Skocz do zawartości

E60 kasowanie inspekcji klocków


maciek_bmw

Rekomendowane odpowiedzi

Bez wymiany czujnika za groma nie zresetujesz tej inspekcji. Bywa również tak, że po skasowaniu inspekcji klocków po wymianie przodu i tyłu obie wartości będą się różnic o jakieś 10tyś km.

 

Da się spokojnie jeśli ktoś zna budowę czujnika, tam nie ma nic skomplikowanego, kilka osób z forum to zrobiło.

 

Owszem ale tak jak napisałeś kilka osób więc nawet nie proponowałem takiej opcji :) Nowy czujnik drogi nie jest a jest szybciej kupić nowy i założyć niż kombinować ze starym ;)

Obecnie BMW E36 Compact 96r M43B16 -> M50B25 <- w dążeniu do ideału
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
A ja mam takie pytanie, komp pokazuje mi do wymiany klocków z przodu 23000 km , jednak klocki kwalifikują się już do wymiany, czy po założeniu nowych klocków muszę zmienić też czujnik? Czy mogę pozostawić stary i nadal komp będzie pokazywał 23000km do wymiany?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja sie podepne; mam to samo przod i tyl i skasowac nie moge, po poczytaniu Waszych opini zamierzam kupic czujniki i znowu probowac skasowac inspekcje.

Mam dodatkowo inne pytanie; Czy u kogos z Was palila sie tez notorycznie kontrolka recznego, tzn. czy to ma zwiazek z tym, ze komp krzyczy o wymane klockow??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kontrolka ręcznego = mało płynu hamulcowego

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile km do przejechania pokazuje komp przy nowym czujniku przy tylnych klockach? Bo u mnie aktualnie 100.000 a klocki też nie nowe. I jakie są polecane czujniki, bo ponoć przy tanich zamiennikach może być problem z resetem przebiegu do wymiany. Widać taki trochę bajer te czujniki, ja zawsze wzrokowo w poprzednich autach ( bez czujników ) sprawdzałem stopień zużycia klocków, i tak też będę sprawdzał w przypadku e60.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to te czujniki wcale mi nie są potrzebne ale wiadomo, że komp będzie szalał bez nich, a choinki na desce też nie chce mieć. Ori są po ok. 100zł , a dobre zamienniki jak ATE, Febi, TRW, Textar po ok. 40zł więc raczej nie ma sensu przepłacać za ori.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a z ta kontrolka recznego jak wczesniej pytalem palila sie komus tez od momentu kiedy komp zaczal krzyczec o nowe klocki? Ktos mi tu napisal, ze jak sie pali kontr.recznego to za malo plynu ham. ale cos mnie sie to bez zwiazku wydaje..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Ci mówią, że ma to związek z płynem, to nawet jak nie wierzysz to zajrzyj do zbiorniczka - a zobaczysz czy na pewno. Ja też mówię, że lampka od ręcznego to sygnał z czujnika płynu w zbiorniczku - za mało go tam.

 

Ogólnie jest tak, że im mamy mniej klocków i tarczy tym więcej płynu krąży w układzie, więc może się zdarzyć tak, że jego poziom w zbiorniczku spadnie do minimum, albo poniżej. Jak montujemy nowy zestaw klocki, tarcze itp to też patrzymy czy po wciśnięciu tłoczków płyn nam ze zbiorniczka nie ucieknie i nie ubrudzi pół samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
podepne się pod temat tez mam problem z czujnikiem zużycia klockow.. jakiś czas temu komputer pokazał zużyte klocki z przodu wiec kupiłem nowe textary z nowym czujnikiem zużycia komplet - zostały wymienione u mechanika ale..odebralem auto okazało ze ze mechanik nie umiał skasować inspekcji serwisowej wymiany klocków przód i tak została mi na czerwono i pali sie ciagle przy odpalaniu auta servis przod hamulcow...( dodatkowo mam zablokowane menu serwisowe w aucie...) tak jakby nie czytalo tego nowego czujnika wcale nie można wykasować tego bledu. wiec ok pomyślałem ze kupiłem uszkodzony czujnik i może dlatego nie czytał go samochód pojezdzilem tak trochę i kupiłem następny nowy czujnik (tym razem trw )założyłem nowy podpinam blad dalej jest.. pod komputer podpinam i komuter nie można usunąć tego bledu ... o klockach do wymiany..co tu robic? :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tak było ale po wymianie czujnika błąd po kilku km sam się skasował na 40 00km :)

W ogóle to te wskazania kompa to lipa - ja po wymianie klocków już 3X kasowałem inspekcję wymiany klocków a klocki mam zużyte w ok 60%.

Najlepiej nie wsadzać tego czujnika do klocka i samemu kontrolować zużycie.

Żadna elektronika nie zastąpi zdrowego rozsądku

:)

BMW = Radość z jazdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Wymieniłem klocki i czujniki przód i tył. Po skasowania inspekcji klocków, błąd zamiast zgasnąć jest żółty komunikat że czujnik jest uszkodzony. Wymieniłem znowu czujnik na nowy ( dzieje się to tylko z przodu) i dalej to samo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Witam. Panowie prosze o pomoc, ok 2 tyg temu wymienilem klocki z przodu w mojej e60 550i 2008 rok. I nie moge skasowac inspekcji serwisu z panelu kierowcy. Po wcisnieciu tego przycisku przy zegarach i trzymaniu go 5 sek pojawia sie trojkat z wykrzyknikiem w srodku i na tym koniec. Nie moge wejsc dalej do meni zeby to wykasowac. Jutro mam wyjazd ponad 1400km a komputer pokazuje mi ze mam tylko 1300km do przejechania... czy po przejrchaniu tych 1300km auto moze stanac?? Edytowane przez kosarz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.