Cała aktywność
Kanał aktualizowany automatycznie
- Z ostatniej godziny
-
czescidobmw.pl - Promocje / Nowości / Oferty
Witam Interesuje mnie komplet hamulców przód i tył tj. Tarczę+klocki+czujniki do BMW g21 WBA6L51030FJ41507 Proszę o ofertę .
-
Pandora obserwuje zawartość czescidobmw.pl - Promocje / Nowości / Oferty
- Wymiana silnika X5 e70 3.0d 235km
-
E60 525i Awaryjne otwieranie maski proszę o pomoc.
Wiem, kotlet, ale dzisiaj i u mnie wystąpił problem z nieotwierającą się maską oczywiście standardowo na krótszej lince. A więc, kawałek pręta, butelka fanty jako podpora maski żeby sobie zrobić jakikolwiek dostęp do zamka pomiędzy maską a pokrywą chłodnicy, latarka i dużo premedytacji. Jak na zdjęciach wsuwamy butelkę pomiędzy maskę a zderzak po otwartej stronie następnie wypinamy listwę z uszczelkami (tą która zakrywa górne śruby zderzaka) I wysuwamy ją w kierunku otwartej strony inaczej nic nie widać a na oślep to nie ma szans na otwarcie maski. Teraz mniej więcej jak na zdjęciu poniżej zakrzywiony pręt wsuwamy obok cybantu maski, strona po której wsuwamy pręt zależy od tego po której stronie mamy kierownicę w moim przypadku jest to strona lewa patrząc na auto z przodu. Oczywiście trzeba też mieć latarkę bo tam jest troszkę ciemno. Jak już wsuniemy pręt na odpowiednią głębokość i odpowiednie miejsce wystarczy delikatnie pchnąć ten pręt w stronę po której wsunęliśmy ten pręt obok cybantu i maska pięknie odskakuje. Poniżej kilka fotek z operacji dla potomnych no i jeszcze muszę obalić mit z wyłamywaniem nerki trzeba dobrze szarpnąć i się wypina z zatrzasków fota nerki w całości i że wszystkimi zaczepami poniżej. PS. zdjęcie nr3 poglądowe w którym miejscu jest zamek maski a nerkę wyszarpałem żeby zwiększyć sobie widoczność o którą jest tam bardzo trudno.
-
Wymiana silnika X5 e70 3.0d 235km
Witam. Wymieniłem słupek silnika w e70 z 2008r 235km na 197 km z E60. Poprzekładane co potrzeba ale napotkałem jeden problem, w tym 197km były wtryski zwykle elektromagnetyczne a w X5 mam piezoelektryczne, kiedy montuje piezoelektyki na oryginalnych podkładkach 1,5mm wtryski są jakby nie dociśnięte mimo że stopka już opiera się o śruby z pokrywy zaworów do której przykręcane są stopki więc nie da rady już bardziej dokręcic, dopiero kiedy dam podkładkę pod wtryski o grubości 2,5 mm uszczelnia się i wytrysk jest dociśnięty i wszytko jest szczelne. Auto wtedy odpala na dotyk ale dymi na czarno przy dodaniu gazu. Z tego co zauważyłem co końcówka wtrysku piezo jest dłuższa a elektromagnetycznego jest krótsza. I teraz pytanie czy to dymienie jest przez to że jest grubsza podkładka? Jeżeli tak to jak to rozwiązać z tym nie dociśnięty wytryskiem z oryginalną podkładką? Liczę na pomoc z waszej strony i pozdrawiam
-
Fych obserwuje zawartość Wymiana silnika X5 e70 3.0d 235km
-
Problem po chipie stage 1
Nie bardzo moge polaczyc zla mape z wibracjami na 5/6. Masz cos nie tak w aucie. Co? Kto to wie? Przeciez to 20to letnia beemka. Wroc do ori i sprawdz czy jest ok. Odnosnie hamowni, no bez przesady panowie, przeciez na hamowni tez wleci gotowiec. Nikt tu nie pisze nowych programow do tak wiekowych aut...
- Dzisiaj
-
Wymiana silnika M57n2 235km
Na jakich podkładkach mechanik założył wtryskiwacze piezoelektryczne? Bo mam ten sam problem w X5 e70 235km. Na oryginalnych 1,5mm grubości czy dawał grubsze ?
