Skocz do zawartości

M50B25 - jak to chodzi na LPG?jaki gaz wybrac?


Rhos

Rekomendowane odpowiedzi

poczytaj troche forum, co sie dzieje z zagazowanymi e34, problem z odpalaniem przegrzewaniem silnika strzaly gazu i wiele innych, lepiej sama benzyna i wiele miej problemow, ja mam m50b20, ale zastanawiam sie nad 2.5 litra bo nawet w instrukcji 2.5 pali mniej niz 2.0!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja już 5 lat jeździ na gazie i żyje do dziś (oprócz chłodnicy która ze starości się rozszczelniła :mrgreen: ), a strzały mam raz na w tygodnie tylko przy zapalaniu, wcześniej miałem co 5 minut ale wina uwalonej cewki, wymieniłem i ładnie jeździ :)
http://img571.imageshack.us/img571/2675/57735638496931821246812.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego tylko i wyłącznie sekwencja , i to tez lepiej troszke dopłacic i miec jakas z wyzszej półki , po co sie pozniej denerwowac i wyzywac bawarke od kobiet lekkich obyczajów . było takie powiedzonko które w tym poscie odnajdzie sie znakomicie "chytry zawsze dwa razy traci" , co z tego ze zaoszczedzisz na instalacji jak pozniej i tak zapłacisz za czestsze regulacje i inne problemy wynikajace z oszczednosci przy zakupie !! wielu co miało styczność z gazem potwierdzi moje słowa , jak robic to raz a dobrze !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wsadz staga na red. magic jet i wtryskach hana

 

Potwierdzam, tylko sekwencja i tylko na podobnych gratach, znaczy sie Stag, reduktor ktory obsluzy twoja moc (moze nawet dwa), wtryski hana lub majic jet

 

chyba, ze bedzie Cie stac na BRC na przyklad, ale raczej polecam Ci wczesniejsza konfiguracje - duzo taniej, a zadnej roznicy, a jesli nie widac roznicy to po co przeplacac

 

aha jeszcze jedna moja uwaga bardzo wazna -> jedz tam gdzie gazownik widzial juz takie BMW, montowal instalacje i ona jezdzi bez problemow, zadaj kontaktow, przejedz sie nawet do goscia co robil montaz w konkretnym zakladzie i zobacz czy to naprawde dziala, bo nawet najlepsze graty nie zastapia dobrego montazu i strojenia

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wtrysków hana tak, magic jet nie

Co do reduktora to magic potrafi puszczać gaz do układu chłodzenia.

Poczytaj sobie fora o instalacjach gazowych, a dużo się dowiesz i znajdziesz polecanego instalatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Szanowni,

 

Przymierzam sie do instalacji gazowej w mojej Buni. 740i z 97 roku bez vanosów. Dostalem oferte o chcialbym ja z Wami skonsultowac. Wszedzie czytam ze jak sie kupi jakas tanizne to potem sie zaluje wiec chcialbym jak najlepiej utrzymac balans miedzy cena a jakoscia - jak chyba kazdy zreszta :D . Dzwonilem do gazownika w Aninie pod Warszawa (kumpel ze dwa lata temu robil u niego instalacje w Dodge Ram i jezdzi zadowolony przez dwa lata wiec wydaje sie czlowiek wie jak pozadnie zainstalowac LPG). Dostalem taka oferte. Gosc twierdzi ze to bedzie super i daje gwarancje na dwa lata. Wspominalem ze mowia ze Prins jest super ale gazownik twierdzi ze KME ma w tej chwili najlepsza instalacje i sterowanie i nie ma co sie rzucac na mega droga instalacje.

 

Instalacja KME Diego 63

Reduktor Gold - mowi ze jeden wystarczy z tymczasem spotkalem sie opiniami ze potrzebne dwa?

Wtryski Hana zielone (30-50 koni na cylinder)

Zbiornik gazu w kole zapasowym Irene 84 badz 71 litrów.

Cena 4,800 PLN.

 

Co myslicie? Brac to? macie jakies uwagi?

Czy przed instalacja gazowa powinienem jakos sprawdzic auto. Zwrocic uwage na jakies konkretne czesci w sliniku?

 

Z gory dzieki za cenne uwagi,

 

PS.Sorry jeszcze za pytanie ale wogole doswiaczenia z gazem nie mam. Czy w komputer w aucie z instalacja gazowa bedzie pokazywal spalanie gazu na 100 km? Range itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS.Sorry jeszcze za pytanie ale wogole doswiaczenia z gazem nie mam. Czy w komputer w aucie z instalacja gazowa bedzie pokazywal spalanie gazu na 100 km? Range itd?

