Treść opublikowana przez zlyzet
-
Forumowe naklejki na auto
Wydaje mi się, że do tego loga związanego z pokrywą silnika pasowałoby dokładnie takie logo jak jest na pokrywie czyli bez kolorów ale znowu obostrzenia związane z prawami :/ To musiałby ktoś kto się na tym zna powiedzieć co można a co nie jeśli chodzi o podobieństwo tak to można sobie tylko gdybać, wiadomo że np nie mogą się przyczepić do wzoru z pokrywy silnika ? :D Tak czy inaczej dla mnie logo z pokrywą na tą chwilę wygrywa, jest proste, ładne i wpada w oko.
-
[E34] Pompa paliwa
Najpierw spróbuję z tym ciśnieniem bo jak pisałem wcześniej motor chodził idealnie a całość była przekładana więc jeśli nie pokaszanili czegoś przy przekładce to powinno być git. A jeśli chodzi o gaśnięcie to gaśnie tylko i wyłącznie przy niskiej temperaturze po pierwszym zapaleniu rano potem już takich akcji nie ma.
-
[E34] Pompa paliwa
Filtr paliwa nowy więc odpada, listwa była z całym silnikiem więc też powinna być ok zostaje pompa. Sprawdzę ciśnienie zobaczymy co wyjdzie. Dzięki za podpowiedź dam znać co z tego wyszło.
-
[E34] Pompa paliwa
W momencie jak będzie dupiaste to wina pompy ?
-
[E34] Pompa paliwa
Hej Napiszę z czym ostatnio walczę może ktoś będzie miał jakieś info na ten temat i uniknę wizyty u następnych "specjalistów" Problem jest taki - rano na zimnym silniku po zapaleniu silnik pracuje kilka sekund po czym gaśnie, jak się go przytrzyma delikatnie na obrotach to po chwili już pracuje dalej względnie normalnie - względnie ponieważ falują obroty. Nie ma jakiegoś totalnego falowania bardziej słuchowo i "czuciowo" bo wskazówka od obrotów nie lata. Zauważyłem też że na gazie (sekwencja) jakby się to uspokaja natomiast auto pracuje na gazie - włączam benzynę i wtedy zafaluje i pracuje dużo mniej równo niż na gazie. I teraz - silnik przełożony z innego samochodu gdzie wszystko chodziło idealnie, nic z tych objawów nie było. Samochód był na komputerze - u elektryka - stwierdził że błędów zero, czujniki wszystkie sprawne etc. Zastanawiam się teraz co dalej, strzelam w pompę paliwa nie wiem czy w ogóle taka usterka jest możliwa. Jak napisałem cały silnik i osprzęt jest z innego samochodu gdzie wszystko śmigało super więc zastanawiam się nad rzeczami które są w aktualnej budzie i nie były wymieniane - jedyne co mi przychodzi do głowy to ta nieszczęsna pompa paliwa - ktoś ma inne pomysły ?
-
[E34] EWS
Pogrzebałem pogrzebałem i znalazłem, dla potomności - sterownik znajduje się przy lewym kolanie kierowcy za schowkiem. Pięć srubek i go widać natomiast demontaż jest trudnawy bo jest przykręcony plastikowymi nakrętkami (10 o ile dobrze pamiętam) które są w dość trudno dostępnym miejscu (pozasłaniane innymi kablami i plastikowymi ramkami).
- [E34] EWS
-
[E34] EWS
Witam kolegów. Czy ktoś wie może gdzie jest "sterownik" ews w e34 1995 rok ? Muszę wymienić komputer bo chyba mu się umarło (świrują trochę wolne obroty) i jak podpinam drugi komputer to są dwie opcje: z kluczykiem tym którego używam normalnie kręci i nie odpala a z drugim kluczykiem w którym jest pestka z drugiego komputera (tego który podpinam na zamianę) w ogóle zero reakcji na zapłon. Zakładam że trzeba przerzucić ten sterownik ews tylko nie mogę nigdzie się doczytać gdzie on de facto się znajduje. Zaznaczam że mam drugi samochód w całości "na części". Z góry dzięki za pomoc.
-
BMW E34 - który model godny uwagi, na co uważać?
Rozumiem że masz na myśli zalanie wodą z zewnątrz - myślę, że jest to niemożliwe przynajmniej nigdy mi się nie zdarzyło. Jedyny raz kiedy coś takiego miało miejsce to jak umyłem sobie pokrywę silnika myjką ciśnieniową i jakąś tam szczeliną dostało się do gniazda świecy trochę wody przez co było przebicie i nie pracował na jeden cylinder ale nie sądzę żeby nawet tajfun przy zamkniętej masce spowodował coś takiego w normalnych warunkach.
