Treść opublikowana przez konopson
-
F32 Zmiana kierownicy ze zwykłej na m pakiet
Tak, możesz przełożyć. Przekładałem tak w f32 z kierownicy Sport do M pakiet.
-
Opóźnienia w odbiorze
:cool2: Mało spotykany kolor, ładniutki.
-
Inny wystrój grila & mocowanie tablicy
Jeszcze inna sprawa dochodzi. Po ew zmianie na ten grill z Youtube właściwie nie ma żadnej ochrony dla chłodnicy. Już widzę oczami jak kamienie walą prosto w chłodnicę przez te wielkie nozdrza :D Jakaś siatka tuningowa hmm. Wychodzi na to że im dalej w temat tym więcej wątpliwości co do tej operacji.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Możesz, ale to musi być warsztat nie ASO ale z wykupioną subskrypcją z dostępem do systemu. Taki który może robić naprawy gwarancyjne, przeglądy wymagane itd. Taki np jak BMW Wróbel w Wawie. Ceny dużo niższe a wszystko zgodnie z wymogami Centrali BMW odnośnie obsługi auta na gwarancji jak w ASO.
-
Inny wystrój grila & mocowanie tablicy
No to już na grubo. Tylko to chyba tak średnio. Kiedyś widziałem A6 w konwersji na RS6. Wygląd bajka. Odpalił a to diesel. Hmm, czar prysł :P
-
Inny wystrój grila & mocowanie tablicy
Opatrzył mi się po półtora roku. Podoba mi się ten wzór poprzeczny. Nadaje wizualnej szerokości.
-
Inny wystrój grila & mocowanie tablicy
Ktoś coś w tym temacie kombinował albo przymierzał się do takiej zmiany ? Chodzi o to, żeby zmienić grill na poziome paski ale dać też tablicę na bok jakoś. Włosi czy szwajcarzy mają extra bo mają malutkie przednie tablice. Myślę nad taką grafiką grila. Nie konkretnie ta sztuka z linka ale coś podobnego. Pojawiło się w sieci już dużo propozycji. Na grill taki jak u Tajców z Youtube jestem zdecydowany, tylko pytanie co z tablicą. Może na podszybie ? https://allegro.pl/oferta/grill-nerki-bmw-4-series-g22-g23-20-black-matt-12791878839?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_czesci_czesci-samochodowe_pla_pmax&ev_campaign_id=17996333742&gclid=CjwKCAiAjPyfBhBMEiwAB2CCIob2w2CG_tboYP4tdCV3IioLeYgAYw3oIi0I-KboHOliOGnnVi0IMBoCn1YQAvD_BwE https://aerocarbonuk.com/products/aero-carbon-bmw-g22-4-series-glossy-black-cs-grill
-
Nowa 5 G60/G61
No to są jeszcze nowsze w G05 i G06 na 2024. Nawet nie poziome tylko już pionowe. :shock: https://suvbazar.com/cars/bmw/2024-bmw-x5/
-
Nowa 5 G60/G61
Jakiś czas temu mój kolega który zawsze jeździ jakimiś dziadami ze śmietnika wsiadając do służbowej Octawi stiwerdił, ja pierrrr ale to jeździ, bajka !!! :D Więc punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :)
-
Nowa 5 G60/G61
No to wszystko jasne, Jeszcze niedawno byłem przekonany czytając AutoBIlda że jednak będą dzielone lampy. Tam cały czas trąbią o takim właśnie designie.
-
Opóźnienia w odbiorze
Bardzo fajny kolor. Ładnie gra z czarnymi wykończeniami.
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
Pewnie masz rację, ale i tak go nie oglądam już.
-
Nowa 5 G60/G61
Rodzina która pracuje w BMW i zna nowe już modele, zamówiła sobie właśnie aktualne M5. Jedno to na pewno dobry rabat, ale drugie to właśnie fakt że bardziej odpowiada im aktualny model. Ja również nie zamierzam wymieniać 750i na nową 7mkę z kosiarką i toną baterii - to póki co najlepsze BMW, jakim jeździlem. Wymieniałbym tylko na V12 :cool2: No to rodzina powinna znać tzw wystrój przodu G60. Łapią się za głowę czy nie ?
-
Nowa 5 G60/G61
Pożyjemy zobaczymy. To że w całości widać grill i lampy z wzorem ledów od nowej x5/x6 to nic nie znaczy.
-
Nowa 5 G60/G61
Raczej na pewno nie będzie tak wyglądało. Przód będzie ala G07/G70.
-
Klimatyzacja odgrzybianie/serwis
A ja polecam punkt ostatni opisany u kolegi dwa posty wyżej tzw granat zapachowy. Fajna sprawa. Fajnie pachnie i czuć świeżość przez długi czas. Także zafunduj autu dezynfekcję i granat.
-
Opony do felgi 20”, F36 430 i xdrive
No więc tak. Miałem w f32 20-stki 9/10 cala. Jedyny słuszny profil opon dla tego rozmiaru felgi to 245/35/20 i 275/30/20. Na takim rozmiarze jest jeszcze troche gumy dla tzw bezpiecznej jazdy. Rozmiary fabryczne dla g20 na 20 cali felgę odpada ze względu na to, że to jest tak płaski naleśnik, że nie da się tym normalnie jeździć. Podany przeze mnie rozmiar opon dla 20-stek to po prostu rozmiar dla g30. Nie ma to żadngo znaczenia że to g30. Wszyscy szanujący się tunerzy od felg na świecie stosują ten rozmiar dla g20/g22. Pytanie dla Ciebie jaką chcesz zastosować szerokośc felgi ? To ma bardzo duże znaczenie. Rant będzie bardziej lub mniej narażony na uszkodzenia. 10j dla opony 275 to jast według mnie za dużo. Miałem, jeżdziłem i więcej tak nie założę. Jest za szeroka felga. Wygląd extra ale jazda to masakra. Optymalny rozmiar tyłu dla opony 275 to 9-9.5j ze wskazaniem na 9. Co do marek opon, Dla mnie tylko trzy się liczą. Jak kolega wyżej ci doradził Michelin i jeszcze dwie Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 albo 5 i Pirelli P Zero. Dobry rant mają wszystkie trzy. Można jeszcze spojrzeć na Hankook ventus s1 k127 i Toyo proxes sport f. Ale to jakyś chciał zaoszczędzić trochę kasy. Jeśli chcesz top to te trzy wyżej.
