Skocz do zawartości

zlyzet

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez zlyzet

  1. Ja kupiłem 520i touring z 96 roku za 4900zł. Wydaje się że oryginalny przebieg 210tyś. środek - idealny, technicznie (motor etc.) idealny. Jestem świrem jeśli chodzi o stan techniczny samochodu więc nawet nie wliczając sekwencyjnej instalacji gazowej włożyłem w samochód już ponad połowe wartości którą za niego zapłaciłem. W tej chwili zostało już tylko do zrobienia malowanie (korozja tu i ówdzie). Liczę się z tym, że samochód musi zostać u mnie na najbliższe kilka lat bo nikt w naszym kraju nigdy w życiu w razie sprzedaży nie zapłaci za niego pieniędzy choćby bliskich jego wartości czy wartości tego co zostało w niego włożone. Tak czy inaczej samochód warty każdej złotówki - potwierdza w 100% slogan "BMW radość z jazdy".
  2. Jako że dzisiaj po lekkich bojach udało mi się wyelminować irytujące skrzypienie w sumie niewiadomo czego. Dużo szukałem po internecie ale nigdzie konkretnie nie bylo opisane co jest powodem ani jak to wyelminować (przynajmniej u mnie to nie działało). Okazuje się, że winowajcą są (nie wiem jak to sie fachowo nazywa) zamki oraz "koluszka" które wchodzą w zamki (pyknę potem fotki żeby nie było niejasności). Prysnąłem tam środkiem DoubleTT maintenance spray (uniwersalny penetrator smarująco-konserwujący) i ZERO jakichkolwiek skrzypień podczas jazdy w środku, w końcu totalna błoga cisza jak to powinno być w BMW. Wcześniej smarowałem uszczelki, tapicerke w zasadzie wszystko co się dało i nic nie pomagało a tu miła niespodzianka :)
  3. W pewnym sensie się z tobą zgadzam kolego bo sam nie lubie nic poniżej 150 koni ale uśmiechnąłem się jak przeczytałem że M50B20 stwarza zagrożenie, co mają zrobić kierowcy Sceicento czy innego pierdzika, wypadałoby nie wyjeżdzać na jezdnię :D
  4. W Polsce się nie da ? :) Z tego co mi wiadomo jest taka możliwość - proponowały mi to juz dwa punkty montażu instalacji gazowych oczywiście w pełni legalnie. Tbh to tylko kwestia ceny i opłacalności całego przedsięwzięcia bo takie przełożenie i załatwienie papierów też kosztuje (mi mówili około 800-900zł) więc jeśli drogo kupi się używaną instalację to może wyjść różnica niewielka w porównaniu do montażu nowej a jednak nowe to nowe przecież tam są elementy które się zużywają i nie wiadomo w jakim stanie będą w tej używanej instalacji.
  5. Mówią że każdy ma inny gust i różnym ludziom podobają się różne rzeczy - dla mnie takie akcje są niesmaczne, lubię oryginał szczególnie że e34 w oryginale jest przepiękne. Chcesz mieć ringi ? polecam e39 poliftowe :) Dziś widziałem golfa bodajże II z ringami... pomijam juz wszystkie atrakcje choinkowe typu wężyki diodowe a'la audi, zostawmy te rzeczy domorosłym tunerom i cieszmy się naszymi pięknymi autami. Wypowiedziałem się na temat estetyki bo zakładam że o to pytałeś mając na myśli "czy warto kupować" bo oprócz dyskusyjnych walorów "estetycznych" takie lampy nic nie dają.
  6. zlyzet odpowiedział(a) na Damianoo temat w E34
    Właśnie nie o te blaszki mi chodziło, u mnie uległy uszkodzeniu te: http://img861.imageshack.us/img861/8884/1579728178.jpg Po prostu korozja je zjadła przez co klocek latał sobie i się tłukł a w momencie hamowania przy docisku do tarczy ten "efekt" ustępował.
