Skocz do zawartości

zlyzet

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez zlyzet

  1. zlyzet odpowiedział(a) na zlyzet temat w E34
    Angielski nie stanowi dla mnie zupełnie żadnego problemu, dzięki za tipsa, zbadam sprawę.
  2. zlyzet odpowiedział(a) na zlyzet temat w E34
    Właśnie chodzi o to że odczułem różnicę i to kolosalną, nareszcie motor chodzi jak zdrowe M50. Co prawda skłania mnie to do przemyśleń bo narzekałem mechanikom, elektrykom, złotym rączkom że motor nie pracuje tak jak powinien to generalnie słyszałem że mi się wydaje i że pięknie chodzi a okazuje się że gówno prawda także brawa dla polskiej kadry mechanicznej, chyba od tej pory zaprzestanę ich sponsoringu i zacznę kompletnie wszystko co się da robić sam przy samochodzie z pomocą życzliwych ludzi na forum i książki "Sam naprawiam BMW E34" którą właśnie zakupiłem (btw. bardzo dziękuję za pomoc i zainteresowanie kolego Piotr520 :cool2: ).
  3. zlyzet odpowiedział(a) na zlyzet temat w E34
    Problem rozwiązany w sumie przypadkowo, najprawdopodobniej przyczyną dziwnej pracy był odpięty wężyk o którym pisałem w tym temacie: viewtopic.php?f=71&t=173445&p=1249597#p1249597 Po podpięciu węża zero falowania, zero gaśnięcia super motor chodzi. Dzięki wszystkim za zainteresowanie.
  4. zlyzet odpowiedział(a) na zlyzet temat w E34
    http://i.imgur.com/DpvLq.jpg Podpiąłem tego węża do "złotej" końcówki ze zdjęcia, ciekawy jestem czy jest możliwe żeby przed podpięciem łapał tamtędy jakieś lewe powietrze czy coś ? Bo nie wiem na ile to siła sugestii a na ile rzeczywiście jakoś motor ładniej pracuje.
  5. zlyzet odpowiedział(a) na zlyzet temat w E34
    Rozumiem że tam jest na niego miejsce ? A nie wiesz może do czego on służy ? (tak z ciekawości chciałbym się dowiedzieć). Spróbuję jutro znaleźć to miejsce, dziękuję bardzo za informacje.
  6. zlyzet opublikował(a) temat w E34
    Hej Zauważyłem parę dni temu w samochodzie zagadkowy wąż który za cholerę nie wiem do czego może służyć i gdzie go podpiąć. Parę fotek: http://i.imgur.com/gOYRN.jpg http://i.imgur.com/TySOv.jpg http://i.imgur.com/CbJs1.jpg http://i.imgur.com/DUJfs.jpg Jak widać jest trójnik i jeden wężyk jest luźny (teoretycznie powinien być do czegoś wpięty), drugi jest zaślepiony a trzeci wpięty do czegoś co ma dalej wtyczkę i kabel (zakładam że jakiś czujnik). Nie mam pojęcia gdzie mógł być ten wąż podpięty, po oględzinach nie widzę żadnego wolnego miejsca gdzie można go wpiąć. Jakieś pomysły ?
  7. Ja jeżdżę dziewięć lat bez mandatu mimo tego że nie zawsze zgodnie z przepisami, kwestia farta (w moim przypadku też ogarniania pewnych rzeczy) - może będzie jeździł dopóki mu się samochód nie rozleci a może zatrzymają go tydzień po założeniu i zabiorą dowód. Generalnie wydaje mi się że kolega chce na siłę "przytuningować" swoje E34 a ten samochód moim zdaniem się do tego kompletnie nie nadaje i najpiękniejszy jest w oryginale.
  8. Jeśli tak jak napisałeś jest to Twój wymarzony samochód to nie "psuj" go takimi akcjami. Jeśli rzeczywiście masz odczucie że światła są słabe to przeczyść sobie lampy (było w dziale "zrób to sam" jeśli dobrze pamiętam), kup sobie dobre firmowe żarówki (np. philips) i moim zdaniem musi być ok. Z doświadczenia wiem że E34 ma w porównaniu z innymi samochodami bardzo dobrze świecące światła więc może po prostu w Twojej sztuce jest coś "nie tak". Montując chinatown raz że możesz mieć problemy z policją dwa - może się zdarzyć iż będziesz irytował innych kierowców wypalając im dziurę w mózgu swoimi światłami.
