Skocz do zawartości

Instalacja DIS na Vmware


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

To co wyczytałeś na zagranicznych forach znajdziesz i tutaj. DIS to stary kawałek softu, teraz jest ISTA. Inpa wspiera więcej nowych rzeczy jak DIS.

 

DIS możesz instalować bezpośrednio na kompie bez vmware i linux'ow tylko pytanie czy to ma sens. Ma sens jak posiadasz DK lub OPS/OPPS głowice. Jeżeli ich nie posiadasz to potrzebujesz emulator głowicy, ediabas z odpalonym ifhserv i kabelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzięki za rozjaśnienie tematu, bo trochę się pogubiłem w tym oprogramowaniu diagnostycznym. Co do instalacji DIS bezpośrednio na kompie, to tego się obawiałem, że bez emulatora głowicy ani rusz. Czyli jeśli już instalować coś innego niż INPA, to raczej iść w kierunku ISTA.

 

Pozdrawiam.

A wszystko to przez REKINA ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

ediabas i diaghead emulator jest tylko pod windows dla tego napisałem że instalacja DIS czysto ma sens jeżeli ktoś posiada głowice DK lub OPS/OPPS.

Dla tych którzy jeszcze nie załapali "Masz zwykły kabel OBD, K+DCAN, instaluj DIS na Vmware i nie kombinuj".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

probowalem kiedys postawic ediabas, diaghead na xp na wirtualnej maszynie w linuksie i disa w drugiej instancji. nie udalo mi sie. problem polegal na tym, ze w vmplayer na linuksa nie znalazlem nigdzie opcji do skonfigurowania polaczen sieciowych.

-------

mart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

probowalem kiedys postawic ediabas, diaghead na xp na wirtualnej maszynie w linuksie i disa w drugiej instancji. nie udalo mi sie. problem polegal na tym, ze w vmplayer na linuksa nie znalazlem nigdzie opcji do skonfigurowania polaczen sieciowych.

Właśnie od dłuższego czasu walczyłem z takim układem. Główny system Linux i na nim dwie maszyny wirtualne: Virtualbox z XP i VMWare z DIS. Dla kogoś kto siedzi w tematyce komputerów, a zwłaszcza konfiguracji sieci, to nie powinno stanowić problemu. Mi zajęło to trochę czasu, zanim się w tym połapałem. Przede wszystkim Virtualbox domyślnie ustawia połączenie NAT, a pod VMWare jest VMnet. Niby maszyny widziały się po ustawieniu odpowiednich IP, pingi szły, a emulator głowicy nie chciał ruszyć i waliło błędami.

Dopiero po zamianie połączenia sieciowego Virtualbox na "mostkowane (bridged)", w końcu zatrybiło :cool2: , ale nadziałem się na kolejny mur, DIS nie łączył się z samochodem :mad2:

I faktycznie, jak napisał właśnie mart15 i Dado, pomogła zamiana Ediabas na starszą wersję 6.4.7, pod DIS-em jest 6.4.4. I teraz już wszyscy ze sobą gadają Virtualbox, VMWare i Beta :mrgreen:

Gdyby udało się skądś wytrzasnąć Ediabas 7.0.x pod Uniksa (DIS jest postawiony na SCO-UNIX) to pewnie dogadałby się z Ediabasem 7.0.3 spod Windowsa.

A wszystko to przez REKINA ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie chciałbym wrócic do tematu połączenia sie disa z moim aute jak juz pisałem wczesniej. robert0707 dał byś mi jakas wskazowke jak usunac to stacje dyskietek? Bo nie znalazłem tam takiej opcji. Niedawno zainstalowałem xp jako głowny system i postawiłem na niej disa według filmikow nerwusa. Inpa sie łaczy z aute a dis oczywiscie nie. Już niewiem co robić w tej sytuacji. Moze wrzucic jakieś screeny które by was nakierowały?

 

Z góry dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
No i sobie poradziłem :P

To co zrobiłem może przydać się komus więc wstawiam:

 

Zmiana w ediabas.ini:

 

i tu wiadomo:

 

RemoteHost = 192.168.68.30

 

Port = 6801

 

Ustawić virtual network w vmware z poradnika trandolf.

 

Ustawić w centrum sieci połączenie VMnet1 tcpv4 na automatyczny dobór IP

 

Po uruchomieniu DiagHead należy odczytać użyty adres IP

i zmienić na taki sam w DIS w ukrytym menu.

