Skocz do zawartości

[E90 320d] Wymiana oleju w silniku


eXiDe

Rekomendowane odpowiedzi

W poprzednim aucie olej zużywał mi sie w ilości 40-50 ml na 1000 kkm wiec tyle co nic. W obecnym poziom na bagnecie ani drgnie czyli też nie trzeba dolewac, jednak troche oleju w bagażniku zawsze woże bo nigdy nie wiadomo.

 

jezeli tak jest to nie jest normalne, wszystko co pracuje to pije :D , moze masz juz lekko zapchany filrt DPF/PDF/czastek stalych i zwyczajnie twoj motor zaciaga paliwo :!: pozdr.

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 183
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kto wie ale generalnie jeżdze dosć spokojnie raczej bez pałowania auta i myśle, ze nieubywanie stanu oleju na bagnecie raczej nie jest powodem do niepokoju. Myśle, ze przy pałowaniu auta albo jazda autostradą kilkaset kilometrów z prędkoscią 180 km/h i oleju by troche zużył.

 

Co najważniejsze stanu nie przybywa, wiec nie martwie sie na zapas.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeszcze nie wiem ile bierze ale minimalnie i tylko gdy go zacznę pytać tak ostro, czyli cały czas ponad 3,3-5 tys obrotów i wiecej.

 

Ostatnio mi minimalnie przybyło oleju ale na bc. Muszę to sprawdzić czy kumpoter się pomylił czy co. Bo w BMW dpf w końcu sam nie wypala prawda ?

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeszcze nie wiem ile bierze ale minimalnie i tylko gdy go zacznę pytać tak ostro, czyli cały czas ponad 3,3-5 tys obrotów i wiecej.

 

Ostatnio mi minimalnie przybyło oleju ale na bc. Muszę to sprawdzić czy kumpoter się pomylił czy co. Bo w BMW dpf w końcu sam nie wypala prawda ?

 

wypalac to wypala ale przy "sprzyjajacych" warunkach, jezeli przybylo "oleju" to na 99% zaciagasz paliwo, paliwo miesza sie z olejem i wszystko "dziala" :mrgreen: , jednak do czasu gdy "zatrzesz" silnik :mrgreen: pozdr.

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec jakie skutki

...jezeli zaciagsz paliwo to w najgorszej opcji mozesz zatrzec silnik, najlepsza opcja bedzie tylko strata na osiagach i malo "przyjemny" zapach z rury...

Co robić

...jezeli to filtr czastek stalych to mozesz:

1) wyczscic / zregenerowac przez wymuszone wypalenie,

2) zalozyc nowy filtr,

3) przeprogramowac komp i wyciac mechniacznie filtr wstawiajac w jego miejsce "przelot" rure...

ja jezeli bym mial "zle dzialajacy" filtr, wybralbym opcje nr3...

dlaczego ?

...jezeli to filtr to odpowiedz jest prosta, konstrukcja jest nie przygotwana (dotyczy to wszystkich marek) do poruszania sie w typowych warunkach miejskich (korki, male predkosci obrotowe, krotkie przebiegi...)...dlaczego sa montowane fitry, kotre sa "nie dopracowane", odp.:

1) modna ekologia,

2) b. duzy zarobek dla firm sprzedajacych, serwisujacych auta.

pozdr.

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec jakie skutki ? Co robić i dlaczego ?

 

nie strasz nie strasz, mysle, ze producent też przewidział taką opcje, ze ktos bardzo spokojnie jeżdzi i niezawsze jest możliwość wypalenia filtra.

 

a koledze, któremu lekko przybywa oleju radze czasem pojeżdzić od czasu do czasu na co najmniej przecietnych obrotach.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie strasz nie strasz, mysle, ze producent też przewidział taką opcje, ze ktos bardzo spokojnie jeżdzi i niezawsze jest możliwość wypalenia filtra.

 

a koledze, któremu lekko przybywa oleju radze czasem pojeżdzić od czasu do czasu na co najmniej przecietnych obrotach.

 

..."palowanie" robi dobrze :D , co do straszenia to plecam TURBO KAMERA (odcinek z zeszlego tygodnia, wersja dla tych, ktorzy zamiast czytac wola ogladac i sluchac :mrgreen: ), wypowiadali sie tam "eksperci" na temat filtra, konsekwencji, oraz "niemozliwosci" zrobienia konstrukcyjnie idealnego filtra, na pocieszenie zakonczyli, ze taka sytaucja ma sie chyba tylko do 5% posiadaczy, albo masz szczescie albo nie :mrgreen: :mrgreen:

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądze żeby filtr był zapchany, samochód ma przejechane 40 tyś km i żadnych błędów, gdyby coś było z filtrem to komputer by chyba pokazał. Samochód dosyć często lata na trasach tak więc problemów z filtrem jakiś dużych być nie powinno.

