tragedii nie ma. Osłona silnika siup. Dwie górne półki siup. Wzmocnienie - rozpórka siup. No i wymieniamy filtr.
-
E60 M47 - filtr powietrza
Hej. Jest jakis patent na wymiane filtra powietrza w m47 w e60 ? czy trzeba na prawde pol auta rozbierac z przodu ?
-
[EXX] LINE OUT w radiach BMW (DIY)
Wszystko się zgadza. Ale często masz TDA7385 czy TDA7386 które maja mniejsza moc niz TDA7560 itp. To miałem na myśli, wiec sama zmiana końcowy dużo da.
-
e61 dach panoramiczny - problem
Nic nie musisz sciagac, ewentualnie oslone od nivo po prawej stronie. Po prostu trzeba zajrzeć od dolu samochodu w kierunku tylnych lamp. Tam będziesz widział takie gumowe koreczki z krzyżowym nacięciem. W nich zbiera się syf i zatykają odplyw
-
Ile pali twoja bemka
Ach, taki wspaniały jesteś.
-
[EXX] LINE OUT w radiach BMW (DIY)
Zgadza się, robilem to w innych autach. Z ciekawości te koncowki mocy można zmieniac na mocniejsze itp. Fajnie jak by każdy pisal jakie radio ma i jaka koncowka siedzi. W bardzo prosty, szybki i tani sposób można sobie zwiekszyc moc poprzez wymiane np. TDA7386 na TDA7560 Lub poprawić lekko charakterystykę z TDA7850.
-
E61 523i 177km podniesienie mocy
Nie wiem jak w tym silniku, ale mogą być roznice mechaniczne np. vanosy czy cos.
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Hej, Długo mnie nie było. Bangla już na M47 e61 lci ?
-
Tempomat w manualnym dieslu
Ten ring można zakodować sobie także w 4 cylindrowych silnikach, ale trzeba mieć licznik HIGH.
-
Olej BMW Twinpower turbo longlife
Jeden z lepszych olejów, nawet na tle Penrite, AMS Oil czy Millers. Sprawdzcie na YT kanał Piotr Tester.
-
BMW e-92 330 d 2007 Filtr cząstek stałych
Piecowo wypalisz, ale popiół zostanie.
-
Problem z odpalaniem przy niskich temp e92 335d 2007r
Swiece lub sterownik.
-
[e90] Jaki olej?
Czystości chemicznej. Spoko. Chyba mechanicznej
-
BMW e-92 330 d 2007 Filtr cząstek stałych
Jak to jest takie proste to skąd tyle problemów z filtrami. :?: Kurde,. Nie wiem. Ja nie mam problemu. Nigdy nie miałem. Po prostu jednostka i osprzęt musi być w dobrym stanie i się wypali. Miałem auta około 300tys km i filtry były od nowości i było wsio ok