Treść opublikowana przez konopson
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Rozumiem, że to wasze auta prywatne, nie w leasingu. Nie ma sensu oklejać auta za 17000 zł gdzie za kilka lat pójdzie do oddania, gdzie w warunkach leasingowych jest jasno określone jakie odpryski i uszkodzenia są akceptowalne. W przypadku auta swojego ma to sens ale uwierzcie mi nikt wam nie zapłaci za to po kilku latach więcej za używane auto. Cena cena cena, tylko to się liczy w tym kraju. :x
-
20 czy jednak 19" lato
To zależy jakie felgi chcesz zakupić, czy oryginalne czy nie oryginalne. Felga feldze nierówna. Chodzi o ET i o szerokość opony. Oryginał masz felgi 8 i 8,5 cala do opon 225 i 255. Jest nisko ale masz dobry rant bo felgi nie są za szerokie. Zakładając felgi 20 z rynku np 9 i 10 cala /oczywiście inny rozmiar opon/ jazda to będzie walka o przetrwanie. Będziesz cały czas wypatrywał dziur w jezdni. Wiem co mówię, bo miałem ostatnio taki zestaw Breyton GTS na f32. Wygląd super ale... Generalnie 20 zoll jak najbardziej ale nie przesadzić z szerokością felgi, żeby naciąg opony nie był za duży. Rant felgi będzie non stop w niebezpieczeństwie :D
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
Za dużo kombinacji ze sterownikiem. Oni sami go nie odblokowują. Sami tylko wgrywają program. Robi to dla nich ktoś inny. Wiem kto, ale nie będę robił reklamy. Na pewno nikt w Polsce. Więc mimo wszystko za dużo tutaj kombinowania na sterowniku. Akurat świeży filmik się pojawił z dobrym boxem zewnętrznym.
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
Jednak box to nie trwała ingerencja w sterownik. Jeśli by to było w tej samej cenie. Tu jest różnica box za ok 2 tys /jb4/ i prawie 6 tys za akcję ze sterownikiem. Mimo wszystko jednak box nie zostawia błędów w pamięci kompa. Nie to że namawiam kogoś na jb4 ale cały świat to stosuje i są zadowoleni. Nie wiem tylko po co pieprzyć się z boxami czy czipami jak się ma w serii 370KM.
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
Nie do końca tak jest. Dzwoniłem i pytałem. Ok odblokowanie sterownika 700 euro, wgranie mapy 2200 zł. Ale po wgraniu przeglądy można robić tylko u nich nie w ASO. Dlatego że powrót do oryginalnej mapy powoduje to że znowu trzeba odblokowywać sterownik za te 700 auro i wgrywać ponownie. Więc wgranie mapy oryginalnej tylko ma sens przy awarii gdzie auto trafia do ASO na naprawę gwar. Więc szczerze mówią taki układ nie do końca pewny. Poza tym pozostaje pytanie o komunikat przy wgrywaniu nowej mapy jak w g30 o wykrytym tuningu silnika /słowo w słowo/ Jeśli w sterowniku odblokowują tylko sekcję modyfikacji silnika to nie skasujesz tego błędu. Będzie on do odczytania przez ASO w razie czego. Więc ja bym chyba wolał jednak jb4 czy racechip na wtyczki.
