Treść opublikowana przez zlyzet
-
M50B25 Problemy po swapie :/
Sprawdzałem go miernikiem i miał dobre parametry ale chyba dla pewności jeszcze podmienię go na inną sztukę.
-
M50B25 Problemy po swapie :/
Krokowiec wyczyszczony aż lśni i dodatkowo zmierzyłem oporności na pinach oraz sprawdziłem w jakiej pozycji zatrzymuje się przesłona - na 100% jest ok. Kompresja sprawdzona - wyszło +/- 14 bar na każdym cylindrze więc zakładam że mechanicznie też jest w porządku. Jedyna rzecz nad którą się jeszcze zastanawiam to przepływomierz... Jest oczywiście kupiony nowy ale zamiennik i tego się boję trochę, niestety nie mam gdzie sprawdzić na podmianę a kupować w ciemno inny też mi się nie uśmiecha :/
-
M50B25 Problemy po swapie :/
No nie dogadaliśmy się chyba ale dobrze że przynajmniej już teraz wiadomo że coś świruje. Zobaczę co będzie jutro po przeczyszczeniu krokowca i podjadę zmierzyć kompresję.
-
M50B25 Problemy po swapie :/
A co do tych obrotów to nie wydaje mi się żebyś miał rację, nie kojarzę czegoś takiego na B20 a teraz jeszcze przeglądałem forum i dla porównania: Filmik kolegi Boston0006: http://www.youtube.com/watch?v=XCJyC-Gz9fw&feature=youtu.be (obroty oczywiście falują ale spadają do "normalnego" poziomu po przygazowaniu) A u mnie jest tak: http://www.youtube.com/watch?v=3xHoFAe3v04&feature=youtu.be Jeszcze się przyjrzę jutro dokładnie ale jeśli dobrze pamiętam to te polutowane kable idą dalej do wtrysków.
-
M50B25 Problemy po swapie :/
Wiesz zakładam że sonda jest już ok skoro jest nowa zresztą zauważyłem poprawę po wymianie. Planuję jutro zrobić pomiar kompresji. Silniczek krokowy już wstępnie czyściłem ale dzisiaj jeszcze zamoczę go w benzynie ekstrakcyjnej i jutro wyczyszczę zobaczymy czy to coś da. Zawór filtra węglowego podłączony, czy sprawny trudno mi powiedzieć muszę przeczytać gdzieś jak się go sprawdza (dziś widziałem że kolega mechanik naciskał jakiś taki zaworek który jest na wężyku idącym od tego filtra i coś syczało - nie wiem czy to ma jakieś znaczenie tylko moja obserwacja). Co do wtryskiwaczy to chyba właśnie to jest kabel do nich prowadzący... zresztą dużo rzeczy wskazuje na to że kiedyś był gaz w tym silniku (mimo tego że wg. gościa który silnik przekładał była gwarancja że igła) mianowicie uszkodzony przepływomierz, brak gumy między przepływomierzem a puszką filtra (podobno sprzedający silnik nie dał tej gumy), wąż idący od silniczka krokowego do kolektora w górę miał urwane mocowanie przy kolektorze i było to zarzygane i sklejone na jakimś silikonie (to wymieniłem i zrobiłem tak jak należy) a teraz jeszcze te kable... masakra A jeszcze mi się przypomniało co do zaworu filtra węglowego że to przed swapem było i po swapie jest takie samo i działało więc raczej to można wyeliminować chyba że "swaper" coś tam spieprzył.
-
M50B25 Problemy po swapie :/
W tej chwili samochód jak zauważyłem zachowuje się następująco: jadę sobie i dojeżdżam przykładowo do skrzyżowania, po zatrzymaniu obroty nie schodzą do samego dołu tylko zatrzymują się około 1000 rpm po czym tak jakby "po schodach" po 100 rpm spadają aż dojdą do 600. Zaznaczam że jeśli obroty są wyższe niż te 600 to silnik pracuje równo i dobrze, dopiero po zejściu do poziomu "normalnego" dla biegu jałowego zaczyna się takie poszarpywanie.
-
M50B25 Problemy po swapie :/
Upadte: wymieniłem sondę lambda na nową oryginalną Bosch - co się okazało że sonda która była zamontowana była od kompletnie innego samochodu, inne napięcie itp. więc pomimo tego że fizycznie była to pomiary zakładam że były delikatnie inne niż powinny. Po wymianie samochód jeździ zupełnie inaczej, odzyskał moc, zbiera się już dość ładnie aczkolwiek dalej troszeczkę nim telepie na wolnych obrotach. Wygląda to tak jakby gdzieś wypadał zapłon :/ Zabieram się zaraz za podmianę cewek, zobaczymy czy coś pomoże... Znalazłem jeszcze coś takiego: http://i.imgur.com/5sCujl.jpg Czy tutaj może być jakiś zonk ? Oczywiście to było zaizolowane ale mimo wszystko sztukowanie na kablach ?
