Skocz do zawartości

konopson

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez konopson

  1. Ten M-performance zestaw to nie jest to samo, co sportowy zestaw hamulcowy z konfiguratora tylko jeszcze oczko wyżej. No pewnie, że tak. Performance nie ma w konfiguratorze.
  2. No a zaciski ? W zeszłym tygodniu u kolegi w g20 /bez M-pak/ 4 tys zł z robocizną klocki i tarcze przód w ASO w Wawie. Wróbel BMW na oryg. częściach zrobił mu za 3 tys z wpisem w system.
  3. Nie od wczoraj wiadomo, że cena przy konfiguracji vs cena zestawu dokładanego już po wyprodukowaniu auta jest nieporównywalna. Więc jeśli ktoś liczy koszty to zamontować zestaw używany, ale jeśli iść na całego no to jak kolega wyżej podał 15-18 tys zł. To jak z felgami. w konfiguracji cena 4.5 tys ale później w salonie już 15 tys
  4. konopson odpowiedział(a) na peter08 temat w G22-23, G26
    Przyspieszenie w wersji RWD 258km było 5,8s a w wersji 245 jest 5,9 więc 0,1 sekundy. Moment jest bez zmian 400Nm 0.1 s :D
  5. Za używany komplet w dobrym stanie zaplacisz ok 4 tys zł. Za OEM nówka pewnie dobrze ponad 10 tys zł.
  6. konopson odpowiedział(a) na peter08 temat w G22-23, G26
    moc spadła, ale dane jak przyśpieszenie zostawili bez zmian. Więc pewnie elastyczność też bez zmian jako dane, ale nie może być tak samo. Różnica w mocy jest znaczna na minus.
  7. Ja myślę, że to jest jak z serią "Katastrofy w przestworzach". Dopiero po jakiejś awarii wprowadza się procedury żeby następnym razem taką awarię wykryć wcześniej i jej zapobiec. Na rynku motoryzacyjnym jest tak samo. Nikt nit był przygotowany na takie zamieszanie i dlatego mamy chaos organizacyjny. Pewnie jak to się skończy to zostaną wprowadzone takie procedury zamówień żeby obecna sytuacja się nie powtórzyła.
  8. Handlowcowi też zależy żeby auta się odbierały. Ma z tego prowizję, a jak wiadomo handlowiec żyje z prowizji. Więc to nie jest tak, że handlowiec ma wyj....... Mój znajomy handlowiec / duży dealer/ mówi, że to loteria. Nie ma żadnego sensownego wytłumaczenia tego dlaczego 4-ka z kwietnia wisi a 4-ka z września się produkuje. Bałagan jest straszny i jakiś czas musi minąć żeby to się ułożyło. No niestety trafiliśmy akurat na taki czas i pozostaje tylko czekać aż to minie. Ja osobiście bym nie rezygnował z zamówienia po tak długim oczekiwaniu. Cena na pewno teraz będzie wyższa i o rabat będzie trudniej. Do tego wyższe oprocentowanie Comfort Lease daje zwyżkę o ok 800 zł na racie miesięcznej niż moje zamówienie ze stycznia 2021 /odbiór auta lipiec 2021/ przy takich samych parametrach. Więc ja bym nie kombinował gdybym miał już zamówienie klepnięte i umowę podpisaną.