  7. zlyzet odpowiedział(a) na Damianoo temat w E34
    Miałem taką sytuację raz, nie pamiętam dokładnie w jakim samochodzie wydaje mi się że w e-34 ale nie istotne. Chodziło mi o to, że w moim przypadku wyglądało to tak - blaszki są "wmontowane" w klocek i jeśli całe zardzewieją to jedyna opcja jest jaka ? usunąć je i przykleić nowe klejem ? Nie sądze że da się to jakoś sensownie przymocować do klocka :) Jeśli istnieją jakieś zestawy naprawcze to ok, nie wiedziałem o tym wtedy rzeczywiście moża się pokusić o coś takiego szczególnie jeśli klocki są jeszcze grube.
  8. zlyzet odpowiedział(a) na Damianoo temat w E34
    Prawdopodobnie "gościu" miał rację, czasami bywa że blaszki korodują i się rozlatują = klocek luźno lata i bije a jak naciśniesz hamulec to zostaje dociśnięty do tarczy i nie tłucze się wtedy. Polecam wymianę klocków ponieważ nawet jakby była możliwość dosztukować te blaszki to zawsze jednak druciarstwo.
  9. zlyzet odpowiedział(a) na wojtek_222 temat w E34
    Jeśli chodzi o spalanie to mogę coś napisać, może komuś się przyda. Sprawdzane w 100% na zasadzie do pełna - jazda - znowu do pełna na tej samej stacji i dystrybutorze. Miasto: benzyna: 14-14.5l gaz: 15-15.5l Trasa: benzyna: +/- 10l gaz: 10-11l Jakby ktoś nie patrzył na podpis to silnik M50B20 na vanosie i instalacji sekwencyjnej, skrzynia manualna. Jazda normalna, dynamiczna czyli po środku między dziadkiem a królem "deptania z pod świateł". Co do różnicy 2.0 vs 2.5 to z doświadczenia śmiem twierdzić, że w trasie 2.5 może spalić rzeczywiście mniej od 2.0 natomiast jeśli chodzi o miasto to uważam, że jest to niemożliwe.
  10. zlyzet odpowiedział(a) na zlyzet temat w Felgi i opony
    Nie rozumiem po co takie komentarze. Wydaje mi się, że jasno napisałem - mam opony 195/60/16 czyli do felg 16" oraz felgi 5X120 7J 16 H2 czyli też 16" czyli szesnasto calowe opony na szesnasto calowe felgi, w czym problem ?? Chodzi mi o to, że w tabelce która mówi o "odpowiednich" rozmiarach opon do felg nie występują opony o rozmiarze 195/60/16 do felg 16" tylko do 15" i dlatego się zastanawiam czy da się założyć je na taką felgę - sprawa rozbija się tak naprawdę o szerokość felgi czyli w tym przypadku 7J. Może źle zrozumiałeś to co napisałem, chodziło mi o to czy jeśli w tabelce jest pokazane 195/60 R 15 6,0 5,5 7,0 czyli oponę o rozmiarze 195/60 można założyć na felgę 15" o szerokości 7J tylko czy można oponę o takim samym rozmiarze (szesnasto calową oczywiście) założyć na 16" felgę czy może są jakieś przeciwskazania.
  11. zlyzet opublikował(a) temat w Felgi i opony
    Witam Czytam te wszystkie oponiarskie dywagacje i nie jestem pewien czy mogę zrobić pewną akcję. Mam opony 195/60/16 bardzo ładne do których chcę kupić felgi i teraz czy mogę je założyć na felgi 5X120 7J 16 H2 ? Tabelki rozmiarów: 195/50 R 15 6,0 5,5 7,0 195/55 R 15 6,0 5,5 7,0 195/60 R 14 6,0 5,5 7,0 195/60 R 15 6,0 5,5 7,0 195/65 R 14 6,0 5,5 7,0 195/65 R 15 6,0 5,5 7,0 195/70 R 14 6,0 5,0 6,5 195/70 R 15 6,0 5,0 6,5 praktycznie nie podają takiego rozmiaru opony do felgi 16" (są tylko do 15") ale czy to kwestia że nie można jej założyć (to po co ktoś takie opony produkuje w takim razie) czy po prostu rozmiar 15" a 16" nie ma znaczenia i można założyć taką oponę na tą felgę. Z góry dzięki za informacje.