-
M50B25 Problemy po swapie :/
Czujnik da się przykręcić oczywiście tylko w jednej pozycji ale robiłem w ten sposób że zakładałem śrubki i ich nie dokręcałem do końca - w takim wypadku da się czujnikiem poruszyć jakiś 1-2mm co powoduje zmianę pracy silnika. Cytując mechanika: "dobrze byłoby znaleźć inną używaną przepustnicę gdzie nie był ruszany czujnik położenia przepustnicy bo on jest ustawiany i plombowany przy założeniu po czym nie wolno go ruszać" (pewnie nie co do słowa zacytowałem ale coś takiego mi powiedział).
-
M50B25 Problemy po swapie :/
Sonda podobno oscyluje + powiedział mi gość że na zimnym nawet jakby była uwalona sonda to nie powinno być takich objawów a są. Co do regulacji przepustnicy to nie wiem, muszę poczytać jak to się robi i spróbować ale szczerze mówiąc to czy na świecie nie ma mechaników którzy potrafią naprawić bmw ?! Dziś zauważyłem jeszcze jeden objaw tak mi się przypomniało - niby wcześniej też mi się wydawało że coś takiego ma miejsce ale dzisiaj ewidentnie, mianowicie przy odpuszczaniu i dodawaniu gazu tak "delikatnie" - szarpie samochodem. Powiedzmy dojeżdżam do skrzyżowania puszczam pedał gazu i za moment załóżmy że chcę jeszcze trochę podjechać naciskam delikatnie pedał gazu i robi dość mocne skoki cały samochód.
-
M50B25 Problemy po swapie :/
No to ja się poddaję, jeszcze podjadę jutro żeby mi gość sprawdził czy z tym wtryskiem już w porządku po wymianie listwy ale tak czy inaczej samochód dalej niesprawny i cholera wie czemu :/
-
M50B25 Problemy po swapie :/
Mały update: Magik stwierdził że nie podoba mu się wtryskiwacz na drugim cylindrze oraz czujnik położenia przepustnicy. Listwę wtryskową przerzuciłem całą niestety nie rozwiązało to problemu :/ Teraz szukam jak ustawić ten czujnik położenia przepustnicy bo wydaje mi się że jak nim mieszam to czasami jest dobrze...
-
M50B25 Problemy po swapie :/
A no tak teraz już rozumiem aczkolwiek o inną sztukę magika chodziło ;)
- M50B25 Problemy po swapie :/
-
M50B25 Problemy po swapie :/
Kupowałem tutaj: http://www.ebay.pl/itm/DEBIMETRO-BMW-E36-E34-325i-525i-Touring-0280213011-/270818166489#ht_5510wt_1163 wyszło coś 90 euro z groszem, tak 6 pinów. Lewe powietrze raczej wyeliminowałem bo dużo gum, uszczelek i innych pierduł wymienione jest na nowe (choćby guma między przepływką a przepustnicą). Oczywiście że można jeszcze sprawdzić ale jak na razie poczekam chyba na poniedziałek i magika bo znowu pasowałoby kupić samostart albo coś w ten deseń, niech się już martwi magik.
-
M50B25 Problemy po swapie :/
Skończyły mi się pomysły chyba poczekam na ten poniedziałek i wizytę u magika. Po odpięciu sondy w zasadzie nie było zmian w pracy silnika czyli takie delikatne drganie + wahania obrotów ale minimalne (około 50 rpm). Za to w międzyczasie przez jakieś 10 minut był odpięty akumulator i teraz po podpięciu go z powrotem i zapaleniu samochodu obroty falują jak szalone między 500 a 1100 gdzieś czy sonda podpięta czy nie.
-
M50B25 Problemy po swapie :/
Przepływomierz sprawdzałem - generalnie to on od początku był uwalony i obroty falowały tak że aż żal było słuchać ale kupiłem nowy (zamiennik) i po wymianie problem zniknął pozostały tylko inne "objawy". W tej chwili po odpięciu przepływomierza jest normalnie reakcja (ostatnio jak sprawdzałem to było takie wahnięcie obrotów i potem "dziwna" praca) po wpięciu wtyczki wszystko wraca do normy.
-
M50B25 Problemy po swapie :/
Wpadło mi coś jeszcze do głowy co mógłbym zrobić zanim samochód pojedzie do "szpeca". Czy jak wypnę sondę to powinno się coś poprawić ? Bo rozumiem że samochód wtedy będzie pracował w trybie awaryjnym ale to chyba lepsze niż sonda która daje złe wskazania ? Rozumiem że spalanie wtedy będzie nie takie jak trzeba itp. ale czy obroty nie powinny się ustabilizować ?
