Skocz do zawartości

Aktywacja webasto w DIS v.44


Yaza

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 269
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

dziekuje za odpowiedz,

nic ale mi sie nie dzieje jak nacisne na tej zakladce "codierung".

jak ja ale wylacze moge wcisnac F2 "FZG Codieren" i zaczyna cos robic.

po jakis 20-30s przerywa i wyskakuje taki blad:

http://images3.bilder-speicher.de/show-image_350-09013018146409.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4.“Wróć do NCS, edytuj profil, podaj hasło (repxet), włącz w FSW_PSW odczytywanie MAN”.

-> wrucilem, do ncs ->profil-> podalem haslo wcisnolen FSW/PSW i ……. Co teraz:( ?

A czy nie powinna być jeszcze zaznaczona (X) opcja FSW/PSW-Manipulieren mit FSW PSW.MAN?

Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż pojawił się jeden co nie wiedział...i zrobił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelałem :D .

 

Zagraj w totka :dance:

BMW KLUB PRZEMYŚL

1 Jeżeli coś może się nie udać — nie uda się na pewno.

2 Nigdy nie kłóć się z głupcem — ludzie mogą nie dostrzec różnicy.

3 Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo — na pewno to zepsujesz.

4 Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie.

5 Niemożliwe jest zbudowanie niezawodnego urządzenia — głupcy są zbyt pomysłowi.

6 Wniosek to punkt, w którym nie masz już siły dalej myśleć.

7 Komputer służy do tego aby ułatwić Ci pracę, której bez niego w ogóle byś nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

podepne sie tu by nie zakładać nowego wątku.

podczas aktywacji webasto ncs-em wyskakuje mi taki błąd

 

 

coapi-1020 can not open file for reading

c:ncs/work/fsw_psw.man

 

plik MAN jest w katalogu work

co robie nie tak?? :modlitwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hejka

 

mam ThermoTop Z/C czyli niby z pompa

 

nawet w inpie aktywowalem ta pompe zeby sprawdzic - bylo slychac takie pyk pyke :)

 

ale teraz pytanko czy jak mam tylko maly komputer w mojej e39 bez tego duzego wyswietlacza MID ze zwyklym radiem business to czy dam rade ustawic godzine itd zeby mi sie webasto uruchamialo ?

 

z gory dzieki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

koledzy mam E90 i tu pytanie nie wiem czy posiada ona dogrzewanie na postoju elektryczne, bo ma funkcję przewietrzania wnetrza

ale ponoć niektóre wersje miały dogrzewanie wnetrza bez tzw. webasto

Czy ktoś z was o tym słyszał, w E90 i E60 ponoć taki patent był przynajmniej tak mówi serwis w krakowskim M-cars;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Witam.Gdzie mam sprawdzic czy mam ThermoTop Z/C? Pozdrawiam

 

 

Pod maską na naklejce z napisem WEBASTO.

 

Tylko czy w 2 litrowych dieslach nie wsadzali przypadkiem dogrzewacza elektrycznego ??

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Was i liczę na pomoc.

 

We wtorek u kolegi próbowaliśmy aktuwować webasto (dogrzewanie kabiny) i się niestety nie udało (postepowaliśmy zgodnie z instrukcją). Auto to E39 z 2,0 dieslam z początku 2000 roku. W/g naklejki jest tam webasto Z/C, tyle że jest mały komp, ale radio profesional.

 

Akurat to, że się zabieg nie udał, to jeszcze nic. Po wszystkim zrobiło się tak, że cały czas wiatrak dmuchawy się kręci na maksa. Nawet po wyłączeniu zapłonu.

 

Dziś próbowaliśmy powrócić do ustawień poprzednich i też nie wiele to dało. Musieliśmy aku odłączyć, bo wiatrak cały czas kręci. W INPA nie wyłapuje błędów.

 

Może ktoś ma jakieś sugestie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was i liczę na pomoc.

 

We wtorek u kolegi próbowaliśmy aktuwować webasto (dogrzewanie kabiny) i się niestety nie udało (postepowaliśmy zgodnie z instrukcją). Auto to E39 z 2,0 dieslam z początku 2000 roku. W/g naklejki jest tam webasto Z/C, tyle że jest mały komp, ale radio profesional. Akurat to, że się zabieg nie udał, to jeszcze nic.

 

Żeby funkcja dogrzewania kabiny działa w pełni musi być element do jej uruchomienia a do tego potrzebny jest minimum mid na którym da się zaprogramować czas włączania webasta

 

radio nie ma tu nić do rzeczy

 

piszesz mały komp czyli jaki wedle ciebie ??

 

Po wszystkim zrobiło się tak, że cały czas wiatrak dmuchawy się kręci na maksa. Nawet po wyłączeniu zapłonu.

 

Dziś próbowaliśmy powrócić do ustawień poprzednich i też nie wiele to dało. Musieliśmy aku odłączyć, bo wiatrak cały czas kręci. W INPA nie wyłapuje błędów.

 

Może ktoś ma jakieś sugestie???

 

być może to zbieg okoliczności ale zacznijcie od sprawdzenia jeża to powinno wyjaśnić kręcenie wiatraka

 

o samym jeży jest masa info na forum :search:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpal NCS. Zapłon - 1. Załaduj profil expert. F1,F3,E46,IKE. Odpal sobie w tle jakiegoś totalcmd. przejdz do katalogu WORK w katalogu gdzie zainstalowales NCS. Skopiuj FSW_PSW.TRC do FSW_PSW.MAN. Weydytuj plik MAN, znajdz standheizung, zmień na active. Wróć do NCS, edytuj profil, podaj hasło (repxet), włącz w FSW_PSW odczytywanie MAN. OK. Potem F6, Code Car. Prościej nie umiem Ci napisać. Nie znajdziesz standheizung - to masz za stare skrypty w ncs. Zepsujesz - nie płacz :mrgreen:

 

 

Witam

 

Dzisiaj odblokowałem sobie funkcje. Wszystko przebiegało zgodnie z instrukcja oprócz położenia kluczyka. W pozycji "1" miałem błąd - sterownik nie odpowiednia. Dopiero poszło gdy przełączyłem w pozycje "2". W czasie kodowania mrugały mi światła, ruszały się wskazówki oraz zapalały się rożne kontrolki.

Pozycja "1 u mnie włącza sie tyko radio i odblokowuje się kierownica. W pozycji "2" uruchamia się cala deska i zegary.

 

Czy tak miało być? Nie było żadnych błędów, a na wyświetlaczu pojawiło się dogrzewanie wnętrza. Czy coś skopałem. Auto jeździ normalnie.

 

Niestety webasto nie uruchamia się. Mruga kontrolka, wyświetlony jest napis ze grzanie jest włączone a nic sie nie dzieje.

 

pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.