Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie

  1. Z ostatniej godziny
  2. Nowa cena: 23 500zł
  3. Miesiąc temu wymieniałem, Olej w skrzyni, dyfry, xdrive, silniku+ filtr, świece 4600 ( świece moje więc tytko wymiana)
  4. yaz odpowiedział(a) na Mumin78 temat w F06, F12, F13
    Może warto w takim razie napisać w odpowiednim dziale? Lub, w pierwszej kolejności, poczytać nt. tych aut i silników. Na forum, tym i nie tylko, rozłożone zostało to na czynniki pierwsze.
  5. Dzisiaj
  6. adiki odpowiedział(a) na macste temat w G20, G21, G80, G81
    Asystent parkowania równoległego parkuje zajebiście tak szczerze mówiąc zawsze pilnuje czy nie zaryje felga o krawężnik ale nigdy nie musiałem go stopować.
  7. Wtryski były sprawdzane w zakładzie Boscha. Dostały lekko nowe korekty/wartości i zostały one wprowadzone oraz zakodowane w DDE. Korekty pracy wtrysków w ISTA też nie wyglądają podejrzanie, więc na ten moment nie wygląda mi to na lejące wtryski. DPF jest nowy. Stary filtr fizycznie się rozpadł, dlatego został wymieniony. Różnica ciśnień DPF też nie wygląda jakoś podejrzanie — na zgaszonym pokazuje około 0 hPa, na jałowym wartości są logiczne, a po regeneracji filtr potrafi zejść z sadzą praktycznie do zera. Najdziwniejsze jest to, że na nowym EGR zamienniku udało mi się zrobić trasę około 350 km bez wypalania DPF, ale wtedy cały czas wracały błędy EGR. Natomiast na starym oryginalnym EGR BMW błędów EGR aktualnie nie ma i auto jeździ normalnie, ale sadza przybywa dużo szybciej. Teraz po około 117 km od regeneracji mam prawie 20 g sadzy i to praktycznie po trasie/autostradzie, około 120 km jazdy. Dlatego dziwne jest dla mnie, że na zamienniku EGR DPF potrafił przejechać około 350 km, a na starym oryginalnym EGR sadza rośnie dużo szybciej, mimo że błędów EGR nie ma.
  8. Ja mam podobnie już w drugim x5. Mam wrażenie, że to efekt po myjni bezdotykowej, może czujnik temperatury jakoś zalewam.
  9. Od jakiegoś czasu mam wrażenie, że czas jaki samochód potrzebuje na poprawne wskazanie temperatury zewnętrznej jest bardzo długi. Przykład z dnia dzisiejszego - po wyjeździe z garażu podziemnego wskazanie 22 stopnie, po 5-7 minutach 23 stopnie, po kolejnych 45 minutach (samochód cały czas na zewnątrz jeździł lub stał) wskazanie 32 stopnie. Realna temperatura 36 stopni... Co ciekawe po ponowym wjeździe do garażu podziemnego temperatura spada praktycznie w ciągu kilkunastu sekund. Jeżdżę nim od 2 lat i mam wrażenie, że problem pojawił się dopiero teraz. Pacjent G05 40i z 2024r.
  10. Knurr odpowiedział(a) na hyosunger temat w G20, G21, G80, G81
    Mam to wygłuszenie (rocznik 2025), szyby klejone. Nie wiem czy jest skuteczne. W drzwiach hałasuje brzęcząca blacha i kawałek maty butylowej rozwiązuje problem. W tylnych drzwiach można nakleić przez otwór głośnika, w przednich niestety trzeba ściągać plastikowy panel, co jest karkołomne i chyba wymaga wyciągania szyby...
  11. jak DPF się szybko zapelnia to albo wtryski leją albo uszkodzony jest wklad DPF. Uszkodzony EGR też może powodować szybsze przybwmywanie sadzy w filtrze
  12. Witam grupę jestem nowy na forum i proszę o opinię w sprawie f13 model 650i mam okazję nabyć takie auto model ten bardzo mi się podoba ale słyszałem że te silniki bardzo awaryjne chciałbym usłyszeć uwagi/doświadczenia kogoś kto zna te samochody /silniki auto pochodzi z USA jest trochę do ogarnięcia ale jest już w PL i jest zarejestrowane z góry dziękuję za opinie
  13. Dołączył do społeczności: Mumin78
  14. Woytas odpowiedział(a) na macste temat w G20, G21, G80, G81
    Wystarczy trochę uważać i nie parkować równolegle do krawężnika jak się nie umi 😂
  15. zornold odpowiedział(a) na macste temat w G20, G21, G80, G81
    Ja mam kamery 360 i zawsze radziłem sobie z lusterkiem opuszczanym, ale żona jeździ też samochodem i wszystkie felgi podrapane, splitter demontowałem połamany, będą montował nowy, ciekawe ile wytrzyma. Felg nawet nie będę oddawał do regeneracji bo nic to nie da.