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
W Niemczech robią w G-Power, ale to są koszty. To nie jest 1500 zł jak w poprzednich wersjach. Robią też ruscy. Mają oddział w Niemczech, koszt u nich około 1k euro. Problem polega na tym, że trzeba im wysłać sterownik a oni go potem odeślą. Jest jeszcze jeden problem. Mianowicie podczas wgrywania nowej mapy w G30 na najnowszej wersji oprogramowania wyskoczył komunikat o ingerencji w sterownik. Mapa poszła , żadnych błędów ale ów komunikat został zapisany w kompie auta. I tu jest problem. Podczas powrotu do OEM mapy przy ewentualnej awarii i wizyty gwarancyjnej w ASO pocałujemy klamkę. W tym G3O nie było problemu bo auto już po gwarancji. Więc trudny temat. Może w HyperTech oferują takie coś jak RaceChip np lub inne podobne urządzenie wpinane we wtyczki. Nie modyfikację mapy. https://www.racechip.eu/chip-tuning/racechip-gts.html?tpl=21310&ad=025&gclid=CjwKCAjwrqqSBhBbEiwAlQeqGhniRTzX9f_hm9ya1R1viyBsjOE2NzguVfRKE8iZCEl56doG1N0fKhoC2kEQAvD_BwE
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
A zmieniałeś w ASO czy w niezależnym warsztacie? Pytam, bo nie do końca jestem zadowolony z tych standardowych (na jazdach testowych działały lepiej) i zastanawiam się czy robić teraz, czy poczekać do zakończenia gwarancji, żeby nie znaleźli powodu do przyczepienia się w razie czego ;) Niedawno odebrałem auto po wymianie silnika, wolałbym kolejne 2 lata mieć jeszcze tą podkładkę. Hej, dokładałem w niezależnym warsztacie. Nigdy nikt nie zwrócił na to uwagi ani nie robił problemów. Tak samo ze sprężynami eibach pro kit. Na ostatnim serwisie nawet zmienili na gwarancji wahacze poprzeczne. a jak wrażenia z pro kit ? Nie jest za nisko czy za twardo ?
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Proszszsz. Tutaj masz zalecane szerokości opon do rozmiaru felgi. http://nakole.pl/warsztat/tabela-szerokosci-felgi-a-opony/ Jeśli chodzi ci o obliczenie obwodu koła po zmianach a to już inna tabelka. https://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Generalnie możesz założyć do ET15. Takie ET daje ci wypchnięcie koła do bezpiecznej odległości od rantu nadkola.
-
Opóźnienia w odbiorze
Ale macie inne modele G26 to nie G22. G26 ma priorytet obecnie.
-
Renowacja felg / rantów
Nie no, nie może tak być. To straszna kaszana obdarte felgi. Trudno, zdarzyło się i trzeba naprawić. Doraźna naprawa ale tylko takiego uszkodzenia które jest powierzchowne to papier wodny 600, 800, 1000, 1500 i 2000. Na sam koniec można polecieć jeszcze pastą polerską. Najważniejsza sprawa to jak kolega wyżej zaznaczył nie stosować maszyny. Jak się za bardzo przyciśnie to zbierze tyle z felgi ze będzie dołek w tym miejscu. Także tyle. Ale taka ręczna metoda to zawsze doraźnie. Pod różnym kątem padania światła będzie widać miejsce naprawy. Nie ma szans żeby nie.
-
opóźnienie w odbiorze.
Raczej nic dziwnego. To dziennikarz. https://www.bmwblog.com/2022/03/13/bmw-m3-xdrive-delivery-video/?fbclid=IwAR1vfmHmdp-QSuaz4iA6ep-5GMud8yaFpvkLmVbriqdVqGGX0tTIw2DhnfY Właśnie że nie, nie jest dziennikarzem. Ma zupełnie inny biznes w Londynie a BMW to jego pasja zresztą w ogóle samochody. Jest normalnym klientem tylko, że ma kanał na YouTube.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Wrzuce tutaj ku przestrodze mój wpis z Galerii: Może zmniejszyli moc na 245 PS jak to miało miejsce w lipcu 2021 w g22 z 258 PS-ów
-
opóźnienie w odbiorze.
Patrzcie, jednak nie wszyscy są traktowani tak samo. Ten gość nie czekał na auto rok :x Więc jednak są równi i równiejsi.
-
opóźnienie w odbiorze.
Dodajmy że środek we Wranglerze jest rodem z zabawki i to kiepskiej powiedzmy ze Maisto. W ogóle porównywać x5 z Wranglerem to to samo co porównywać g20 ze Stingerem. I co z tego że Stinger jest szybki i ma 4 wydechy z tyłu. Cała reszta to koreańskie dziadostwo i nikt niech nie mówi, że teraz to Niemcy to robią więc to inna Kia. Kija to kija.
-
opóźnienie w odbiorze.
