Skocz do zawartości

Instalacja DIS na Vmware


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy
przy API wyskakuje mi coś takiego http://imageshack.us/photo/my-images/138/azrf.png/

co z tym zrobić?

 

sprawdzić sekcje TCP/IP w ediabas.ini, czy ifhserv działa, ustawienia sieci pod vmware, wyłączyć firewall.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A może ktoś ze specjalistów wystawiłby poprawny plik ediabas.ini oraz podał:

1. właściwy adres w DIS -> Administration -> kolumna Config. -> System,

2. właściwy adres w DIS -> Administration -> kolumna DIS -> Calibrating touch screen -> 1 Configure EDIABAS (Diag Head ...) -> 3 Configure IP address.

Czy kolejność uruchomienia programów Ifhsrv32 i DiagHead ma znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. plik ediabas.ini

;=============================================================================
;EDIABAS 6.4.7 Configuration
[Configuration]
;=============================================================================

EcuPath          =C:\EDIABAS\ECU
SimulationPath   =C:\EDIABAS\SIMULATION
TracePath        =C:\EDIABAS\TRACE
TraceSize        = 32767
ApiTrace         =0
IfhTrace         =0
SystemTraceSys   = 0
SystemTraceBip   = 0
SystemTraceIfh   = 0
SystemTraceNet   = 0
BipDebugLevel    = 0
UbattHandling    = 0
IgnitionHandling = 0
TaskPriority     = 0
SystemResults    = 1
RetryComm        = 1
Simulation       = 0


;STD:OBD lub ADS
Interface        = STD:OBD


NetworkProtocol  = TCP

;=============================================================================
;TCP/IP Configuration
[TCP]
;=============================================================================

RemoteHost           = 192.168.68.1
Port                 = 6801
TimeoutConnect       = 2000
TimeoutReceive       = 2000
TimeoutFunction      = 10000

2. właściwy adres w DIS -> Administration -> kolumna Config. -> System, 192.168.68.30

3. właściwy adres w DIS -> Administration -> kolumna DIS -> Calibrating touch screen -> 1 Configure EDIABAS (Diag Head ...) -> 3 Configure IP address. jeśli stawiasz emulator pod windows zapewne jest to 192.168.68.1 jeśli pod vm zapewne 192.168.68.2

4. Czy kolejność uruchomienia programów Ifhsrv32 i DiagHead ma znaczenie? nie ma znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. plik ediabas.ini

;=============================================================================
;EDIABAS 6.4.7 Configuration
[Configuration]
;=============================================================================

EcuPath          =C:\EDIABAS\ECU
SimulationPath   =C:\EDIABAS\SIMULATION
TracePath        =C:\EDIABAS\TRACE
TraceSize        = 32767
ApiTrace         =0
IfhTrace         =0
SystemTraceSys   = 0
SystemTraceBip   = 0
SystemTraceIfh   = 0
SystemTraceNet   = 0
BipDebugLevel    = 0
UbattHandling    = 0
IgnitionHandling = 0
TaskPriority     = 0
SystemResults    = 1
RetryComm        = 1
Simulation       = 0


;STD:OBD lub ADS
Interface        = STD:OBD


NetworkProtocol  = TCP

;=============================================================================
;TCP/IP Configuration
[TCP]
;=============================================================================

RemoteHost           = 192.168.68.1
Port                 = 6801
TimeoutConnect       = 2000
TimeoutReceive       = 2000
TimeoutFunction      = 10000

2. właściwy adres w DIS -> Administration -> kolumna Config. -> System, 192.168.68.30

3. właściwy adres w DIS -> Administration -> kolumna DIS -> Calibrating touch screen -> 1 Configure EDIABAS (Diag Head ...) -> 3 Configure IP address. jeśli stawiasz emulator pod windows zapewne jest to 192.168.68.1 jeśli pod vm zapewne 192.168.68.2

4. Czy kolejność uruchomienia programów Ifhsrv32 i DiagHead ma znaczenie? nie ma znaczenia

 

Dzięki za odpowiedź. Jak poustawiam wszystkie parametry wg Twojej instrukcji to dam znać czy u mnie to zadziałało.

 

Wprowadziłem zmiany, ale w DIS -> Administration -> kolumna Config. -> Diagnostic head, nie ma żadnych wolnych głowic.

API test wywala błąd: net-0009: timeout.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tutaj ktoś kto zna się na tym oprogramowaniu ? Szukam kogoś kto mógłby mi zainstalować dis-a. Mieszkam między Kaliszem a Łodzią i do tych miast mogę dojechać. Jeżeli ktoś byłby chętny to proszę o kontakt - jednak interesuje mnie ktoś kto się w tym orientuje bardzo dobrze.

