Skocz do zawartości

ISO: soft PL- lektor+napisy MK3 + MK4


osd

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

jestem nowa i mam następujący problem... na wstepie zaznacze że przejrzałam jakieś dwadzieścia pierwszych stron topiku ale nie udało mi się znaleźć odpowiedzi

 

mój tato zgrał tego softa od OSD, nagrał na płytkę z prędkością 4. po włożeniu płytki zrobił się update po czym wypluł płytkę, kazał poczekać kilka minut itd. wygląda na to że wszystko się robi jak należy, nie występuje error itd ale języki do wyboru to wciąż D lub GB. tata ma MK3, i nie wiem co może być nie tak. Piszecie coś o sofcie 27, ale przyznam się że nie mam pojęcia o co w tym chodzi. Jestem kobietą i nie zdziwie się jak zostanę wyśmiana, ale chce tylko pomóc mojemu tacie:)

 

będę wdzięczna za jakieś uwagi co może być nie tak

 

z góry dzieki

marta

Update trwa zwykle 5-6 minut. Czy podczas wgrywania softu był widoczny pasek postępu?Soft od kolegi OSD jest na 100% ok,coś robicie źle.

Pozdro

http://images.chomikuj.pl/button/Mr.Lova.gif


Na Chomiku mapy 2014,soft spolszczający MK2/3/4 mono-kolor,MK3 z polskimi znakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

siema, powiedz mi co moge robic nie tak, ze nie moge zrobic tak fontow aby sie zmienione wyswietlily... robie polskie znaki i nic, robie cokolwiek w miejsce oryginalnego i po update tylko wyswietla oryginalny znak a nie moj edytowany... co moge robic nie tak???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam moja bunia nie przyjmuje żadnej nagranej płytki z softem, samochód mam od miesiąca i jest to moja pierwsza bmka, prosiłbym o radę jak nagrać te płytę.

Czy musi być na CD czy DVD?

Czy trzeba jakoś specjalnie nazwać pliki, foldery, płytę?

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm... czytam wszystkie poradniki odnośnie nagrywania na płytę i chyba płyta musi się nasywać "NAV-SW"mam racje, bo plik .iso, który musimy nagrać na płytę sie tak nazywa,sprawdzę jak będe miał bunie pod ręką
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z grona świadomych w tym temacie może mi powiedzieć jakie pliki i w jakiej kolejności muszę zapodać żeby spolszczyć moje navi? Czytam ten temat ale gubię się a nie chciał bym czegoś spieprzyć

 

Moje BMW to E46 2004 i ma wbudowane:

S606A NAVIGATION SYSTEM BUSINESS System nawigacji Business

mówiąc inaczej MK4 i wyświetlacz monochromatyczny

 

dobrze gdyby polski podmieniał się z niemieckim bo ang chciał bym sobie zostawić

 

I jeszcze jedno pytanie czy na mojej mono-navi będzie działać mapa:

Pełny obraz mapki na '11 orginalny bez przeróbek - 7GB

http://rapidshare.com/users/PGPM6W/0

 

z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja drodzy koledzy z własnej głupoty weszłem w Inpie w czytnik nawigacji i chciałem sprzawdzić oprogramowanie i teraz ma na monitorze po polsku napisane proszę włożyć dysk z oprogramowaniem, zastanawiam się teraz co mam zrobić z tym? Czy mogę wgrywać soft obojętnie jaki czy powinienem coś innego zrobić, chciałbym również podziękować wszystkim którzy włożyli wkład w tym temacie bo przeczytałem cały wątek i naprawdę ludzie tacy jak Sting, osd, cX3, yazo, mrLova darecki i inni bezinteresownie pomagają i udostępniają swoje ciężko wypracowane programy, to jest po prostu niewiarygodne że są tacy ludzie, ja na swoim przykładzie pamiętam jak jakieś 8 miesięcy temu zapłaciłem kolesiowi 300 złotych za zmianę języka menu i lektora navi po polsku i dostałem płytkę mapy Polski na 2010 rok a pewnie to jakaś starsza mapa bo wiele ulic u mnie w mieście się zmieniło a ta mapa tego nie ma, to jest szok dla mnie że mogłem się z waszą pomocą pomęczyć i zrobić to samemu ale teraz kiedy nie mam wyboru bo facet który robił mi to wszystko i wziął kasę już się na mnie wypiął, bo dzwoniłem do niego i o dziwo pamiętał mnie jak był u mnie robił mi to wszystko, podczas rozmowy nie wiedział co z tym fantem zrobić, tłumaczył ja mieszkam 300 kilometrów stąd i to daleko a jak przedstawiłem mu problem to nie za bardzo wie jak to zrobić i mówi muszę zadzwonic do znajomka z Krakowa on napewno wie i kazał mi oddzwonic za pół godziny i co za pół godziny dzwonię nie odbiera, dzwonię za dwie znowu cisza, napisałem SMS ale facet ma mnie teraz w dupie. Ja chciałem tylko by mi wysłał tą płytke z softem i po sprawie ale tak właśnie robią z nieznającymi tematu klientami, ale po przeczytaniu wszystkich postów doszłem do wniosku co tam gorzej już być nie może i muszę to opanować sam, dlatego prośba o podpowiedź co mam teraz robić z takim stanem rzeczy jaki u mnie jest czy mogę wgrywac soft obojętnie jaki czy coś innego mam zrobic może wyłączenie aku coś pomoże?

