Skocz do zawartości

[E90 320d] Wymiana oleju w silniku


eXiDe

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 183
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na początek chciałem się przywitać bo jestem tu nowy...

Zakupiłem ostatnio E90 320D 163Km. To moje pierwsze BMW. Przesiadłem się z Peugeota 407.

Czy moglibyście mi doradzić co zrobić bo samochód sprowadzony i książkę ma tylko do 97tys. a teraz ma 142tys. i zastanawiam się nad wymianą wszystkich filtrów no i oleju. Tylko że w inspekcji pokazuje mi do wymiany 34tys.

Niewiem czy wierzyć temu i czy nie lepiej wymienić bo napewno nie zaszkodzi.

A i jeszcze Castrol Edge 5w-30 powinien byc dobry chyba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem podobna sytuacje przy zakupie swojej, z tym ze zanim kupilem zadzwonilem jeszcze do serwisu i sie okazalo ze samochod 2kkm wczesniej byl u nich ale facet nie wpisal wizyty do ksiazki, wyslalem im ksiazke i byli na tyle mili ze mi podsteplowali i odeslali, no i oleju oczywiscie nie wymienilem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na początek chciałem się przywitać bo jestem tu nowy...

Zakupiłem ostatnio E90 320D 163Km. To moje pierwsze BMW. Przesiadłem się z Peugeota 407.

Czy moglibyście mi doradzić co zrobić bo samochód sprowadzony i książkę ma tylko do 97tys. a teraz ma 142tys. i zastanawiam się nad wymianą wszystkich filtrów no i oleju. Tylko że w inspekcji pokazuje mi do wymiany 34tys.

Niewiem czy wierzyć temu i czy nie lepiej wymienić bo napewno nie zaszkodzi.

A i jeszcze Castrol Edge 5w-30 powinien byc dobry chyba?

 

Witamy

 

Jeśli silnik z dpf /filtr cząsteczek stałych/ to olej musi spełniać normę LL04, jeśli bez to może być LL01. Ja osobiście jestem zdania, że 5w30 jest ok /szczególnie dla turbosprężarki/. Jeśli nie ma pewności, że fitry i płyny są ok, to ja bym wymienił wszystko co się da, na świeże i nowe /także filtr odmy/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze lepszy od 5W-30 jest 0W-40 bo ma wiekszy zakres temp. co przydaje sie i zima i latem czy podczas intensywnego uzytkowania auta.

Tez LL04 ja leje BMW a z tanszych jest Aral- http://cgi.ebay.de/6x1-L-Motorol-Aral-SuperTronic-0W-40-0W40-Frei-Haus-/290412035121?pt=Autopflege_Wartung

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dziś zamówiłem wszystkie filtry MANN i olej Castrol Edge 5W-30 5L (450zł całość) i mam nadzieję że wystarczy a wymianę zrobię sam bo i w wectrze i Peugeocie 407 robiłem to sam to tutaj też mam nadzieję że sobie poradzę.

 

Jesli robisz tez filtr powietrza to przygotuj sobie minimum 3h czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dzisiaj próbowałem wyjąć tak na chwile ten stary ale zrezygnowałem i może ktoż robił to już i wie dokładnie co odkręcić? Czy muszę też zdjąć też te obudowę w której siedzi ten filtr tylko że ona wchodzi tam w podszybie gdzieś i macałem tam to nie wyczułem żadnych śrubek....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dzisiaj próbowałem wyjąć tak na chwile ten stary ale zrezygnowałem i może ktoż robił to już i wie dokładnie co odkręcić? Czy muszę też zdjąć też te obudowę w której siedzi ten filtr tylko że ona wchodzi tam w podszybie gdzieś i macałem tam to nie wyczułem żadnych śrubek....

 

Jestes kolego nowy, ale to nie zwalnia z uzywania "szukajki" :cool2: :search: :search: :search:

viewtopic.php?f=70&t=132325&hilit=wymiana+filtr%C3%B3w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze

w ogole sie nie wymienia?

 

Nie wymienia się w ogóle, chyba że się popsuje to wtedy trzeba wymienić ale razem z pokrywą zaworów bo nie występują oddzielnie i koszt części to ponad 1000 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

w ogole sie nie wymienia?

 

Nie wymienia się w ogóle, chyba że się popsuje to wtedy trzeba wymienić ale razem z pokrywą zaworów bo nie występują oddzielnie i koszt części to ponad 1000 zł

 

 

Możesz powiedzieć co to znaczy, że się popsuje? Pęknie? czy co masz na myśli? Tylko powietrze z olejem tamtędy idzie, jest to układ "labiryntów" aby było odpowiednie zawirowanie powietrza i separacja oleju od powietrza. Jeśli masz na ten temat jakąś wiedzę to podziel się z nami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
A da się naszą odmę rozebrać i wyczyścić ?

Jaki silnik M czy N ? Jeżeli M to nie czyścisz tylko ją wymieniasz , jak dobrze pamiętam co trzecią wymianę oleju. Natomiast w N47 można bardzo szybko i łatwo ( ale po co ,zapomni że w tym silniku istnieje. Poza hassassynem nikomu na forum odma w tym silniku nie uległa awarii , BMW nie przewiduje czynności eksploatacyjnej, po 100tys. zalecają wymianę wraz pokrywą ) demontujesz nasadkę pod którą jest sprężyna a pod nią membrana odmy , którą profilaktycznie możesz przemyć , tylko tak jak pisałem ,za bardzo nie ma z czego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolego spokojnie. Raz wystarczy napisać. W Twoim silniku odma jest bezobsługowa.

 

 

Re: [n47] Przybywający olej

 

Postprzez hassassyn » 20 Cze 2013 07:23

 

" Andrzej62 napisał(a):Jeżeli masz silnik 177kM N47 to o odmoie zapomni ( niema co wymieniać ) .W tym silniku występuje w formie bezobsługowej , co najwyżej możesz sprawdzić i profilaktycznie wyczyścić membranę.

 

 

Kolego no właśnie nie jest tak jak piszesz. :nienie: To, że odma nie posiada w tym silniku wymiennego filtra to oczywistość. Nie oznacza to jednak, że odma w N47 nie ulega awarii, a ulega i trzeba wtedy całą obudowę wymieniać (w ASO około 1500 zł) "

 

 

-- Uczysz się :mrgreen: ,następny przykład wartości twoich mnogich postów :cool2: . Bez komentarza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.