Skocz do zawartości

Jakie Bmw e34 czy e36


Bravus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich..mam pytanie zastanawiam sie nad kupnem Bmw..w planach jest to e34 2.5 lyb e36 2.5 na vanosie. Chce przeznaczyc na to auto 22tys...bo wiecej nie posiadam..wiec chyba e36 coupe odpada. Czy jest to realna suma??...moze jest ktos zainteresowny sprzedaza takiego samochodu...mialem wczesniej Fiata Bravo...i niestety nie chce wiecej siedziec w nowym moim aucie w warsztacie... :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z taka kaska to w dobrym stanie bedzie trudno znalezc - no chyba ze ktos bedzie chcial szybko sprzedac.

1. Podstawowa sprawa - szukaj auta ktore nie latalo na gazie,

2. Zawieszenie powinno byc w dobrym stanie, zadnych pukan

3. Sprawdz wycieki z silnika i skrzyni biegow ....

 

E34 to limuzyna - bardzo przyjemnie sie tym jedzi (taka posiadam), cupeta e36 tez ladna ale miejsca w srodku malo no i komfort juz nie ten - twoj wybor ;)

Lubię BMW - od 15 lat...trochę ich ujeżdzałem

Teraz pora na AMG :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam e 34 to uniwersalne auto swietne na dlugie trasy i dobre do miasta. mialem taka kilka lat i byla bez zarzutu! 3 nie sa tak wygodne a mi dodatkowo nie podoba sie wnetrze (pewnie sie komus naraziłem) koszty utrzymania nie roznią się w przypadku obu modeli. najlepiej umów sie na jazdy próbne 5 i 3 a zobaczysz różnice!
pozdrawiam maciej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

miałem ten sam problem.Zdecydowałem się na trójkę ponieważ środek mi sie bardziej podobał.Na pewno piątka jest wygodniejsza od trójki.Jeżeli chcesz mieć wygodę i dużo podróżujesz to szukaj dobrej piątki a jeśli stawiasz na twardsze zawieszenie i wolisz nowszą linie, to szukaj trójki.Przy czym znalezienie dobrej trójki z takim silnikiem i za 22 tys będzie problemem.Ten kto ma zadbane autko to sobie je ceni.Jak już się zdecydujesz to poszukaj kogoś znajomego kto ma taki model i dopiero kupuj.Jeżdżąc danym modelem wie się co na co zwrócić uwagę.Powodzenia.

 

Pzdr Olek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam e34 (nawet do sprzedania) i wiem że jest to model tzw. akuratny. jednak za 22tys nie znajdziesz auta z roczników "vanosowskich", chyba, że stan nie jest dla ciebie ważny. dobre kosztuje nawet o 10tys więcej a rokord jaki widziałem to 525 vanos, 95r. za...40000!

Jakbys znalazł to spytaj czy ni emają dwóch ;)

 

Przemas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie maiłem E36, natomiast o E34 mogę powiedzieć dużo. Jest to wygodna limuzyna doskonała na długie podróże, świetne silniki 6-cylindrowe. Bardzo zwrotna bestia. Na trasie zakręty połyka pewnie, na początku użytkowania E34 bałem się, że ten kolos nie jest w stanie dynamicznie i z gracją pokonywać ostrych łuków, myliłem się. Ten samochód ma doskonałe zawieszenie, komfortowe i jednocześnie sportowe. W sumie jest to auto niezwodne. Bagażnik może nie za duży jak na wymiary samochodu, ale mi tam wystarcza. Według mnie stylistyka E34 jest ponadczasowa. Ten samochód podoba mi się coraz bardziej. Muszę jeszcze na koniec dodać, że jest o wiele ładniejszy od swego następcy E39.

Za taką kasę, tylko E34, może nie z Vanosem jak byś chciał... ale co tam ja też śmigam bez Vanosa i jestem zadowolony.

Pozdrawiam, Michał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem E34 i E46 ( myślę że niezbyt wiele różni się od E36). Polecam

E34. Jednak po tych naszych kulawych drogach, lepiej się jeździ samochodem cięższym, o większym rozstawie osi i kół. Oprócz tego

E36 (coupe w szczególności), często były ostro eksploatowane i chyba

trudniej będzie kupić auto w dobrym stanie. Generalnie auto dobrze

utrzymane niełatwo będzie znaleźć za tą kwotę.

e 39 540i 1998
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mialem taki dylemat. Poszperalem w katalogach. 5 jest trochce ciezsza i troche wiecej pali od 3 ale wnetrze ma o wiele przestronniejsze, wygodniejsze i latwiej o lepiej wyposazony egzemplaz. Wyglad nie mial dla mnie znaczenia, ale e36 juz mi sie niepodoba - wyszla z mody a e34 mimo wieku nadal jest piekna, neci czystoscia lini - autko ma klase i to widac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z moimi przedmowcami (co do opinii o e34), sam jezdze e34 od ponad 3 lat, zrobilem nia ponad 80k km, i powiem krotko, do tej pory za kazdym razem jak do niej wsiadam, czuje sie tak jakbym dopiero co ja kupil, z tym autem jest to jak z kobieta ktora ma klase, jak jest ladna i zadbana to nikt nie pyta sie ile ma lat :D

 

pozdrawiam

Łukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam e 34 M 20 B25, to starszy silniczek o nieco mniejszej mocy, z roku 89. Kupilem go rok temu i jestem zachwycony, oczywiscie teraz chcialbym cos mocniejszego i lepiej wypasionego, przymierzam sie do e 34 ale z silnikiem M50. Ten z 89 roku kupilem za 16 tys, i do tej pory nie moge sie nadziwic ze jest tak dobrze utrzymany. Juz szwagier mnie meczxy zebym se kupil mocniejszego bo czeka na mojego. Ja rowniez przeznacze około 22 tys zł i mysle ze mozna cos znalesc, ale podstawa to sie nie spieszyc,a na vanosa to juz nie licze. Mysle ze jak poszukamy to cos dobrego znajdziemy;-)

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A własnie co do stanu i wieku to ostatnio miałem 2 niezłe akcje. Pijaczek mni ezaczepia i pyta

-panie, a ile to poleci na maxa?

a potem

-ale to nówka co?