  12. Najprościej w serwsie BMW, ja płaciłem coś około 50zł za tylne (szt) i 80 przednie (szt) więc komplet wychodzi 260zł a i tak okazało się, że mam jakieś inne te listewki i muszę szukać takich jak u mnie występują bo kupiłem właśnie dokładnie takie jak u Ciebie :/ Jakbyś chciał to możemy się dogadać co do odsprzedaży.
  13. zlyzet odpowiedział(a) na rafal735r temat w E34
    Zobacz sobie tutaj: http://www.bmwe34.net/E34main/Maintenance/Electrical/panel_lights.htm Gdzieś raz widziałem opis jak wymienić żarówkę bez rozkręcania ale wydaje mi się że to dużo trudniejsze i bardziej kombinatogenne gdyż trzeba odginać plastiki i dłubać na oślep czasami z tego co pamiętam. W linku który podałem są zdjęcia i opis (jak nie znasz angielskiego to google translate) ja sam robiłem tym sposobem i zajęło mi to 30 min bez wiekszego wysiłku.
  14. zlyzet odpowiedział(a) na colombo1001 temat w E34
    Z ciekawości bo wspomniałeś o 2-ch firmach "liczących się" jeśli chodzi o sportowe wkładki napisz proszę jakie to firmy może komuś się przyda.
  15. zlyzet odpowiedział(a) na colombo1001 temat w E34
    Widzisz broń Boże nie napisałem sobie tego na zasadzie teorii spisku ponieważ się na tym nie znam, wyciągnąłem wnioski z artykułu który przeczytałem i do którego dałem linka. Z tego co piszesz a widze że się na tym chyba znasz wychodzi tak naprawde to samo co napisałem, mój błąd polegał na tym że napisałem "filtry sportowe" a chodziło mi o stożki właśnie i modyfikację dolotu o czym traktuje link który podałem, za ten błąd przepraszam - moje niedopatrzenie. Co do drugiej kwestii to łączy się ona z końcówką mojego posta, wydaje mi się że to co napisałeś (pranie, aplikacja olejka etc.) jest naprawdę czarną magią dla większości ludzi którzy takich akcesoriów używają. Ja uważam się za osobę dbającą o stan techniczny samochodu, regularnie sprawdzam poziomy płynów, powietrza w kołach, jak coś jest uszkodzone to wymieniam a nie czekam aż sie całkiem rozleci bo po co inwestować ale znam osobiście i wiem też, że są ludzie którzy nie wiedzą nawet jaki olej mają wlany do silnika a co dopiero wiedza na temat obsługi czy montażu stożkowych filtrów. Zauważ też, że gro ludzi któży stożki i inne "polepszacze mocy" mają zamontowane to ludzie których auta mają chińskie tuning akcesoria dodające samochodowi 20 koni każdy a stan techniczny i wiedza właściciela czasami woła o pomstę do nieba i o takie "wyścigówki" właśnie mi chodziło :) Pozdrawiam
  16. zlyzet odpowiedział(a) na colombo1001 temat w E34
    Ja przeczytałem sobie artykuł tutaj: http://www.bmwe34.net/E34main/Upgrade/Air_filter.htm Jak ktoś nie zna angielskiego to może google.translate mu pomoże. Tak czy inaczej ja uważam, że kupowanie jakichkolwiek filtrów sportowych nie ma zupełnie sensu z 2-ch powodów: 1. Przy montażu filtra bez odpowiednich innych modyfikacji bardziej będzie szkodził niż pomagał 2. Jestem w 95% pewien, że ludzie którzy takie filtry zakładają - owszem montują je ale później zaglądają do nich jak coś zacznie się dziać z samochodem a jednak taka rzecz wymaga stałego i dokładnego nadzoru oraz serwisowania. Dlatego błagam nie róbmy z naszych samochodów "wyścigówek" bo takowymi nie są, obrażamy tym samym prawdziwych sportowców dla których samochody to nie kawałek złomu tylko pasja i całe życie. Jak komuś brakuje mocy niech sobie kupi mocniejszy samochód a nie kombinuje szkodząc tym samym zamiast pomagać.
  17. zlyzet odpowiedział(a) na taiger temat w E34
    Pomiając fakt że bolą oczy od stylu i ortografii to z takim podejściem proponuję dobrego malucha a nie mocne BMW w stanie technicznym raczej słabym.
