Skocz do zawartości

530d WEBASTO


makaron87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Członkowie klubu
Heh.... dzięki,lecz troszkę za daleko,by skasować 2 błędy...chyba,że masz na myśli wyższe ceny serwisów.

:norty:

 

Jeśli chcesz wyłącznie skasować błędy to podjedź do M-Auto w Katowicach.

 

www.m-auto.pl

 

Jak miałem problemy z Webasto w swojej e39 to najpierw podjechałem tam, wykasowali błędy i na jakiś czas pomogło. Niestety błędy powodowane były przez usterkę płyty sterującej, a w tym temacie pomogli dopiero fachowcy z HVAC Gliwice :cool2: Proponuję Ci, abyś postąpił podobnie, najpierw diagnoza komputerowa w M-Auto, a potem jak się problem będzie powtarzał to HVAC Gliwice :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz wielkie dzieki za pomoc,warsztacik 1-klasa,tanio,szybko i sprawnie. Usterka,leży w sterowniku webasto.Czujnik deszczu aktywny,ale po odpieciu klemy pojawily się błędy.Teraz po skasowaniu smiga,aż miło.

:dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was tak przegladam forum i szukam pomocy mam bardzo podobny problem z webasto jak temp. spadnie do ok 5 to webasto zaczyna pracowac co jakis czas przez cala noc i rano mam nispodzianke z aku teraz pozbylem sie bezpiecznika ale zima juz za rogiem wiec przyda sie E39 530d 99r webasto z silnikiem i wnetrzem . dzieki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy, mam problem. Padło mi webasto na amen. Nowe kosztuje ponad 3500zł., tymczasem kryzys zajrzał też do mojego portfela. Ktoś może mi pomóc i powiedzieć czy jest opcja żeby to zrobić taniej? Może gdzieś zamiennik kupię? Mieszkam pod Warszawą. Z góry dziękuję za informację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Zamiennika nie kupisz, możesz próbować kupować poza ASO na pewno będzie taniej. Poza tym napisałeś, że Ci padło, ale wiesz co konkretnie? Używanych sprawnych części do ogrzewań postojowych jest multum, niekoniecznie musisz dawać za to furmankę kasy, trzeba tylko poszukać :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. zrobilo sie zimno to wreszcie jest temat vebasto.ja mam 520d i od lata mam problem z vebasto tzn. załacza sie wentylator vebastą ale prawdopodobnie sie nie odpala,mało tego to ten cholerny wentylator załącza sie przy każdym otwarciu drzwi albo bagażnika niezależnie od temperatury i np. jak sprzątam samochod i kilkakrotnie otwieram dzrwi to chodzi prawie bez przerwy i odłaczylem juz to cholerstwo bo wkurza mnie bardzo moze ktos cos doradzi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój mechanik podejrzewa, że to ta płytka sterująca całością, elektronika. Jednak nie udało mu się uruchomić w żaden sposób całego układu, więc nie wyklucza że coś jeszcze nie jest zepsute. Zastanawiam się gdzie szukać części używanych, Allegro chyba jest słabym pomysłem, bo wcale nie mam pewności że to co proponują działa i będzie pasować do tego konkretnego modelu. Chodzi mi o namiary na jakieś miejsce, gdzie mogę kupić taką część do BMW, najchętniej w Warszawie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o namiary na jakieś miejsce, gdzie mogę kupić taką część do BMW

 

i ja sie podpinam pod to bo tez poszukuje płytki sterującej

 

P.s który to ten bezpiecznik numer 46? nie ma u mnie zadnej numeracji, w prau miejscach w tej litwie jest brtak bezpieczników i w niektórych widać ze nie ma żadnych styków aw paru są, ale tylko na + albo na - , powinien tma siedizeć bezpiecznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o namiary na jakieś miejsce, gdzie mogę kupić taką część do BMW

 

i ja sie podpinam pod to bo tez poszukuje płytki sterującej

 

P.s który to ten bezpiecznik numer 46? nie ma u mnie zadnej numeracji, w prau miejscach w tej litwie jest brtak bezpieczników i w niektórych widać ze nie ma żadnych styków aw paru są, ale tylko na + albo na - , powinien tma siedizeć bezpiecznik?