Bardzo dziękuję wszystkim za podpowiedź. Pozdrawiam Mario.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako nowy na forum chcialbym najpierw sie przywitac i przeprosic jesli takie pytanie juz gdzies bylo.

Moje pytanie/prosba moze wydac sie dziwne ale poszukuje update do swojego MK4 (aktualny soft to 30) tyle ze nie chce poslkiego jezyka (daje sobie rade z angielkim). Czy moglibyscie mnie naprowac na link z kad moglbym zassac najnowszy update i czy trzeba isc w jakiejs kolejnosci czy odrazu moge zarzucic najnowszy i uda sie zainstalowac??

Poki co sciagam mapy Hight 2011 ktore mam nadzieje pojda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Wgralem sobie polki soft od mr lova,nastepnie sciagnelem mape z 2010/2011 i jest problem poniewaz gdy tylko wjade w droge ktora jest na mapie w kolorze takim szarym to odrazu wywala mi ze nawigacja niemozliwa,chociaz widac ze droga jest na mapie,mimo to mowi ze poza obszarem mapy.Jest na to jakas rada??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale po przeczytaniu wszystkich postów doszłem do wniosku co tam gorzej już być nie może i muszę to opanować sam, dlatego prośba o podpowiedź co mam teraz robić z takim stanem rzeczy jaki u mnie jest czy mogę wgrywac soft obojętnie jaki czy coś innego mam zrobic może wyłączenie aku coś pomoże?

Bardzo dziękuję wszystkim za podpowiedź. Pozdrawiam Mario.

Jeśli masz dalej problem to pisz na PW - spróbujemy zaradzić. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja drodzy koledzy z własnej głupoty weszłem w Inpie w czytnik nawigacji i chciałem sprzawdzić oprogramowanie i teraz ma na monitorze po polsku napisane proszę włożyć dysk z oprogramowaniem, zastanawiam się teraz co mam zrobić z tym? Czy mogę wgrywać soft obojętnie jaki czy powinienem coś innego zrobić, chciałbym również podziękować wszystkim którzy włożyli wkład w tym temacie bo przeczytałem cały wątek i naprawdę ludzie tacy jak Sting, osd, cX3, yazo, mrLova darecki i inni bezinteresownie pomagają i udostępniają swoje ciężko wypracowane programy, to jest po prostu niewiarygodne że są tacy ludzie, ja na swoim przykładzie pamiętam jak jakieś 8 miesięcy temu zapłaciłem kolesiowi 300 złotych za zmianę języka menu i lektora navi po polsku i dostałem płytkę mapy Polski na 2010 rok a pewnie to jakaś starsza mapa bo wiele ulic u mnie w mieście się zmieniło a ta mapa tego nie ma, to jest szok dla mnie że mogłem się z waszą pomocą pomęczyć i zrobić to samemu ale teraz kiedy nie mam wyboru bo facet który robił mi to wszystko i wziął kasę już się na mnie wypiął, bo dzwoniłem do niego i o dziwo pamiętał mnie jak był u mnie robił mi to wszystko, podczas rozmowy nie wiedział co z tym fantem zrobić, tłumaczył ja mieszkam 300 kilometrów stąd i to daleko a jak przedstawiłem mu problem to nie za bardzo wie jak to zrobić i mówi muszę zadzwonic do znajomka z Krakowa on napewno wie i kazał mi oddzwonic za pół godziny i co za pół godziny dzwonię nie odbiera, dzwonię za dwie znowu cisza, napisałem SMS ale facet ma mnie teraz w dupie. Ja chciałem tylko by mi wysłał tą płytke z softem i po sprawie ale tak właśnie robią z nieznającymi tematu klientami, ale po przeczytaniu wszystkich postów doszłem do wniosku co tam gorzej już być nie może i muszę to opanować sam, dlatego prośba o podpowiedź co mam teraz robić z takim stanem rzeczy jaki u mnie jest czy mogę wgrywac soft obojętnie jaki czy coś innego mam zrobic może wyłączenie aku coś pomoże?