 

a przedwczoraj gościu inny

-który to rok?

-"Trzeci"

-83, tak zadbana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Miałem E34 teraz E36. Jak chcesz dostojne auto to E34, jak coś z nowszą linią to E36 - niestety E34, zwłaszcza w środku, wygląda na dużo starsze od E36 (nie mam na myśli zniszczeń :wink: )

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Za kwotę 22 kPLN raczej nie kupisz 325 czy 525 z Vanosem... Tzn. na Traderze nawet takie znalazłem ale byłbym ostrożny.

 

O wyglądzie nie chcę mówić bo każdemu podoba się co innego. Natomiast jeśli chodzi o "możliwości" samochodu to 5-ka jest autem ciężkim i luksusowym co nie przeszkadza jej szybko i pewnie jeździć. Po przesiadce z E34 na E36 miałem wrażenie że 3-ka jest dużo za lekka. Zaletą 3-ki przy silniku 2.5-litrowym jest to że nieco mniej pali i ma lepsze przyspieszenie.

 

Generalna zasada przy kupnie BMW w Polsce: nie wolno się napalić. Jak spokojnie sobie czegoś poszukasz to samochód odwdzięczy się bezawaryjną ekspolatacją. Jak kupisz szybko i byle co to będziesz non-stop dokładał.

Pozdrawiam

Bastek

Kiedyś: E21 315 '83, E34 520i '90, E34 525iA '92, E36 316i '95, E30 318iT '93, E46 325xi Touring, E91 325i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak zgadzam sie z przedmówcą nie wolno się napalać, to jest bardzo ważne przy kupnie BMW w szczególności w naszym kraju chodz sprowdzenie zadbanego starszego rocznika z za zachodniej granicy jest nadal nieopłacalne.Ja niestety troszkę się napaliłem na swoją cupejkę i niestety ale miałem z nia trochę kłopotów, alternator sonda lambda, rozrusznik pompa wspomagania. Ale naszczęście sie z tym wszystkim uporałem i narazie jest wszysko ok chodz może nie idealnie.części jednak nie sa bardzo tanie, teraz gdy będę kupował nastepne BMW już wiem gdzie należy patrzeć.

A co do wyboru auta to zależy od gustu mi osobiście e 34 nie lezy bynajmniej z wyglądu, więc wybór padł na BMW coupe 2,5 l 24V na vanosie.

Życze owocnych, itrafnych poszukiwań.

Pozdr.

BMW to pełnia życia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
moze sie teraz niektorym naraze ale wg mnie 5-ka wyglada jak stare japonskie auta,nie mowie ze jest to zly samochod bo jednak BMW ale wyglad ma wg mnie nie specjalny,ten samochod nie rzuca sie w oczy wcale.co innego e-36,a poza tym 3-ki z tymi samymi silnikami mniej pala i maja lepsze osiagi tak jak to juz ktos nadmienil i maja o wiele nowoczesniejszy wyglad.Takie jest moje zdanie. :wink:
bede mogl wyprzedzac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,ja miałem do czynienia z obydwoma modelami o których piszesz .Moim zdaniem jeżeli jezdzisz sam ,to kup e36 ,jest mała zwrotna i z silnikiem v6 szybka no i oczywiście nowszy model.minus to mało miejsca w środku.Jeżeli lubisz wygodę to oczywiście e34 i rozglądaj się za silnikami 24v . Teraz jeżdzę e36 2.5 na zawieszeniu bilstein 'twarde' no i powiem ze jest mało komortowe szczególnie po ulicach w warszawie .Spalanie w obydwu samochodach jest podobne <2.5,vanos> ok 12 lit/100km :D Co do środka , to e34 ma juz trochę przestarzały,nic dziwnego ,bez zmian od 88". a jeżeli chodzi o laski to każdej się bardziej podoba e36 choć mało miejsca z tyłu na bara bara, :twisted: pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie e36 ma "biedniejsza" deske i jest w srodku poprostu ciasna. Nadwozie miala ładniejsze kilkanaście lat temu. Do dzisiaj juz wyszła z mody. Natomiast e34 ma czysta, bardziej ponadczasową linie.

To były moje opinie. O gustach nie dyskutujmy he he

 

Silnik V6 w Beemce? hmmmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,ja miałem do czynienia z obydwoma modelami o których piszesz .Moim zdaniem jeżeli jezdzisz sam ,to kup e36 ,jest mała zwrotna i z silnikiem v6 szybka no i oczywiście nowszy model.minus to mało miejsca w środku.

 

No stary.... Grzech.... V6... Wypluj to słowo... Brrr... aż mnie ciarki przeszły...

Pozdrawiam, Michał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzes e30 napisał:

Witam wszystkich.

 

Sorki ze pytam ale co to jest beemka w wanosie???

 

Pozdrawiam

 

Witam

A wiec jest to nowej generacji silnik ze zmiennymi fazami rozrzadu(vanos).Lepsza praca,silnik jest bardziej elastyczny.

No i na vanosie autko znacznie lepiej przyspiesza i jest szybsze.

 

Pozdrawiam

Radek

SPRZEDAM:

Zmieniarkę Pioneer CDX-P650

Cały komplet, nowa!

Wszelkie informacje tylko na "PW"

Tanio!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.