Skocz do zawartości

Ładowarka bezprzewodowa


Sadovitz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

zanim zwrócę się do ASO to chciałbym się Was zapytać o ładowanie bezprzewodowe gdyż w G22 mam takie coś i według internetu jest to ładowarka, ale jak to aktywować. W menu nie ma żadnych opcji, a zamawiając auto nie widziałem abym miał tę ładowarkę jednakże wszystkie elementy na tym urządzeniu wyglądają jakby to właśnie było to. Czy trzeba to jakoś zakodować aby działało?



IMG-1687.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Cześć,

zanim zwrócę się do ASO to chciałbym się Was zapytać o ładowanie bezprzewodowe gdyż w G22 mam takie coś i według internetu jest to ładowarka, ale jak to aktywować. W menu nie ma żadnych opcji, a zamawiając auto nie widziałem abym miał tę ładowarkę jednakże wszystkie elementy na tym urządzeniu wyglądają jakby to właśnie było to. Czy trzeba to jakoś zakodować aby działało?



IMG-1687.jpg

 


Cześc.


Aby mieć ładowarkę musisz mieć w swoim aucie pakiet: Telefonia komfortowa z ładowaniem bezprzewodowym

Możesz to poznać po ikonce w schowku:


aHJNgce.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

zanim zwrócę się do ASO to chciałbym się Was zapytać o ładowanie bezprzewodowe gdyż w G22 mam takie coś i według internetu jest to ładowarka, ale jak to aktywować. W menu nie ma żadnych opcji, a zamawiając auto nie widziałem abym miał tę ładowarkę jednakże wszystkie elementy na tym urządzeniu wyglądają jakby to właśnie było to. Czy trzeba to jakoś zakodować aby działało?



IMG-1687.jpg

 

wystarczy położyć telefon i zobaczyć czy się ładuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Pytanie, czy ktoś ma ta ładowarkę indukcyjną i może mi odpowiedzieć na kilka pytań:


1. Czy telefon nie wypada przy mocniejszym wdepnięciu gazu?

2. Jaka jest szybkość ładowania?

3. Czy podczas korzystania z nawigacji Apple Car Play i ładowania grzeje się?


Pytam bo mam w obecnym aucie ale nie korzystam bo za wolna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowarka to shit. Tempo ładowania nie jest takie złe, ale znacznie wolniejsze niż kabel. Jednak to nie jest jej największy problem. Mianowicie przegrzewa urządzenie. Mój telefon po Ok. godzinie jest tak gorący, że można smażyć jajka na twardo, zaś system sam się wyłącza do czasu schłodzenia się baterii.


W skrócie: płacisz sporo za coś, co się nie sprawdza. Jest to znany problem, ale ASO tylko rozkładają ręce. Mam zamiar z tym powalczyć, ale najpierw muszę przejść przez całą procedurę reklamacyjną, na końcu której dealer zapewne stwierdzi, że problem jest nie do rozwiązania a wina leży po stronie producenta.


Wtedy nie pozostanie nic innego jak atakowanie właśnie BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Czytałem te komenatrze i stwierdziłem że wezmę bo na krótsze trasy może się sprawdzi ale to jest cały czas jeden wielki s**t. Mnie przegrzała telefon na 20 minutowej trasie powodując zawieszenie się CarPlay'a.

IMG_6104.PNG.8fd0433272655eff0993e663d10ad490.PNG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, adiki napisał(a):

Czytałem te komenatrze i stwierdziłem że wezmę bo na krótsze trasy może się sprawdzi ale to jest cały czas jeden wielki s**t. Mnie przegrzała telefon na 20 minutowej trasie powodując zawieszenie się CarPlay'a.

Nieco pomaga zamknięcie tylnych nawiewów w tunelu, nie przepływa wtedy ciepłe powietrze i wolniej się nagrzewa.

Generalnie przegrzewanie ładowarek przy używaniu kilku aplikacji z AA lub CP występuje też w innych markach (u mnie i w volvo i toyocie) ale to prawda, że w BMW najszybciej.

Ja generalnie jeżdżę teraz w trasach to podłączam kabel. Mam zawsze dwa telefony. Ten który kładę na ładowarkę nie ma włączonego AA i wtedy ładowarka daje radę się nie wyłączyć i naładować telefon.

Tak naprawdę, gdyby nie to, że słucham radia internetowego to nie miałbym potrzeby włączania AA bo mapy BMW są dla mnie bardzo dobre a za mapami google nie przepadam.

