Treść opublikowana przez konopson
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
To już nie macie się o co kłócić ? Pzecież chodziło tylko o to czy w tak drogim aucie skrzynia manual to lipa czy nie, bo inni producenci stosują cuda na tym obszarze. Dla przykładu nowy koenigsegg cc850 ze skrzynią która jest manualem z pedałem sprzęgła i automatem w jednym.
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
Gdy ktoś będzie patrzył na niego przez szybę siedząc w fotelu nie ma.
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
No więc i tak dochodzimy do stwierdzenia, że nie ma znaczenia czy to manual czy nie manual :D
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
Przecież te auta jeśli zostaną kupione to nigdy nie wyjadą z oszklonego i klimatyzowanego garażu. To jakie to ma znaczenie czy to manual czy nie manual :?
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
no tak, przy xdrive jest inna bajka. Bardzo wąskie pole manewru.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Świat się nie zawali z powodu róznych indexów, ani auto się nie popsuje z RWD, ale mając tak mocne auto jednak bym szukał takich samych. Drugie pytanie odnośnie 18-stek na zime do 326 KM. Będziesz miał cały czas walkę z autem. Tył będzie tańczył i zrywał co chwile. Asfalt zimny, mokry opona to samo. Nie polecam tak wąskich opon 225 na tyle. Miałem kiedyś taki zestaw na zime i to przy 240KM diesel 500 NM i masakra była. Opony były nowe premium nie jakieś dziadostwo.
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
Trudno stwierdzić czy to perspektywiczny zakup jeśli auto ma juz od 2019 przejechane 150k km. Dorzucisz swoje 50 w dwa lata i juz będziesz jechał 200k +. Jeśli auto bedzie "normalnie" jeździło prze kilka lat to będzie pod 300k km. Nie wiem, ale ja bym szukał jednak z niższym przebiegiem max do 70k km jeśli to ma być na kilka lat. Takie jest moje zdanie.
-
Pierwsza wymiana oleju
FUS 620 zł brutto więc ok, ale za wymianę filtra kabinowego chcieli 1200 zł. FIltr kupiłem za 310 zł a wymieniłem u Wróbla, oczywiście oficjalnie z wpisem w system za 100 zł.
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
Dokładnie tak jak napisał kolega wyżej. Różne modele opon to diametralnie różne odczucia hałasu. Ale dochodzi też nawierzchnia. Autostrady w Polsce, Niemczech czy Szewcji mają zupełnie inną nawierzchnię. Więc można tu porównywać 3-kę do 5-ki w aspekcie tłumienia hałasu wiatru. Tym bardziej że nie dość że 5-tka ma inne rozmiary kół to sama 3-ka także. Więc takie pomiary nie mają sensu. Za dużo czynników tu wchodzi w grę.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
No to wszystko jasne. Ładowarka kompletna.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Ja mam w motocyklu LiOn więc pewnie to jest opcja do wersji akumulatora motocyklowego. Nie sądze żeby w aucie był LiOn, koszt jego by był pewnie z 10k zł. Nie mówimy tu o np 330e, bo właśnie w tym aucie akumulator to koszt ok 10k zł. No ale to pełna hybryda nie mild wiec to co innego.
-
opóźnienie w odbiorze.
Jak mają wszystkie potrzebne dokumenty to nic nie stoi na przeszkodzie w rejestracji auta. Przecież podczas rejestracji nie oglądają fizycznie auta jak na np przeglądzie technicznym. Wydawane są blachy po raz pierwszy i tyle.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Ja mam np ustawione ostrzeżenie o kolizji czołowej na opcję wcześnie. Nie wiem czy ma to wpływ na reakcję czujników kolizji z tyłu o których mówisz ale parę razy zadziałało prawidłowo, tak, że nie widziałem przeszkody w kamerze. Może ma to wpływ.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Chodzi mi o to, że optycznie grafika jest jakby mniejsza przed kierownicą. Ekrany lcd są większe ale grafika przed oczami jest jakaś taka mała. Nie wypełnia panelu tak jakby mogła.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
O jakim ekraniku malutkim mówisz w pre ? Ekran wyświetlacza w lci jest gabarytowo mniejszy niz w pre. Poza tym nie wierze że ci się ten kikut zmiany biegów bardziej podoba od lewarka. Może w Tesli jak najbardziej ale w BMW kikucik nie pasuje.