  9. Też mam coś takiego, może nie identycznie ale np przy przełączaniu z benzyny na gaz czuję wibracje jak również na wolnych obrotach przy pracy na gazie szczególnie rano jak jest zimno. Wymieniałem już poduszki pod silnikiem bo myślałem że za dużo przenoszą wibracji ale nic to nie dało, dwumas też odpada bo robi to ten sam silnik już w innym samochodzie z innym dwumasem. Co mi aktualnie przychodzi do głowy to przeczyścić wtryski benzynowe (myślę o tym dlatego że duże wibracje są podczas przełączania na gaz i zmieniają się w zależności od tego ile wtrysków działa - przy przełączaniu wtryski po kolei się wyłączają i aktywują się wtryski gazu). Oczywiście po przełączeniu na gaz wibracje praktycznie ustają.
  10. zlyzet odpowiedział(a) na de_never temat w E34
    Napisałeś to tak że mi się mózg zakręcił :) Według mnie nie ma co kombinować, z tego co mówisz raczej jest uszkodzona sonda więc pasuje ją wymienić jeśli dalej będą jakieś problemy to można myśleć nad podmianką komputera czy dalej kombinowaniem ale podstawa to sprawna sonda bo to od jej sygnału bezpośrednio zależy skład mieszanki.
  11. zlyzet odpowiedział(a) na de_never temat w E34
    Znawcą nie jestem ale wydaje mi się że komp nie może "zwalniać" sondy - ona wysyła sygnał i tak jak jest pokazane w linku który Ci wkleiłem jak jest stara/uszkodzona to albo nie oscyluje w pełnym zakresie napięć albo ma dłuższy czas reakcji. Co do sprawdzenia to musiałbym znaleźć wyprowadzenie do gazu to raz a dwa znaleźć czas jakoś kiedyś w dzień żeby się pobawić bo nie mam garażu więc jak jest ciemno to nic nie zrobię. Jak mi się uda to zmierzę dla porównania.
  12. zlyzet odpowiedział(a) na de_never temat w E34
    Według mnie jest uszkodzona, popatrz: http://www.ngk.de/pl/technika-w-szczegolach/sondy-lambda/diagnoza/skutki-uszkodzonej-sondy-lambda/
  13. zlyzet odpowiedział(a) na de_never temat w E34
    Trochę za dużą kwotę rzuciłeś, to tak na szybko http://moto.allegro.pl/bosch-sonda-lambda-bmw-3-e30-e36-7-e28-5-e34-i1977617446.html Może też poszukaj kogoś z wiedzą i sprzętem żeby podpiąć pod komputer - ja ostatnio podpinałem bo w E36 wydawało mi się że jest uwalona sonda (okazało się że rzeczywiście jest) i na kompie wszystko ładnie można sprawdzić - w moim wypadku pokazało błąd sondy lambda + jest możliwość normalnie zrobić pomiar napięcia jakie sonda wysyła do komputera i wyszło około 0.5v - kompletnie żadnych zmian przy różnych obrotach. Pisałeś że masz czarne świece (zbyt bogata mieszanka) a kiedy je sprawdzałeś ? chodzi mi o to że takie sprawdzenie świec można zrobić ale trzeba wcześniej rozgrzać silnik do normalnej temperatury pracy i pojeździć chwilę na wysokich obrotach - jeśli sprawdzałeś świece nie robiąc tego np. tylko po chwilowej jeździe to może tutaj wydaje się że mieszanka jest za bogata a w rzeczywistości jest ok tylko przy "normalnej" pracy silnika.
  14. zlyzet odpowiedział(a) na de_never temat w E34
    Może po prostu wymień i będzie problem z głowy :)
  15. zlyzet odpowiedział(a) na de_never temat w E34
    Na stronie NGK można przeczytać że sonda nigdy nie pracuje od "sztycha". Oryginalnie przewidziane jest że zaczyna pracować przy odpowiedniej temperaturze (300 stopni o ile dobrze pamiętam) dlatego jest grzałka żeby jak najszybciej osiągnęła tą temperaturę ale nikt nie powiedział że ma to być 10 sekund także jeśli pracuje Wam odpowiednio po kilku chwilach to wydaje mi się to zupełnie normalne. Co do grzałki - "Jeśli oporność przekracza 30 Ω, sonda jest uszkodzona."