Bardzo dziękuję wszystkim za podpowiedź. Pozdrawiam Mario.

 

jesli masz mk3 to powinienes sprobowac v17 (v17.1 cd key) (gdzies w tym watku jest link ) a napewno jest na chomiku ktoregos z kolegow ewentualnie v27 , jakos te dwa softy naprawialy czytnik po nie udanych akcjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

mam mkIV monochromatyczna (strzałkowa navi)

próbowałem wgrać soft... po ok 12min niezmiennego komunikatu w stylu CD-ROM insered one moment please (mam dvd i wsadziłem dvd) stwierdziłem że chyba się zawiesił bo nie było żadnego paska postępu tylko w/w tekst więc przerwałem proces no i teraz efekt jest taki że:

-mam uboższe menu mogę wybrać audio/temp outside/settings/monitor off

-dvd w bagażniku działa ale nie pali się czerwona dioda power (a wcześniej paliła się)

nawet jak wrzucam dvd z mapą to mieli mieli ale na radiu tak jakby nie widział odtwarzacza dvd bo nic się nie dzieje

 

nie reaguje na włożoną płytę z softem :(

odtwarzacz dvd wyciągnąłem, odłączyłem, odłączyłem nawet aku na 30min ale najprawdopodobniej po prostu namieszałem z softem i teraz nie ma komunikacji dvd z radiem :/

czy ktoś może coś poradzić ?

 

ps.

przeczytalem "parę" stron tego wątku i jedyne co podobne to znalazłem że komuś świecił się ekran tak jakby się zawiesiło i podane zostało żeby zrestartować to INPA, jak to zrobić ? bo już nie chce czegoś spieprzyć bardziej niż jest,

w przeciwieństwie do tamtego mi radio działa ale jest wykastrowane z wielu innych opcji tak jakbym zrobił downgrade tylko że nie mogę wgrań innego softu bo radio jakby nie odczytywało odtwarzacza dvd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Na początku chciałbym podziękować wszystkim kolegom którzy poświecili swój czas i wiedzę na opracowanie materiałów dotyczących navi oraz udostępnili innym userom softy (zwłaszcza koledze duniek z którego chomika ściągnąłem to co potrzebowałem) :cool2: :cool2: :cool2: Update udał się od pierwszego strzału :8)

 

Zależało mi na 3D, aktualnej mapie oraz punktach typu stacje benzynowe, radary itp.. Odniosłem 2/3 sukcesu :wink: tzn mam 3D i nowa mapę z fotoradarami.

 

Więc pytanie: jak mam włączyć te dodatkowe informacje (np radary)? Bo nie umiem :oops:

 

BTW, Soft OEM V30 - będzie dobry?

Pozdrawiam

Alek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przeczytalem pol tego tematu ale i tak nie wiele z tego rozumiem, wiec wyjasnie sytuacje od swojej strony i moze uzyskam pomoc ze strony kogos zyczliwego, a wiec sytuacja wyglada tak:

Vin mojego samochodu mowi, ze posiadam na wyposazeniu:

S606A NAVIGATION SYSTEM BUSINESS System nawigacji Business

 

z tylu w bagazniku mam zmieniarke na 6 plyt ale to pewnie od radia i oprocz tego mam DVD GPS, ktore wyglada dokladnie tak samo jak to:

http://allegro.pl/bmw-nawigacja-mk4-i1575170627.html

 

ale jesli chodzi o jej monitorek w srodku to wyglada on tak:

http://imageshack.us/photo/my-images/130/img0178zm.jpg/

 

wiem ze na tym zdjeciu praktycznie nic nie widac, ale chodzi o ten monitorek malutki z nawigacja strzalkowa,

 

czy moglby ktos mi powiedziec czy to jest zestaw MK4 czy jaki ? i jak spolszczyc menu tego sprzetu bo obecnie mam ustawiony na angielski, chociaz dobrze znam ten jezyk to jednak lepiej by wygladal polski, i oprocz tego jaka mape tam wgrac najlepiej ? Wgralem tam jakis soft do navi strzalkowej od Duniek z jego chomika, wszystko idealnie sie zainstalowalo, ale oprocz aktualizacji to dalej wszystko jest po angielsku, wiec co najlepiej tam wgrac?