  9. Tak, działa wszystko - to byłoby trochę za proste :-) Po prostu zadzwoń do nich. KONTAKT Centrum Obsługi Klienta BMW i Infolinia BMW jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 20:00: Tel.: 885 269 269 e-mail: [email protected] W razie pytań dotyczących BMW ConnectedDrive w pojeździe, w Internecie lub na Twoim smartfonie skontaktuj się z działem obsługi klienta BMW ConnectedDrive. Tel.: +48 662 500 100 e-mail: [email protected]
  10. Ktoś wcześniej wspomniał, że BMW obiecuje, że jeśli ktoś będzie koniecznie chciał odebrać wersję przed LCI to taką dostanie. Widocznie wychodzą z założenia, że Polacy to dziwny naród skoro na siłę chcą odbierać auta w sumie stare bo przedliftowe skoro mogę odebrać odświeżone poliftowe :P Wiem wiem, zaraz spadną gromy, że stare ładniejsze i kokpit dziwny ale takie kokpity będą już teraz w każdym BMW. To jak ze smartfonami. Jak weszły to eeeee po co mi mi taki wielki ekran przecież telefon to do dzwonienia służy. W przypadku nowych kokpitów BMW będzie tak samo. Za dwa trzy lata nikt nie spojrzy w stronę "normalnych" zegarów oprócz miłośników zabytków. Więc bierzcie panowie wersję LCI jeśli taka będzie możliwość. Za kilka lat mi podziękujecie :D i piwo postawicie, że daliście się namówić na LCI.
  11. Dlatego wytrwale czekam na swoją 330i która zamówiłem w czerwcu. Jestem tylko ciekawy czy gdy przyjdzie do finalizacji nie podniosą mi ceny Jak już czekasz tak długo to jasne, że trzeba poczekać jeszcze trochę. Ceny nie mogą ci zmienić. Jakieś tam drobne korekty jak coś wypada z pakietu i tylko tyle.
  12. Chyba chcą zniechęcić ludzi do zamawiania 3-ki :D Jak robiłem sobie konfigurację na początku 2021 to wychodziło mi mniej o około 20 tys zł za 330i niż teraz :shock: Nie wspominając o rabacie który teraz też jest mniejszy.
  13. Jak nie chcesz załapać się na polifta to bezpieczniej brać tego z placu. Ale tak ogólnie to masz dylemat, bo wszystkie trzy sztuki w prawie takiej samej cenie a technicznie różne znacząco. Ja bym zastanawiał się nad opcją nr 2 i nr 3 ze wskazaniem na nr 3 ze względu na dodatki performance, bo to trochę kosztuje a wygląda świetnie.
  14. No i jeśli się jeździ 90% miasto i raz na pół roku trasę, gdzie teraz trzeba i tak mieć oczy w d...., bo mandat 2500 zł to już nie 500 zł. To wtedy jak kolega wyżej stwierdził te 20 tyśków na fajne dodatki można przeznaczyć. Np do miasta idealny asystent plus z automatycznym toczeniem się w korku. Poza tym 20 tys to niby nie jest dużo ale na racie leasingowej to jest jednak pewnie z 500 zł więcej. Więc jak ktoś liczy koszty to rata jest znacznie wyższa.
  15. Kwestia 20 tys zł różnicy. Nad innymi aspektami technicznymi nie ma co dyskutować. 330i jeździ dużo lepiej niż 320i każdy ogarnięty to wie. Wiec za to dużo lepiej trzeba zapłacić 20 tys zł. Kupujący musi sam zdecydować czy chce czy nie chce płacić 20 tys więcej.
  16. Z Shell tez działa
  17. Będzie duża różnica, ale trzeba też wziać pod uwagę markę opon. Opona oponie nierówna. Przy takim profilu będzie to szczególnie odczuwalne. Jedne są twardsze, inne miększe, jedne mają większe ranty inne mniejsze. W przypadku 18-stek nie ma to takiego wielkiego znaczenia ale już ma przy 19 i profilu 35. Więc zmieniając na 19 będziesz musiał celować w górną półkę. Możesz prześledzić jakie opony zaleca BMW do kół 19. Co do miękkości i przyczepności poza Michelin PS4 można dyskutować ale na pewno mają dobre ranty ochronne na felgę. https://www.bmw.pl/pl/topics/fascination-bmw/efficient-dynamics/oznaczenie-opon-bmw.html
  18. Mnie się wydaje, że zwyczajnie Ci się przejadła :D Konsola jest nowocześniejsza i mam wrażenie, że zwykłe zegary oraz mały ekranik nawigacji wyglądały już w poprzedniej generacji niezbyt nowocześnie, ale z zewnątrz, poza nowym grillem i jego najbliższymi okolicami, nie ma tam takiej rewolucji, żeby mówić o latach świetlnych. Nie no, żartujesz sobie. Inna linia zupełnie, dłuższy, szerszy i niższy. Sekcja od słupka B szczególnie. Zostaje przy swoim, to lata świetlne. Czy się komuś podoba grill czy nie to widac że to całkiem na nowo zaprojektowane auto.