  16. zlyzet odpowiedział(a) na sido_22 temat w E34
    Sprawdź sobie wszystkie bezpieczniki, może jak dłubałeś w tych kablach zrobiłeś gdzieś zwarcie i wywaliło któryś bezpiecznik.
  17. Kolego jak Ci radzą ludzie to posłuchaj a nie zadawaj dziwnych pytań. Jeśli coś jest w samochodzie "nie za dobre" to się to wymienia a nie używa dalej i zastanawia czemu nie działa tak jak powinno. Wystarczy że raz jest większa wilgoć i jest przebicie a raz nie ma czy może być 500 innych powodów, po co teoretyzować ?
  18. zlyzet odpowiedział(a) na mateo2558 temat w E34
    Zresztą o ile dobrze pamiętam w dziale zrób to sam jest sposób na regenerację visca, zawsze możesz się pobawić w długi zimowy wieczór.
  19. Jeszcze trochę kolego a będziesz potrzebował medium albo detektywa żeby to cholerstwo znaleźć :lol:
  20. zlyzet odpowiedział(a) na mateo2558 temat w E34
    Wydaje mi się że nie ma sensu kombinować kolego - raz że jak masz visco to albo działa albo nie działa natomiast elektryka to wiesz - przekaźnik, czujnik, wentylator, to tamto siamto więc dużo rzeczy które mogą się zepsuć. Co do odciążenia silnika to wentylator elektryczny też potrzebuje "papu" tyle że w innej formie.
  21. Hej, u mnie w automacie pali dużo więcej, około 15l benzyny a gazu nawet 17 (sekwencja). W ogóle to postanowiłem się podpiąć żeby przy okazji zapytać - może ktoś się orientuje czy jest możliwe że pracują wtryski gazu jeszcze przed przełączeniem na gaz ? Muszę coś wymyślić bo wydaje mi się że coś jest nie tak - w e34 przykładowo wtrysków nie słychać i nie czuć jak samochód chodzi na benzynie (wtryski magic-jet instalka esgi) po przełączeniu na gaz wyraźnie słychać że pracują natomiast w kompakcie (wtryski valtek instalka stag4) po zapaleniu już słychać cykanie wtrysków od gazu i jak się je dotknie to czuć "wibracje". Efekt jest taki że przejechanie 400km to dwa tankowania gazu (około 70l) i jedno tankowanie benzyny (za 100zł czyli około 18l) gdzie samochód jeździ praktycznie pseudo trasę bo jakiś 1km wyjazd z miasta i 8km poza miastem - tak codziennie dwa razy. Zaznaczam że na komputerze nie ma błędów i teoretycznie wszystko jest ok. Jak ktoś ma pomysły to proszę o rady.
  22. U mnie w touringu 1996 rok oba ślimaki były mniej więcej na wysokości nerek (za nerkami) przy chłodnicy klimatyzacji, kwestia czy różnice w położeniu są jeśli chodzi o wersje po lifcie/przed liftem.
  23. zlyzet odpowiedział(a) na arturo1 temat w E34
    Może byś napisał co zrobiłeś/jak sobie poradziłeś ? ktoś będzie miał kiedyś taki problem to mu się przyda i nie będzie musiał pytać. Najlepiej zapytać, strzelić focha i do widzenia...
  24. Ciemniejszy kolor i będzie super git aczkolwiek wydaje mi się że nie ma co kombinować z logo 3d - raz że więcej pracy żeby dostosować je pod nick każdego użytkownika a dwa popatrzcie na to - na stronie forum i ekranie komputera rzeczywiście to 3d wygląda lepiej natomiast wydaje mi się że na samochodzie dużo lepiej sprawdzi się to proste ponieważ "zgrywa" się z linią samochodu a 3d będzie naklejając je na tej małej szybce takie "krzywe" - tak mi się wydaje przypatrzcie się i oceńcie sami.
  25. Warto byłoby poczekać bo z tego co koledzy pisali gdzieś tam projekty są w fazie tworzenia przez profesjonalnych grafików, może zaczekajmy na to i ewentualnie wtedy wybierzemy najlepszą opcję z dostępnych.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.