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
No i w sumie wyłożył kawę na ławę. Nie mam subskrypcji tego gościa na YT od dawna bo zaczął mnie irytować np tym że jak robi test bagażnika to wpier..... te plastikowe twarde walizy na chama. Wrzuca je jak do bagażnika że aż oczy bolą. Jakby tak zrobił w moim aucie to nie ręczę za siebie. Testówka to testówka niby auto niczyje ale jak ktoś jest cham to jest cham. :evil:
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
A mnie zastanawia jedno w takiej konstrukcji mieszanej. Jest zima i temperatura -10 stopni. Idziemy do auta, wsiadamy odpalamy na elekryku. Ruszamy na elektryku, jedziemy powiedzmy 5km osiągamy jakąś wartość obrotów, żeby włączył sie silnik spalinowy. I włącza sie powiedzmy przy 2-3 tys obr. Cały czas zaznaczam, że jest -10 stopni. Więc włącza się silnik spalinowy i od razu wskakuje na 3 tys obrotów. Zimny silnik, zimno na dworzu. Od razu zimny silnik z zimnym olejem wskakuje na kilka tys obrotów pod obciążeniem, bo przecież auto jest w ruchu. To nie jest powolna jazda, żeby zimny olej się nagrzał i zaczłął smarować. Od razu wskakuje na tryb pracy gdzie zwykle jest rozgrzany. Co wy na to ? Jak myślicie, dobrze rozumuję, że to raczej nic dobrego dla silnika spalinowego nie wróży ? Nie czepiam się, że ten motor nie wytrzyma 100 tys km, ale czy wytrzyma 200 tys km. To tak jakby odpalić na mrozie auto i od razu but, pedał w podłogę i jazda bez trzymanki.To nawet dziecko wie, żeby tak nie robić. Co wy na to ?
-
Czarne Felgi 18" lub 19"
Do jakieś szerokości opony chcesz założyć felge 10 cali ? Do tej szerokości felgi wszystko poniżej 275 będzie masakrą. I tak przy 10 calach opona 275 musi mieć super rant bo będziesz szorował rantami felg o każdy krawężnik i o wszystko co wystaje. Naciąg opony będzie straszny. Co do Twojego wcześniejszego pytania o felgi od g22. Tak g22 i g26 mają inne rozmiary i felg i opon.
-
Rabaty na nową serie 4
Ale widzisz chyba że ten przed kierownicą mimo że większa obudowa to wyświetlacz jest mniejszy. Ten centralny tak, jest większy ale ten przed kierownicą jest mocno wykrojony z tej wielkiej połaci szkła. To taka wersja beemki dla graczy Playstation. No ale co można zrobić, nic nie można. Tak ma i już.
-
Rabaty na nową serie 4
dokładnie tak, to pretekst. Poza tym pewnie ten nowy panel LCD jest o wiele tańszy w produkcji niż dwa mniejsze dotychczasowe. Gdzie ten nowy fabryki tłuką taśmowo do wielu już modeli. WIęc podwyżka ceny nie ma żadnego uzasadnienia. Po prostu ciągną ile się da z klienta.
-
Rabaty na nową serie 4
Nowe ceny nowy design. Przynajmniej deski. Już w konfiguratorze pojawiła się wizualizacja g22 z pełnym panelem LCD.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Wydaje mi się, że nie ma co tak bardzo panikować nad marką oleju w przypadku b48 i wymianie co 12-15 tys km. Parametry oleju żeby się zgadzały i będzie ok. Do s58 to już inna sprawa. Tutaj jednak jak kolega wyżej bym pilnował tej sprawy i w razie niepewności jeździł na wymiany ze swoim olejem. Używane M3/M4 z rynku niemieckiego z wymianami według komputera nie są w idealnym stanie i często mają awarie. Ale Niemcy to inna sprawa, nie dość że mają gdzie dawać w palnik swoimi autami to nikt tam sobie nie zawraca dupy z wymianami oleju poza ASO lub poza interwałami serwisowymi. To takie trochę roboty z nich. W Polsce nikt na serwisie nie poda nam dokładnych danych tego co leją. Powiedzą że odpowiedni, numer jakiś tam wkleją na fakturze i jest ok. Więc albo godzimy się na to albo jeździmy ze swoim olejem. Innej opcji nie ma.
-
dragania silnika B48C
Ja świeżo po zainstalowaniu nowego softa jeżdżąc od 3 dni nie zauważyłem drgań. Specjalnie przestawiłem na comfort. Nic, zero drgań. Także na bank jest to sprawa związana z oprogramowaniem silnika. Nie wiem, może chodzi o odcinanie dawek paliwa ze względu na ekologię ? Może jednak wzięli sobie do serca ten problem, bo na bank na świecie też o tym ludzie piszą i o to się czepiają. Pojeżdżę jeszcze kilka dni i po weekendzie dam znać.