Treść opublikowana przez konopson
-
G20 LCI
Mi najbardziej będzie brakowało przycisków szybkoego dostępu 1-8
-
G20 LCI
Przy sprzedaży docenisz LCI.
-
G20 LCI
I po co to było gadać parę miesięcy temu że LCI to syf i badziew a środek to w ogóle nie nie i jeszcze raz nie. Teraz nagle wszystkim się podoba. Nawet środek :D z panelem. Wiedziałem że tak będzie. Zawsze tak jest z LCI. Wszyscy co tak na siłę chcieli odebrać pre LCI bedą tego żałować na zasadzie aaaaa to stara 3-ka eeeee i ma stare zegary.....
-
F36 430i vs G20 320i
Gratulacje :cool2:
-
G20 LCI
Trochę ten dolny ryjek jak wysunięta szczęka przytłacza nerki, ale w sumie jest fajnie. Na pewno bardziej świeżo na zasadzie że inne niż już to co było. Byłem na prezentacji 7-ki. To to jest kosmos ale na żywo wygląda mega. Czarna w mpaku.
-
Powłoka ceramiczna - czy warto ?
No ale powierzchnia opony tez musi byc przygotowana pod dresing jak i lakier pod wosk. Wyszorowana, odtłuszczona i dopiero dresing. Poza tym kluczowe jest niestosowanie agresywnej chemii do felg.
-
Powłoka ceramiczna - czy warto ?
No i nie myć chemią ostrą do felg. Położyłem sobie ceramikę na felgi Gtechniq Wheel Armour C5 i myje tylko wodą i miękką szczoteczką do garnituru / została mi w spadku po dziadku/ :)
-
Powłoka ceramiczna - czy warto ?
Ja tym softem smaruje raz na miesiąc. Zawsze wieczorem żeby do rana w garażu przez noc ładnie się związał z oponą.
-
Powłoka ceramiczna - czy warto ?
Do opon ja stosuje to. Daje fajny satynowy efekt i nie znika po dwóch dniach. DRESSING DO OPON SOFT99 - TIRE COATING PURE SHINE 100ML http://petrov.pl/pl/p/Dressing-do-opon-SOFT99-Tire-Coating-PURE-SHINE-100ml/13947
-
Powłoka ceramiczna - czy warto ?
Tak dokładnie. Ale muszę się przyznać że teraz bym na to poszedł. Skoro ala studio heniek&jurek po kursie w MX Nowicki też takie ceny walą to juz bym wolał w tym salonie. Tym bardziej ze to byla oferta na lakier, kola, środek oraz w cenie także obsługa coroczna przez 4 lata. Tylko że wtedy nie masz za bardzo co robić dla przyjemności przy aucie. A tak co pół roku polerka delikatna finiszem, wosk, QD-ek itd itd Jak ktoś lubi to jest to bardzo miłe zajęcie.
-
Powłoka ceramiczna - czy warto ?
No bo jakoś tak mi to utknęło w głowie :D Przy odbiorze auta za usługę krzyknęli właśnie 5 tys i że to promocja ze względu na pół roku czekania bo normalnie to taka operacja z ceramiką kosztuje 7.5 tys :D Salon w Wawie.
-
Powłoka ceramiczna - czy warto ?
No przecież cały czas to powtarzam. Jak najbardziej jeśli trzeba preprowadzić operację na lakierze to trzeba. Ale nie za 5 tys zł.
-
Powłoka ceramiczna - czy warto ?
Dokładnie tak.
-
Powłoka ceramiczna - czy warto ?
A co uważasz że auto które nadaje się do trzyetapowego polerowania to jest utrzymane w dobrym stanie ? Są auta któe mają 5 lat plus i nie widziały na oczy myjki automatycznej i w ich przypadku wystarczy zwykłą polerka finiszem. A są auta roczne z lakierem w stanie fatalnym zazwyczaj poleasingowe i to są właśnie gruzy. Nie wiek auta ale obchodzenie się z lakierem wyznacza tu definicję gruza. Ponieważ mówimy tu akurat o stanie powłoki lakierniczej nie o stanie technicznym auta, prawda...
-
Powłoka ceramiczna - czy warto ?
To wszystko co napisałem dotyczy nowego auta a nie gruza z lakierem jak w Ikarusie z mzk. Przecież ja wam nie bronie wydawać 5 tys za ceramikę. O myjce automatycznej nie wspomniałem bo to urządzenie w ogóle dla mnie nie istnieje. Przygotowanie lakieru pod ceramikę w nowym aucie to pikuś co innego w gruzie którego trzeba polerować 3 dni. Więc mój wywód dotyczy tylko nowego auta. Ja wiem, że trzeba jakoś usprawiedliwić wydane 5 tys zł i wmówić sobie że uhuhuhu, ale ta ceramika to boski zabieg. Nie brudzi się, nie rysuje /bzdura/, nie przylepiają się owady /bzdura/ i błyszczy się nieziemsko. Do tego podeprzeć swoje zachwyty zdjęciem z hali ze studia gdzie auto jest oświetlone tysiącami lamp pod odpowiednim kątem. Ceramika owszem ale nie za 5 tys zł dla NOWEGO auta. Mam pogląd na ceny w Polsce i DE. Mój kolega prowadzi zakład w Munchen. Wiem i widzę ile płacą niemcy za takie usługi. Dużo dużo mniej. Tutaj w Polsce powariowali !!!
