Skocz do zawartości

[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady


MeWho

Rekomendowane odpowiedzi

lucadore widze że Ty jesteś normalny gość bo umiesz wymieniąc swoje poglądy a posty typu to kup sobie audi to mnie wkurzaja. Jakbym chciał to bym kupił ale wolałem BMW. A skrzynka jest juz naprawiona tylko teraz czekam na włożenie konwertera i włożenie jej na miejsce. Koszt szacowany to w okolicy 4 tys. Popaliły sie wszystkie tarczki czooorne jak smoła, konwerter do regeneracji oddany do holandii, pompa sie zatarła od opiłek a olej w skrzyni był w metaliku :D:D A gość mowił że i tak ta skrzynia dużo wytrzymała jak na 250 tys i dopiero pierwszy raz było do niej zagladane. No i to tych co maja te automaty jezeli wam trzyma oborty po odpuszczeniu nogi z gazu a powinny spadac do ponizej tysiąca tak jakby w manualu wysprzeglil bieg no to nie zakłada wam lock up'a (i skrzynia pracuje z obortami silnika na w pół sucho) więc radze wam zajrzyjcie do niej bo już pada powli sprzęgło. Pozdrawiam

Wizyta na stacji benzynowej - 300 zł

Zakupy w sklepie motoryzacyjnym - 1000 zł


Jazda BMW - bezcenne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 949
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No i to tych co maja te automaty jezeli wam trzyma oborty po odpuszczeniu nogi z gazu a powinny spadac do ponizej tysiąca tak jakby w manualu wysprzeglil bieg no to nie zakłada wam lock up'a (i skrzynia pracuje z obortami silnika na w pół sucho) więc radze wam zajrzyjcie do niej bo już pada powli sprzęgło. Pozdrawiam

 

witam,

 

zapytam jeszcze raz jak powinno byc?

 

jezeli odpuszcze noge z gazu to rozumiem ze nie powinno trzymac obrotow tylko spadek do ponizje tysiace?

 

jesli cos pokrecilem to mnie popraw prosze, bo jest juz pozno i moglem zle zrozumiec:)

 

pozdrawiam,

darek

[500 656 500] sprzedam nr - starter GSM idealny dla salonu BMW - 608 BMW BMW czyli 608 269 269
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest ok, jak zdejmuje noge z gazu obroty spadają a skrzynia sobie redukuje i wyhamowuje auto..

 

heh a co do audi, to sam przymierzałem sie do tego auta,

najpierw myślałem o A4 ale w śrdku dla mnie ciasne choć bryłe ma ładną,

za to a6 jakoś mnie nie przekonuje, co do awaryjności to się psują również jak inne auta,

teraz szukam e39, ale trudno znaleźć coś sensownego, tym bardziej ze mam sprawne dobre auto,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez spada, wiec wszystko w normie - dzis sprawdzilem ale przy niskiej predkosci bo wczesniej nie zastanawialem sie nad tym bylo to naturalne:) pozniej sprawdze powyzej 140 km/h

 

pozdrawiam,

darek

 

ps. jak u mnie wymienialem olej w skrzyni to nie bylo zadnych opilkow metalu i olej nie byl "spalony" a skrzynia przed wymiana jak i po zachowuje sie tak samo - plynne zmiany przelozen, zadnych szarpniec - auto nie "katowane" no i oczywiscie bez chipowania:)

Edytowane przez darcik
[500 656 500] sprzedam nr - starter GSM idealny dla salonu BMW - 608 BMW BMW czyli 608 269 269
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze jeszcze raz może mi sie uda wyraźniej :)

A więc jeśli jedziemy sobie np 140 km/h na 5 biegu i zdjemiemy noge z pedału gazu obroty powinny spasc do poniżej 1 tysiąca ( do takich jak sobie cyka na wolnych) bo jesli wam trzyma obroty ( takie jakbyśmy dalej trzymali noge na na pedale gazu) no to skrzynia nie zakłada lock up'a i pracuje razem z obrotami silnika co powoduje prace na pół sucho i scieranie sie elemntów skrzyni co dalej powoduje powstawanie opiłkow metalu które zbierają sie na magnesach koło filtra sam filtr też sie zapycha, zapycha sie pompa oleju, która nie stety jest łączna z obudową skrzyni ( z kawałkiem obudowy) i jest w sumie droga bo 600 zl. A wszystko spowodwane przez konwerter!! który daje za słabe ciśnienie oleju :) Mam nadzieje, że zrozumiecie :) ale cieżko to słowami tak ładnie napisać

 

A co do audi to A4 jest małe, A6 sedan wygłada jak syrena ja sam sie śmieje, że właśnie w naszej poczciwej syrence inżynerowie z audi znaleźli natchnienie :) A6 kombi wygląda jak nysa (coś podejrzanego?? :) ), ale i model ŻULA yyy ŻUKA zwal sie A6 :D tak więc AUDI odpada :) pozdrawiam

