Skocz do zawartości

gotuje sie silnik


djdolar

Rekomendowane odpowiedzi

opisze od poczatku

robilem u mechanikow czujniki polozenia walu i walka zrobic zrobili ale niewiem czy auto stalo na mrozi czy co z nim robili generalnie odebralem po 5 dniach auto i jak odbieralem patrze wskazowka temp na czerwonym powiedzieli ze moze cos lekko przymarzlo ze dwa trzy razy dali jej popalic na 5-6 tys temp zesla do piony auto zaczelo grzac pojechalem szczesliwy rano auto odpalilem temp doszla do polowy i zimno nic nie grzeje dalem mu tez ze 3-4 razy po 5-6 tys zadnych zmian pod autem na sniegu lekko zielono od plynu bylo jak juz wysiadlem zobaczylem . wsiadlem jeszcze raz i jade do mechanika zanim dojechalem jest okolo 3 km temp na czerwonym w aucie zimno orzekli ze zobacza czy gdzies cos nie cieknie czy jakis waz nie pekl itp itd od mrozu plynu ktory byl w aucie juz niebylo zeszlo moze z 2 litry zalali woda z 8 l weszlo na moje oko pochodzila chwile zagrzala sie znowu i raz grzalo w srodku raz nie potem znowu doszlo do czerwonego pola jak juz odkrecili odpowietrznik kolo korka wlewu to wygladalo jak wieloryb sama para i wszystko wyparowalo dodam ze macali weze gorny twardy to odrazu diagnoza uszczelka :mad2: dolny dlugo nie puszczal ciepla pozniej jak by poszlo ale tez bez szalu stwierdzili zeby zaczac od termostatu na koncu jeszcze wpadli na pomysl ze moze pompa wody qrde bardziej mi to wyglada na zgadywanie :mad2: niz na fachowa diagnoze :duh:

przewertowalem forum i niechce sie sam pocieszac ale moze to poprostu trzeba umiejetnie odpowietrzyc ?? jakies pomysly ??

Ci co piją są dla mnie niczym ...................NICZYM PRZYJACIELE !!!!!!!!!!!!!

http://img844.imageshack.us/img844/2876/forumkr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień warsztat :cool2:

Naprawianie przez gazowanie do 6 tys. to jak naprawa komputera przez "włącz i wyłącz"...

Termostat raczej nie opowiada na za ubytek wody w układzie chłodzenia. Grzeje / nie grzeje - zapowietrzony układ zapewne. Ale dla czego to wszystko razem daje przegrzanie silnika - tego nie wiem.

PS. A olej sprawdzałeś? Gdzieś ta woda uciekać musi, a przy takiej temperaturze po 3 km. nieźle musi Ci grzać pod klapą...

Tanie w utrzymaniu BMW, to BMW dobrze utrzymane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy spaliny nie ida do chlodzenia jesli tak to bedzie bablowac w zbiorniczku. ja bym go jeszcze dobrze odpowietrzyl bo jak zrobi sie poduszka powietrzna na termostacie to sie nie otworzy i bedzie sie grzal. ale jesli gorny waz szybko robi sie twardy to bedzie raczej uszczelka spaliny ida do ukladu chlodzenia woda sie gotuje i para podnosi cisnienie w ukladzie i dlatego waz twardy. powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sam odpowietrz sobie uklad, jesli mnie pamiec nie myli to Dajan chyba na tym forum dokladnie opisal jak nalezy to zrobic. Pamietaj zawsze wykrec odpowietrzniki jeden na obudowie termostatu, drugi na chlodnicy i na zgaszonym silniku zalewaj powoli uklad az plyn zacznie przelewac sie przez odpowietrzniki... reszte sobie doczytaj.