 

46 faktycznie moze nie byc, ale 47 ten o ktorym mowa, znajdziesz patrzac na lewo od bezpiecznikow, na tej zamszowej obudowie ktora otworzyles masz naklejke z rozpiska.

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Kazikto i makaron87 w kwestii płyty sterującej to polecam telefon do tej firmy:

 

HVAC SERVICE Sp. z o.o.

44-100 Gliwice

Pszczyńska 305

Telefon: 032 232-75-40, (0601)555-103

e-mail: hvacgliwice@interia.pl

 

Czynne : od 9.00 do 17.00 w soboty od 9.00 do 12.00.

 

W mojej e39 też zdiagnozowano, ze padła płyta sterująca, koszt nowej w ASO był masakryczny. Udałem się do HVAC i naprawili coś co wg BMW jest nienaprawialne :norty: Nie wdawałem się w szczegóły, ale jak mówił szef w HVAC, płytę trzeba było sprzętowo "odblokować", a oni mają takiego magika elektronika, który wie jak to zrobić. Kosztowało mnie to aż 200zł :norty: :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a nie ma takiego HVAC jak w Gliwicach gdzieś bliżej Warszawy?

Voshon, czy u Ciebie teraz Webasto włącza się automatycznie poniżej 5 stopni, czy też musisz ręcznie? Rozumiem, że miałeś problem z dogrzewaniem silnika, a nie wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Kazikto miałem problem z ogrzewaniem postojowym bo nie działało. Bez względu jaką mamy opcję (albo sam dogrzewacz silnika, albo pełne ogrzewanie postojowe) producentem jest firma WEBASTO. U mnie włącza się automatycznie poniżej 5 stopni, mogę też zegarem ustawić wcześniejszy czas włączenia i jak przychodzę to autko już zagrzane, szyby odmrożone, miodzio :dance:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam wszystkich. Jak wszyscy tutaj mam problem z webasto. Działało bez problemów ale niestety do pewnego momentu. Gdy go załączam z pilota lub z komputera załącza się tylko jakaś pompka cichutko buczy słychać ją pod maską lecz niestety nic więcej się nie dzieje wcześniej słychać było charakterystyczne dla pracy tego urządzenia pukanie i następnie odpalanie i nawiew wewnętrzny zaczynał grzać teraz tylko delikatne ciche buczenie. Co może być przyczyną nie odpalania się webasta czy np. spalony żarnik lub coś innego proszę o pomoc. Z góry serdecznie dziękuję. Po ewentualnej naprawie podzielę się spostrzeżeniami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

voshon, Dziekuje Ci bardzo! Może za wcześnie bo jeszcze nic mi nie zrobili ;p ;) ale zadzwoniłem pod ten numer co podałes do tego serwisu. Po miłej rozmowie skierował mnie gość do odadziału u mnie w Białymstokui juz jestem umówiony.

Ponoć problem tkwi u mnie z bledem czujnika zewnetrznego bo go nie miałem latem, a ze kopci na siwo to daltego ze auto z Wloch i znajduje sie paliwo nieprzepalone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
voshon, Dziekuje Ci bardzo! Może za wcześnie bo jeszcze nic mi nie zrobili ;p ;) ale zadzwoniłem pod ten numer co podałes do tego serwisu. Po miłej rozmowie skierował mnie gość do odadziału u mnie w Białymstokui juz jestem umówiony.

Ponoć problem tkwi u mnie z bledem czujnika zewnetrznego bo go nie miałem latem, a ze kopci na siwo to daltego ze auto z Wloch i znajduje sie paliwo nieprzepalone...