 

Ps. Ewentualnie jeżeli ktoś miałby do sprzedania lapka z oprogramowaniem oraz ads to też mogę rozważyć propozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postprzez maciek-s » 18 Sie 2013 20:33

 

krzysiek80r napisał(a):1. plik ediabas.ini

 

Kod: Zaznacz wszystko

;=============================================================================

;EDIABAS 6.4.7 Configuration

[Configuration]

;=============================================================================

 

EcuPath =C:\EDIABAS\ECU

SimulationPath =C:\EDIABAS\SIMULATION

TracePath =C:\EDIABAS\TRACE

TraceSize = 32767

ApiTrace =0

IfhTrace =0

SystemTraceSys = 0

SystemTraceBip = 0

SystemTraceIfh = 0

SystemTraceNet = 0

BipDebugLevel = 0

UbattHandling = 0

IgnitionHandling = 0

TaskPriority = 0

SystemResults = 1

RetryComm = 1

Simulation = 0

 

 

;STD:OBD lub ADS

Interface = STD:OBD

 

 

NetworkProtocol = TCP

 

;=============================================================================

;TCP/IP Configuration

[TCP]

;=============================================================================

 

RemoteHost = 192.168.68.1

Port = 6801

TimeoutConnect = 2000

TimeoutReceive = 2000

TimeoutFunction = 10000

 

 

2. właściwy adres w DIS -> Administration -> kolumna Config. -> System, 192.168.68.30

3. właściwy adres w DIS -> Administration -> kolumna DIS -> Calibrating touch screen -> 1 Configure EDIABAS (Diag Head ...) -> 3 Configure IP address. jeśli stawiasz emulator pod windows zapewne jest to 192.168.68.1 jeśli pod vm zapewne 192.168.68.2

4. Czy kolejność uruchomienia programów Ifhsrv32 i DiagHead ma znaczenie? nie ma znaczenia

 

 

 

Dzięki za odpowiedź. Jak poustawiam wszystkie parametry wg Twojej instrukcji to dam znać czy u mnie to zadziałało.

 

Wprowadziłem zmiany, ale w DIS -> Administration -> kolumna Config. -> Diagnostic head, nie ma żadnych wolnych głowic.

API test wywala błąd: net-0009: timeout.

 

 

 

 

u mnie jest tak samo :duh: już nie wiem co z tym robić :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę do mojego problemu.

Próbuję zainstalować DIS-v44 na Win XP, na VmWare 7.0. Do instalacji mam takie pliki: EasyDIS-base-44-v1.0.nrg i Easy DIS v.44 Progman Englisch.iso . Instaluję Base, wchodzę w Administration i przy próbie aktywowania cd (czyli Easy DIS v.44 Progman Englisch.iso), czy to z fizycznego napędu czy wirtualnego, wychodzi błąd: Error The CD in the drive selected cannot be activated. Fault number: -46

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, znów próbuje zainstalować disa. Zrobiłem wszystko jak należy z poradnika tandolfa (ponownie dzięki Ci za to) i dis łączy się z głowicą lecz...wchodząc w Administration Diagnostic head assignment, nie mam żadnej głowicy w okienku Free diagnostic heads i robiąc test wyskakuje błąd The diagnostic head is connected and could be reached. Co zrobić aby dis mógł osiągnąć głowicę i poprawnie działać.??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zainstalowałem udało się;) Teraz kupić tylko kabel;) Mam pytanko czy dopóki nie podepnę kabla to w tym okienku zaznaczonym na czerwono na zdjęciu kreski są nie aktywne? Pytam by się upewnić czy wszystko jest ok;)

http://imageshack.us/photo/my-images/689/eaom.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy wszystko jest ok zobaczysz jak podepniesz fejsa:). Różne fejsy różnie reagują. U mnie np. dopiero po podpięciu pod kompa przechodzi api test. Wcześniej kombinowałem i nic nie szło, mimo odpalonego diaghead'a. Kreski o które pytasz, u mnie podświetlają się przy podpiętym kablu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy aktywowałem płytę w DIS-ie to nagle część napisów zrobiła się po niemiecku. Jak zmienić z powrotem na angielski ? Tam gdzie w kolumnie DIS jest "language" [oczywiście po niemiecku] ? Pytam się bo wyskakuje jakiś komunikat a niemieckiego nie znam więc wolałbym nie klikać "Ok".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie prosze pomozcie!