  16. Dołączył do społeczności: cu83
  17. mateusz158 odpowiedział(a) na rooti temat w X1 (U11)
    Również okleiłem moje BMW. Wybrałem pakiet full front + elementy dodatkowe, a na pozostałe elementy karoserii zleciłem położenie powłoki elastomerowej. PPF: zderzak przedni, reflektory, maska, nadszybie, błotniki przód, lusterka boczne, słupek A dodatkowo wszystkie słupki piano black, wnęki klamek, próg załadunkowy (bagażnik), progi wewnętrzne, piano progi zewnętrzne, dyfuzor. Pozostałe elementy karoserii - powłoka elastomerowa. koszt: 8 tys.
  18. Słonik tzn że w Twoim przypadku nic innego jak 195/65 niestety nie pomoże :(.
  19. macste odpowiedział(a) na macste temat w G20, G21, G80, G81
    Ajaj pisze ze po 9 Pisze również że jesteś hedonistą i nie zważasz na pierdółki 😃
  20. Dołączył do społeczności: Mariusz e61Boleslawiec
  21. A to nie było tak zawsze tylko uzależnione od tego czy patrzysz się na drogę (rusza), czy w telefon (wymaga pogonienia)?
  22. słonik40 odpowiedział(a) na macste temat w G20, G21, G80, G81
    A ja mam prawko 27 lat, kamery 36 i zawsze w każdym aucie wszystkie felgi obdrapane. Czy to znaczy że za 7 lat się nauczę?
  23. Witam , Czy jest dostępna mapa NEXT 2026 ? Szukam ale jakoś nie mogę nic namierzyć ? Pozdrawiam
  24. sebxx4 opublikował(a) temat w F10, F11
    Witajcie, Wczoraj się wybrałem do sklepu i się zdziwiłem bo coś mi zaczęło piszczeć pod maską. Żeby było śmieszniej, piszczy tylko jak wrzucę D albo R, a na neutralu albo parku po chwili przestaje. Ktoś ma pomysł co to może być? F10 / N55B30. Nagrałem to dyktafonem: JumpshareGłos 260627_185823.mp3Shared with Jumpshare
  25. sebxx4 obserwuje zawartość Co tak piszczy?
  26. Dlaczego mieliby tego nie wprowadzić, skoro obecny model handlowy generujący bardzo duże obciążenie po stronie handlowców, nie przekłada się na marżę? Urealnią ceny katalogowe, obniżą koszty sieci ścinając pensje i prowizje handlowców, skasują wojny cenowe, trochę zlojalizują klientów mocniej wiążąc ich z lokalnymi ASO (sam przykładowo nigdy nie kupiłem lokalnie), dokręcą śrubę na serwisie. Konkurencja się dostosuje i zrobi to samo.
  27. Dołączył do społeczności: stabbinthedrama
  28. Wczoraj
  29. GDX4 odpowiedział(a) na macste temat w G20, G21, G80, G81
    Egzamin był kiedyś, teraz jest życie i technologia. Kilka razy uratowało przed słupkiem, kilka razy pomogło szybciej skądś wyjechać albo wjechać. Nie obrażam się. Jest, korzystam, cenię. JA. Ktoś woli coś innego. Wolność. Ja np. teraz cieszę się otwieranym dachem.... Dzieciaki moje zresztą też. Tak w ramach ciekawostki.
  30. szumrak odpowiedział(a) na hanged temat w E36
    Co rozumiesz przez zaczął chodzić jak silnik Wankla?
  31. Wiesz, wielu firmom zyski w dol polecialy. Juz wiele widzialem i sam jestem ciekaw czy to wprowadza.
  32. Nie, ceny spadna i beda na poziomie rabatu 10-15%. Mini ma juz sprzedaz agencyjna i jakos im zle nie idzie.
  33. Dołączył do społeczności: TOD
  34. Cześć, pacjent: BMW F30 335ix 306km USA, 2013 rok poszukuję informacji z jakim momentem powinny być dokręcone śruby mocujące skrzynie zf8hp z silnikiem 335ix n55 306hp śruby: M12X50-8.8-ZNS3 - 23 00 1222891 M12X75 - 23 00 1222893 (aluminiowa) M8X50-8.8-ZNS3 - 23 00 1222887 oraz z jakim momentem powinny być dokręcone śruby mocujące koło zamachowe z konwerterem (przekładnią hydrokinetyczną) Bardzo proszę o pomoc bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji a chciałbym przykręcić skrzynie zgodnie z wytycznymi BMW

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.