Skocz do zawartości

530d WEBASTO


makaron87

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pare nurtujących mnie pytan...

Mam 530d z webasto bez navi. Byłem w salonie BMW i powiedzieli mi, że mogą mi je rozbudować za 1 000zł i bede mial zdalnie odpalane z pilota.

Okazuje sie że mam tylko podstawowe webasto czyli dogrzewanie silnika... ale zastanawiam sie czy ono poprawnie działa?!

Jak wiadomo powinno sie uruchamiać poniżej 15 stopni C i jak zauważyć czy ono pracuje? Czy za każdym razem jak pracuje bedzie leciec dym z podpodwozia? czy te buczenie ktore słysze czasem za kierownica to webasto? albo gdy wyjde z samochodu i slysze ze cos pracuje ale nic nie dymi.

Rok temu miałem problemy z akumulatorem i kumpel mnie opalal ze startera. Po tym odpaleniu zaczeło działać webasto tzn dymiło spod samochodu,ale tylko prare razy pozniej juz tylko słyszalem jakiś dziwny dzwięk z pod maski.

Jak one powinno pracowac?

Czy istnieje taka mozliwość, ze w nocy samochod sam odpala te webasto i podtrzymuje temp. silnika i ciągnie wtedy moc na rozruch z aku. a pozniej z przewodu paliwowego?

Wczoraj ok. 1 w nocy odpalilem bryke i sie troche przejchalem nie było problemów, a dzis już samochd nie krecił. Musiałem od drugiego auta odpalać.

 

aha po wcisnieciu u mnie przycisku REST daje zimnym powietrzem, a nie powinno Cieplym leciec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Własnie dziś naprawiałem swoje webasto ,mam też wersje tylko do podgrzewania silnika, ten typ webasta nie bedzie nagrzewał Ci kabiny np.w nocy gdy sobie tak owe ustawisz, tylko mozesz ewentualnie przewietrzac kabine. Moje kopciło dośc mocno ale miałem uszkodzoną swiece,teraz zamontowałem nową świeczke i zadymi tylko jak sie uruchamia webasto potem tylko gorace powiertze wydostaje się z wydechu webasto. Webasto uruchamia sie u mnie jak jest 5C i nizej. momentalnie dogrzewa silnik ,ale pod warunkiem że termostat jest sprawny. Ten typ webasta można przerobić na sterowane pilotem lub sterowane z panelu navi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

REST to odzyskanie ciepła z nagrzanego silnika i raczej mało ma wspolnego z uruchomieniem webasto.

 

O wlasnie, po jakim mniej wiecej czasie (albo po ilu km) wskazówka temperatury ustawia się u Was w pionie?

Dojezdzam do pracy przez ok 5km po niezakorkowanym miescie i dopiero tam osiaga właściwą temperaturę i do tego czasu działa jeszcze webasto. Wydaje mi sie, ze u mnie silnik rozgrzewa sie zbyt długo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jak sprawdzić czy moje webasto działa ?

Że w serwisie to wiem , ale może są inne sposoby/symptomy działającego webasto.

Bedę wdzięczny za pomoc bo coraz zimniej na dworze :x

 

Pozdrawiam :D

zibi

BYŁO w kolejności:

318,320, M3, 735AHG, 730, 525TDS, 725TDS, 740

JEST : 530D Touring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam webasto, tak samo buczy jak u Makarona, ale nie zauwazyłem zeby grzało silnik na postoju.Kupiłem nowy aku i juz dwa razy mi cos go rozładowało.Może mam tylko przewietrzanie kabiny, bo czasami w srodku słysze jakieś szumy.Czytałem na innych postach, że można wgrac jakis drugi soft i bendą wtedy dwie funkcje:przewietrzanie kabiny i grzanie silnikia.Makaron jak byłeś w serwisie to sprawdzili Tobie webasto czy działa poprawnie, albo chociaż powiedzieli jak powinno poprawnie działać?bo zastanawiam sie czy go nie odłączyć na stałe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak sprawdzić czy moje webasto działa ?

Najpewniej tylko komputrem. Organoleptycznie - po przekreceniu zapłonu (nie uruchamiaj motoru) gdy silnik jest zimny, najpierw pukanie pompki paliwa, później powinien włączyć się wentylatorek dop. powietrze do palnika, póxniej jak się paliwko zapali - pompka cyklicznie co około sekunde puka, słychać wyraźny szum powietrza, i proces powinień trwać do 30 minut w zależności od temp. płynu chłodnicy.

 

Oczywiście, zapaszek paliwka + delikatne dymienie w 1 fazie uruchamiania się piecyka, na wysokości drzwi kierowcy (spojrz od dołu - jest tam tłumiczek Webasto).

 

Że w serwisie to wiem , ale może są inne sposoby/symptomy działającego webasto.

Bedę wdzięczny za pomoc bo coraz zimniej na dworze :x

Pozdrawiam :D

Nic więcej od siebie nie dodam, marny ze mnie spec :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

REST to odzyskanie ciepła z nagrzanego silnika i raczej mało ma wspolnego z uruchomieniem webasto.