Mam problem z odpaleniem Dis-a. Inpa dziala bez problemu, Dis rowniez do niedawna dzialal, jednak teraz kiedy chce wlaczyc Dis-a pojawi mi sie taki ekran z pytaniem o login i haslo. Probowalem roznych kombinacji i nic nie dziala. Jak to rozwiazac? Czy to jest problem z wirtualna maszyna czy z plikiem z Dis-em?

http://imageshack.us/a/img51/1278/w6ph.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Resetowalem wirtualna maszyne, nawet odinstalowalem i ponownie zainstalowalem VMware workstation. Podane haslo i login rowniez probowalem ,ale nie dzialaja. Zastanawiam sie co moglo spowodowac taki problem. Ostatnim razem kiedy dzialalem z Dis-em( ok tygodnia temu) mialem problem z wykryciem glowicy- swiecil sie tylko jeden pasek. Ale mimo to Dis sie uruchamial...... jakies pomysly?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam problem z Disem. Wyskakuje komunikat, że nie może automatycznie rozpoznać samochodu. Lecz jak wybiorę ręcznie to dostane error 200.28. Myślałem, że to wina mojego interfejsu lecz po rozebraniu okazało się, że jest już przerabiany na wykrywanie zapłonu. Instalowałem nowe sterowniki do Kabla i też kicha może macie jakiś pomysł ? Oczywiście INPA wykrywa zapłon bez problemu.

http://images.tinypic.pl/i/00460/ujl9pitydnws_t.jpg

http://images.tinypic.pl/i/00460/9cbkr2b42man_t.jpg

http://images.tinypic.pl/i/00460/xoheafvq6tiz_t.jpg

http://images.tinypic.pl/i/00460/936nqhvtnjfe_t.jpg

http://images.tinypic.pl/i/00460/xz60hkw2oej7_t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

koledzy potrzebuję pomocy, po postawieniu DISa v44 mam dokładnie takie objawy, jak kolega blademccoy, czyli:

- komunikat z API testu: Illegal Version

- test głowicy spod DIS w 'connection setup' pokazuje ze głowica jest podlączona i może być osiągnieta

- wszystkie ikonki na górnym pasku są podświetlone

- kiedy próbuję połączyć się z samochodem celem diagnostyki otrzymuję komunikat o braku połączenia z głowicą (fault code 250.126) i czasami bateria staje się pusta, a ikonki na pasku u góry gasną...

- inpa działa bez problemu

 

Postawiłem na vmware dodatkowo WinXP, zainstalowałem na nim Inpę i DiagHead, skonfigurowałem do łączenia z DIS. Tester (USB) widoczny na WInXP. Niestety po tych wszystkich zabiegach, po odpaleniu jednocześnie WinXP i DISa, nadal w teście API mam komunikat Illegal Version.

Oczywiście żadnych antywirusów na WinXp nie mam zainstalowanych, postawiony czysty system, doinstalowałem tylko Microsoft NET Framework 2.0, gdyż był niezbędny do zainstalowania DiagHeada.

 

System, zainstalowany na fizycznym komputerze, to Win 7 x64.

 

Błagam pomóżcie, bo już ręce mi opadają i mam wory pod oczami po niedospanych nocach :(

 

[EDIT] Temat rozwikłany, usunąłem EDIABAS 7.0 i zainstalowałem w wersji 6.4.3. Jeszcze nie testowałem na aucie ale wygląda na to, że będzie wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam,mam takie pytanie co do instalacji Dis z pakietu kolegi Trandolfa zainstalowałem wszystko według jego wskazówek inpa działa kabelek wykrywa,głowica daję w Run włączam Disa wchodzę w zakładkę instalacji głowicy a tam pusto :? nie widzi głowicy do połączenia,wyłączyłem Disa i uruchomiłem na tych samych ustawieniach maszyny i ediabas inny obraz Disa i tu wszystko śmiga,auto wykrywa automatycznie i wszystko ok,uruchomiłem tez inny obraz Dis z chomika zarabianie30 i tez działa bez żadnych zmian ustawień,tylko ten od Trandolfa nie chce,a co jest ciekawe dis nie znajduje głowicy i nie ma sygnału ,głowica niepołączona ale jak przejdę z dis na tis to sygnał się na pasku pokazuje ale głowica dalej ma status niepołączona ,ma ktoś jakieś sugestie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, siedze 3 dzien i mecze sie z DIS-em, a konkretnie z odpaleniem diaghead'u (glowicy). Wyskakuje "No enabled adapter with IP "198.168.68" found."

 

 

Vmware mam na MAC OX, nie na windows 7 jak ma wiekszosc, mam nieco innego vmware. Do poprawnego dzialanie diaghead'u trzeba pozmieniac ip w DHCP itp. Ja nie moge tego zrobic, bo nie mam takiej opcji, moge tylko zmienic opcje na NAT, host-only i Bridget (autodetect), nie mam w ogole preferencji danego polaczenia aby cos wpisac. Ma ktos DIS'a na vmware na MAC OX?

 

 

Dodam, ze INPA dziala, wykrywanie zaplonu i baterii rowniez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.