Treść opublikowana przez luk_byd
-
E60 520d chmura dymu i trzęsienie silnika na zimnym
To sprawdź jeszcze raz ten sterownik i świece
-
Radio problem gong programowanie
Można.
-
335d z USA jaką ma moc moje auto?
To czy wydatek 50zł/80zł na hamownie jest tak wielki by dalej się smucić i nurtować niezmiernie ? 10 minut i będziesz wiedział.
-
e90 330XD jakiego diesla tankowac
Hej. Pewnie to też zależy od regionu. U mnie w Bydgoszczy Lotos ma najlepsze paliwo, ale tylko jedną albo dwie stacje :( Specjalnie tam jeźdzę gdyż na BP/Shell/Orlen (tutaj jeden pies bodajze - dostawca Orlen) silnik chodzil glosniej i mniej aksamitnie niz na Lotosie.
-
E60 520d chmura dymu i trzęsienie silnika na zimnym
Myślę że trzeba sprawdzić to co mechanik mówi i świece żarowe że sterownikiem. Dodatkowo odmę. Nadal nie wiemy o jakim silniku mowa. Nie wiemy jaki kolor ma chmura dymu itp. Prosić się o informacje mamy?
-
BMW E61 525d ///Mtech - mała czarna
A co Ty chcesz od tych zdjęć? Fotograf tylko kiespki, zdjęcia chyba dobrze wyszly ? :D
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Hmm myślisz że N47 ma mniejszą pojemność DPFa? W sumie aplikacja pokazuje przewidywany dystans do pełnego zapełnienia popiołem. Fizycznie jest roznica w wielkości DPF dla 3.0d i 2.0d z tego co wiem.
-
Benzyna 95 czy 98 ?
No to to tak. Ile razy było gdzie podchodził gościu i mówił: Panie, jest 20 groszy rabatu na 98 Panie, nie chcesz Pan Vervy? Dzis jest w cenie zwykłego ON itp.
-
Czyszczenie skóry wentylowanej.
A to że jest wentylowana to nie zmienia sposobu czyszczenia ? Chodzi o to aby: 1. nie zatkac por 2. brud nie wciekł do wewnątrz.
-
rzeczywiste spalanie 525d/530d automat....ile?
Aaahaaa
-
Benzyna 95 czy 98 ?
Jak to nie ma? Jest. Zapłon jest przyspieszony w mapie. Jeśli zalejesz 95, sterownik to wyłapuje knock sensorem i ECU opoznia zapłon, moc robi się mniejsza. Nie ma czegoś takiego, że przy 98 dostajesz magicznego kopa. Po prostu albo masz znamionowe osiągi (przy 98), albo pogorszone CZy to czuć? TAK. Zawsze jezdziłem 98. Ostatnio zalałem 95 w przeświadczeniu, że to może placebo. Nie, to nie jest placebo. Jestem skłonny założyć się i sprawdzić to na hamowni To ja się chętnie założe. Czy możemy przyjąć 3% jako błąd pomiarowy ?
-
jakie zarówki led angel eyes
Czy napięcie 13,2V na DRL w LCI jest bezpieczne ? Nie 'wytopi' się nic itp ?
-
Benzyna 95 czy 98 ?
Chciałbyś żeby tak było. Sprawdź raporty UOKiK. Paliw premium nie sprawdzają. Więc może byc nalane to samo co w 95
-
[E90] 320d poprawność działania elektrozaworu EGR
Jak jest brudny to sie nie domyka wiec w jakims stopniu pracuje. Zgadza sie.Do sterowania egr jest wykorzystywany sygnal z czujnika polozenia pedalu gazu i predkosci obrotowej silnika.Skoro na wolnych obroty sa najmniejsze a pedalu gazu nie dotykasz to nie powinien wtedy wykonywac swojego przeznaczenia. No to jeszcze kwestia jego naturalnej pozycji. I czy zmiane i utrzymanie pozycji nazywamy pracą.
-
tempomat- kodowanie wskazań
Sprawdziłem VIN w KOMBI i jest ok, ten sam co w dowodzie. A jak miałoby być inaczej skoro pobiera go z CAS? Przy zmianie licznika się kasuje stary VIN. Bynajmniej ja tak robiłem
-
Elektromobilność, pytania i odpowiedzi
Świetnie. 1. Dwa identyczne auta, ale róźne kraje pochodzenia. Jedno ma DPF, drugie nie. Dlaczego nie mozemy wyciac DPF w tym pierwszym - przeciez bedzie mial parametry jak ten drugi? 2. Dlaczego nei moge wyciac dpf legalnie, skoro po jego pozbyciu sie nadal bede spelnial normy euro 4 ? 3. Kiedy pojawi sie wiecej stacji do ladowania.
-
CCC Professional 2018
Pisali o Polsce. Za granica wiadomo ze TMC dziala jak jest.
-
E61 523i 177km podniesienie mocy
Oprócz złego doboru słów - źle myślisz.
-
E61 525i
Z duza tolerancja powiedziane 'szalu nie ma'
-
Ciekawe oferty z allegro - e9x
173KM W dieslu owszem 163, ale po hamowni moze sie okazać ze 155. Tak czy inaczej większy moment obrotowy na pewno. Tylko jest taki szkopół, który chyba każdy wie... Lepiej mieć 2.0d i jechać niz mieć kleine m3 i robic silnik
-
[E91 320D] Woda w kole zapasowym
Ciekawostka :) ALe pewnie zbiera się w wannie. W końcu po to wanna jest - ale nie ta;) W E61 znany problem. Od dołu spod zderzaka musisz poświecić latarka i znajdziesz takie krućce - pewnie są zapchane i wode wypycha gdzies wyzej i scieka po slupkach itp
-
[E90] 320d poprawność działania elektrozaworu EGR
Z tego co wiem EGR również działa na obrotach jałowych. Często np. w samochodach dostawczych falowanie obrtow jałowych jest związane z brudnym EGR. Generalnie EGR ma dzialac pod małym obciążeniem. Gdy obciążenie rosnie ma się zamknąć i silnik ma pobierac czyste powietrze
-
tempomat- kodowanie wskazań
Ja mam E61 LCI także sprawdze jak będę się podpinal i dam znac.
-
BMW E60 525i 218KM N52 - Retrofit lamp + M-Pakiet
Wczesniej w watku pisales ze zmieniles napiecie i jest duza roznica :P Na halogenach nie mozna z racji braku homologacji RL.
-
tempomat- kodowanie wskazań
nie mam doświadczenia w aktualizacji sterowników, do tej pory tylko diagnostyka i podstawy kodowania brak takiego wpisu w KOMBI A masz licznik w wersji HIGH? BO mowa o rodzinie E90 ?