 

O wlasnie, po jakim mniej wiecej czasie (albo po ilu km) wskazówka temperatury ustawia się u Was w pionie?

Dojezdzam do pracy przez ok 5km po niezakorkowanym miescie i dopiero tam osiaga właściwą temperaturę i do tego czasu działa jeszcze webasto. Wydaje mi sie, ze u mnie silnik rozgrzewa sie zbyt długo..

 

 

Witam,

 

nie mierzylem odleglosci km, ale raczej nagrzewa sie nawet dluzej, dodam ze staram sie jechac bardzo bardzo delikatnie poki wskazowka nie wykazuje pionu, jednak twoje 5 km jest raczej dobrym wynikiem i nie masz sie o co martwic. Common raile maja wysoka sprawnosc, przez co spalaja malo paliwa i niestety silnik powoli sie grzeje :(.

 

Jednak twoje 5 km wydaje mi sie bardzo dobrym wynikiem.

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś podłaczyłem naładowany aku. i znów zaczął mi pracować piecyk webasto. Problem w tym ze uruchomił sie tylko dwa razy w ciagu dzisiejszego dnia( tym razem nic nie kopciło) mimo tego że silnik ostygł i wskazówka była na niebieskim polu.

Zastanawiam sie czy u mnie alarm się nie gryzie z Webastem i stad te problemy. Gdy zamykam auto i pracuje webasto albo gdy wcześniej rpacowało odrazu po ok. 30 sek. po uruchomienia alarmu samochód zaczyna wyć...

Po tym jak już dziś Webasto się nie uruchamiało - alarm nie wył

 

Mam Webasto typu " Thermo top Z/C-D" radio busisness i mały komputerek z samochodem. Ciekawe czy da się coś wykąbinować poza serwisem aby grzało wnętrze i odmrazało bumera?!

Edytowane przez makaron87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam webasto, tak samo buczy jak u Makarona, ale nie zauwazyłem zeby grzało silnik na postoju.Kupiłem nowy aku i juz dwa razy mi cos go rozładowało.Może mam tylko przewietrzanie kabiny, bo czasami w srodku słysze jakieś szumy.Czytałem na innych postach, że można wgrac jakis drugi soft i bendą wtedy dwie funkcje:przewietrzanie kabiny i grzanie silnikia.Makaron jak byłeś w serwisie to sprawdzili Tobie webasto czy działa poprawnie, albo chociaż powiedzieli jak powinno poprawnie działać?bo zastanawiam sie czy go nie odłączyć na stałe.

 

odłaczenie moim zdaniem to zły pomysł nawet gdy ma sie tylko dogrzewanie silnika. Przecież po to jest by silnik łapal szybciej odpowiednia temperaturke :wink:

 

Jutro jade do serwisu Webasto i mi zobacza co tma słychać, do Breczki nie zajezdźam bo zdzieraja :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś podłaczyłem naładowany aku. i znów zaczął mi pracować piecyk webasto. Problem w tym ze uruchomił sie tylko dwa razy w ciagu dzisiejszego dnia( tym razem nic nie kopciło) mimo tego że silnik ostygł i wskazówka była na niebieskim polu.

Po odpięciu aku zdjąłeś tryb service lockout który wskoczył do Webasto samodzielnie, z powodu jakiegoś problemu które posiada. 3x próba uruchomienia piecyka - service lockout. Później piecyk tych prób już nie podejmie.

 

A co do czasu dogrzewania - u mnie, przy startowej temp płynu 10 stopni (garaż podziemny), przy temp powietrza porannej około 5 stopni i jednym wielkim warszawskim korku, nagrzanie się płynu do temp. roboczej trwa około 7-8 minut (w zasadzie można powiedzieć, że ledwo wyjeżdzam z domu - stoję w korku i tylko podjeżdzam bez gazu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki "pimposh" , dzisiaj przyszedł mróz i zrobiłem tak jak napisałeś.

Wszystko śmiga aż miło/ciepło :D

 

Miły i niespodziewany kolejny gadżet BMW i jeszcze działa :dance:

 

Zima będzie lżejsza :dance: , żeby tak jeszcze mieć manual na zimę a automat na lato to i jazda była by przyjemniejsza , a tak kontrola jazdy/trakcji względna, mimo DCS. Wolę czuć koła jak się kręcą i reagować sprzęgłem , w szczególności jak jest ślisko , do tego most z blokadami i jest bajka.

Kiedyś miałem taką bejce 735 AHG - BAJKA nawet na letnich oponach szła jak przecinak.

 

To moje pierwsze auto z webasto i dlatego tak się cieszę :dance:

 

Pozdrawiam

zibi

BYŁO w kolejności:

318,320, M3, 735AHG, 730, 525TDS, 725TDS, 740

JEST : 530D Touring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pimposh, miałeś racje 3 razy poracowało i od tamtej pory już się nie uruchamia

 

synu25, pojechałem tym razem na handlowa i krzykneli mi 1 500 zł za przerobienie by dawało powietrze do środka :lol:

Niby jestem umówiony zn imi na śr aby sprawdzili ocb z moim webasto ale myśle ze do nich już nie zawitam. Znalazłem innych servisantów od webasto jutro tam podzwonie

 

jak coś to pisz na priv to dam Ci namiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

 

ja tez sie zastanawiam czy u mnie wszystko gra z webasto [mam tez tylko dogrzewanie] ..