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HALO!

 

To nie temat o DPF!!!!!!! :mad2: :mad2: :search: :duh:

 

Skasujcie swoje posty nie na temat,

 

peace eXiDe :D , temat lekko "zboczyl" poniewaz jeden z Forumowiczow "zasugerowal", ze poziom oleju w silniku wraz z przejechanymi km nie musi opadac :mrgreen: , i tak dalej niefortunnie poszlo :| :|

 

samochód ma przejechane 40 tyś km i żadnych błędów, gdyby coś było to komputer by chyba pokazał.

 

usterki/awarie nie maja nic wspolnego z przebiegiem, wymiana podzespolow po okreslonym przebiegu to "eksploatacja", wymiana przed takimi ustaleniami to przewaznie "usterka/awaria"...pozdr.

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

mam co prawda do wymiany jeszcze 22kkm ale chcialem zmienic olej zwlaszcza ze kupilem niedawno autko, ale pytanie brzmi czy po wymianie trzeba wykasowac service czy on jakims cudem sam wie ze olej jest wymieniony, jesli nie to czy trzeba jechac na kompa czy mozna service wykasowac samemu....?

dodam ze mam kabelek i nie widzialem tam takiej opcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam co prawda do wymiany jeszcze 22kkm ale chcialem zmienic olej zwlaszcza ze kupilem niedawno autko, ale pytanie brzmi czy po wymianie trzeba wykasowac service czy on jakims cudem sam wie ze olej jest wymieniony, jesli nie to czy trzeba jechac na kompa czy mozna service wykasowac samemu....?

dodam ze mam kabelek i nie widzialem tam takiej opcji...

Proszę tu filmik jak kasowac inspekcje :) ,sprawa banalnie prosta :lol:

pozdro :8)

icon4.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
To nie mit tylko realne zycie. Do wymiany potrzebujesz 5,5 litra. Olej ma spelniac aprobate BMW LL-04.

 

Tutaj wg Valvoline:

Engine M47TU2

· Capacity : Capacity 5,5 liter

· Use condition : Flexible (max)

· Service intervals : Change 30000 km / 24 months

· Recommendation : SynPower XL-III 5W-30

: SynPower MST 5W-30

: SynPower MXL 0W-30

: SynPower MXL 5W-30

: SynPower 5W-30

 

 

Odgrzewam kotleta aby obalić ten mit.

Po dokładnym spuszczeniu całego oleju, wyczyszczeniu, wymnianie filtra itd. wchodzi do silnika równiutkie 5L - nie potrzeba kupować kolejnego litra !!

Bagnet pokazuje 3/4 a wiec idealnie :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Odgrzewam kotleta aby obalić ten mit.

Po dokładnym spuszczeniu całego oleju, wyczyszczeniu, wymnianie filtra itd. wchodzi do silnika równiutkie 5L - nie potrzeba kupować kolejnego litra !!

Bagnet pokazuje 3/4 a wiec idealnie :D :D

 

A na fakturze w ASO zawsze napisane, ze jednak wchodzi 5,5l :D Ostatnio po wizycie w ASO i po wymianie oleju zjawiłem sie u nich następnego dnia na odciągnięciu oleju.

 

Sugeruje wlać 5 l, zakręcić silnikiem, sprawdzic stan. Lepiej zawsze troche dolać niż potem odciągać.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mi rowniez zbliza sie termin wymiany oleju wg komputera i karteczki z poprzedniej wymiany.

W chwili obecnej mam wlany Mobil1 Turbo Diesel 0w-40, ale zastanawiam sei na Castrol Edge Sport 0w-40 - jakie opinie?

Jaki filtr oleju najlepiej do 320d e90?

Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a odmę powinno wymieniać sie przy każdej wymianie oleju ?

Gdzieś wyczytałem,ze co 3-cią wymiane sie zaleca wymienić odmę-dotyczy to starszych modeli,ponoć gdy jest już nowa w zastosowaniu to wystarczy ją tylko wyczyścić.Ja u siebie wymieniłem(koszt 125pln),lecz nie musiałem ale o tym dowiedziałem sie póżniej :duh: Tak w zasadzie to gdyby używana była wymyta,to nie potrafiłbym rozróżnic która to która :D

Ale kazdy zrobi jak uwaza :8)

icon4.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a odmę powinno wymieniać sie przy każdej wymianie oleju ?

 

moim zdaniem nie ma sensu częsciej niż co druga ale dobrze jest nie rzadzej niż co 3 wymianę oleju.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.