-
BMW E34 - który model godny uwagi, na co uważać?
Wiesz trudno powiedzieć, ja kiedyś robiłem taki przegląd i gość nie zauważył pękniętej sprężyny oraz o ile dobrze pamiętam ułamanego uchwytu stabilizatora poprzecznego więc w zasadzie zależy na kogo trafisz jak na dobrego fachowca któremu się będzie chciało to powinien dobrze sprawdzić w przeciwnym wypadku różnie może być. Pełna kontrola w autoryzowanym serwisie BMW jak kiedyś dzwoniłem kosztuje 600zł o ile dobrze pamiętam kwestia za ile będziesz kupował samochód bo jak za 3000 to 600 jest wtedy dość dużym procentem wartości samochodu :D
-
BMW E34 - który model godny uwagi, na co uważać?
15 litrów jest osiągalne po mieście natomiast jazda do 3 tysięcy obrotów nic ci nie da a nawet pogorszy wyniki. To jest duży ciężki samochód i powinno się nim jeździć dynamicznie - nie mówię oczywiście o mega butowaniu ale mając np dłuższą prostą rozpędzasz samochód nie patrząc na to żeby nie przekroczyć 3tyś obrotów i potem jedziesz już tylko regulując prędkość. Testowałem kiedyś obie opcje i mniejsze spalanie uzyskałem właśnie przy dynamicznej jeździe niż przy brandzlowaniu się do 3tyś. Samochody są wspaniałe, jeśli tylko kupisz nie zabity egzemplarz to będziesz się jazdą cieszył jak dziecko :)
-
Pęknięta uszczelka. Warto naprawiac?
Tak na prawdę zależy w jakim stanie ogólnie jest samochód, jeśli jest taki sobie to ja bym oddał jeśli super ładny to bym robił, czy uszczelka czy głowica to nie jakaś tragedia z tym że w wypadku głowicy większe koszty. Nie wiem tylko czy BMW to samochód dla Ciebie skoro chcesz jeździć z uszkodzonym silnikiem 3 miesiące, pewnie się i da jeśli np pęknięcie głowicy jest niewielkie ale te samochody nie lubią jak się je zaniedbuje. Mam nadzieje że się nie obrazisz za to co napisałem ale niestety podejście "naprawię jak się już całkiem zepsuje" raczej nie idzie w parze z posiadaniem samochodu tej marki. Może np. nie masz kasy ale w takim układzie postaw samochód w garażu i poczekaj jak będziesz mógł go porządnie naprawić i jeździć sprawnym. Jaka instalacja gazowa btw ?
-
Pytanie odnośnie E34
Jeździłem wieloma samochodami i innych marek i również bmw (e39, e32, e36, e38) i jednak najbardziej urzekła mnie e34. Spalanie rzędu 9 litrów możemy oczywiście włożyć między bajki (w odpowiednich warunkach jak kolega opisał czyli małe miasto bez większego ruchu to pewnie do osiągnięcia ale to można praktycznie nazwać trasą a nie miastem). U mnie w lecie z klimatyzacją na manualu około 15 litrów lpg +/- miasto około 100tyś. mieszkańców normalna jazda, czasami korki etc. Samochód w zasadzie tani w utrzymaniu moim zdaniem szczególnie jak wie się gdzie dobrze kupić części. Polecam każdemu.
-
hid ksenony fajne......ale zabrali mi dowód
Nie wiem, dla mnie soczewki czy nie - to nie jest oryginalna instalacja a skoro oryginalnie musi być samopoziomowanie, spryskiwacze etc. to widocznie coś w tym jest. Ostatnio miałem bardzo "ładny" przykład stodołowych ksenonów, gość jechał za mną i w prawym lusterku światła z reflektora nie było widać prawie wcale za to patrząc w lewe wypalało mi oczy i było nawet widać łunę bijącą w niebo więc gość miał to pozakładane tak, że nie wiem jakim cudem cokolwiek widział na drodze skoro jedna lampa w asfalt a druga w niebo. Teraz popatrzcie na to z innej strony - wszelkiej maści magnetyzery, magiczne tuning filtry stożkowe dodające 50 koni też mają patenty, homologacje, testy Auto Świata ale czy założylibyście coś takiego do swojego samochodu ? bo ja nie, niestety my Polacy mamy to do siebie że każdy z nas jest mechanikiem, elektrykiem, doktorem, hydraulikiem, budowlańcem i cholera wie jeszcze czym więc przecież wiemy lepiej od inżynierów którzy takie rzeczy tworzą i rzeczywiście wiedzą "z czym to się je".
