Skocz do zawartości

konopson

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez konopson

  1. No i pewnie tak jest. Kupili od Castrola beczki takiego samego oleju co rozlewany pod numer BMW. Przy fakturowaniu nadali swój numer ala katalogowy BMW i leją. No musi być jakiś myk tej ceny. Przecież nie dokładają do interesu. Stąd kampania olejowa w takiej cenie. To i tak dobrze, bo przy motocyklach mieliśmy olej z beczki po dużo niższej cenie a liczone dla klienta było po normalnej beemkowskiej, więc cały zysk tej operacji szedł na serwis. Żadnych promocyjnych kampanii nie było :D
  2. Faktycznie nie ma go już w indywidualnej ofercie ale… Może to być numer beczki czyli opakowania hurtowego do obrotu w serwisach. Wtedy olej ma numer opakowania inny niż pojedyncze sztuki.
  3. konopson odpowiedział(a) na Timac temat w F30, F31, F34, F80
    Będziesz mial obwód koła mniejszy aż o 22.5 mm. Jak chcesz się zbliżyć do podobnego wymiaru to zmień na 245/40r18. W tym przypadku masz tylko -6.5 mm różnicy.
  4. To ja sprawdziłem na swojej fakturze z Fusa z listopada. Mam wpisany nr katalogowy oleju 83210398512 czyli 0w-30 BMW/Mini. Więc w tym przypadku jest zgodny z oficjalnym numerem katalogowym. Koszt operacji 633,65 zł.
  5. Pracując swego czasu w aso motocykli BMW na serwisie robili taki myk, że olej ten sam co jest w specyfikacji bmw kupowaliśmy w beczkach od producenta. Dlatego na fakturze musiał być inny numer bo by nie przeszło przez system magazynowy. To byl ten sam olej tylko bez opakowania BMW. Ten sam ale tańszy i to dużo tańszy.
  6. Dokładnie o to chodzi jak napisał kolega wyżej. Tutaj tabelka jak to wygląda felga/opona. https://wulkanista.pl/dobor-felg-do-opon/
  7. ew, jezeli opona jest kupiona w BMW - probowac wykorzystac gwarancje na opone - powinni dac nowa... Kupiłem osobno w sklepie opon bo cena była niższa. Orientujecie się czy mogę w aso albo gdzieś kupić same felgi 796M 18”? Wiem ze są do g20, ale do g26 tez powinny być git chyba Założyć się da ale czy to będzie dobrze wyglądało ? Zauważ że g26 ma dużo większe rozmiary kół niż g20/g22. Myślę, że lepiej patrz w kierunku felg do g30.
  8. Poza tym w danych leasingu będzie ślad że była naprawa blacharska. Tak samo w serwisach AutoDNA czy Car Vertical. Poza tym serwis blacharski na AC z tej małej szkody zrobi wielką sprawę. Punktowo nie polakierują, demontaż, montaż itd itd. Zrobią z tego szkodę na 2-4 tys zł. No i jak wspomniałem w systemie będzie naprawa blacharska. Po prostu zrobią z igły widły.
  9. Oczywiście że ma w std ale kolega napisał, że ich nie miał wcześniej. Myślę jadnak, że nie klikał więcej niż raz na przycisk stąd nie wiedział o pozostałych trybach :D
  10. No a robiłeś update softu przez aplikację My BMW ? To się samo nie robi, musisz ściagnąć na fon a potem do auta. Chyba, że auto było na serwisie i sami zrobili nie mówiąc ci o tym. No bo skoro tego nie miałeś są tylko te dwie opcje.
  11. konopson odpowiedział(a) na konopson temat w G22-23, G26
    Czyli ten typ tak ma. W sumie to już mi się nie chce pisać i zwracać na to uwagę. :x
  12. Verva 98 na Orlenie
  13. konopson odpowiedział(a) na konopson temat w G22-23, G26
