Skocz do zawartości

BigCactus

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez BigCactus

  1. Jasne - właśnie widzę, że felgi wyglądają dokładnie jak zdjęte w salonie z nowego samochodu. Pytam, bo pewnie kupię do nich nowe felgi zimowe do Audi 😉 - i nie chciałbym wtopić.
  2. Ale ta firma ma dostępność większości felg BMW/Audi/Mercedes/Porsche - wszystkie nowe, oryginalne, często kompletne zestawy z oponami. Zastanawia mnie skąd taka dostępność u nich i ceny połowę tego co w salonie. Po opiniach widzę, że rzeczywiście żadnych wtop i klienci są zadowoleni - i jedyne pytanie czy to nie są jakieś podrobione odlewy z Chin?
  3. To są oryginalne felgi czy polska produkcja na wzór oryginału? Bo nie do końca zrozumiałem. Ten gość ma ogromną ilość felg w ofercie i wszystkie niby oryginalne.
  4. Ja uważam M3 Toruring obecne za znacznie lepsze niż M5. Dodatkowo M5 na pewno dostanie szybko lepsze materiały tak jak dzieje się to po chichu w X3. Nie brałbym teraz X5M po LCI (ale moje zdanie jest spaczone trochę przez wersję sprzed LCI), tylko poczekał na to co zrobi BMW z nowym modelem - masz dobry samochód i możesz czekać na rozwój sytuacji ;). Za kilkanaście miesięcy na pewno będzie jeszcze lepszy moment na zakup X5M - za schodzący model w obecnych problemach ze sprzedażą dostaniesz pewnie jak ja pod 30% rabatu i wtedy ma to sens ;).
  5. Tak mi się wydaje, że mam najwięcej - ale u mnie głównie przebieg Skami i Autostradami. A auto przy 160 ma niewiele ponad 2000obr. I to jest jedna z pięknych cech tego silnika. Robiłem wszystko zgodnie z zaleceniami serwisowymi - tylko tak jak wspomniałem dużo częściej olej i geometrię. Wydaje mi się, że przy 120.000 była wymiana oleju w skrzyni - nawet byłem zdziwiony, bo w G05 nie miałem, ale w serwisie powiedzieli mi, że M-ka to całkowicie inna bajka.
  6. Po ponad 4 latach zakończyłem użytkowanie X5M Competition: ponad 180.000km bez ŻADNEJ awarii silnika, etc. Auto mnie nigdy nie zawiodło, nigdy nie stanęło, nigdy nie wzywałem assistance, etc. dużo czytałem o silnikach V8 BMW przed zakupem i jak zwykle potwierdziło się - jak dbasz, tak masz nigdy nie dolałem grama oleju do silnika, nie wymieniłem żadnego elementu zawieszenia (tu po raz kolejny widzę, że jeśli bierze się zawieszenia sportowe, to są one dużo trwalsze od standardowych) samochód od pierwszego do ostatniego dnia zawsze wywoływał uśmiech na mojej twarzy 😉 gorąco polecam ten model każdemu, kto najzwyczajniej nie jeździ tylko z punktu A do B, ale kto po prostu lubi jeździć samochodem i ma jakąś żyłkę/umiejętności do jazdy 😉. Samochód jest super responsywny, jeśli tego potrzebujemy hard corowy ale przewidywalny, świetny także w zimie co nie zawsze przy M-kach jest jednoznaczne, świetny w trasach. Dla mnie idealny daily car dla osoby mającej rodzinę, która chce mieć tylko 1 samochód do wszystkiego jeździłem G05 i F95 to nie jest G05 z mocniejszym silnikiem (jak M50/M60i) - widać pracę inżynierów, sztywność nadwozia, prowadzenie - wiesz za co dopłacasz zmieniałem olej zawsze 2 dodatkowe razy między przeglądami (czyli pewnie co 7-9k km), co drugą wymianę opon robiłem dla pewności geometrię - polecam podobne interwały jako wady samochodu wymieniłbym przednią szybę, która lubi łapać kamyki/odpryski, średnią ilość miejsca na tylnej kanapie i klimatyzację, która działa jak dla mnie mało intuicyjnie i gdzie auto nie znaczy auto 😉. Czyli rzeczy w sumie bez dużego znaczenia. Bardzo miło będę wspominał to autko i jeśli BMW opanuje się z designem na pewno wrócę do jakiejś M-ki.