  18. Hej Skoro samochód oglądał już jakiś mechanik i masz do niego zaufanie to jeśli powiedział, że jest ok - tak powinno być :E Jeśli samochód nie był katowany to pojeździsz nim jeszcze długo, nie są to awaryjne silniki ani generalnie samochody. Jedyne co ja bym zrobił to sprawdził jeszcze samochód pod względem korozji i jeśli gdziekolwiek się zaczyna lub jest to zrobił poprawki. Co do wymiany znaczka to bardzo prosta operacja, jeśli się nie mylę to było to opisane w dziale "zrób to sam" a zakupić możesz go najprościej na Allegro. Życzę miłego użytowania.
  19. a warto robić rdze na klapie bagażnika, dołach drzwi i błotnikach? Ja stwierdziłem, że wolę pomalować całe auto, mam do malowania właśnie doły drzwi, oba błotniki i oba zderzaki wiec praktycznie niewiele zostaje a lakier na całym samochodzie się ładnie odnowi a stan auta techniczny i środek jest idealny więc warto mi dołożyć.
  20. Generalnie wydaje mi się, że zależy jak do tego kto podchodzi. Ja mam również w planie malować swoje E34 ale z zamiarem takim, że pojeżdzę nim przynajmniej kilka (4-5 a może i więcej) lat. Jeśli ma to być auto na rok-dwa to bym tego nie robił bo po prostu kasa nie do odzyskania. Czyli jeśli auto dla siebie na długo to malować, jeśli na chwilę to nie ma sensu - takie jest moje zdanie.
  21. Chwilę nie zaglądałem do tego tematu a widzę, że coś się ruszyło :) Nie wiem czy nie pomalować całego auta choćby ze względu na to żeby odświerzyć lakier bo wiadomo, że po tylu latach nie jest już idealny. A co do korozji to żeby nie było niejasności: http://img84.imageshack.us/img84/4231/dsc0172rs.jpg http://img848.imageshack.us/img848/4001/dsc0173b.jpg http://img59.imageshack.us/img59/9357/dsc0174l.jpg http://img26.imageshack.us/img26/9233/dsc0175lu.jpg http://img850.imageshack.us/img850/3844/dsc0176ff.jpg http://img17.imageshack.us/img17/7734/dsc0177qo.jpg http://img831.imageshack.us/img831/614/dsc0178dm.jpg http://img203.imageshack.us/img203/9600/dsc0179bb.jpg http://img577.imageshack.us/img577/74/dsc0180ra.jpg http://img585.imageshack.us/img585/5830/dsc0181k.jpg I dla jasności - tak wygląda np próg w środku http://img828.imageshack.us/img828/2023/dsc0154l.jpg
  22. http://otomoto.pl/bmw-520-C15229056.html Jakieś pytania ? ...
  23. zlyzet odpowiedział(a) na zlyzet temat w E34
    Kurczę muszę to gdzieś znaleźć, jako ciekawostka dodam że u mnie od wtyczki idzie kabel który rozdziela się pod maską - jeden idzie do silnika a drugi do wnętrza samochodu gdzie jest normalne gniazdko do którego można podpiąć urządzenie elektryczne :shock:
  24. zlyzet odpowiedział(a) na zlyzet temat w E34
    Tak, co do dogrzewania motoru rano to czytałem o tym tylko właśnie muszę gdzieś wynaleźć jakieś konkrety - choćby na jaki prąd to działa żeby czegoś nie uszkodzić podpinając za duży. Dodatkowo różne magie wychodzą jak obniżenie mocy silnika i inne duperele jeśli chodzi właśnie o tą wersję :/
  25. zlyzet opublikował(a) temat w E34
    Witam Czy ktoś posiada informacje czym różni się samochód w wersji L827A SCANDINAVIA VERSION od normalnego ? Google ma bardzo znikome informacje na ten temat a samochód który mam posiada choćby wtyczkę z przodu na zderzaku do podłączenia prądu. Jestem ciekaw co dokładnie to daje i czy czymś jeszcze różni się ta wersja od wersji z innego kraju. Dzięki z góry za wszelkie informacje.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.