 

A znaleść ładne E39 jest trudne jak znaleść dobra kandydatke na żone :)

Wizyta na stacji benzynowej - 300 zł

Zakupy w sklepie motoryzacyjnym - 1000 zł


Jazda BMW - bezcenne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znaleść ładne E39 jest trudne jak znaleść dobra kandydatke na żone :)

 

analogia jak najbardziej sluszna :twisted2:

 

tez bywaja z roznym "wyposazeniem" z roznym "przebiegiem" moga byc po liftingu i tuningu:) z mniej lub bardziej bogata "historia"(...) mysle ze mozna by mnozyc przyklady hihi..

 

no i przypomina mi sie takie stwierdzenie dt. Kobiet... "te fajne nie sa wierne a te wierne nie sa fajne" moze per analogia "te e39 fajne nie sa tanie a te tanie nie sa fajne":)

 

pozdrawiam,

darek

 

ps. mam nadzieje, ze zadnej Kobiety nie urazilem bo nie to bylo moja intencja... [sam nie mam zony moze dlatego sie z tego smieje]

[500 656 500] sprzedam nr - starter GSM idealny dla salonu BMW - 608 BMW BMW czyli 608 269 269
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze jeszcze raz może mi sie uda wyraźniej :)

A więc jeśli jedziemy sobie np 140 km/h na 5 biegu i zdjemiemy noge z pedału gazu obroty powinny spasc do poniżej 1 tysiąca ( do takich jak sobie cyka na wolnych) bo jesli wam trzyma obroty ( takie jakbyśmy dalej trzymali noge na na pedale gazu) no to skrzynia nie zakłada lock up'a i pracuje razem z obrotami silnika co powoduje prace na pół sucho i scieranie sie elemntów skrzyni co dalej powoduje powstawanie opiłkow metalu które zbierają sie na magnesach koło filtra sam filtr też sie zapycha, zapycha sie pompa oleju, która nie stety jest łączna z obudową skrzyni ( z kawałkiem obudowy) i jest w sumie droga bo 600 zl. A wszystko spowodwane przez konwerter!! który daje za słabe ciśnienie oleju :) Mam nadzieje, że zrozumiecie :) ale cieżko to słowami tak ładnie napisać

 

 

A znaleść ładne E39 jest trudne jak znaleść dobra kandydatke na żone :)

 

Sory Ale ten wywód jest nie do przyjęcia wiec Albo :

1.jadąc 140 puszczasz gaz i skrzynia śmiga na jałowym i jest ok ???

2.jadąc 140 puszczasz gaz obroty 2300Rpm i skrzynia pracuje na sucho ??

to powiedz mi co steruje smarowaniem( skrzyni biegów może wychylenie dźwigni gazu ???

pompa olejowa w skrzyni pompuje cały czas czy na wolnych czy przy 4.000 rpm

za smarowanie poszczególnych sekcji skrzyni sa zawory*(strownik*) odpowiedzialne i to w efekcie może prowadzić do zniszczeń wewnętrznych skrzyni ASB.

o innych wyczynach które to prowadza spustoszenie w ASB pewno wszyscy wiedza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce sie kłócić jutro odbieram BMW i się dokładnie zapytam może popełniłem błąd i jest odwrotnie że jak spadają wtedy jest źle, poprstu czeski błąd. Jutro bede wiedział wszystko. Dzisiaj już śmigałem nia przez moment i jest lala :D Tylko mi sie urwało takie ciegno przy wachaczu regulujące wysokość lamp :( kurde ciekawe czy dostane to w ASO

Wizyta na stacji benzynowej - 300 zł

Zakupy w sklepie motoryzacyjnym - 1000 zł


Jazda BMW - bezcenne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak już wiem jak to powinno być. A więc tak skrzynia trzyma obroty 50-60km/h poniżej rozpina bieg. Tak wieć jadąc 140km/h bedzie trzymac oborty po puszczeniu nogi z gazu a jadać 40 puścimy noge z gazu i spdana obroty (rozepnie bieg). Pozdrawiam

Wizyta na stacji benzynowej - 300 zł

Zakupy w sklepie motoryzacyjnym - 1000 zł


Jazda BMW - bezcenne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio wymieniłem olej w skrzyni A5S390RGM. Skrzynia jest po niby 157tys moim zdaniem poprawiła się w płynnością w przerzucaniu biegów i zmianie na postoju, a w misce nie znalazłem żadnych opiłków.

:dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
A jaki olej zalałeś kolego? Ile Ci weszło na wymianę, jaki koszt łączny i może zdradź gdzie wymieniałeś :8) ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki olej zalałeś kolego? Ile Ci weszło na wymianę, jaki koszt łączny i może zdradź gdzie wymieniałeś :8) ?