  7. O ile z zewnątrz auto był bym w stanie zaakceptować, to niestety środek to dla mnie kompletna porażka o czym już pisałem. Rozumiem, że chcieli upodobnić IX3 do innych futurystycznych elektryków - ale nie cała gama modelowa powinna iść w tym kierunku. Bo tak jak napisałeś - dla osób młodszych, jeżdżących Teslą i podobnymi samochodami, którzy kochają ekrany i preferują 1000 różnych gadżetów, appek, etc. kosztem jakości wykończenia czy prowadzenia to naturalny kierunek. Ale co z osobami jeżdżącymi X5, 7kami, etc. - marki zawsze stosowały bardziej konserwatywne podejście w tym segmencie wiedząc, że mogą stracić klientów - a często to właśnie Ci Klienci kupowali najdroższe wersje.
  8. Nie wiem który model jest Twój ;), ale w Mce 21” kuta felga przednia waży 11kg, a 22” 12,5kg. Felgi 22” OEM w mojej poprzedniej X5 ważyły u mnie odpowiednio 13,5 i 15kg.
  9. Ok - to oczywiste, że koło jest większe w Mercedesie/Audi niż w BMW i z tym nie polemizuję - jedynie z tym, że profil opony w największych dostępnych felgach jest podobny, czyli ilość gumy również. Mało kto jeździ na felgach 20-21” w konkurencyjnych SUV bo przez zbyt wysoki profil jeździ się źle. Czyli oczywiście możesz założyć wyższy profil, ale kończy się tak, że jeździsz na podobnym jak u nas ;). Ale oczywiście wygląd na plus i zgadzam się, że większe koło pasowałoby do X5. Waga felgi kutej to pewnie 10-15% mniej niż odlewanej - czy to jest ogromna różnica? Z drugiej strony zmiana rozmiaru o 1” do góry to również +10% do wagi. Trochę takie błędne koło. Waga takiego koła 22-23 cale z oponą to pewnie okolice 30-35kg, więc jak dla mnie 5kg różnicy bardziej odczujesz w prowadzeniu samochodu zmniejszając masę nieresorowaną niż w podnoszeniu koła w domu ;).
  10. No to tutaj akurat się mylisz - profil opony jest dokładnie ten sam w BMW i Audi a różnica jest tylko w większej feldze w Audi o 2 cale. W X5M mam z przodu 295/35/21 a w RSQ8 jest 295/35/23. A różnica w wadze o której wspominasz pomiędzy kutymi a odlewanymi jest mała - w przypadku felg kutych bardziej chodzi o ich wytrzymałość. Do RSQ8 mam teraz felgi Performance z domieszką magnezu i dopiero wtedy daje to jakąś oszczędność, ale i tak różnica w wadze to 5kg na sztuce. Podnosiłem dzisiaj taką felgę z oponą i mówienie, że nic nie waży to zwykłe pitolenie - takie koło jest qurew…ko ciężkie ;).
  11. Taką ‚fanaberię’ robi bardzo dużo producentów w przypadku aut sportowych - więc pewnie ma to bezpośrednie przełożenie na prowadzenie, etc. Co do samej wielkości felg - rzeczywiście w Audi są 2 cale większe przy tym samym profilu opony. Ale większa felga to też większa masa resorująca, więc może Ty jest przyczyna.
  12. A oryginalne 21” z X5M? Masz je w dwóch wersjach kolorystycznych, pasują do hamulców M, można je kupić w dobrej cenie często - mam i chwalę je sobie. Pytanie tylko o homologację, czy nie jest jakaś inna na M-ke, ale przecież działa to chyba zamiennie.
  13. Jasne - priv. Odnośnie nawigacji - tak, ostatnio już to zauwzyłem - wczesniej myślałem, że na ekranach i desce rozdzielczej jest mapa google z CarPlay - dopiero doradca mi to wyjaśnił.
  14. Po ostatnim FL zmienił się trochę system/uklad z tego co czytałem (są widgety, dodali też Dolby Armos) - ja jeżdżę w X5 ciągle na CarPlay i tak zamierzam też tam więc nie do końca jest to kwestia dla mnie. Zresztą wyrobie sobie zdanie jak odbiorę i pojeżdżę jakiś czas. W X5 bylem zadowolony z tego jak działa CarPlay - a po przejściu na iOS 20 ekran jeszcze zyskal wiec spodziewam sie czegoś podobnego.