 

jede do pracy ok 15 min [szczecin] przy srednio zakorkowanych ulicach

 

temperatura mi dochodzi na srodek po ok 10 - 12 min - zastanawiam sie czy to ok czy czasem nie zainwestowac w nowy termostat ?

 

p.s bardzo prosze o info jak poprawnie/bezpiecznie zresetowac kompa w 530d poprzez odlaczenie aku bo znalazlem tco prawda ale post byl

o silnikach benzynowych i nie jestem pewny czy w m57 czego nie zepsuje ... :worried:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temperatura mi dochodzi na srodek po ok 10 - 12 min - zastanawiam sie czy to ok czy czasem nie zainwestowac w nowy termostat ?

p.s bardzo prosze o info jak poprawnie/bezpiecznie zresetowac kompa w 530d poprzez odlaczenie aku bo znalazlem tco prawda ale post byl

o silnikach benzynowych i nie jestem pewny czy w m57 czego nie zepsuje ... :worried:

Moim zdaniem nagrzewa Ci się zupełnie normalnie. Webasto to nie piec hutniczy :wink:

Co masz na myśli pod resetowaniem kompa ? Resetować można pewne adaptacje, ale nie robi się tego przez odpięcie akku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpewniej tylko komputrem. Organoleptycznie - po przekreceniu zapłonu (nie uruchamiaj motoru) gdy silnik jest zimny, najpierw pukanie pompki paliwa, później powinien włączyć się wentylatorek dop. powietrze do palnika, póxniej jak się paliwko zapali - pompka cyklicznie co około sekunde puka, słychać wyraźny szum powietrza, i proces powinień trwać do 30 minut w zależności od temp. płynu chłodnicy.

 

Oczywiście, zapaszek paliwka + delikatne dymienie w 1 fazie uruchamiania się piecyka, na wysokości drzwi kierowcy (spojrz od dołu - jest tam tłumiczek Webasto).

 

Czy przy sprawnym webasto ( dogrzewanie silnika) dmuchawa powietrza działa cały rok przy każdym otwarciu drzwi/klapy? U mnie tak było a mimo to webasto nie działało. Jestem w trakcie naprawiania i na logike to dmuchawa powinna się włączać tylko kiedy webasto zamierza się uruchomić ) poniżej 5 stopni ). Jak to z tym jest naprawdę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KORZYSTASZ Z WIEDZY BMW KLUB POLSKA? PODZIEL SIĘ WIEDZĄ Z KLUBEM !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam zdogrzewaniem kabiny ale astanawiam siejak rozbudowac o sterowanie pilotem:)

Nie zastanawiaj się. Przeczytaj:

 

http://rapidshare.com/files/170901010/E39_Webasto_Control_Retrofit.pdf.html

Panowie a co jak webasto oszalało i na rozgrzanym i zimnym i wogóle cały czas śmiaga? Na chwilke obecną wyciągnęłem bezpiecznik bo aku padało ale co dalej? Ktoś miał coś podobnego?

Możliwe, że padło sterowanie. Pozostaje Ci nic innego jak diagnostyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy mam ot taki problem z webasto.

Kiedyś musiałem ściągnąć klemę i zauważyłem,że webasto nie działa prawidłowo od tamtej pory.Tzn; po ściągnięciu załączy się tylko raz pózniej klapa.Po ponownym odpięciu klemy znów tylko 1 i tak w koło....

 

Podobnie z czujnikiem deszczu,nie działa teraz wcale.

 

Czy został jakiś błąd w kompie?>

Czy np: za pomocą takiego programu ;http://www.viaken.pl/sklep.php?lang=pl&kat=4&prodid=185 mogę usunąć tą usterke?

 

Czy może ktoś na śląsku okolice Częstochowy-Katowic coś poradzi?prócz serwisu oczywiście..

 

 

 

 

:?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Polecam HVAC Gliwice na ul. Pszczyńskiej, dojazd A4 banalny :cool2:

 

HVAC SERVICE Sp. z o.o.

44-100 Gliwice

Pszczyńska 305

Telefon: 032 232-75-40, (0601)555-103

e-mail: hvacgliwice@interia.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dostałem odp; że nie posiadają programu do BMW.

 

Więc szukam dalej,a może ktoś prywatnie z was posiada np; Inpe i podejmie się uaktywnienia czujnika deszczu i skasowania błedu webasto?

:?:

 

Dodam,że w serwisie w Częstochowie przy ul Zagłoby wołają 300-500zł..porażka!! :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dostałem odp; że nie posiadają programu do BMW.

 

Więc szukam dalej,a może ktoś prywatnie z was posiada np; Inpe i podejmie się uaktywnienia czujnika deszczu i skasowania błedu webasto?

:?:

 

Dodam,że w serwisie w Częstochowie przy ul Zagłoby wołają 300-500zł..porażka!! :mad2:

Zapraszam do Warszawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.