-
Problem z klimatyzacją
Hm, może się dogadamy bo ja kupiłem niedawno nówkę BEHR (jakieś 2 miesiące ma) ale auto mi rozbił gość i będę go na żyletki dawał więc mogę wymontować i coś wymyślimy odezwij się na PW jak coś. Co do osuszacza to zalecana jest wymiana przy każdym rozszczelnieniu układu. A samemu zakładać to nie wiem, ja bym nie kombinował założysz coś źle albo niedokładnie i np po nabiciu okaże się że gaz uciekł po 2-ch dniach i jesteś w plecy z 200zł a jak to zrobi zakład to zapłacić musisz ale masz gwarancję że wszystko będzie ok a jeśli nie to niech oni się już martwią.
-
Listwy w zderzak z allegro
Demontaż i montaż jest bardzo łatwy. Gdzieś widziałem artykuł i fotorelację jak odnawiać takie listwy ale niestety nie mogę teraz tego znaleźć. W skrócie gość matowił listwy papierem ściernym i potem malował sprayem - efekt był bardzo ładny. Aha z tego co pamiętam to listwy przedniego zderzaka te "wygięte" z boku są montowane na takich pseudo haczykach więc nie ciągnij bo je urwiesz trzeba listwę tak jakby przeciągnąć kawałek w poziomie potem dopiero wyciągać. Nie wiem czy to zrozumiale napisałem mam nadzieje że tak :)
-
VIN - prośba o rozkodowanie
Dziękuję :cool2:
-
VIN - prośba o rozkodowanie
W miarę możliwości uprzejmie proszę o rozkodowanie WBAHB51020GH11733 Noszę się z zamiarem kupna i chcę sprawdzić dokładnie wyposażenie. Z góry serdecznie dziękuję.
-
Tykanie/ Stukanie
A też tak miałem tyle że nie stukanie a jakby szuranie czy coś takiego, jakby się pojawiło znowu to wymaga tylko regulacji i będzie ok - przynajmniej u mnie pomogło.
-
Tykanie/ Stukanie
Sprawdź czy ten dźwięk ustaje jak wciśniesz pedał hamulca niekoniecznie mocno ale tak żeby szczęki już doszły do tarczy. Jeśli przestanie stukać to może to być klocek hamulcowy.
-
[E34] Elminacja skrzypienia "drzwi"
Generalnie co do środka jakiego się używa to nie sądzę żeby to miało jakieś istotne znaczenie, wiadomo są gorsze i lepsze. Tutaj chodzi o miejsce gdzie trzeba go zaaplikować bo ja naprawdę każdy zakamarek i uszczelkę smarowałem - na to akurat miejsce nie wpadłem na początku a okazało się strzałem w dziesiątkę :)
-
[E34] Elminacja skrzypienia "drzwi"
Jeśli chodzi Ci o ten środek to kupiłem go w regionalnym sklepie z serii SPOŁEM - dział ogrodniczy i tam mają stoisko z kosmetkami samochodowymi.
-
M51D25 denerwujący boczny słupek
Spróbuj mojego sposobu: viewtopic.php?f=15&t=158466
-
[E34] Elminacja skrzypienia "drzwi"
Oto fotki: http://img818.imageshack.us/img818/5060/1002296m.th.jpg http://img835.imageshack.us/img835/7190/1002297o.th.jpg http://img535.imageshack.us/img535/3664/1002298k.th.jpg Generalnie tym środkiem popsikałem te miejsca + ograniczniki drzwi (to z innego powodu bo z tyłu jęczały przy otwieraniu co też chyba jest przyadłością E34). Po 2-3 dniach delikatnie zaczęło być słychać znowu skrzypienie w drzwiach kierowcy więc operację powtórzyłem i do tej pory w samochodzie skrzypi tylko skórzana kurtka jeśli mam ją na sobie :P Piszcie w razie jakichś pytań śmiało.
-
Dylemat zakupu / zamiany wnętrza E34 M5
Zakładając że samochód technicznie masz w stanie idealnym to jak najbardziej jeśli Ci się podoba można kupować ale moim zdaniem TYLKO jeśli jest to w idealnym stanie. Napisałeś że w dobrym stanie co w polsce może oznaczać od znośnego do totalnej rzeźi z dziurami a 2 tysiące to nie mało więc jeśli jest cokolwiek uszkodzone czy "orzygane" to imo się już nie opłaca takich pieniędzy dawać.