Skocz do zawartości

[E90 320d] Wymiana oleju w silniku


eXiDe

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 183
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, a przy okazji wymiany wszystkich filtrów wymieniacie filtr odmy? Inaczej separator oleju? Jak można widzieć po ile kupujecie ten separator? na allegro jest po 170zł, w ASO mi tez powiedzieli coś koło tej ceny. Jeszcze jedno pytanko, ile zapłaciliście za sama wymianę filtrów (powietrza, kabinowy,oleju, paliwa, odmy) plus wymiana oleju ?? Z góry dziękuje za odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojego silnika tam nie ma.

Wg wskazań kompa do następnej wymiany pozostało 26000km, olej zmieniałem przy przebiegu 166714 km teraz mam 174163 km, czyli teraz wychodzi, że wymiana jest co 33449km a po resecie wyszło, że 35000.

Masakrycznie duzo :shock: Mnie uczono aby olej w dieslu wymieniac co max 12-15 tys km i faktycznie zawsze po tym przebiegu robił sie juz brzydki, nie wyobrazam sobie robić 35 tys km :o

 

To była moja pierwsza wymiana oleju.

Witam, a przy okazji wymiany wszystkich filtrów wymieniacie filtr odmy? Inaczej separator oleju? Jak można widzieć po ile kupujecie ten separator? na allegro jest po 170zł, w ASO mi tez powiedzieli coś koło tej ceny. Jeszcze jedno pytanko, ile zapłaciliście za sama wymianę filtrów (powietrza, kabinowy,oleju, paliwa, odmy) plus wymiana oleju ?? Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Ja bede robił to sam - nie lubie za pierdoły płacic a zrobie to zapewne w 30 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a przy okazji wymiany wszystkich filtrów wymieniacie filtr odmy? Inaczej separator oleju? Jak można widzieć po ile kupujecie ten separator? na allegro jest po 170zł, w ASO mi tez powiedzieli coś koło tej ceny. Jeszcze jedno pytanko, ile zapłaciliście za sama wymianę filtrów (powietrza, kabinowy,oleju, paliwa, odmy) plus wymiana oleju ?? Z góry dziękuje za odpowiedzi.

 

Też przyłączam się do tych pytań, ile za robocizne filtrów i wymiane oleju trza liczyć? no i jak jest z tym filtrm odmy, trzeba wymieniać, nie trzeba, gdzie kupić, za ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie robilem z filtrem odmy. W E90 filtr ten jest juz nowego typu czyli automatyczny.

 

Ewentualnie zajrze tam przy okazji wymiany filtra powietrza, jak bede mial zdjeta pokrywe silnika.

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie robilem z filtrem odmy. W E90 filtr ten jest juz nowego typu czyli automatyczny.

 

Ewentualnie zajrze tam przy okazji wymiany filtra powietrza, jak bede mial zdjeta pokrywe silnika.

 

co znaczy automatyczny? U mnie mechanik podczas serwisu powiedział, ze odma nadawała sie już do wymiany a raczej nie naciąga mnie na niepotrzebne naprawy.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Musisz miec 5.5 litra.

Jak bedziesz wymienial olej to prosze zobacz jakie wymiary ma sruba zlewowa czyli srednica gwintu, skok i dlugosc. Bede wdzieczny za info, bo mysle nad tym czy jakiegos czujnika temperatury nie daloby sie dopasowac zamiast tej sruby.

 

Możesz to łatwo stwierdzić: w E90 320d jest tu:

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=VC31&mospid=48480&btnr=11_3660&hg=11&fg=10

 

element nr 3 gwint M12 długość 16mm.

Pozdrowienia od lenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

A gdzie ja znajde w mojej E90 320d ten filtr odmy? Bylbym wdzieczny jak ktos moglby dolaczyc jakies foto tego miejsca.

 

Pozdrawiam

Krzysiek

 

Witam

Co prawda nie mam E90/91, ale filtra odmy w tym silniku raczej nie potrzeba wymieniać.

Inaczej było w E46 gdzie do ok 2004 roku, gdzie był filtr wymienny (sznurkowy lub ze specjalnej włókniny). Później zastąpiono go wkładem plastikowym (prawdopodobnie identycznym jak w E90/91 - musiał bym to sprawdzić, ale na 99,9% jest identyczny).

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=VC31&mospid=48480&btnr=11_3668&hg=11&fg=15

 

Samą odmę można bez problemu rozebrać i wyczyścić, jak również sam wkład plastikowy odmy przepłukać jakimś środkiem do czyszczenia silników i nie ma potrzeby wymiany.

Kpl. odma to koszt około 190 zł, sam wkład ok. 100 zł

Ja swój wkład plastikowy sprawdzałem po przejechaniu na nim ok 30-40 tyś. km i był czysty.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mylisz sie kolego, jeśli to olej jednego producenta nawet z jednej linie to spokojnie można dolać 5W30 do 0W30, co najwyżej olej bedzie miał parametry gorszego oleju czyli 5W30. Ale wszystko zależy ile sie go doleje. Mozna też mieszać oleje różnych producentów z tej samej klasy, najnowsze specyfikacje olejów wymagaja aby oleje były ze sobą mieszalne. Sam jeżdze na 5W30 a na dolewkę woże pół litra 5W40 i nie widze problemu w dolaniu nieduzej ilości takiego oleju.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez pytalem sie doswiadczonej osoby w temacie, i twierdzi ze olejow sie nie miesza. Zreszta na zdrowy rozum to jest logiczne. Pozatym jakby cos z silnikiem sie stalo, producent poddalby analizie olej jaki byl w silniku, i jezeli okazaloby sie ze byl pomieszany, to jestem pewnien na 99% ze to by byl powod odmowy gwarancji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na serwisie w BMW przy wymianie oleju zapytałem się jaki olej wlali powiedzieli że CASTROL 0W30 ja na to że ostatnim razem miałem wlany 0W40 powiedział mi że oba są mieszalne i nie jest szkodliwe ich mieszanie czy też zalewanie silnika. Także może kolego masz racje z tymi 5W30 i 5W40 że można mieszac ale juz niedałbym sobie ręki uciąć co do mieszania 0W... i np 5W... . Jesli chodzi o producentów to rzecz jasna ze można mieszac. Ale i tak każdy mechanik specjalizujący sie w BMW powie że CASTROL-a najlepiej zalewać.

To tak samo jak się napic FINLANDI-i czy BOLS-a obiema się można nawalić

ale po FINCE lepszy do zniesienia kac.

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.