-
M50B25 Problemy po swapie :/
No taki jest plan żeby podpiąć pod kompa tylko jak się okazuje nie jest to takie proste :/ Pierwszy gość (ten który gwarantował sprawność układu zapłonowego pomimo "genialnego" stanu fajek) mówił że połączył się, sprawdzał sondę i poprawnie oscylowała. W drugim zakładzie powiedzieli że żadnym komputerem nie mogą się połączyć z moim samochodem. W poniedziałek jadę w trzecie miejsce... Co do sondy to już u znajomego w sklepie z częściami pytałem i oryginał Boscha będę miał za 290zł w razie czego.
-
M50B25 Problemy po swapie :/
Znowu jestem zaskoczony... http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=HD61&mospid=47375&btnr=18_0172&hg=18&fg=10 Pytałem w sklepie z częściami o sondę lambda (profilaktycznie) i zapytali mnie którą potrzebuje - wynika z tego i ze schematu że powinienem mieć dwie ?! Jedyne rozwiązanie oprócz tego jakie przychodzi mi do głowy to że numer 25 ze schematu dotyczy "Dla samochodów z Wersja krajowa Japonia"
-
e34 M50b25 Wymieniona uszczelka klawiatury i dalej cieknie
Proszę: http://i.imgur.com/TnwdI.jpg http://i.imgur.com/Ukwyq.jpg To jest właśnie ten wężyk.
-
e34 M50b25 Wymieniona uszczelka klawiatury i dalej cieknie
Jeśli dobrze pamiętam to ten wężyk idzie pod kolektor - wpina się go w do jednego wtyku który jest wpięty w kolektor razem z gumową rurką prowadzącą do regulatora wolnych obrotów.
-
M50B25 Problemy po swapie :/
Tak też zrobię, niestety dopiero na poniedziałek jestem umówiony na podpięcie do kompa ew. wjazd na kanał także muszę się uzbroić w cierpliwość :/
-
M50B25 Problemy po swapie :/
No więc zrzuciłem kolektor, przeczyściłem krokowca, przepustnicę, powymieniałem jakieś wężyki i inne duperele plasticzki itp. które mogły powodować nieszczelności na moje oko. Czujnik temperatury zasysanego powietrza ma 2500, czujnik temperatury wody ma 2500. Zostaje chyba tylko sonda lambda, jadę jeszcze dzisiaj w jedno miejsce - liczę na to że gość sprawdzi. Co do objawów to po przejażdżce teraz wygląda tak jakby falowanie obrotów ustąpiło prawie całkowicie - pozostaje tylko jeszcze na wolnych obrotach tak dosłownie minimalnie 50-100 obr zafaluje + takie drgania motoru. Ma też fochy jeśli chodzi o zbieranie się czyli raz jak się depnie to jedzie a za moment zamulony kompletnie.
-
M50B25 Problemy po swapie :/
Hm, żeby się przygotować na sprawdzanie czujnika z samochodu kontrolnie podpiąłem czujnik który mam wyciągnięty z drugiego motoru (bankowo sprawny i stosowany zamiennie wg. realoem) i wychodzą mi na nim wartości rzędu 6000 ohm w temperaturze pokojowej. Nigdzie nie mogę znaleźć danych producenta ile rzeczywiście powinien mieć ale z tego co pisałeś to ma dużo za dużo :/ Nic sprawdzę jutro ten który jest na samochodzie.
-
M50B25 Problemy po swapie :/
Mały update: Czujnik temperatury silnika sprawdzony na nagrzanym motorze: 228 ohm. Świece wyglądają tak: http://i.imgur.com/9kh5q.jpg Poprawcie mnie jeśli się mylę ale - za bogata mieszanka ? Co do pierwszego gościa elektryka i elektronika - ja się nie znam ale oceńcie sami (powiedział że układ zapłonowy jest w super stanie i sprawny) odkręciłem dzisiaj tak z głupa żeby popatrzeć samemu i co ukazało się moim oczom: http://i.imgur.com/ny3ag.jpg Wszystkie fajki w stanie takim bądź gorszym... Wydaje mi się że po wymianie fajek na inne sztuki jest lepiej albo całkiem dobrze jeśli chodzi o to przerywanie pracy cylindrów ale jeszcze nie udało mi się sprawdzić tego w 100% bo obroty falowały mocno i ciężko było wyczuć. Gdyby ktoś był zainteresowany to jeszcze filmy jak to w tej chwili wygląda jeśli chodzi o obroty: obrotomierz, przy motorze i wydechu. (Zaznaczam że jak na złość akurat jak nagrywałem to wyjątkowo się trzymały ale i tak chyba widać o co biega). http://www.youtube.com/watch?v=9XYZsg4RB8U http://www.youtube.com/watch?v=k5wWAmRxm1M http://www.youtube.com/watch?v=Hjq1JOS1Slg