Szkoda że BMW wypuściło taką słabą ładowarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moje wrażenie jest takie że samo włącznie i korzystanie z CarPlay powoduje już, że telefon dość mocno się nagrzewa, nawet kiedy trzyma się go w kieszeni. Dodatkowo, ładowarka indukcyjna dodaje swoje drugie tyle nagrzewania i w rezultacie ładowanie wyłącza się po kilku minutach. Z mojego doświadczenia, z ładowarki da się korzystać wtedy, kiedy nie korzysta się równocześnie z CarPlay'a.

Żeby równolegle korzystać z CarPlay i ładować telefon bezprzewodowo, ta wbudowana ładowarka musiałaby mieć aktywne chłodzenie, jakieś dwa wentylatory pod spodem, coś jak podstawki chłodzące do laptopów, to by było idealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mam G20, ale pewnie działa to podobnie i nie mogę się zgodzić z tym co napisałeś.

Mam ładowarkę QI z aliexpress, bo nie było opcji zamówienia fabrycznej. I teraz tak:

- przy korzystaniu z ACP bez ładowania telefonu - telefon chłodny,

- przy korzystaniu z ACP z ładowaniem telefonu - ciepławy,

- przy korzystaniu z Yanosika z ładowaniem telefonu po 40-50 minutach telefon bardzo ciepły, niejednokrotnie wyłącza ładowanie oraz spowalnia swoje działanie.

Dla mnie wniosek jest taki, że to w dużej mierze zasługa aplikacji. Przy Google Maps takiego problemu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2024 o 13:16, maciej_cie napisał(a):

Co prawda mam G20, ale pewnie działa to podobnie i nie mogę się zgodzić z tym co napisałeś.

Mam ładowarkę QI z aliexpress, bo nie było opcji zamówienia fabrycznej. I teraz tak:

- przy korzystaniu z ACP bez ładowania telefonu - telefon chłodny,

- przy korzystaniu z ACP z ładowaniem telefonu - ciepławy,

- przy korzystaniu z Yanosika z ładowaniem telefonu po 40-50 minutach telefon bardzo ciepły, niejednokrotnie wyłącza ładowanie oraz spowalnia swoje działanie.

Dla mnie wniosek jest taki, że to w dużej mierze zasługa aplikacji. Przy Google Maps takiego problemu nie ma.

Ja nie mogę zgodzić się z tym co Ty napisałeś, ale to niczego nie zmienia 😉
Na pewno zgadzamy się w jednym i to zdaje się być najistotniejsze - wszystko zależy od aplikacji z jakiej się korzysta.
U mnie w iPhonie 15 Pro nawet google maps poprzez ACP mocno grzeje telefon. W zasadzie z niczego innego nie korzystam, bo ze Spotify'a korzystam wbudowanego, chociaż zamula.

Gdybym miał kupić cokolwiek niefabrycznego, to też zdecydowanie brałbym tę ładowarkę z aliexpress, a nie zwykłą biurkową i potem kombinacje jak ją zamocować, żeby nie latała po całym schowku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę muszę zwrócić honor tej ładowarce bo moim błędem po odbiorze auta z salonu było zamknięcie pokrywy tego schowka po włożeniu tam telefonu więc to ciepło nie miało gdzie uciec. Jeżdżać z otwartą pokrywą i mając CarPlay odpalony ładowarka jest wstanie podładować telefon na krótkich trasach. Telefon nawet nie położony na ładowarce i tak się grzeje poprzez komuikację bezprzewodową która realizuje CarPlaya. W długiej trasie jeszcze nie testowałem ale nie spodziewam się satysfakcjonujących wyników.

IMG_6104.PNG.8fd0433272655eff0993e663d10ad490.PNG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy, rozumiem rozterki ale mowimy o aucie premium, nie jakims chinskim wynalazku gdzie cos moze dzialac lub nie, wiec bez przesady BMW mogloby zrobic odpowiednie testy, pewnie maja nawet baze urzadzen na ktorych jest apka BMW wiec wiedzą jakie powinni przetestować:)

Szkoda ze Google Maps nie moze byc jak Spotify, wbudowany, wtedy wiekszosc problemow by zniknęła:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, adiki napisał(a):

Takie rzeczy od iDrive 9 😉 które będzie na bazie Androida 😉

I będzie super „sportowym” elektrykiem ale będzie miało tryb dźwięku V6 i V8 dla fanów motoryzacji 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.