-
Dołączył do społeczności: Fych
-
Wibracje kierownicy
Witam wszystkich. Od ponad roku borykam się z problemem drgań kierownicy w mojej e39 touring 3.0d manual. Auto zakupione dwa lata temu po roku zaczęły się problemy z drżeniem kierownicy między 100 a 130 km/h. Wtedy jakoś wymieniałem komplet przednich łożysk z piastami oraz tarcz i klocków. Tarcze zostały ładnie dotarte i od tamtej pory mniej więcej zaczęły się problemy. Do tego momentu wymieniłem komplet przednie zawieszenie, nowe wahacze, drążki, końcówki drążków, gumy stabilizatora poliuretan, nowe łączniki stabilizatora, amory, sprężyny, górne mocowania oraz maglownica bez luzów. Kompletne tylne zawieszenie wahacze łączniki stabilizatora amory i zostało niedawno dołożone przeze mnie nivo. Zostały wymienione poduszki silnika poduszki skrzyni łącznik elastyczny wału oraz wczoraj podpora wału gdyż okazała się zerwana. Żadna z tych rzeczy nie przyniosła efektów zadowalających. Jedyną poprawę przyniosła delikatnie podpora wału bo po jej wymianie przestała drżeć aż tak karoseria. Drgania występują ale już nie tak mocne. Auto jeździ na kołach styling 65 4x 8j, z przodu dystans 20mm z tyłu dystans 15mm. Opony zostały wymieniane kilkukrotnie bez rezultatów. Były wyważana kilka razy przekładane przód tył, zakładane zimowe. Na zimowych jest poprawa ale po chwili problem wraca. Bicie zwiększa się podczas hamowania przy tych prędkościach. Nie było sprawadzne bicie Piast ani tarcz. Felgi były oddawane w zeszłym roku na prostowanie ale to też nie przyniosło efektów. Rozkładam już ręce i tracę zmysły przez to auto. Czy jest na forum ktoś kto może podpowiedzieć gdzie jeszcze szukać przyczyny? Na przednich wahaczach (bananach) mam założone poliuretany. Przednie wahacze w tym okresie były wymieniane 3 razy. Pierwsze mastersport wytrzymał trzy miesiące, później meyle wytrzymały pół roku i zaczął sworzeń stukać (jakoś wtedy wymieniłem też piasty i tarcze) teraz mam założone nowki lemforder z poliuretanem. Jedyną poprawę jakakolwiek przynosiła wymiana tarcz na nowe, podczas docierania tarcz kierownica nie drżał nasilało się to w miarę jej docierania. Były okresy że auto jechało 200km na trasie bez drgania, później wracało. Było tak ze drżało tydzień później jeden przejazd nic się nie działo, po godzinie wsiadam do auta i znów drży. Z rzeczy które jeszcze zauważyłem to montując nivo i dokładając zbiorniczki nad dyferencjał. Były odkręcane półosie od dyfra chodziły w miarę luźno ale jedna z nich ma oberwaną gumę i wydobywa się z niej smar. Druga rzecz to oberwane gumy dyferencjału (nowe czekają na montaż, ale brak sprzętu i pomysłu jak to wyemienic bez ściągania sanek). Trzecia rzecz to podczas wymiany podpory wału przegub wału został wyczyszczony sprawdzony pod względem uszkodzeń i jakichś nieprawidłowości, brak jakichkolwiek zastrzeżeń. Został złożony na nowym smarze. Może ma ktoś jeszcze jakiś pomysł lub da jakąś radę od czego zacząć gdzie szukać, miał może bardzo podobne objawy cokolwiek co da jakiś trop. Dodam jeszcze że za każdym razem gdy ściągam koła staram się czyścić każdą przylgnie i miarę możliwości (tarcza, piasta, dystans z obu stron jak i przylgnia felgi).
-
QacpereQ obserwuje zawartość Wibracje kierownicy
-
Tarcze hamulcowe g20 320d
Przejechane po ponad 20 latach róznymi BMW 600 tys km. Tylko oryginał BMW. Kombinacje z zamiennikami źle się kończyły.
-
Problem po chipie stage 1
Tylko wgrany soft. Podjechałem do gościa podpiął kompa odczytał sterownik poszedł do domu po pół godzinie przyszedł wgrał i pojechaliśmy na próbę i od razu jak wcisnąłem do oporu czułem wibracje, on mówił że podpora wału albo dwumas słaby. Więc myślę dobra niech zostanie, ale wymieniłem te części a poprawy brak.
-
Tarcze hamulcowe g20 320d
Do "emek" idzie je dostac jako SHW, do zwyklakow nie ma szans.
-
Bezpiecznik 48 - klimatyzacja
F48 7,5A zasila tylko panel klimatronika.