 

 

EDIT 1:// Sprawdzilem w swojej navi, pisze ze mam MK4 ale monochrom, dokladnie podaje tak: 4-2/00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem polski soft z chomika Mr.Lova wszystko fajnie po polsku ale nie potrafi wyszukać satelity GPS w menu serwisowym test sensorów pisze satelity GPS 00 Status GPS Szuka satel., w GPS-Tracking info wykazuje mi dostępnych satelit 8 ale nie potrafi się połączyć nie wiem jak było wcześniej bo nie miałem mapy. Gdzie szukać rozwiązania może ktoś by coś poradził moj czytnik to mk3 w ustawieniach pisze SW 3-1/70 z góry dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Udostępniam soft (v10.01) zmodyfikowany przeze mnie, może nie do końca dopieszczony ale stabilny. .....

 

w razie problemów (?) soft V32_OEM (10.00): http://www.megaupload.com/?d=IP0KD0O0

 

Powodzenia

 

Podłączyłem sobie ten pobrany plik pod DeamonTools w Windowsie i widzę tam katalogi Mk2 , Mk3. Pod Mk4 nic nie widzę......Czy te spolszczenie będzie działało również na MK4 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post przez slawomir78 » Pią Maj 27, 2011 10:04 pm

 

cX3 napisał(a):Udostępniam soft (v10.01) zmodyfikowany przeze mnie, może nie do końca dopieszczony ale stabilny. .....

 

w razie problemów (?) soft V32_OEM (10.00): http://www.megaupload.com/?d=IP0KD0O0

 

Powodzenia

 

Kolego, czytaj ze zrozumieniem, ten link jest do softu OEM, czyli dokładnie takiego samego jakiego teraz używasz. Link do spolszczonego jest w tym samym poście.

a znajdziesz tam 3 pliki ze spolszczonym softem: z logo i sky OEM, X3 i górki, oraz BMW i górki

w poniższym linku są 3 pliki

http://chomikuj.pl/cX3/zachomikowane

coś mi się tam popieprzyło z tymi hasłami ale jest jak jest. pass1: cX3 pass2: navi

Soft OEM jest podany jakbyś miał problem, miał oddać auto do serwisu na naprawę gwarancyjną (ja tak miałem) bądź chciał sprawdzić softy spolszczone. Ponieważ wszystkie mają ten sam numer (1001) a zmiana softu może się odbyć tylko kiedy numer nowego różni się od starego, to pomiędzy wgraniem 2 spolszczonych wgrywasz soft OEM, chyba, że chcesz się pobawić i hexedytorem zmienisz ich numer.

Podłączyłem sobie ten pobrany plik pod DeamonTools w Windowsie i widzę tam katalogi Mk2 , Mk3. Pod Mk4 nic nie widzę......Czy te spolszczenie będzie działało również na MK4 ?

Kolega ja spojrzysz na moja stopkę to zobaczysz jeżdżę X3 E83 z 2009 roku i to prawie od początku na moim sofcie, bo mnie wkurzało szwargotanie w głośnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściągnąłem już przeróżne softy i nie mogę sobie spolszczyć

 

mk4 z monochromatycznym wyświetlaczem (strzałkowa navi)

czy jest do ściągnięcia spolszczający soft navi strzałkowej (proszę o link)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Jakiś czas temu wgrałem do mojej nawigacji MK4 oprogramowanie V32 od Yaza z trybem nocnym i polskiem jezykiem.

Kilka dni temu zacząl się u mnie problem z wbudowanym telefonem. Jak z niego korzystam to blokuje mi radio, zmieniarkę i kaseciaka. Musze wyjmować bezpiecznik żeby od nowa zaczęło działać.

Według opini fachowców naprawe powinienem zacząc od wgrania aktualnego oprogramowania bez korekt (najlpeiej oryginalne).

Ma ktos może link do takiej wersji?Zwykłe angielskie V32 na MK4?

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.