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mi urwali srube na odpowietrzniku przy termostacie i tyle nie chciala sie wykrecic to wykrecili odpowietrznik kolo chlodnicy i tak odpowietrzali to moze to jest przyczyna ze sa poprostu debilami

Ci co piją są dla mnie niczym ...................NICZYM PRZYJACIELE !!!!!!!!!!!!!

http://img844.imageshack.us/img844/2876/forumkr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykra sprawa ale BMW sie nie jezdzi jak temp jest na czerwonym polu teraz to juz sie szykuj na koszty

podstawowa zasada bmw zle toleruje wyoka temp

http://www.autocentrum.pl/gfx/awc/petrolicons/1999784431_3.gif

Mechanik BMW w Dąbrowie Górniczej

Diagnostyka inpa pasoft carsoft

http://www.autocentrum.pl/awc/godzill1/bmw-seria-5-1997/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to sprawa prosta. skoro cos urwali to musza to naprawic na swoj koszt i cala reszte ktora sie popsula ze wzgledu na to ze wydali niesprawny samochod. oczywiscie o ile masz rachunek itp itd latwo nie bedzie wkazdym badz razie. na przyszlosc radze skrupulatniej dobierac fachowcow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie uda się odpowietrzyć za pomocą jednego odpowietrznika. Musisz uruchomić urwany odpowietrznik.

Gdzieś masz wyciek płynu i to musisz w pierwszej kolejności znaleźć.

To czy ma gaz czy nie to nie ma większego znaczenia.

 

Strach pomysleć co oni robili przez pięć dni z tym autem. Mi juz kiedyś na lakierni zakatowali auto. Gnojki są wszędzie.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem od niedawna zarejestrowany na forum BMW ale ten temat co tu został poruszony niedawno przerabiałem i tak na moje oko to na 100% wina zapowietrzonego układu i proponuje ci kolego pojechać do fachowca bo sam na bank nie dasz rady. a co do uszczelki pod głowicą to najpierw zrób próbę szczelności głowicy w jakimś szanującym się zakładzie mechanicznym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro zalewam ja plynem i jade jakies 2 km do innego mechanika kolega mi polecil podobno tam mu jego beemke elegancko zrobili bo sie znaja zobaczymy

Ci co piją są dla mnie niczym ...................NICZYM PRZYJACIELE !!!!!!!!!!!!!

http://img844.imageshack.us/img844/2876/forumkr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie wiem czy tak niema znaczenie że gaz czy, jeśli ma gaz to może lecieć z trójników lub w środku w reduktorze :lol:

 

To tak jak by powiedzieć , że jak auto ma chłodnicę to chłodnica może przeciekać.

Fakt zainstalowania gazu nie ma znaczenia dla pracy układu chłodzenia.

Nie miałem tu na myśli uszkodzonej instalacji.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niema gazu i nie bedzie miala

Szkoda, dobra instalacja + dobry monter + serwis na czas czego trzeba = niższe koszty jazdy + brak problemów :norty:

Jak po zakupie Buńki wsadziłem do niej termostat (swoją drogą, po co go ktoś wymontował???), to chłodnica poleciała na następny dzień :mad2: :duh: :cry2: :norty:

Tanie w utrzymaniu BMW, to BMW dobrze utrzymane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gazu nie planowalem wkladac zbyt dlugo jednym autem nigdy nie jezdze wiec koszty sie nie zdaza zwrocic a co do mojego problemu to odpowietrzyli dobrze mowili ze z godzine z nia walczyli i efekt rewelacja nic sie nie dzieje grzeje pieknie temp w polowie stoi i wszystko narazie ok :norty:

Ci co piją są dla mnie niczym ...................NICZYM PRZYJACIELE !!!!!!!!!!!!!

http://img844.imageshack.us/img844/2876/forumkr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J byłem u mechanika i wymieniałem termostat to mechanik kazał odpalic auto korek od wlewu płynu chładzacego był odkrecony i powiedział ze tak sie odpowietrza i faktycznie z pojemnika ubywało płynu a rurka powrotną wypluwał płyn z powietrzem ale niewiem czy to dobra metoda w każdym razie tak mi robił mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
A propo mechaników.Czy też macie takie wrażenie co do mechaników,że jak dłużej się jeździ do jednego to zaczyna nas olewac,traktuje jak powietrze,naprawy na odp....ol aby tylko kasę wziąśc.Na początek skacze jak psiak koło nogi ,a później................wrrrrrrrrrrrr.
ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.