 

Proszę bardzo :mrgreen: Miło słyszeć, że info pomogło :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj sprawdzałem co się stało że webasto przestało działać. Niestety nic nie zdjagnozowałem konkretnego jedynie to że załącza się tylko pompka obiegu wody i po odpięciu kostki od pompki paliwowej webasta załącza się wentylator w webaście który glośno pracuje i pompka obiegu wody natomiast po wpięciu kostki do pompki paliwowej wentylator w webaście nie uruchamia się. Sprawdziłem również czy dochodzi napięcie do pompki paliwowej mam w kostce dwa styki pod które podłączyłem żarówkę i załączyłem webasto i wygląda na to że napięcie nie dochodzi do pompki. Sprawdziłem bezpieczniki są dobre i na tym zakończyłem moją pracę ponieważ nie wiem co mam sprawdzać i jak. Bardzo proszę o pomoc co może być przyczyną nie załączania się webasta i dlaczego pompka paliwowa nie działa i dlaczego w kostce od pompki paliwowej nie ma napięcia. Za radę z góry serdecznie dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukasz1111, odłaćż aku na noc i z rana podłaćz i zobacz czy uruchomi sie wtedy webasto - powinno przejsc w trym serwisowy, 3 razy sie uruchomi.

 

Wczoraj się okazało że mam jakąs dodatkowa pompe wody i na komputerze ciągle wywala bład " Zwawrcie do masy " ponoc wystarczy ze gdzieś kabelek bedzie naderwany to już bedzie taki bład od tej pompki.

Miał ktos taki przypadek albo o nim słyszał?

 

P.s Ktos mi ostatnio wkrecał, że jeśli chce mieć dogrzewanie wnetrza zrobić to koszt 1,000 a później usłyszałem 2,500 bo trzeba zainstalować dodatkowa pompe.. hehehe

Jestem ciekaw na czym tak naprawde polega ta przeróbka z dogrzewania silnika + wnetrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukasz1111Wczoraj się okazało że mam jakąs dodatkowa pompe wody i na komputerze ciągle wywala bład " Zwawrcie do masy " ponoc wystarczy ze gdzieś kabelek bedzie naderwany to już bedzie taki bład od tej pompki.

Miał ktos taki przypadek albo o nim słyszał?

Okazało się że masz dodatkową pompkę czy okazało się że masz błąd ?

Bo jeżeli masz fabrycznie zainstalowane dogrzewanie wnętrza to ów pompkę masz, a jeżeli masz tylko doaktywowane dogrzewanie wnętrza to ów pompki nie masz i to jest przyczyną Twojego błędu.

 

Różnica pomiędzy fabrycznym dogrzewaniem wnętrza względem dogrzewania silnika, choć było to opisywane na forum już w kilku miejscach - to m.in. dodatkowy elektrozawór, dodatkowa pompka płynu chłodniczego (w komorze silnika) i dodatkowy elektrozawór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam dogrzewanie silnika?

 

Sprostuje sprawe. Mam Webasto Thermo Top Z/C -D.

Zapewne mam bład czujnika temp. zewnetrznej bo znów go urwałem po raz drugi, ale już jest zainstlasowany ( wiem to stad ze poprzednio gdy urwalem byl taki blad po podlaczeniu pc do webasta, tyle ze nie sprawdziłem czy moj problem polegal wtedy wlasnie na bledzie czujnika temp. zew i slabym aku bo gdy wymienilem aku i zostal wykasowany blad zostalo mi tylko zrestartowac webasto czego nie zdarzylem bo poraz drugi urwalem czujnik)

Wczoraj bylem znów na podlaczeniu ale u znajomego i podlaczyl pod głowny komputer ECU auta. Wszedł w opcje dogrzewania/ogrzewania i wyskoczyl blad z numerkiem z przodu 21 i pisalo " zwarcie do masy". Gdy go kasował ponownie wyskakiwał. Wtedy mi powiedział " masz druga pompe wody " i wpomnial ze wystraczy ze w pewnym miejscu bedzie naderwany kabelek to wyskoczy. Niestety nie zajmuje sie on webastem i nie mogł mi już wiecej pomoc . Wpomnial ze ona odpowiada za rozprowadzanie / zamykanie obiegu chyba cos takiego...

Ta druga " pompka " znajduje sie po prawej stronie komory silnika, jest koloru czarnego.

Czyli wskazuje na to ze mam i dogrzewanie wnetrza? Mam wersje bez navi i liczniki z tym samochodem, pilota do webasta nie mam, auto z drugiej reki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.