Moj braciak ma 740i i mu normalnie komp pokazuje spalanie na 100km gazu. Nie wiem jaka ma instalacje, ale nie sprawia zadnych problemow od 2 lat czy nawet dluzej. Auto dobrze chodzi. Zapala na LPG nawet w mrozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Chłopie chcesz zwykłą zakładać to chyba bóg cię opuścił, sekwencja a najlepiej by było gdybyś w ogóle nie zakładał. Ja mam inst. II generacji i same problemy z nia od 2-ch lat więc dałem sobie spokój i w ogóle jej nie używam. Jak nie strzały od przebicia, to parownik, to membrana to przewody to butla masakra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mieszkasz w Wawie to polecam ci gazownika w Radomiu i napewno za mniejsze pieniadze.

Wieczorem napisze ci adres bo papiery mam w mojej Beacie ale chwilowo nie mam auta pod reka,*zona na zakupach*

Istalacja na szesc garow kosztowała 2300 a w Wawie za to samo trzeszczeli 3500

KLIMATYZACJA SAMOCHODOWA, THERMO KING, CARRIER

DIAGNOSTYKA BMW, VAG tel. 500 236 866

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiekszosc problemow z gazem to przede wszystkim wina uzytkownikow - odpalanie auta na gazie przy -20 stopniach, narzekanie, ze strzela zamiast pojechac na regulacje i wydac pare zloty, czy najprostsze bledy w eksploatacji, tj, nie wymienianie oleju i katowanie auta (na zimno czy cieplo - bez roznicy). ja u siebie mam od kilku lat instalacje drugiej generacji i nie mialem z nia ZADNYCH problemow...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec teraz ja dodam swoje 5 gr :) Zalozylem Instalacje 2 lata temu,silniczek zawsze chodzil plynnie i rowno.W miedzy czasie kilka regulacji serwisowych i wymiana filtrow.Ale zawsze palil mi 13-16 na trasie i 17-22L w miescie-myslalem ze tak poprostu te auta pala :/Calkiem niedawno dowiedzialem sie od kolegi ile tak naprawde powinno palic B25 :shock: Nie zwlekajac udalem sie do innej firmy zakladajacej LPG i okazalo sie,ze kilka rzeczy poprostu mi zjeb...!!! Za poprawe tej fuszery zaplacilem 500zl i sporo ciekawych rzeczy sie dowiedzialem:reduktor musi miec odpowiednia wydajnosc (przed montazem radze zapytac co chca wlozyc i sprawdzic specyfikacje),wtryskiwacze od gazu zalozyli zbyt daleko od wtryskow benzyny co powodowalo wieksze spalanie,bo gaz mial dluzsza droge do pokonania i trzeba bylo zwiekszyc mu dawke LPG,przewod miedziany zasilajacy silnik w LPG mialem przekroju 6mm,a powinien byc minimum 8mm co daje wiekszy zapas a zarazem wieksza moc,listwy wtryskowe zle wyregulowane,i jeszcze zobili mi pod maska taka zwinieta spirale na przewodzie zasilajacym w gaz zeby auto zawsze mialo "pod reka" zapas paliwa kiedy bede chcial przycisnac.Po tych zabiegach silniczek calkiem inaczej pracuje,ma wieksza elastycznosc i lepiej sie zbiera,co do spalania jeszcze nie wiem czy wogole sie poprawilo,bo robilem to 4 dni temu i dopiero dzisiaj zalalem auto do pelna zeby sprawdzic spalanie

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam m50b20 i sekwencje staga, powiem szczerze że na gazie ma muła, a jak ją podkręce do 5 tyś obrotów to przerzuca odrazu na bene. Na wolnych na gazie silik lekko trzęsie, ale instalacja ma już 4 lata. Na benzynie wogóle inny samochód . Spalanie w trasie 10l gazu, miasto 13l. Mam automata do tego więc wiadomo ze na manualu spali mniej. A i dodam że lepiej jest sobie zrobić wlew pod klapka wlewu paliwa, bmw szpeci najbardziej ten korek na zderzaku, każdy patrzy na bmw wtedy jak na starą szmate. Ja mam naprawdę zadbany egzemplarz i powiem ze na benie nie straciła nic z 150 koni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.