Skocz do zawartości

zlyzet

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez zlyzet

  1. zlyzet odpowiedział(a) na zlyzet temat w E32
    Sorry, nie wiedziałem że może mieć to znaczenie przy takiej usterce. Motor M30 czyli rzędowa 6, rocznik 1992, manual.
  2. zlyzet opublikował(a) temat w E32
    Witam Chciałbym poradzić się kolegów w jednej być może prostej kwestii. Przywiozłem z Niemiec Bmw 730i E32, nie palił przynajmniej na jeden cylinder ale po wykręceniu świec stwierdziłem ze jedna jest zalana, reszta raczej też do wymiany. Kupiłem komplet świec NGK po wymianie ten sam problem, pierwszy cylinder od kierowcy - świeca zalana, reszta w porządku. Po wyciągnięciu świecy iskra jest. Po przeczytaniu kilku wątków na podobne tematy nie znalazłem konkretnej odpowiedzi co może być przyczyną takiego zachowania bo zakładam że kable są dobre skoro iskra jest ? Jakie mogą być to usterki i ew jak bez ingerencji mechanika sprawdzić co i jak. Druga kwestia - przy pierwszym zapaleniu po dłuższym postoju komputer wyświetla na sekundę niskie ciśnienie oleju, zakładać ze pompa oleju do wymiany ? Z góry dzięki za podpowiedzi.
  3. To ja się podepnę pod temat i przy okazji naświetlę jak wygląda sprawa jeśli chodzi o samochód z Austrii. Podobnie mam tylko duży brief a auto kupione w wakacje tamtego roku czyli przed wejściem tego durnego przepisu. Powiedzieli mi w wydziale komunikacji żebym jechał do Austrii po mały dowód, OK pojechałem i na miejscu dowiedziałem się, że nie mogą mi wydać tych dokumentów ponieważ ich program który do tego służy nie obsługuje dat przed wejściem tego przepisu. Miła pani w urzędzie nawet dzwoniła do najwyższego swojego szefa i niestety nic nie udało się załatwić, powiedziała mi ze powinni w Polsce wydać mi dokumenty bez problemu no ale... Poszedłem drugi raz do wydziału komunikacji i powiedziałem jaka jest sytuacja i pani powiedziała mi, że da się to załatwić kupując Austriackie tablice zjazdowe (wyrabiają przy tym nowy mały dowód). Także generalnie pomijając fakt ze zrobiłem wycieczkę do Austrii przez głupotę i niedouczenie urzędników - może ktoś wie ile kosztują najtańsze tablice zjazdowe w Austrii, czy trzeba mieć samochód na miejscu żeby je kupić oraz czy muszą być kupione w miejscu gdzie był zakupowany samochód czy w jakimkolwiek "urzędzie" czy miejscu gdzie je sprzedają.
  4. zlyzet odpowiedział(a) na sylwo temat w E39
    Co do regulacji swiatel - jesli nie ma zadnego "pokretla" sluzacego do regulacji swiatel to ma automatyczna regulacje swiatel ktora jesli sie nie myle wystepowala tylko w wersjach z xenonami (wynikaloby z tego ze xenony sa). Najprosciej sprawdzic - stanac samochodem przed jakas sciana zgasic po czym zapalic i wlaczyc swiatla - u mnie jest tak ze po zapaleniu samochodu i wlaczeniu swiatel promien swiatla ustawia sie samoczynnie (rusza sie). Co do zmiany pozycji na zakretach to nie wiem - u siebie nie zauwazylem czegos takiego.
  5. zlyzet odpowiedział(a) na dumik temat w E39
    Apropo oleju - kupilem dokladnie u tego goscia z allegro i jestem bardzo zadowolony - polecam. Najlepiej kup sobie dwa takie komplety po 5l - najbardziej ekonomiczna opcja.
  6. No to teraz to ja sie juz pogubilem (jesli o moje autko chodzi) nie zgadza sie to ze przy wlaczonym silniku dziala bo ja wystarczy ze otworze samochod i juz sie wlacza. A co do grzania kabiny to grzeje dopiero jak nagrzeje sie silnik wiec jaki sens webasta ? :E Generalnie zostaje przy tym co napisalem (co do grzania plynu chlodzacego to nie wiem wiec niech Wam bedzie :) ale u mnie samo webasto nie ma szans wytworzyc na tyle ciepla zeby ogrzac w jakikolwiek sposob kabine. A oprogramowanie wgram i co ? jak mam przykladowo uruchomic webasto zeby mi co rano nagrzewalo auto skoro nie mam nad nim kontroli ?
  7. Jestes pewien ze kabine tez ? bo z tego co mi wiadomo to sa dwie wersje webasta - jedna dogrzewa tylko silnik a druga jest normalna i dziala jak webasto w kazdym innym samochodzie czyli silnik + kabina. Kolega stwierdzil ze nie ma zadnych dodatkowych "przyciskow" sterujacych webasto ktore sa jesli jest to wersja ktora podgrzewa silnik + kabine. Z mojego rozumowania wynika wiec ze ma tylko podgrzewanie silnika. Np u mnie silnik dogrzewa ale kabiny w zadnym razie.