-
Powłoka ceramiczna - czy warto ?
Słuchajcie, przecież te fotki ze środka studia gdzie auto stoi oświetlone ledami, wypastowane dopiero co bez pyłka czegokolwiek to jest pic. Wyjedziesz ze studia i wieczorem auto wyglada normalnie. Jasne że te całe kwarce, krzemy itd pomagają utrzymać czystość lakieru ale tylko pomagają. W normalnym użytkowaniu różnica pomiędzy powłoką za 5 tys zł a woskiem za 200 zł jest taka że wosk trzeba powtarzać po 3-4 miesiącach a lepszy po pół roku a ceramika raz w roku. Szklistość, hydrofobowość, głębia są takie same wizualnie dla normalnego człowieka.
-
Jakie są główne różnice między Serią 4 Gran Coupe a Serią 5?
No tak. Chromowany grill musi się łączyć z chromowanymi obwódkami szyb i chromowanymi końcówkami wydechu. Ale mimo tej małej niespójności auto wygląda fajnie i to bez mpakietu co jest mało spotykane. Czarne felgi do tego koloru świetnie wyglądają.
-
Powłoka ceramiczna - czy warto ?
To w końcu jaki wosk położył, z krzemem ? Z tego co piszesz wystarczyło mycie detalingowe, bez polerowania i glinkowania. Czyli wychodzi na to co mówiłem, że tylko mycie i wosk wystarczy do tak nowego auta. Jeślli się otworzy link to jak wspomniałem wyżej polerka DA i godzina z Koch P3.01 Ten Koch jest z Carnaubą więc to miękki wosk, nie wytrzyma dłużej niż 3-4 mycia, ale raz na miesiąc można poświęcić godzinkę. https://www.fotosik.pl/zdjecie/28b8a6c230b79c19
-
Powłoka ceramiczna - czy warto ?
Kurcze blade, nie wiem jak to zrobić. Nie chce się wkleić i koniec... :x
-
Powłoka ceramiczna - czy warto ?
Weż pod uwagę, że auto jest nowe. Ja kładłem na swoim po tygodniu użytkowania i glinka była zbędna. Odsmołowywacz, deironizer, suszymy i nakładamy szybkiego Quick Waxa. Nie móimy tutaj o poważnej aplikacji twardego wosku z clinerem, glinką i maszyną DA. Przykład sprzed tygodnia. Zajęło mi to godzinę ale z polerką DA i Kochem P3.01
-
Powłoka ceramiczna - czy warto ?
No ale skoro g30 nie ma żadnej powłoki to nie będzie się tak prezentować jak g20 jeżdżący z powłoką dwa lata. Jakbyś g30 przeleciał nawet zwykłym QD-kiem typu np Koch Quick Shine to g20 się schowa. Nie mówiąc o zwykłym twardym wosku który położych w pół godziny.
-
Jakie są główne różnice między Serią 4 Gran Coupe a Serią 5?
I4 ma inne rozmiary kół jeśli chodzi o szerokość felgi i wysokość opon. Także jest optycznie więcej koła w nadkolu. 19-calowe przód 8,5J x 19, opony 245/40 R19, tył 9J x 19, opony 255/40 R19. To dużo więcej gumy a zatem większy obwód koła. Aha ok, ja porównuje do Coupe a i4 i g26 to to samo.
-
F36 430i vs G20 320i
Zmiana zabezpieczeń sterownika przed tzw hakowaniem.
-
Powłoka ceramiczna - czy warto ?
Nie ma złotego środka na owady. Po prostu po każdej trasie trzeba jechać na myjkę i je zmyć pod ciśnieniem wcześniej psiukając specyfikiem odpowiednim do nałożonej powłoki na lakier. Pozostawienie zaschnietych owadów na kilka dni to juz ślady po nich. Masakryczne jest pozostawienie auta na słońcu. Wtedy nawet powłoka z marsa nie pomoże. Ceramika pomaga owszem ale nie oczekujcie cudów. Myjka ciśnieniowa po każdej trasie i będzie ok.
-
F36 430i vs G20 320i
No wiesz 258 to nie 184 ale jeśli kupisz g20 sprzed lipca 2020 to zrobisz sobie mapę na 258 za małe pieniądze. Co do pytania czy mniej czy bardziej sportowy. G20 na ładnych kołach wygląda nie mniej sportowo niz GC. Poza tym jak wspomniałem to zupełnie inne auta nie tylko z wyglądu a także z prowadzenia. Jak kiedyś kupowałem używane auta to zawsze patrzyłem w stronę najnowszej wersji modelu. Zawsze łatwiej sprzedać po kilku latach użytkowania. Zapytaj chłopaków właścicieli G20 a wcześniej F30 jakie wrażenia. Jak dla mnie f32 jeździł fajnie ale g22 jeździ fajniej :D