-
Wymiana oleju w skrzyni biegów?
ZF zaleca wymianę oleju przy 100 tys km. BMW ma swoje zdanie ale jak padnie skrzynia to BMW się wypnie na Ciebie. Zrób wymianę w pierwszym lepszym warsztacie zajmującym się skrzyniami automatycznymi. To żadna filozofia.
-
„Nowa” BMW Ista - obd - kasowanie gwaranacji przez BMW
Nie wiadomo czy nie potraktują zwykłego podlłączenia interfejsu jako ingerencję w oryg oprogramowanie. Jednak zmiana start/stop niewielka bo niewielka ale jednak zmianą i ingerencją jest.
-
„Nowa” BMW Ista - obd - kasowanie gwaranacji przez BMW
Wiecie co, ale nawet w umowie leasingowej jest o zmianach w aucie w stosunku do oryginału bez informowania właściciela pojazdu czyli w tym przypadku BMW. Najemca zobowiazuje sie do nie przeprowadzania zmian w pojeździe bez zgody właściclela. Wiec raczej sprawa w sądzie może mieć wiadomy przebieg.
-
„Nowa” BMW Ista - obd - kasowanie gwaranacji przez BMW
Ujmę to tak, bez domysłów. Napisałem handlowiec, ale jeśli ktoś bardzo się czepia nazwenictwa to prostuje. Pracownik serwisu ASO /znajomy do tego/ Nie przyczepią się do grzebania przez OBD jeśli wizyta nie będzie zgłoszeniem naprawy gwarancyjnej na cokolwiek. W przypadku zgłoszenia naprawy gwarancyjnej sprawdzają wszystko od podszewki jak leci żeby jej nie uznać. A nowe oprogramowanie ISTY daje im duże pole do popisu. Więc już każdy sam musi sobie odpowiedzieć na to pytanie czy ryzykować czy nie. W przypadku gdy nic się nie stanie to będzie ok, ale w przypadku gdy będzie inaczej gwarancja pa pa Sam się teraz zastanawiam po jaką cholere wykupywałem gwarancję przedłużoną skoro może być tak, że mi ją zabiorą.
-
Szyby boczne otwieranie zimą
dokładnie tak. NIgdy mi nie przymarzła szyba boczna ani w f32 ani w g22
-
Ładowarka bezprzewodowa
wystarczy położyć telefon i zobaczyć czy się ładuje :D
-
„Nowa” BMW Ista - obd - kasowanie gwaranacji przez BMW
Informacja z dzisiaj. Tak to prawda. Potwierdzone przez handlowca z ASO. Ale tylko przy zgłoszeniu naprawy gwarancyjnej. W innym przypadku jak np pojedzie się na przegląd czy olej to nie.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
To odpowiedź na zasadzie, a ja wyjeżdżam na zimę do Tajlandii...
-
opóźnienie w odbiorze.
Pozostaje pytanie jak to wszystko ma się do obecnej ceny modelu. Trzeba by przeliczyć uwzględniając podwyżkę ceny zaproponowaną przez dilera do warunków jakie miłeś rok temu. Wliczając w to wszystkie koszty, FS, cena auta, rabat. Jeśli wyjdzie na czysto według obecnej ceny auta to i tak jest ok bo masz już wyprodukowane auto. Nie będziesz musiał czekac następnego roku. Ja mimo wszystko bym dopłacił i odbierał. Nie stracisz, bo ceny będą rosły nie malały. Poza tym już jesteś do przodu bo masz LCI a zamawiałeś pre i będzie przy odsprzedaży bardziej porządane niż pre. Nawet kręcąc nosem na tablet.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
a ja robię inaczej. Jeśli jestem zmuszony parkować poza garażem i akurat jest aura że może zamrozić szybę to nakładam matę antyszronową. Podchodzę do auta, mata do bagaznika i gotowe. sprawdza się nawet w górach na wyjeździe gdzie jest bardzo zimno i wilgotno. Szyba pod matą czysta. Dobrałem sobie idealnie wielkościowo. Nic nie wisi, nie odstaje, kolor czarny pasuje do auta. Zwykła mata przytrzaskiwana drzwiami bez żadnych gumek pierdół. taka https://www.nowobilski.pl/oslona-przeciwszronowa-winter-dl-120-160cm,id203.html