Treść opublikowana przez luk_byd
-
E61 by speed1211 wentylowane fotele z E65, nagłośnienie Indi
Daj znać ile pracy przy hkl. Bo części też mam ale jakoś zapału brakuje
-
Najbogatsza M47 ? :) E61 LCI 520d
Mpakietu nie będzie. Jest kierownica mpakiet. Może uchwyt od ręcznego m-pakietowy z e91 wpadnie, ale więcej nie. Podsufitówka myslalem, ale nie wiem czy za ciemno nie będzie. IC jest taki sam jak w 3.0d - wiec po co wieszy ? Hamulce - owszem, tylko ze znowu caly komplet jest nowy - szkoda zmieniac. A silnik... nie wiem o co chodzi... jedzie jak 3.0d a pali 8l w miescie i 8l w trasie :)
-
Najbogatsza M47 ? :) E61 LCI 520d
Mam je od 2 października 2017, wzcześniej miałem E91. DIRAC mam w 525d i w 520d. 520d ma inny dźwięk niż 530d itp... Ale w środku jest tak samo głośno/cicho. Z zewnątrz 520d M47 głośniejszy, ale w środku to samo. Sam ogarniam wszystkie rzeczy, jedynie na hamownie do kolegi jeźdzę i dyfer mi tez wymienili. Po zmianie dyfra nie robiłem adaptacji ani żadnych innych zmian. To czy zbiera się jak 530d...to... Jedzie lepiej niż 530d kolegi (218KM). Do 150km/h. Dalej nie wiem. Ale na pewno nie lepiej niż 530d 235KM. Masa robi swoje, M47 kapke lżejszy. Niestety/stety turbo jest w idealnym stanie... gdyby było słabsze myślałbym nad hybrydą, albo tym z Alpiny, ale skoro jest dobre to szkoda mi je zmieniać. Wtedy by się dało 250/500 zrobić.
-
GrandeCzewa E61 525d 2005 + MPakiet + Shadow + Chiptuning
400nm teoretycznie
-
Najbogatsza M47 ? :) E61 LCI 520d
Nie widzę potrzeby. Retrofitow które zrobię tam nie będzie. Myślę że drugiej takiej w świeca szukać. Jeśli chodzi o stan A jeśli mowa o wyposażeniu to nie widziałem drugiej m47 takiej
-
Najbogatsza M47 ? :) E61 LCI 520d
Hej. Czas może się tutaj pokazać. Dział w E90 działa prężnie, a tutaj jakoś tak leniwo. Generalnie mam trzy E61 LCI (520, 525 i 530d (individual) ale jakoś tak z sentymentu, albo z hobby ujeżdzam 520d a 525 i 530d bedzie na sprzedaż. Może jest tak dlatego ze względu że ta 520d jest dziewicza, wszystkie kołeczki, śrubeczki, nic nie tknięte, nic nie ruszane. Na całym aucie pierwszy lakier, wszystkie części oryginalne BMW itp. Kolor - prawie najlepszy, Schwarz2. Auto jest z lipca 2007 roku, ma 245 tyś km i do 210 tyś km było serwisowane w ASO BMW. Ja serwisuje je samemu, ale na częściach z ASO :). Wyposażenie: Navi pro, nagłośnienie individual (DIRAC 825W) Boczne lusterka składane, elektrofotochromatyczne Fotele komfort Comfort Access Asystent świateł drogowych, doświetlanie zakrętów, bixenon Asystent utrzymania pasa ruchu Kierownica m-pakiet 6FL czyli USB :) Panorama dach. Tempomat Rolety w tylnych drzwiach Zmierniarka 6CD 10x airbag licht package i inne jakies package ;) No i reszta to chyba standard? Auto ma parasolkę, fabryczną latarkę i inne takie 'drobne' gadżety :) Dyfer zmieniony z manuala (3.23 na 2.64) dzięki czemu przy 135km/h mam 2000obr - tak jak w 3.0d Klapki z kolektora usunięte (z bólem, bo były OK), EGR off, i program na 224km i ~440nm. Wydech od 530d - dwururka. Świece żarowe, sterownik, termostaty oczywiście sprawne. Olej 0W40 + Ceratec. Następnym razem może jakiś ArchOil ? Auto ma na sobie Soft99 FussoCoat. W Inpa po 2000 km - 0 błędów, tyle czasu minęło od odstatniego podłączenia - myślę że to... jest dobrym wyznacznikiem stanu auta. Plany? HKL retrofit Soft Close retrofit Webasto retrofit I moze podsufitówka czarna Dawca jest :) Kilka foto. http://imgie.pl/images/2018/01/20/IMG_5480_DxO6fbd1.jpg http://imgie.pl/images/2018/01/20/IMG_5460_DxO935f3.jpg http://imgie.pl/images/2018/01/20/IMG_02499e088.jpg http://imgie.pl/images/2018/01/20/IMG_20180120_092511a616e.jpg http://imgie.pl/images/2018/01/20/IMG_20180120_092520a2974.jpg http://imgie.pl/images/2018/01/20/IMG_20180120_0925315b9a1.jpg
-
Dyferencjał od 530d do 520d ?