Już jest podwyżka dla G22. Nie jakaś kosmiczna ale ogólnie wychodzi ok 9 tys więcej niż ja miałem cenę przy takiej samej konfiguracji. Nie licząc wyższego oprocentowania comfort lease i braku upustu. Zebrać wszystko do kupy to wyjdzie ok 60 tys różnicy. :shock:
-
opóźnienie w odbiorze.
wyhaczone z tekstu :( "Utrata produkcji szczególnie mocno uderza w Volkswagena i BMW. Poważnych wąskich gardeł można spodziewać się już za kilka dn. Wynikające z tego straty produkcyjne będą stopniowo prowadzić do korekt produkcji i przerw w kilku zakładach BMW od połowy tygodnia” – powiedział rzecznik grupy F.A.Z. Produkcja pojazdów w Monachium i Dingolfingi Dotyczy to niemal całej europejskiej produkcji biało-niebieskiego producenta samochodów."
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
Nie da się. Nie ma takiej opcji. Znaczy da się, ale nie ma dostępu do sterownika. Jakoś od lata 2020, wszystkie serie mają zablokowany sterownik. Z tego co drążyłem temat jest tuner w Rosji który to robi za ok 1ooo euro, ale trzeba mu wysłać sterownik :P . Nikt w Polsce tego nie zrobi. Pozostaje jako podkręcenie tylko box. Ale boxem nie podkręcisz do wersji 330i. No właśnie autko jest z 2019 r. więc teoretycznie się da? Nie tylko teoretycznie się da ale i praktycznie, Jak chcesz dobry kontakt w tej sprawie i dobrą cenę pisz na priv.
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
Nie da się. Nie ma takiej opcji. Znaczy da się, ale nie ma dostępu do sterownika. Jakoś od lata 2020, wszystkie serie mają zablokowany sterownik. Z tego co drążyłem temat jest tuner w Rosji który to robi za ok 1ooo euro, ale trzeba mu wysłać sterownik :P . Nikt w Polsce tego nie zrobi. Pozostaje jako podkręcenie tylko box. Ale boxem nie podkręcisz do wersji 330i.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Po podpięciu kompa nie wykazuje błędów. Jeśli chodzi o wyprzedzanie to nie, tutaj problemu nie ma. Pojawia się ten problem tylko podczas startu zatrzymanego auta. Np zatrzymujesz się, przepuszczasz kogoś i włączasz sie do ruchu, energicznie ale bez stopy w podłodze, powiedzmy że normalnie i tu nagle klops...
-
opóźnienie w odbiorze.
Znowu wraca sprawa półprzewodników, jak nie Chiny, Taiwan to teraz Ukraina https://www.wnp.pl/tech/rosyjski-atak-na-ukraine-moze-oznaczac-zapasc-na-rynku-chipow,545462.html
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
e nie tam...
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Jeżeli wciskasz na max gaz na włączonej trakcji to jest normalne. No właśnie że nie na maksa, normalnie przy włączaniu się do ruchu, żeby sprawnie się wpasować. No może nie jest to smyrnięcie no ale też nie w podłogę. W każdym bądź razie dziwne to jest. Przypomnę, że w F32 też tak mi się stało parę razy więc widocznie /jak to mówią w ASO/ tak ma być :D
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Dokładnie tak samo miałem jak napisał kolega wyżej. Totalne odcięcie mocy, że auto sie ledwo toczy a po chwili kop aż łeb urywa. Jak już wspomniałem zdażyło mi się to parę razy od nowości czyli od pół roku. Tak jakby nie wiem..., była nagła przerwa w działaniu przepustnicy... Może to zgłosić do serwisu po prostu. Dodam, że zawsze miało to miejsce na rozgrzanym silniku i przy w miarę normalnej pogodzie.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Mam tak od czasu do czasu. Tylko na rozgrzanym silniku. Ale zawsze podczas ruszania z zatrzymanego auta. Ostatnio przy włączaniu się do ruchu z bocznego pasa. Co ciekawe tak też miałem w f32. Wystąpiło to u mnie 2-3 razy od pół roku jeżdżenia.