 

Ja jestem drugi raz po wymanie oleju. Kilka miesiecy temu zmieniłem, teraz sie przepłukało i przed wczoraj, u kolegi w ASO zrobiłem wymiane docelową.

Olej dobrany po naklejce ze skrzyni, jednakże nie produkowany i według BMW zastąpiony TL7045. Filtr oryginalny. Weszło 5,5 litra (kolejny raz tak samo). Nie wiem z czego to wynika , czekaliśmy 2 godziny żeby wszystko zleciało. Koszty to 220 PLN kpl filtr uszczelka itp. 35 PLN / litr oleju. 200 PLN wymiana. Zapłaciłem lekko ponad 600 PLN ale wolałem zrobić to w ASO, mam tam magika od skrzyń który napełnia je z wyjatkową pieczołowitością.

 

Zmiana biegów zrobiła sie płynniejsza, natomiast nadal mam lekkie szarpniecie na zimnym silniku , z jeden na dwa. Obawiam sie że tarczki powoli kończą żywota. Na rogrzanej skrzyni objaw zanika całkowicie.

Jeśli okaże sie że za kilka miesiecy ten olej też bedzie spalony (czarny) czeka mnie wymiana tarczek i remont pompy.

 

Póki co rozkoszuje sie jazdą.

 

 

Dzieki Ci GM za "super" skrzynie. :duh:

QUATTRO

Diesel ? No thanks....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce sie kłócić jutro odbieram BMW i się dokładnie zapytam może popełniłem błąd i jest odwrotnie że jak spadają wtedy jest źle, poprstu czeski błąd. Jutro bede wiedział wszystko. Dzisiaj już śmigałem nia przez moment i jest lala :D Tylko mi sie urwało takie ciegno przy wachaczu regulujące wysokość lamp :( kurde ciekawe czy dostane to w ASO

 

Powiedz gdzie naprawiałeś swoja skrzynie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w mieścinie jest magik, naprawił dobrze ale sprzęgło hydrokinetyczne jest do poprawki źle zregenerowali i wraca do holandii na gwarancjii. Ogólnie chłop sie zna i robi aż jest dobrze przez dopłat, czasami ma nawet plecy, ale musi naprawić. Teraz zalał mi skrzynie tańszym olejem żeby sie przepłukało a potem pójdzie już taki jaki powinnien być. I dobrze bo teraz bedzie do wyjęcia znowu sprzegło więc oleju troche wyleje sie.

Wizyta na stacji benzynowej - 300 zł

Zakupy w sklepie motoryzacyjnym - 1000 zł


Jazda BMW - bezcenne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w mieścinie jest magik, naprawił dobrze ale sprzęgło hydrokinetyczne jest do poprawki źle zregenerowali i wraca do holandii na gwarancjii. Ogólnie chłop sie zna i robi aż jest dobrze przez dopłat, czasami ma nawet plecy, ale musi naprawić. Teraz zalał mi skrzynie tańszym olejem żeby sie przepłukało a potem pójdzie już taki jaki powinnien być. I dobrze bo teraz bedzie do wyjęcia znowu sprzegło więc oleju troche wyleje sie.

 

Co to znaczy "tańszy" olej ? W ASO litr kosztuje ok 30 PLN. Nie powinno sie stosować innego bo sie tarczki przypalaja a pompa nie lubi pracy na zimnym, gestszym oleju.

Kolega mi proponował 'Petro-Canada' , nawet za darmo bylebym sie przekonał , ja nie zaryzykowałem..... Wole dmuchać na zimne.

 

Jaki masz objaw ze zle jest zregenerowane ?

QUATTRO

Diesel ? No thanks....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą zostać opiłki i wtedy zostana na filtrze i magnesach. Ja nie mówie że bede jeździł cały czas na tym oleju tylko troche jak sie przepłuka już wtedy zaleje zgodny taki jaki powinnien być. A czym sie objawia źle zregenerowane sprzęgło a tym, że co jakiś czas zadrży budą tak jak to było wcześniej jakby sie na tarke wjechało. A że zaleje na troche to nic sie nie stanie. Potem zaleje syntetyk.

Wizyta na stacji benzynowej - 300 zł

Zakupy w sklepie motoryzacyjnym - 1000 zł


Jazda BMW - bezcenne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w mieścinie jest magik, naprawił dobrze ale sprzęgło hydrokinetyczne jest do poprawki źle zregenerowali i wraca do holandii na gwarancjii. Ogólnie chłop sie zna i robi aż jest dobrze przez dopłat, czasami ma nawet plecy, ale musi naprawić. Teraz zalał mi skrzynie tańszym olejem żeby sie przepłukało a potem pójdzie już taki jaki powinnien być. I dobrze bo teraz bedzie do wyjęcia znowu sprzegło więc oleju troche wyleje sie.