No i mam już dyfer u siebie. A więc: 1. Cisza - wiadomo mniejsze obroty 2. Ekonomia - a jednak. Przynajmniej litr mniej pali 3. Nie chcę pisać że szybszy czy coś, bo nie mogłem przetestować gdyż jest za ślisko, ale przy normalnym ruszaniu, w sensie nie gaz do dechy, nie emeryt mam wrażenie że te 50-60 miejskie trwa moment (w sensie szybciej niż kiedyś). Z minusów. Mam wrażenie że przy 140 się już gorzej trochę napędza....ale nie jestem tego pewien. Coś w tym mogłoby być, w końcu inne przełożenie już, Aha i pasuje dyfer od 2.0d i od 3.0d... można śmiało zamieniać. Osobiście szukałem od 2.0d manuał 2.64 pomlift aby był jak najmniej zużyty i był śliczny. Udało się za 200zl. Jak ktoś śmiga w trasach to must have.
-
Liqui moly diesel spülung
Dobrym preparatem, niestety prawie 3x droższym jest Archoil 6400d
- 520d spalanie
-
[E60] Interfejs Bluetooth po aux
To jest to samo co: http://allegro.pl/k3-adapter-bluetooth-transmiter-do-aux-kabel-jack-i7139443576.html Tylko w innej obudowie. Wystarczy że to rozbierzesz, do dwóch skrajnych pinów zamiast złącza USB przylutujesz kabelki od przetwornicy 12->5V i do auxa przylutujesz kabelki z radia (z wyjścia do aux). Generalnie 15 minut pracy i prawie 180zł zaoszczędzone.
-
Re: ciekaw funkcje e60
Na dniach będę mógł przeslac jak odbiore auto od mechaniora
-
[E60/61] mielenie podczas przyspieszania skrzynia 6hp26
Raczej nikt nie zna dźwięku ślizgającego się sprzęgła. Nagraj może filmik?
-
Dyferencjał od 530d do 520d ?
To ja tak odpowiem: http://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=PX11-EUR-04-2007-E61N-BMW-520d&diagId=33_1161 http://www.realoem.com/bmw/enUS/partxref?id=PX11-EUR-04-2007-E61N-BMW-520d&mg=33&sg=05&diagId=33_1161&q=33107560588&series=E61N I ten gość ma Kupiłem od 2.0d manuał. Zobaczymy w piątek jak dojdzie.
-
Dyferencjał od 530d do 520d ?
To teraz pytanie. Czy od 530d będzie pasował montażowo do 520d ? Czy lepiej kupić od 520d manual ?
-
520d spalanie
Chyba każdy zdążył sobie go skalibrować? Przecież jest taka możliwość
-
E60 530d Świece czy sterownik do wymiany? Jak to sprawdzić?
Do wtyczki w sterowniku świec.
-
520d spalanie
Ja robiąc odcinki 5km nawet (do pracy) mam spalanie max 8,8l/100km te same odcinki w 525d/530d mam 12,1l/100km
-
Dyferencjał od 530d do 520d ?
Żeby nie meczyc to: http://www.unixnerd.demon.co.uk/revs.html
-
Dyferencjał od 530d do 520d ?
No mam prawie 500nm... Ale 525d ma 400nm i jakoś przyspiesza ?:> Dużej różnicy na pierwszych biegach raczej nie będzie... Na 1 pojedzie 6-7km/h szybciej, na 2 około 13 km/h szybciej, na 3 o 18km/h Tak szacuje. Nie powinno być to odczuwalne, a nawet liczę na lepsze przyspieszenie :) 2,56 jest po lifcie w 525/530d aut.
-
Dyferencjał od 530d do 520d ?
Im nizsze tym lepsze. 3,62 i 3,38 to robisz sytuacje odwrotna do tego co ja mam. Pomijam fakt nie pasowania polosi pewnie do dyfru.
-
Dyferencjał od 530d do 520d ?
Co to znaczy ... 'zemścisz jazde tym autem' ? :P Przyspieszenie nie koniecznie. Z racji ze mam mocy jak w 3.0d, to licze na poprawe przyspieszenia...wręcz.. ale to nie jest mega wazne. pierwsze trzy biegi raczej bez zmian beda, moze 0-90 sie poprawi bo bedzie 1 zmiana biegu a nie 2. I chciałoby Ci się przeliczyć prędkości na 1 biegu przy 800obr 2 biegu 2000 obr 3 biegu 1500 obr 4 biegu 1500 i 2000 obr dla dyfra 2,56 czyli automat 3.0d lift ? Generalnie rozumiem ze beda takie same jak po prostu w 3.0d?
-
Dyferencjał od 530d do 520d ?
Pisałem z pamięci. Przepraszam jeśli się pomyliłem. Może za bardzo się sugerowałem E91 320d w manualu. Z tego co napisałeś, rozumiem że wymiana dyfru jak.najbardziej słuszna?
-
Dyferencjał od 530d do 520d ?
sprawdzilem dokladniej i przy 180km/h mam 2800 obr. Gdybym mial te 2500 obr przy 180km/h bylbym juz szczesliwy :)
-
Dyferencjał od 530d do 520d ?
Jak to wpłynie na obroty przy 100kmph na 6 biegu?
-
Dyferencjał od 530d do 520d ?
Hej. Zależy mi na zmniejszeniu obrotów na ostatnich biegach. Mam trzy auta. 530d LCI 525d LCI 520d LCI. Wszystko automaty. 530 i 525 maja 2300 obr przy 160kmh 520 ma 2750 obr przy 160kmh Co muszę zrobić w 520d aby to osiągnąć ? Wystarczy wymiana tylnego dyfra ? Wszystkie naped tylko na tył