Skocz do zawartości

konopson

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez konopson

  1. To już nie macie się o co kłócić ? Pzecież chodziło tylko o to czy w tak drogim aucie skrzynia manual to lipa czy nie, bo inni producenci stosują cuda na tym obszarze. Dla przykładu nowy koenigsegg cc850 ze skrzynią która jest manualem z pedałem sprzęgła i automatem w jednym.
  2. Gdy ktoś będzie patrzył na niego przez szybę siedząc w fotelu nie ma.
  3. No więc i tak dochodzimy do stwierdzenia, że nie ma znaczenia czy to manual czy nie manual :D
  4. Przecież te auta jeśli zostaną kupione to nigdy nie wyjadą z oszklonego i klimatyzowanego garażu. To jakie to ma znaczenie czy to manual czy nie manual :?
  5. no tak, przy xdrive jest inna bajka. Bardzo wąskie pole manewru.
  6. Świat się nie zawali z powodu róznych indexów, ani auto się nie popsuje z RWD, ale mając tak mocne auto jednak bym szukał takich samych. Drugie pytanie odnośnie 18-stek na zime do 326 KM. Będziesz miał cały czas walkę z autem. Tył będzie tańczył i zrywał co chwile. Asfalt zimny, mokry opona to samo. Nie polecam tak wąskich opon 225 na tyle. Miałem kiedyś taki zestaw na zime i to przy 240KM diesel 500 NM i masakra była. Opony były nowe premium nie jakieś dziadostwo.
  7. Trudno stwierdzić czy to perspektywiczny zakup jeśli auto ma juz od 2019 przejechane 150k km. Dorzucisz swoje 50 w dwa lata i juz będziesz jechał 200k +. Jeśli auto bedzie "normalnie" jeździło prze kilka lat to będzie pod 300k km. Nie wiem, ale ja bym szukał jednak z niższym przebiegiem max do 70k km jeśli to ma być na kilka lat. Takie jest moje zdanie.
  8. FUS 620 zł brutto więc ok, ale za wymianę filtra kabinowego chcieli 1200 zł. FIltr kupiłem za 310 zł a wymieniłem u Wróbla, oczywiście oficjalnie z wpisem w system za 100 zł.
  9. Dokładnie tak jak napisał kolega wyżej. Różne modele opon to diametralnie różne odczucia hałasu. Ale dochodzi też nawierzchnia. Autostrady w Polsce, Niemczech czy Szewcji mają zupełnie inną nawierzchnię. Więc można tu porównywać 3-kę do 5-ki w aspekcie tłumienia hałasu wiatru. Tym bardziej że nie dość że 5-tka ma inne rozmiary kół to sama 3-ka także. Więc takie pomiary nie mają sensu. Za dużo czynników tu wchodzi w grę.
  10. No to wszystko jasne. Ładowarka kompletna.
  11. Ja mam w motocyklu LiOn więc pewnie to jest opcja do wersji akumulatora motocyklowego. Nie sądze żeby w aucie był LiOn, koszt jego by był pewnie z 10k zł. Nie mówimy tu o np 330e, bo właśnie w tym aucie akumulator to koszt ok 10k zł. No ale to pełna hybryda nie mild wiec to co innego.
  12. Jak mają wszystkie potrzebne dokumenty to nic nie stoi na przeszkodzie w rejestracji auta. Przecież podczas rejestracji nie oglądają fizycznie auta jak na np przeglądzie technicznym. Wydawane są blachy po raz pierwszy i tyle.
  13. Ja mam np ustawione ostrzeżenie o kolizji czołowej na opcję wcześnie. Nie wiem czy ma to wpływ na reakcję czujników kolizji z tyłu o których mówisz ale parę razy zadziałało prawidłowo, tak, że nie widziałem przeszkody w kamerze. Może ma to wpływ.
  14. Chodzi mi o to, że optycznie grafika jest jakby mniejsza przed kierownicą. Ekrany lcd są większe ale grafika przed oczami jest jakaś taka mała. Nie wypełnia panelu tak jakby mogła.
