Skocz do zawartości

konopson

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez konopson

  1. konopson odpowiedział(a) na Milovic temat w G22-23, G26
    W dziale g20 dyskutowali na temat rabatów. Podobno teraz dostać 12% to sukces nad sukcesy :?
  2. Dziwne to trochę bo Pirelli na lato w P Zero ma super rant. Więc nie wiem co kieruje włochami że na zimówce która powinna bardziej chronić felgę w zimie rant jest mniejszy. Więc tak, to ostatni raz z zimą na Pirelli.
  3. No właśnie tutaj problemem jest Pirelli Sottozero. Mam założone właśnie takie i rant jest wyraźnie mniejszy niż w letnich GoodYear przy tym samym rozmiarze. Szczególnie tył 255/35. Wyczekuję wiosny, bo felgi są w niebezpieczeństwie całą zimę.
  4. Naprawić można ale będzie to trudne ze względu na skomplikowany wzór felgi. Ale przede wszystkim to nasz za wąską oponę do tej felgi. Rant opony w ogóle jej nie chroni. Felga do tej opony przynajmniej o cal za szeroka. Jak masz to masz, ale takie uszkodzenia będziesz łapał często.
  5. Nawet wymiana głośników bez wzmacniacza już zrobi różnicę, a to już na pewno operacja prosta. Rozmiar ten sam, wtyki takie same, a różnica kolosalna do fabrycznych, które są po prostu gówniane.
  6. Ale po przesłaniu do auta instaluje od razu. Chodziło mi o to, że musiałem poczekać aż telefon prześle do auta. Wisiało to sobie w MyBMW i w pewnym momencie auto wydało komunikat, żebym instalował. 20 minut i załatwione. Można w trakcie zamknąć auto i iść na kawę.
  7. HK gra lepiej niż HiFi, ma inne głośniki, kable i wzmacniacz. Bowers & Wilkins gra lepiej od HK. Słuchałem w iX. Tylko cena jest delikatnie mówiąc spora i dostępność tylko w droższych modelach. Ale jeśli wymienimy głośniki i wzmak w HiFi w firmie od audio to HiFi będzie grało lepiej niż HK. Koszt to ok 3 tys zł. Jest trochę kombinowania, bo zestaw nie jest fabryczny. To rozwiązanie dla tych którzy HK mieli w restrykcjach i musieli się zadowolić HiFi.
  8. Poczekaj spokojnie na komunikat na ekranie. Auto samo ci podpowie że możesz instalować aktualizację jeśli będzie do tego gotowe. U mnie to zajęło ok tygodnia czasu od ściągnięcia softu na telefon.
  9. konopson odpowiedział(a) na Martinez718 temat w G22-23, G26
    To zależy ile kilometrów przejeżdżasz rocznie. Serwis olejowy według wskazania masz po ok 30 tys km. W Fusie serwis olejowy to ok 600 zł. Więc policz na ile wymian się załapiesz z pakietu i ew przegląd po 60 tys km. To wszystko zależy od tego ile tym autem czasu chcesz jeździć i ile km chcesz przejechać. Jeśli długo i ponad 60 tys km to się opłaca bo wchodzi w to duży przegląd i klocki, tarcze, filtry kabinowe. Jeśli do 60 tys km chcesz go mieć to się nie opłaca. Załapiesz się na dwie wymiany oleju.
  10. Mam 430i Coupe i nie bardzo wiem o czym piszesz :shock: :shock: Tutaj jedynie co moze miec znaczenie to rodzaj opon,wielkość felgi,rodzaj zawieszenia i nastawy zawieszenia jeśli jest adaptacyjne.To wszystko jest konfigurowalne.Dla mnie Coupe wygląda o niebo lepiej niż GC. Zgadzam się w 100% :cool2:
  11. Ja mam od nowości fabrycznie GoodYear Eagle f1 asymmetric 3 i nie narzekam. Dobry rant i do tej pory nie postawiły mnie w podbramkowej sytuacji, a w górach trochę je rozgrzałem.
  12. Co ma kolor felgi do prześwitu gdzie widać jak wół, że w jednym wchodzi cała łapa /dłoń/ a w drugim nie. Co tu ma do rzeczy optyka. Nie dyskutujemy tutaj czy koło jest większe czy mniejsze tylko chodzi o prześwit. Felga czy srebrna czy czarna a tym przypadku ma takie same rozmiary i opona też. Reasumując ja odpuszczam. Mocno się zagłębiłem w temat przed zamówieniem auta i swoje wiem, wiec :nana:
  13. a zdjęcie środka widzisz ? Widzisz konsolę środkową ?
