Skocz do zawartości

WojtekX

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez WojtekX

  1. a pompa paliwa? jak jest już za mało wydajna takie objawy mogą być, na wolnych gdzie zapotrzebowanie jest mniejsze niby ok, pod obciążeniem gdzie wtryski zaczynają lać, może być za mało, sprawdź ciśnienie, albo podmień na drugą. Ten zegar co Ci podsyłałem, też b.ładnie mierzy ciśnienie paliwa
  2. WojtekX odpowiedział(a) na ksivvko temat w E38
    jeżeli chcesz samochód bezobsługowy, to kup 740 między liftami, tzn nie M60-M62TU tylko M62 bez Vanosów jeżeli nie chcesz zaprzątać sobie głowy skrzynią, kup wersję z 5HP30 (ale nie ta z guzikiem w M60, tylko po lifcie M62) tej skrzyni nie da się zepsuć, jest dużo mocniejsza/większa i zaprojektowana pod większe obciążenia o Viskozie dużo już było, i to warto sprawdzić zawsze po kupnie, ale jak chcesz zażegnać problemy z chłodzeniem, i tak dobrze jest zmodyfikować ten układ raz i zapomnieć o nim. Budżet 30tyś to wystarczający na zakup ładnego egz. problem z tymi autami jest taki, że są stare, i znaleźć egz. z przebiegiem poniżej 300 ciężko Rozrząd dobrze jest zmienić nie przekraczając 300, po tym przebiegu, pokazują się usterki, odzywa się łańcuch ustawienia wałków się zmieniają, ślizgi od zużycia pękają itp 728 trochę mały silnik, 735/740 to samo zużycie, gazu się nie boją (podstawa dobrze założyć instalację) Jeżeli zakup to raczej od naszych sąsiadów Niemcy - Szwajcaria Co by się tam nie stało, auto leciwe, dostępność części duża, prosta konstrukcja
  3. WojtekX odpowiedział(a) na Frel temat w E39
    akumulator jest stabilizatorem dla alternatora podczas ładowania, jak klema będzie nie dokręcona, może pokazywać się dużo wyższe napięcie niż 12/13V co nie jest zdrowe dla instalacji i może uszkadzać elektronikę. Jeżeli ktoś zrobił bypass na jedną lampę a teraz Ty robisz to samo, no to będziesz miał znowu to samo, to nie może być tak podłączone, idzie podwójne obciążenie na LCM na jedną żarówkę
  4. jak jeździsz na gazie, powinieneś unikać sytuacji w której ten "żyd" się zapala, pompa paliwa cały czas się kręci z niewielką ilością paliwa i b.szybko przyciera
  5. Inpa: wolne obroty: 17 3000tyś 160km/h: 352 pełne obciążenie: 854 --------------------------------- Torque-android: wolne obroty: 5,3 3000tyś 160km/h: 118
  6. będę jechał za godzinę, zobaczę co kreśli moja między 3 a 4 tyś
  7. na wolnych parę miligram 4/5 pod obciążeniem nie pamiętam, (będę jechał wieczorem to sprawdzę), a co się dzieje jak odepniesz przepływkę, jak wtedy pracuje?
  8. nie schodzą znaczy się..
  9. to sporo, u mnie schodzą poniżej 15, jakie masz napięcia na sondach?
  10. sorry, nie zauważyłem że już sprawdzona :) wystarczy sam wkład..
  11. pompa się odzywa na chwilę po zapłonie (jak kostka jest zapięta)?
  12. to nie duży fiat..drzwi otwierane są za pomocą linki, spróbuj wyjąć samą klamkę, to od zewnątrz trochę się odsłoni, może coś wymodzisz
  13. miałem na myśli tą część która jest na samochodzie
  14. no bo to nie jest takie proste, najlepiej robić to w dwie osoby, postaraj się wyrwać częściowo uszczelkę drzwi, i jak już zdejmiesz częściowo boczek, zablokować go czymś na tyle żeby dało się tam swobodnie gmerać przy zamku
  15. robiłem taką operację z przednimi drzwiami, boczek da się uchylić od wew., postaraj się go odsłonić tak żeby dostać się od wew. do zamka
  16. sama instalacja elektryczna lusterka przy kolizji nie uszkodzona?
  17. ilość pinów w starym i nowym taka sama? Może zepsute?
  18. na pewno będą drobne różnice, ale jeżeli mówimy o M60/62 i tym zegarze, powinno się utrzymywać w tych granicach (sprawdzone na kilku samochodach)
  19. rozrząd można skorygować nawet do starego łańcucha, tyle że trzeba podnieść oba dekle i zdjąć górne osłony wałków na głowicy, żeby odsłonić koła, w Twoim silniku jest chyba podwójny łańcuch, on się tak szyba nie wyciąga jak w M62 po-liftowych
  20. zegar ma zaznaczone na skali takie średnie pole opisane jako normal motor (na zielono) większość silników ma podobne, tak jak Ci podsyłałem wcześniej, przed korektą rozrządu miałem tu: https://zapodaj.net/6906a535a2bc8.jpg.html , teraz się lekko zmieniło po rozrządzie i jest odrobinę mniejsze, co ciekawe był u mnie niedawno kolega Dombrek M62 540, i miał dokładnie takie samo (niedawno był na zmianie rozrządu). Jeżeli nie wymieniałeś rozrządu, to może warto wjechać z nowymi ślizgami, łańcuchem i skorygować ustawienia tak jak powinno być, inną sprawą jest też to, że sama nieszczelność kolektora to jedno, ale przecież silnik utrzymuje właściwe podciśnienie jak: dekle zaworowe/uszczelki, podkładki gumowe pod deklami, oring bagnetu, szczelność króćców LPG, oring na bagnecie, itp są szczelne. Jak chcesz zrobić z tym porządek, to pojechać całościowo raz, i zapomnieć o problemie
  21. 3 dni temu wymieniałem rozrząd u siebie, po spięciu blokad okazało się że prawa głowica (oba wałki) były zauważalnie przyspieszone, po poprawnym ustawieniu samochód naprawdę się ustabilizował, i to co zauważyłem, korekcje spadły mi prawie do zera, chodzi jak stół. Jakie masz korekcje? robiłeś w swojej kiedyś rozrząd? Kup sobie zegar manualny na Allegro za 40zł i zapnij w kolektor, te LPG to elektronika i są mało precyzyjne
  22. sprawdziłem, faktycznie nie ma, jest w 735
  23. wypnij kostkę z czujnika temp. na reduktorze i zepnij ją na krótko, sterownik przeczyta ok. 100 stopni i pozwoli awaryjnie uruchomić, gdyby się okazało że ta pompa już ma dość
  24. chodzi mi o rurkę która jest w kolektorze ssącym w środku, z przodu ma mały oring którym zamyka kanał z silniczkiem krokowym i z tyłu jest uszczelka która wchodzi w odmę, ta rurka jest plastikowa i po paru latach lekko siada i traci szczelność
  25. szkoda że się pospieszyłeś z tym składaniem kolektora, jego dobrze jest rozebrać całego i uszczelnić dobrze tą wew. rurkę która biegnie do odmy.. kolektor nawet lekko nieszczelny nie będzie miał wielkiego wpływu na duże spalanie, raczej coś z sondami, przepływką itp..i trzeba pamiętać że M60 i zużycie LPG na poziomie 20L to raczej norma, ile masz na monitorze spalanie?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.