  19. jaworq Z tym produktem nawet nie musisz się niczego uczyć. Nie ma nic prostszego. Nie wytrzymuje tyle co twardy wosk, ale aplikacja to dziecinada. Gyeon CanCoat
  20. Wiecie co... Najlepsze jest to, że każdy posiadacz wersji przed LCI napier.... na LCI. Tylko potem po jakimś czasie 99% gości rozgląda się za elementami z wersji LCI, żeby zamontować w swoim aucie. Lampy, grile itd itd Sprawa wygląda tak. Jeśli ktoś jeździ tylko nowym modelem jak się pojawi w sprzedaży to nie ma wyjścia względem designu. Mowa tutaj o M3/M4 i G22/G23. Parkując swoją G22 przy F32 którą jeszcze pół roku temu posiadałem i twierdziłem, że jest przecudna szczególnie na 20-stkach Breyton. Teraz jak parkuje przy F32 to panowie, to lata świetlne biorąc pod uwagę widok ogólny.
  21. Ja od lat mam jeden schemat działania. Nowe auto i od razu mycie detalingowe najpierw potem nakładam sobie wosk. Dobry wosk. Soft 99 akurat teraz. Robie tak co pół roku. Auto świetnie się myje w zimie na myjkach ręcznych i jest ok. Co jakiś czas QD-ek i auto błysk i hydrofobowość idealna. Pytanie czy auto jest w leasingu czy kupione. Jak w leasingu to wybaczcie ale to głupota wydawać na folię 15 tys zł skoro w warunkach leasingowych jest jasno określone jakie uszkodzenia lakieru są uznawane, a więc ryski od myjni automatycznych, odpryski lakieru niewielkie ale właśnie takie od kamieni. Więc na jakiego wała mam jeszcze dokładać do auta które oddam za 3 lata 15 tys zł. W przypadku auta swojego folia ew na zderzak i maskę, ale... 3 lata jeżdzenia z folią tylko na wybranych elementach auta to nie jest takie nic. Słońce inaczej działa. Różnica po zdjęciu folii między elementami oklejonymi a nieoklejonymi jest na milion procent i niech mi nikt nie gada, że nie ma. Widać to doskonale na autach firmowych. Nie tylko tam gdzie są napisy czy loga ale też tam gdzie jest folia przezroczysta. Biznes detalingowy doszedł do absurdu cenowego.
  22. Jest coś takiego. Opinie są pozytywne. http://www.author-alarm.pl/?gclid=Cj0KCQiAip-PBhDVARIsAPP2xc0a27jss0uen-OPSJCqmJXhjhNLPxXM5-hqQ4jGy0GSPad2LpIRfjQaAs-1EALw_wcB
  23. powinni kazać to kupić handlowcowi który robił zamówienie na taki kolorek :D
  24. konopson odpowiedział(a) na Fxfxfx temat w G20, G21, G80, G81
    U mnie ostrzeżenie o kolizji z pieszym aktywowało się raz. Szedł sobie gośc z lewej do prawej i auto go zobaczyło i zaczęło piszczeć. Było wtedy widno, nie padał deszcz itd. Natomiast parę dni temu jak babsko po ciemku w deszczu wlazło przed auto dosłownie na chama to nic, cisza :D Więc ja bym tak bardzo temu stystemowi nie ufał. Jest ok, ale jako wspomagacz.
  25. Powaznie chce wam się pierniczyć z podróbami ? Docinać, przmierzać, porównywać, mocowania dobierać, wysyłać, poprawiać itd itd To wszystko żeby zaoszczędzić 150 zł ?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.