  14. Tutaj macie przykład 4-ki na adaptacyjnym. Gołym okiem widać jak stoi wysoko. Na dole bez adaptacyjnego. Nie mówcie, że nie widzicie różnicy. 10mm to wcale nie mało. https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-4-30d-xdrive-coup-286-km-mhev-m-sport-harmankardon-pakiet-serwis-ID6FklfL.html https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-4-ID6Fmtu0.html
  15. konopson odpowiedział(a) na peter08 temat w G22-23, G26
    420i xdrive, felgi 19 cali double spoke, lasery były na restrykcjach. Najbardziej zależało mi na systemie asystowania profesional. Mam obciętych parę opcji wyposażenia. Rany to cały czas są te restrykcje ? Mogliby już chyba się postarać i zmienić miejsce produkcji podzespołów. To przecież już drugi rok takiego zamieszania, a pandemia już w zapomnieniu. Ale co do laserów to może już być ich końcówka. G20 LCI już nie ma, więc tylko G22/G26. Cały czas jęczeli że za droga jest produkcja tych lamp więc się nie zdziwię jak odpuszczą i dociągną ze ściemnianiem do LCI w 2024 z ledami jak w G20.
  16. Mam tak samo jak kolega wyżej. Lato i zima ten sam rozmiar. Nie narzekam. Lato GoodYear, zima PIrelli. Obie marki dają radę. Leczy przy zmianie letnich za jakiś czas na bank będzie Michelin.
  17. No w końcu odezwał się ktoś kto też zna temat :cool2:
  18. Co masz napisane w konfiguratorze ? Masz podane wysokości zawieszeń ? Zamiast się kłócić to lepiej się dowiedz u źródła. Była już dyskusja na forum na ten temat. Dla pewności robiliśmy pomiar na nowych autach, niejeżdżonych. Różnica to jak powiedziałem 10mm.
  19. Nie jest obniżony. Adaptacyjny jest na wysokości standardowego czyli 1 cm wyżej.
  20. No tak. Te ziemniaki nie były gdzieś schowane przy podłodze. Waliły w oczy na samym wierzchu. Wiec miały siłę przebicia nie tylko ceną ale też wyglądem. Ładne jasne umyte, a obok szare opiaszczone nasze rodzime :D No chyba coś tu jest nie tak. Ktoś chyba ma tam mega przebicie. Wiadomo, to nie jest polska sieciówka więc nie musi im zależeć na polskich produktach. No ale żeby aż tak ordynarnie ?
  21. Odeszliśmy od tematu, ale ja już tu jesteśmy to poruszę temat moich zakupów wczoraj. Sklep duży na L w Wawie, kupuję ziemniaki. Cena 3 kg ziemniaków z UK jest w takiej samej cenie jak 3kg ziemniaków z Polski :shock: No to pytam się siebie gdzie tu sens i logika. Skoro UK nie jest w Unii więc dochodzą koszty związane z cłem, transportem a i wyprodukowanie ziemniaków na polach UK jest droższe niż w Polsce. To jakim cudem cena jest taka sama ? Co do wyprowadzki z Unii. Ja jeszcze pięć lat i wyprowadzam się na stałe, może nie aż z Unii ale w najdalsze chyba możliwe miejsce licząc odległość od Polski. Tam Unia ma słabe macki. Tylko, że niestety BMW o wyglądzie skodo/kii też będzie tam istnieć.
  22. hehe to nawet nie wiadomo czy to to co stoi przy tym pojeździe czy to chłop czy baba :D
  23. Jest jeszcze jedna różnica o której nikt tutaj nie wspomniał. Mianowicie adaptacyjne w stosunku do M pakiet jest wyższe o 1cm. Więc ma wysokość standardowego zawieszenia. Może dla kogoś to nic takiego, ale dla mnie to ważna sprawa, bo BMW to nie Kia i to auto musi wyglądać. Druga sprawa jeśli ktoś chce dalej pójść i np wymienić zawias na KW czy coś w tym rodzaju to w przypadku adaptacyjnego robią się duże koszty. To samo odnosi się do niższych sprężyn. Co do kół 19 cali. Nie wiem z czego robicie taki lament. To normalny rozmiar koła dla tego auta. Dodam, że zimówki na 18 cali w g22 to jakiś żart chyba. Nie dość że z tyłu 225 szerokość to jakby założyć koła od roweru. OK w g20 jest trochę lepiej, bo auto mniejsze i krótsze. Uważam że 19 cali to komfortowy rozmiar. W f32 miałem 20 cali i teraz na tych fabrycznych 19 uważam że jest bardzo komfortowo i łuki ogarniają całkiem nieźle mimo że tylko 255 na tyle.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.