    Czasami mam 2-3 dni przerwy, czasami tylko leciutko się pojawi problem, a na sporcie nie mam go w ogóle więc jeżdzę na sporcie. Tak jak napisałem wcześniej w mega korku przestawiam na eco pro. A co do tego że koledzy wyżej piszą że ich silniki cicho pracują że ich nie słychać. To oczywiście tak jest. To nie tak, że motor brzmi głośno, że klekocze czy coś w tym stylu. Wszystko jest w jak najlepszym porządku opróćz tych cholernych wibracji na opcjach nie sport. Jak gapiłem się na silnik przy otwartej masce na Park to nie czułem tego problermu, ręka na maskownicy plastikowej i nic, zero drgania, ani wyczuwalnie ani wizualnie wiec dziwne to.
  14. Ja mam też ustawione Home Light na pilocie. Przycisk z rombem ten pod klapą bagażnika. Ale i tak po zgaszeniu silnika można ustawić czas świecenia Home Light.
  15. Piszesz o V-Power 95 vs FuelSave 95 (korzystając z przykładu Shella) czy masz też zdanie na temat 95 vs 98 na innych stacjach? No ale 95 do 98 to wyższa liczba oktanowa. Tutaj chyba nie ma nad czym dyskutować. Chodzi o tzw super paliwa 95 czyli vervy, v-powery i inne jakies tam na Circle K. Chociaż Verva jest tylko 98. Circle K ma jakieś dwie wersje 95-tki.
  16. konopson odpowiedział(a) na konopson temat w G22-23, G26
    silnik na sport
  17. konopson odpowiedział(a) na konopson temat w G22-23, G26
    I pewnie tak jest. Robiłem porównanie jadąc tym samym spokojnym stylem na sport i comfort. Spalanie na sport wiadomo wyższe przez inną dawkę paliwa. Ja jeżdżę tylko na sport. na eco przełączam tylko jak stoję w mega korku ale z wyłączonym start/stopem wiec wtedy tylko mam wk..... na te drgania.
  18. konopson odpowiedział(a) na konopson temat w G22-23, G26
    hehe, nic dodać nic ująć. Dokładnie tak jest :duh:
  19. konopson odpowiedział(a) na konopson temat w G22-23, G26
    Niestety jedyną metodą na tą przypadłość jest jazda w jednym z trybów sport. ASO nie widzi problemu. Błędów nie ma więc wszystko jest ok. Tak ma być i już. Ew druga metoda to jazda z włączonym start/stop, gdy auto gaśnie na światłach to nie drga :D
  20. konopson odpowiedział(a) na peter08 temat w G22-23, G26
    Żadne takie. Nie ma instalacji 48 v w 430i, a zmiejszenie mocy to tylko kwestia programu. WIec MH tylko 420d, 430d i 440d i 440i.
  21. Ja bym obstawiał że nowa aktualizacja poszła w kierunku inwigilacji z użytkowania auta. Przesyłanie danych do centrali Car Data, monitorowanie ewentualnych zmian przez obd nie w aso.
  22. Jak już pójdzie daj znać czy coś zmieniło w Twoim odczuciu. Ja czekam z wrzuceniem tego. Jakiś czas temu ktoś pisał że nawet dźwięk wydechu się zmienił na minus po którejś tam aktualizacji.
  23. konopson odpowiedział(a) na peter08 temat w G22-23, G26
    Tylko 440i
  24. Teraz w zimie wychodzi 11-11.5 no ale są korki przedświąteczne. Trasa tak jak napisałeś. W normalnych warunkach miejskich wychodzi około 10 na comfort. Ale to tylko miasto, jeśli dorzucę weekend poza miastem cyklicznie to średnia z tygodnia mam 8.5.
  25. Pytanie co znaczy pasować ? Załozyć się da oczywiście ale znikną w nadkolach. Jest spora różnica w szerkości w f82 i w ET. Można się ratować dystansami ale to nie będzie dobrze wyglądało. Nie napisałeś czy mówisz o kołach OEM czy innych.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.