Wizyta na stacji benzynowej - 300 zł

Zakupy w sklepie motoryzacyjnym - 1000 zł


Jazda BMW - bezcenne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mogą zostać opiłki i wtedy zostana na filtrze i magnesach.

 

pytam z ciekawosci - z czego maja niby te opilki zostac?

 

skad ten twoj magik wiedzial, ze sprzeglo bedzie do poprawki? jesli tego nie wiedzial i zalal ci olejem niewlaciwym (tylko dla przeplukania), to jak on zamierzal pozbyc sie calosci tego badziewia ze skrzyni - bez rozbierania skrzyni nie daloby rady, z 9-10l zostaloby w skrzyni ok. 4l badziewia, do tego chcial dolac olej wlasciwy? nie rozumiem

 

masz pewnosc, ze sprzeglo bylo regenerowane w holandii? ile zaplaciles za regeneracje?

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z czego to co zostało w skrzyni, powiedział ze rozbierając ASB nie wyczyścisz jej do końca, dlatego zalewa sie oliwe żeby przepłukać a potem dopiero właściwą. On właśnie dlatego tak zrobił bo powiedział żeby pojeździć i jak bedzie ok sie zmieni oliwe na właściwą. Ale sprzęgło idzie na reklamacje więc dobrze sie stało to za olej nie bede płacił :D A za regeneracje zapłaciłem 1600zł

Wizyta na stacji benzynowej - 300 zł

Zakupy w sklepie motoryzacyjnym - 1000 zł


Jazda BMW - bezcenne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepszej bzdury* nie słyszałem wszyscy co przechodzili przez mękę ASB wiedza ze jest to delikatny towar , ale to co tu usłyszałem : tańszy olej , przepłukiwanie itd to chyba coś nie Halo ??. No ale każdy mechanizator ma swoje poglądy i może za tym wszystkim stoi właściwa diagnoza tylko inaczej sie nazywa w oczach tego czarodzieja ??.

Jak są jakieś uszczerbki mechaniczne i są opiłki to są one widoczne przy otworzeniu skrzyni.

OT

Po naprawie mojej skrzyni weszło chyba 12L oleju.

Przepłukiwanie skrzyni i chodniczki oleju przeprowadza sie pod ciśnieniem a nie podczas jazdy!!!.

Widziałem ze pisałeś ze w twojej skrzyni opiłków brak było, wiec pytanie o opiłki jak mogą sie znajdować w skrzyni?? no chyba ze źle poskładana skrzynia po przepłukaniu może wypluć jakieś opiłki metalowe ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Nie wiem z czego to co zostało w skrzyni, powiedział ze rozbierając ASB nie wyczyścisz jej do końca, dlatego zalewa sie oliwe żeby przepłukać a potem dopiero właściwą. On właśnie dlatego tak zrobił bo powiedział żeby pojeździć i jak bedzie ok sie zmieni oliwe na właściwą. Ale sprzęgło idzie na reklamacje więc dobrze sie stało to za olej nie bede płacił :D A za regeneracje zapłaciłem 1600zł

 

Jaki tańszy olej!!??

Przecież zalecany i jedyny to ETL7045E który kosztuje ok. 20 zł za litr!To co On Ci wlał ! Superol??

Do tych skrzyń wlewa sie TYLKO ETL 7045E i nie ma zamienników.

Zmień "magika" od skrzyń bo niebawem wymienisz skrzynię!!

Aby wymienić cały olej nie rozbiera sie skrzyni tylko wymienia olej dynamicznie.

:norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku jak nie miałem opiłków?? Zgrywasz znawce, a wiesz o tym ze jak pada sprzegło to skrzynia pracuje czasem na pół sucho i elementy ścierają sie i powstają opiłki. To jak mogłem ich nie mieć tym bardziej że zatarły one pompe oleju?? I na magnesach było ich pełno. Powiem tak nie stałem nad nimi i nie patrzylem co robią dokładnie bo jak bedą chcieli Cie oszukać to i tak to zrobią, ale niestety nie mogą. Robią skrzynie od dawna i nawet jak źle zrobią to poprawiają bez gadania, nawet jesli maja mieć plecy na robocie. Jeśli mówicie że zły olej zalali i padnie ASB to mi to naprawią za darmo. Ja się na tym nie znam, a gość ma z tego chleb i ciągle na placu stoją wozy, więc raczej sie zna. Naprawia każda skrzynie multitronic tiptronic steptronic nawet naprawial i DSG i opanował i jeździ do tej pory, więc jest ok.

Wizyta na stacji benzynowej - 300 zł

Zakupy w sklepie motoryzacyjnym - 1000 zł


Jazda BMW - bezcenne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.