  15. Tak jak Buster12 wspomniał wyżej - trzy razy podchodziłem pod RSQ8 i w końcu padło na ten samochód - oldschoolowe zegary sprzed 10 lat, prawdziwe V8 z GTS-a bez baterii czy plug in, sportowa pneumatyka, przestarzały i archaiczny w porównaniu z X5 system infotainment pomimo kolejnego faceliftingu, i rabat na model kończący żywot pod 30% zrobiły swoje ;).
  16. I z tego co czytałem kończą niestety produkcję A8 :(.
  17. Kończył mi się leasing a nowa wersja będzie pewnie dostępna dopiero pod koniec 2026/początek 2027. Dodatkowo mój doradca w BMW pokazał mi środek nowego X5, który będzie analogiczny do nowego IX3 - a to niestety nie moja bajka. Na szczęście widać, że producenci łapią umiar w designie środka (albo przynajmniej twierdzą, że łapią) i wycofują się z niektórych kroków - np. nowe Audi Q3 vs wcześniej wprowadzone Q5. Może ostatecznie i nowe X5 będzie bardziej zachowawcze. Na pewno nie żegnam się z marką i jak "wygonię dzieci z domu" za 2-3 lata 😉 to wrócę pewnie już do M3/M5 ;).
  18. Ja co drugi samochód mam z otwieranym dachem 😉 - jak mam, to wkurza mnie, że bardziej się nagrzewa wnętrze, że rzadko korzystam, że jest to potencjalne źródło problemów. Jak nie mam to zajeb...cie brakuje mi go wiosną/latem kiedy często z chęcią bym go otworzył 🤣, W obecnym nie mam, ale do nowego zgodnie z moją zasadą zamówiłem znowu otwierany dach ;).
  19. Dzięki za odpowiedzi - na szarych matowa folia wygląda bardzo dobrze szczególnie z czarnymi dodatkami. Na jaśniejszym srebrnym pewnie będzie trochę gorzej, ale i tak pójdę pewnie jednak w mat.
  20. Czy ktoś kładł folię matową na srebrnym/jasnym kolorze samochodu? Waham się właśnie czy położyć standardowo zwykła folię czy jednak matową - o ile na ciemnym kolorze brałbym pewnie w ciemno matową, to na jasnym się trochę waham.
  21. Dokładnie tak - 25d, 30d czy 40i to zdecydowanie bardziej poszukiwany produkt i mniejsza utrata wartości.
  22. Kompletnie nie rozumiem tego - odwieczna zasada face liftingów polegała na podnoszeniu poziomu materiałów, dodawaniu wyposażenia - i zawsze warto było czekać na takie wersje. A tutaj księgowi zaczynają zmieniać zasady gry. Ale w Audi/Mercedesie nie widzę takich kroków w obrębie danego modelu. Nowe modele to już inna bajka. BTW ostatnio znajomy porównywał koszt zakupu/wytworzenia deski rozdzielczej sprzed LCI w X5 i po - ta po LCI była ponad 2 krotnie tańsza - mniej pokręteł, paneli, etc. Mam dokładnie taki sam sposób wyboru samochodu - najlepszy silnik/zawieszenie na jakie mnie stać nawet kosztem wyposażenia.
  23. BigCactus odpowiedział(a) na macius26 temat w G60, G61, G90, G99
    Ja aktualnie zmieniam właśnie X5 na Q8 - mój syn gra w kosza i wożę często jego/kolegow/rodziców kolegów często o wzroście +200. I jednym z argumentów za Q8 była właśnie ilość miejsca w drugim rzędzie - przepaść względem X5. Żeby nie było - z 2x X5 byłem bardzo zadowolony,
  24. To tutaj krótki filmik z forum G60 odnośnie obecnej jakości B&W w BMW - od 5.50 polecam: Już w testach audio kilku marek widziałem sytację, że audio ze średniej półki z generacji wcześniej gra tak samo jak topowe z nowej generacji. Księgowi...
  25. Dokladnie - nawet sie nie łudź, że wytrzymasz z oryginalną szybą do sprzedaży auta ;). Jesli odprysk nie powiększa się, to “zalepil” bym go w firmie specjalistycznej i poczekał z wymianą na strzał, który nie da Ci już wyboru - a uwierz mi, że nie będziesz musiał dlugo czekać ;).

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.