 

przeszło apitest i wykrywa głowicę :cool2:

właśnie zmienić ale jak u mnie haslo 12345 nie pasuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Moje auto to e36 318is m42b18 95'. Tak apropo nie ma w wyborze silnika w DISv44 mojego silnika, są tylko te m44, ale do rzeczy inpa nie może się połączyć z moim autem mimo że mam kontrolki battery i ingnition na czarno, komunikat jest następujący: "IFH-0009: NO RESPONSE FROM CONTROLUNIT. Program will be stopped!" i drugi "IFH-0010: DATATRANSMISSION TO CONTROLUNIT DISTURBED. Program will be stopped!"

 

Natomiast dis takie "Diagnosis bus error: Communication between operatin unit and diagnostic is impared. Fault number 200.159" i to samo tylko Nr błędu 200.166

 

Ogólnie to nie wiem czy jeśli ktoś ma gaz to można zapomnieć o jakimkolwiek diagnozowaniu, wiem że jak kupiłem auto 4 lata temu to pojechałem na kompa jak jeszcze gazu nie było i w 2 miejscach gdzie ponoć byli sami ogarnięci ludzie nie udało mi się połączyć z kompem. A teraz chciałem sam to zrobić, ale wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują że marne moje szanse. Czy ktoś ma podobny problem, ew. miał i udało mu się? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam zainstalowaną i działającą INPĘ na win 7 bez użycia wirtualnych maszyn. Podpowie ktoś jak zainstalować DIS tak by INPA działała dalej?

Dis-a musisz postawić na wirtualnej maszynie. Inpa musi działać żeby działał dis, więc nie ma możliwości żeby dis powodował brak działania inpy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy, mam zainstalowaną inpę oraz dis na vmware, zgodnie z instrukcją Trandolfa, kabelek K+DCAN, Win 7 64bit. Inpa nie działa, tj. nie świeci ani bateria ani zapłon. Po uruchomieniu DIS ma dwie zielone diody ale komunikacji z samochodem brak. Co może być przyczyną?

Nadmienię, że posiadam Inpę 5.00 bezpośrednio na Winie i działa w pełni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy ktoś mógłby wystawić, np na dropboxie, działającą maszynę wirtualną z DIS-em? Próbowałem wielokrotnie odpalić DIS-a, ale bez efektu:( Byłbym ogromnie wdzięczny za taką formę pomocy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Proszę bardzo, powinno ruszyć http://www.sendspace.com/file/c1hnbp

Osobną kwestią jest poustawianie później adresów IP tak, żeby łączył się z głowicą i samochodem.

no wlasnie bo postawilem dis v57 na vmware 6 + diaghead emulator i wszystko smiga elegancko... ALE

no wlasnie wszystkie ip adresy sa ustawione zgodnie z instrukcja a tu nie ma iCom tylko gt1 i wyskakuje mi komunikat o bledzie komunikacji error 200.159

coding/programing przycisk jest szary wszystko poza tym w normie jak w instrukcji

 

Moj icom smiga na vmware 8 z ISTA p/d oraz na INPA bez niczego na Win 8

zawsze sprawdzam polaczenie iTool Radar czy komp widzi iCom

dla mojego icom'a zawsze zmieniam na remotehost = 169.254.92.38

port = 6801

czy w Dis powinienem zmienic to ustawienie gdzies w tym menu na czarnym ekranie ?

prosze help

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Probuje juz ustawic DIS 3 dzien z rzedu i mysle, ze jestem juz o krok...

Zaczne od poczatku - INPA mi dziala. Winxp mam postawiony na vmware na os x no i dis postawiony na vmware na tym win xp. Firewall i antywirus wylaczony na xp, wylaczony rowniez na macu (dla pewnosci). Nadal mi jednak wyskakuje net-0016 host error przy api tescie.

http://imageshack.com/a/img836/228/pr1i.png

 

Udalo mi sie polaczyc z glowica, chociaz wyskakuje mi czasami nastepujacy blad:

http://imageshack.com/a/img845/9083/5n0j.png

 

plik hosts wyglada nastepujaco:

http://imageshack.com/a/img836/7694/412q.png

 

plik ediabas.ini z kolei wyglada tak:

http://imageshack.com/a/img834/903/grsx.png

 

W czym moze tkwic problem?

Raz BMW, zawsze BMW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.