  15. O jakim ekraniku malutkim mówisz w pre ? Ekran wyświetlacza w lci jest gabarytowo mniejszy niz w pre. Poza tym nie wierze że ci się ten kikut zmiany biegów bardziej podoba od lewarka. Może w Tesli jak najbardziej ale w BMW kikucik nie pasuje.
  16. ZF zaleca wymianę oleju przy 100 tys km. BMW ma swoje zdanie ale jak padnie skrzynia to BMW się wypnie na Ciebie. Zrób wymianę w pierwszym lepszym warsztacie zajmującym się skrzyniami automatycznymi. To żadna filozofia.
  17. Nie wiadomo czy nie potraktują zwykłego podlłączenia interfejsu jako ingerencję w oryg oprogramowanie. Jednak zmiana start/stop niewielka bo niewielka ale jednak zmianą i ingerencją jest.
  18. Wiecie co, ale nawet w umowie leasingowej jest o zmianach w aucie w stosunku do oryginału bez informowania właściciela pojazdu czyli w tym przypadku BMW. Najemca zobowiazuje sie do nie przeprowadzania zmian w pojeździe bez zgody właściclela. Wiec raczej sprawa w sądzie może mieć wiadomy przebieg.
  19. Ujmę to tak, bez domysłów. Napisałem handlowiec, ale jeśli ktoś bardzo się czepia nazwenictwa to prostuje. Pracownik serwisu ASO /znajomy do tego/ Nie przyczepią się do grzebania przez OBD jeśli wizyta nie będzie zgłoszeniem naprawy gwarancyjnej na cokolwiek. W przypadku zgłoszenia naprawy gwarancyjnej sprawdzają wszystko od podszewki jak leci żeby jej nie uznać. A nowe oprogramowanie ISTY daje im duże pole do popisu. Więc już każdy sam musi sobie odpowiedzieć na to pytanie czy ryzykować czy nie. W przypadku gdy nic się nie stanie to będzie ok, ale w przypadku gdy będzie inaczej gwarancja pa pa Sam się teraz zastanawiam po jaką cholere wykupywałem gwarancję przedłużoną skoro może być tak, że mi ją zabiorą.
  20. dokładnie tak. NIgdy mi nie przymarzła szyba boczna ani w f32 ani w g22
  21. wystarczy położyć telefon i zobaczyć czy się ładuje :D
  22. Informacja z dzisiaj. Tak to prawda. Potwierdzone przez handlowca z ASO. Ale tylko przy zgłoszeniu naprawy gwarancyjnej. W innym przypadku jak np pojedzie się na przegląd czy olej to nie.
  23. To odpowiedź na zasadzie, a ja wyjeżdżam na zimę do Tajlandii...
  24. Pozostaje pytanie jak to wszystko ma się do obecnej ceny modelu. Trzeba by przeliczyć uwzględniając podwyżkę ceny zaproponowaną przez dilera do warunków jakie miłeś rok temu. Wliczając w to wszystkie koszty, FS, cena auta, rabat. Jeśli wyjdzie na czysto według obecnej ceny auta to i tak jest ok bo masz już wyprodukowane auto. Nie będziesz musiał czekac następnego roku. Ja mimo wszystko bym dopłacił i odbierał. Nie stracisz, bo ceny będą rosły nie malały. Poza tym już jesteś do przodu bo masz LCI a zamawiałeś pre i będzie przy odsprzedaży bardziej porządane niż pre. Nawet kręcąc nosem na tablet.
  25. a ja robię inaczej. Jeśli jestem zmuszony parkować poza garażem i akurat jest aura że może zamrozić szybę to nakładam matę antyszronową. Podchodzę do auta, mata do bagaznika i gotowe. sprawdza się nawet w górach na wyjeździe gdzie jest bardzo zimno i wilgotno. Szyba pod matą czysta. Dobrałem sobie idealnie wielkościowo. Nic nie wisi, nie odstaje, kolor czarny pasuje do auta. Zwykła mata przytrzaskiwana drzwiami bez żadnych gumek pierdół. taka https://www.nowobilski.pl/oslona-przeciwszronowa-winter-dl-120-160cm,id203.html

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.