-
Problem z E91
Nie, komputer bazuje na odczycie czujnika przed dpf, dochodza tam jeszcze inne algorytmy ale to nie istotne i nie warto o tym pisac. Masz zapchany dpf. Do czyszczenia nie warto, szkoda kasy i nic to nie da, nie bede tutaj pisal dlaczego. Jesli masz kogos ogarnietego w okolicy, wyjac dpf, rozciac pomiedzy katem a dpf oraz pomiedzy wyjsciem na rure koncowa i wtedy mechanicznie wyczyscic, zespawac. Jesli nie, wymiana na nowy, zrobic porzadek z wtryskami oraz egr (jesli dalej blad bedzie sie logowal).
-
Problem z E91
Zdjąłem tą plastikową pokrywkę i ramię chodziło płynnie, odskakiwało bez najmniejszego oporu, wszystko wyglądało bardzo dobrze, na wszelki wypadek przeczyściłem i dałem wd40 jednak nic się nie zmieniło ale zauważyłem jedną ważną rzecz, na wyłączonym silniku, sprawdziłem masę sadzy, były to 2 gramy, od razu w chwili uruchomienia silnika znowu wskakuje na wysoką wartość w tym przypadku ponad 20 i rośnie przy jeździe, po ponownym zgaszeniu znowu spada do niskiej wartości, wygląda to jakby komputer źle wyliczał ilość sadzy na uruchomionym silniku i podczas jazdy.
-
Tarcze hamulcowe g20 320d
Tarcze dla BMW robi SHW a nie żadne ATE i nie sprzedaje ich na rynku aftermarket.
-
Tarcze hamulcowe g20 320d
A gdzie tam ATE jako dostawca. Najczesciej robi dla beemki Jurid. Najlepszy zestaw to OE bmw. Jak kasy brak, tarcza Zimmermann gladka plus klocki OE bmw. Ogolnie, klocki zawsze OE, absolutnie nie ATE.
-
Tarcze hamulcowe g20 320d
Zdecydowanie ATE. Zresztą dostarczają do BMW jako dostawca OEM.
-
Śląskie
Krzysiek, ogólnie zna się na rzeczy, jako jedyni w 2018 ogarnęli mi adaptację ledów adaptacyjnych w F31 RHD. Tylko że zbiegiem lat coraz droższy, ale ogólnie dobry fachowiec, przynajmniej Krzysiek/ właściciel.
-
Problem z E91
Dokladnie jak Randall zaznaczyl. Czyszczenie "grzybka" jest czynnoscia zbedna. Chodzi o to co jest pod pokrywka, ramie musi chodzic plynnie i odbijac samo z pozycji otwartej do zamknietej.
-
Problem z E91
-
Przycisk SPORT (TRYB SPORT)
Dlatego właśnie pytam bo opinii jest wiele i to różnych a dotyczy to M57N 3.0d automat 6HP24. Co do montażu to po krótce widziałem, że dość proste ale zastanawiało mnie właśnie co dalej. Dzięki za naświetlenie sprawy :)
-
Dołączył do społeczności: Krystian764
-
Problem z E91
Zawór egr mam oryginalny z logiem BMW ale i z napisem wahler, czyściłem go już w miejscu gdzie się otwiera i zamyka czyli tego „grzybka” ale nie wiem o jaką osłonkę chodzi? Czyściłem tylko część zaznaczona na zdjęciu. Czarny element z drugiej strony wyglądał jak zamontowany na stałe ale nie próbowałem go na siłę zdejmować
-
obszycie czy zakup m perfomance
Ostatecznie kupiłem na allegro drugą całą kierownicę z łopatkami do zmiany biegów. Kierownica po nałożeniu na kolumnę tak jakby 2-3 milimetry mniej się nasuwała względem starej. Dokręciłem śrubę i wszystko pasuje. Od tyłu różnią się. Pewnie ta którą kupiłem pochodzi z jakiegoś F30,F31... a nie typowo od F34. Kierownica ma alcantarę na bokach, wygląda to na delikaty materiał więc zapryskałem ją preparatem hydrofobowym do materiałów. Preparat ma wypierać wodę, ograniczać wchłanianie brudu itd. Po za tym dosyć przyjemne w dotyku ale zobaczymy jak będzie z trwałością. różnice
-
X3 G45 30e - Uruchomiony silnik bez kierowcy - Jak?
Jak miałem zasięg 20 km to się uruchomiło ale nie wiem jak przy mniejszej wartości.
-
M340i Touring Alpine Weiss 2026 (DE)
-
Problem po chipie stage 1
a auto miało pomiar na hamowni czy tylko wgrany soft ?