Skocz do zawartości

Instalacja DIS na Vmware


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Już działa wielkie dzięki nerwus :cool2:

 

Został mi tylko jeden problem podczas zamiany ediabas 7 na 6.4.7 nie działa mi NCSEXPERT. Pokazuje taki komunikat: Nie znaleziono punktu wejścia procedury_apiTrace@8 w bibliotece api32.dll i winkfp tez mi nie działa ale tego programu i tak nie używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

zainstalowalem DISa na windows Vista i doszedlem do API testu ktory zwraca mi z bledem NET 0009 TIMEOUT przejrzalem forum ale nie moge dojsc co jest, IP w edibas zmienione, jak i w DIS

prosze o pomoc co moze byc nie tak :roll:

 

 

glowicy tez nie widzi, a dolne kwadraciki sa podswietlone w DISie

 

 

edit :jesli zmienie IP w System Configuration w DISIE na 192.163.63.1 to dostaje blad przy API test Net 0016 HOST NOT FOUND

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego poradzilem sobie sam :D

problemem byl VMWare w wersji 6.5.jak i bledny plik instalacyjny glowicy. Niby sie instalowala ale przy nacisnieciu "stop" wypluwala blad.

Moj system to VistaHomePremium.

Zainstalowalem VMWare 7.1.4 i wszystko lata az milo :mrgreen:

 

pytaj o wszystko a na pewno odpowiem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK znalazlem wszystko tylko nie moge znalesc dokladnej instrukcji krok po kroku co robic. Sory ale nigdy nie instalowalem takich rzeczy a chcialbym zdiagnozowac moja bunie. robert0707 czy znasz moze jakas dokładna instrukcje jak to pokolei zainstalowac i skonfigurowac chodzi mi przewaznie o disa na win 8 vmware. dzieki za odp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze jedno takie pytanie zainstalowałem Disv57 wczesniej działał i wykrywał auto teraz mam problem nie łączy się.

Jeśli w ediabas zmieniam interfejs na ADS nie działa mi inpa i dis. Wczesniej działałały oba programy. Jeśli zmieniam interfejs w ediabas na std:obd inpa dziala poprawnie a dis już nie jak to ugryzc, żeby oba programy działały poprawnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy moze zle napisalem ja mam windows 8 64 bit a VMware wersja 7.1.

 

Mam jeszcze jedno pytanko bo wszyscy mowia ze w inpie powinno byc tak ze najpierw sie batery zalacza a potem ignition.U mnie jest tak ze jak wyjme usb od interfejsu to batery jest off i ignition tez mimo ze nawet nie jest podlaczony do auta.

 

Tak jest gdy podlaczy tylko do kompa interfejs: http://imageshack.com/a/img27/2710/adzl.jpg

 

A tak gdy odłacze: http://imageshack.com/a/img62/6462/1zch.jpg

 

Intrfejs kupowalem tutaj: http://allegro.pl/tester-interfejs-do-bmw-inpa-obd2-usb-e46-e39-e60-i3784343195.html

 

Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Udało mi sie odpalic inpe wszystko dobrze działa. Ale mam problem z disem. Otóż api testy przechodze i głowice rozpoznaje. Ale nie moge sie połaczyc z autem, wyskakuje mi taki komunikat: http://img812.imageshack.us/img812/7689/1vt5.jpg . Zastanawia mnie jedna rzecz bo moze ja cos zle robie , czy moze jest jakas procedura laczenia sie z autem np w ktorym momencie podlaczyc kabel, wlaczyc zaplon itp.? Na tym screenie : http://img13.imageshack.us/img13/2235/m2x8.jpg ta bateria jest zapełniona a na poprzednim juz nie. Czy moglby mi ktos pomoc? Wydaje mi sie ze jestem juz blisko :D Z gory dzieki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam krótkie pytanie odnośnie instalacji i konfiguracji DIS. Czy do poprawnego podłączenia i komunikacji z samochodem, potrzebny jest Diaghead :?: Z tego co widzę to chyba tak, a DIS to tak naprawdę osobny system oparty na Uniksie. Więc w 99% przypadków uruchamiane są dwa systemy => Windows pod którym działa Ediabas i uruchomiony pod Vmware DIS. W takiej sytuacji dodatkowe uruchomienie Diaghead nie komplikuje sytuacji.

 

Ale jak wygląda postawienie systemu samego, bezpośrednio na dysku bez żadnej wirtualizacji albo pod Linuksem przy użyciu Vmware. Co z Ediabas i z wykrywaniem głowicy. Przymierzam się do instalacji DIS, ale właśnie pod Linuksem. Aktualnie miałem zainstalowany Virtualbox i pod nim Windę, pod Inpę i NCS-a wystarczało, natomiast pod DIS chyba lepszy jest Vmware. Nie chcę już emulować kolejnego podsystemu w już emulowanym systemie :duh: ewentualnie musiałbym uruchomić obydwa równolegle.

 

Teraz muszę sprawę przemyśleć czy warto tak kombinować. Który program tak naprawdę jest lepszy, INPA + NCS czy DIS + Progman. Z tego co piszą na zagranicznych forach, to INPA, NCS są programami wewnętrznymi firmy, natomiast DIS jest oprogramowaniem dla dilerów. Z drugiej strony wielu z Was bardziej chwali DIS, że ma większe możliwości jeśli chodzi o diagnostykę i kodowanie.

Znając siebie, pewnie i tak spróbuję zainstalować DIS, choćby po to, żeby poznać kolejny program do diagnostyki. Bo pewnie INPA już przestanie wspierać nowe modele, więc tak czy inaczej przesiadka na inny program nieunikniona.

A wszystko to przez REKINA ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.