Skocz do zawartości

jaka szerokosc opony e36 318is/ti 17cali felgi?


Marcin222

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam maly problem

kupilem sobie na lato 17alu i chce zalozyc opony, uzywane bo cala $$$ wys**ralem na felgi. problem w tym ze na allegro nie moge znalesc opony o szer 215 same 225 w gore :( nie chce zeby moj samochod wygladal smiesznie na szerokich laczkach jaka szer jest idealna?

 

auto e36 318ti (140ps)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sam na zime mam załozone 17 225/45 wczale smiesznie nie wyglada

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
dokladnie, podaj szerokosc felgi i offset, wtedy mozna bedzie powiedziec czy opona ktora chcesz wrzucic nie bedzie tarla

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a takie fajne felgi mógłbyś mieć za 1700 zł :)

 

nie masz napisane na słupku jakie opony powinieneś mieć ??

 

ja na RH 17' 8,5 cala miałem wszystkie 225/45 ale na słupku pamiętam wtedy bylo napisane że inne powinny być

........srebrne beem wjeżdża na teren........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co jest z tymi felgami nie tak? jeszcze nei kupilem zamowilem i jade po odbior w pon wiec prosze piszcie ? moj kolega mial takie pogiol je ale wiem ze on bral wszystkie luki bokiem a po dziurach jechal bez namyslu....

wiec ??? na slupku auta napisane jest ze ma byc opona 225/45/17 wiec kupuje 225

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
kolega Kylo WR moze z deka przesadzil piszac badziewie :wink: ale nie da sie ukryc ze te felgi prezentuja sie dobrze na wystawowej witrynie. taki felunek produkowany jest najczesciej przez wloskie firmy i jakosc materialow uzytych do ich stworzenia czesto pozostawia duzo do zyczenia. nie polecalbym do nich opon niskoprofilowych (40 i mniej), tym bardziej na polskie drogi, ja proponowalbym cos w okolicach 205-215/50-45/17 i powinno byc spoko Edytowane przez yaz

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na slupku auta napisane jest ze ma byc opona 225/45/17 wiec kupuje 225

 

Nie ma sensu brać takiej opony do is-a. Miałem i wiem jak się jeździ na czymś szerszym niż 205.

Felgę masz 7,5 więc 205 spokojnie wejdzie ale Twój wybór.

Ja też mam napisane na słupku 245 ale po co mi guma z M3 :duh:

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy to tez slyszalem ze te felgi pozostawiaja do zyczenia jesli chodzi o wytrzymalasc ze niemieckie fabryczne sa twardsze. Ja z reguły jeżdżę spokojnie więc nie boje sie że pogne je szybko a co do opony to rzeczywiście też wolałbym coś węższego niż 225 i wyższego niż 45 więc poszukam jeszcze dzięki za info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj założyłem w IS 235/45 z tylu i 235/40 z przou i o dziwo nie widze jakiegos spadku mocy ktory daloby sie odczuc. Przod zmienie na cos wezszego bo srednio sie to prowadzi, natomiast nie sprawia to wiekszego dyskomfortu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem 235. Był zamulony, myślełem że to przez to. Zimówki założyłem 195, i identycznie zamulony, także szerokość opon nie robi zbytnio różnicy. Troche więcej pali, no i w koleinach kierownicą szarpie. Teraz na siedemnastkach zmieniam na 205/40 z przodu i 215/45 z tylu ale ja mam felgi ori alpina, także żeby je pogiąć trzebaby się postarać. Na tych allegrowych polecałbym profil jednak 50, bo są słabe. A jak masz możliwość zmiany wyboru jeszcze, to za 1700 naprawde możesz kupić np klasyczne AC Schnitzer albo nawet ori 17-tki z M3 e36. O niebo lepiej wyglądają, bo w tych allegrowych bedzoesz miał za pół roku lakier do wymiany, bo wygląda tragicznie po krótkim czasie. Już na nówkach najczęściej są zacieki.
Części używane do E36 i E38 !!! TANIO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak sa i takie opinie i takie wiadomo co fabryka to fabryka znajomy je miał ale jak już wcześniej wspomniałem zmasakrował je, gdyż znam jego styl jazdy. zakładam do nich opony takie jak przewidziała fabryka 225/45/17 chyba ze znajde 215/50/15 zobacze i zdecyduje. zacieków żadnych nie ma bez przesady aż takiej fuszerki nie odwalają z tymi alegrowymi felgami bo jeszcze nie zdarzyło mi się żebym na takie trafił.

Oczywiście zgodzę się co do trwałości no ale cóż za oryginał w tym wzorze trzeba słono zapłacić...

więc mam nadzieje że 1 sezon lato 2009 felgi przetrwają :)

Macie może pomysł jakie śruby do nich kupić zeby pasowały i nie były zbyt łatwe w odkręceniu bo auto trzymam pod domem i boje się że którejś nocy zostanie na cegiełkach :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wy gadacie ze nie odczuliscie straty mocy... no panowie...

napewno odczujesz strate mocy. Felgi waza wiecej opony sa szersze i tez ciezsze od podstawowych. 225/45 jest standardem wyliczonym ze nie bedziesz mial przeklaman predkosci na liczniku. jesli zalozysz je to sciaganie na koleinach bedziesz mial straszne. Felgi nie krzywia sie od latania bokami ale od jezdzenia po dziurach albo od uderzen.

 

sam mam z przodu 215/40 i tyl 225/45. Tyl gdy mam zaladowany to ociera bo mam male obnizenie, ale felgi mam 9 cali z metrowki a 8 cali wybite na feldze. Rondell.

 

2 7.5 cala mozesz smialo zucac 205/50. a jesli chcesz by ladniutko wygladalo to profil 40 i gleba.

 

tu sobie wyliczysz jaka jest najotymalniejsza

 

http://www.opony.com.pl/

B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
kilka dni temu zalozylem letnie BMW MOTORSPORT 225/45 R17 i czuje jakby auto mialo z 50KM mniej! muł jak cholera!! juz szukam 205/50 bo na tych szerokich nie da sie jezdzic zlwaszcza po naszych drogach z dziurami i koleinami.
nie ważne ile pod maską! ważne ile pod czaszką!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 7.5 cala mozesz smialo zucac 205/50. a jesli chcesz by ladniutko wygladalo to profil 40 i gleba.

 

http://www.opony.com.pl/

205/50 jest zawąska łatwiej uszkodzić opone jak i felge po pierwszej lepszej wpadce w krater :P a na naszych drogach każdy wie jak jest! tak że zakładaj 225/45 najbardziej optymalny rozmiar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie załamujcie mnie z tym strasznym spadkiem mocy na 225/45. Kupilem te felgi i zalatwilem juz sobie 2 nowe oponki 225/45 Michelin bo tak mam na slupku. Ale że aż taki spadek mocy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
225/45 jest standardem wyliczonym ze nie bedziesz mial przeklaman predkosci na liczniku.

Chyba dla E46 :wink:

Dla E36 standardem jest 205/60R15.

I od niego liczone dla 17 cali najmniejsze przekłamanie daje 215/45 (0,3%), choć 225/45 (1,2%) też jest poniżej 2%

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to teraz sie wypowiem bo wkoncu zalozylem posta a od tygodnia mam laczki :) i jezdze :) kupilem z niemeic uzwyki 2006r 6-7mm bieznik, opona dunlop mega wypas :D hehe 215/40 idelanie sie jezdzi nie za szerokie nie za waskie. mogly by byc wyzdze tak 215/45 ale nie wybzydzalem dostalem je za smiech na sali 600zl :) 4 sztuki!!! polecam ale idealem beda 215/45 wg mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.