  8. zlyzet odpowiedział(a) na k_rzych temat w E39
    Imo - sprawdz sobie tez akumulator.
  9. Z tego co mi wiadomo to webasto sluzy do dogrzewania silnika rano jak jest zimny przykladowo. Jak rano powiedzmy otwierasz samochod to powinienes slyszec szum/brzeczenie z lewej przedniej strony samochodu, to wlasnie webasto pracuje i zaczyna juz grzac silnik, potem jeszcze troche podczas jazdy dogrzewa dopoki silnik nie osiagnie wyzszej temperatury.
  10. Jeśli któryś z Was zna język to nie będzie większego problemu, natomiast jeśli nie to wątpie że dacie rade coś załatwic. To nie jest tak ze pójdziecie i powiecie "bitte tablice" i Wam dadzą, trzeba papierki powypełniac etc. Generalnie polecam zwrócic się do handlarza i on albo sam albo ma ludzi od tego żeby tablice załatwic (koszt +/- 110 euro)
  11. Imo musisz przemyslec sprawe, albo dolozyc troche wiecej i dalej sie cieszyc autkiem pzez te dwa lata albo isc po bandzie i przez dwa lata sie denerwowac... Najlepszy gazownik w moim regionie jak pytalem o gaz do 2.8 to powiedzial ze mozna zalozyc czesci tansze albo drozsze ale ze tanszych nie zaklada bo nie chce zeby potem ludzie do niego przyjezdzali z reklamacjami / na serwis albo obgadywali go ze robi do d.... choc to nieprawda. Wiadomo nie ma regoly ze tansze napewno sie zepsuje etc no ale... A druga sprawa przelicz sobie czy przez dwa lata wroci Ci sie koszt nawet najtanszej instalacji w paliwie, bo jak malo jezdzisz to moze byc tak ze dolozysz pieniadze i de facto zrobisz tylko prezent kolejnemu wlascicielowi bo raczej wiecej za autko zagazowanie nie wezmiesz, moze tylko szybciej sprzedasz.
  12. Zgadzam sie z przedmowca, jesli chcesz dobre radio ktore bedzie ladnie gralo to targuj sie i bierz to ktore jest zamontowane w samochodzie.
  13. Jesli chodzi Ci i zarejestrowanie samochodu kupionego za granica to z grubsza: badania techniczne 160, tlumaczenie umowy + dokumentow samohodu (+/- 25zl /strona), w urzedzie celnym oplata 17zl, akcyza 3% od wartosci samochodu z umowy (silnik ponizej 2000ccm) lub 13% (powyzej 2000ccm), urzad skarbowy 160zl, wydzial komunikacji - 500zl recykling, 250 zl rejestracja. Po tym dochodzi juz tylko ubezpieczenie. Chyba o niczym nie zapomnialem :)
  14. Powiem tak - w firmie jezdzi kilka samochodow dostawczych (MB Sprinter) w roznych konfiguracjach nadwozia i silnika. Wszystkie na oleju Shell Rimula a przebiegi maja od 150-400k, wymiany oleju robione sa dokladnie co 30k (dolewka +/- 1l oleju miedzy wymianami).
  15. Bez znajomosci nic nie przyspieszysz aczkolwiek ostatnio i tak u mnie (Nowy Sacz) zalatwiaja ekspresowo, zwykle czekalo sie +/- 5 dni czyli podobnie jak mowil kolega Kifiu natomiast rejestrowalem swoj nowy nabytek klika dni temu i czekalem o dziwo tylko 2 dni a w celnym zrobili papiery z dnia na dzien :jawdrop: Ogolnie pedz jak najszybciej zlozyc papiery bo im wczesniej to zrobisz tym wczesniej zasiadziesz do nowego samochodu. Pozdrawiam i zycze uprzejmosci urzednikow :)
  16. Generalnie sprawa wyglada tak: robisz badania techniczne + tlumaczenia dokumentow po czym skladasz papiery w urzedzie celnym (AKC-U) sluzace do oplacenia akcyzy oraz w urzedzie skarbowym (VAT-25 bodajze) czyli wlasnie zaswiadczenie o zwolnieniu z podatku VAT. Tych papierkow jest dosc duzo bo do kazdego z urzedow musisz zaniesc kopie oryginalnych dokumentow, badan technicznych etc. Jak to zlozysz to czekasz tyle ile Ci powiedza po czym idziesz do obu urzedow i odbierasz po jednym papierku. Z tymi papierkami ktore dostaniesz w urzedach oraz ktore posiadasz oprocz tego idziesz do wydzialu komunikacji gdzie dostajesz odrazu tablice docelowe oraz probny dowod rejestracyjny. Jak juz to zrobisz pedzisz ubezpieczyc autko. I to tyle z grubsza.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.