Skocz do zawartości

Sylwetka e32


mariusz827

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę Mehow, że nie czaisz tematu. Chodzi o szacunek innych kierowców, wpuszczanie w korkach i takie tam (nie mam łysego łba i dresów, zazwyczaj chodzę w garniturze). Więcej nie napiszę, bo nie chcę Cię obrażać.

 

pozdr

Mariusz

 

respect , szacunek ... to to samo . Samo uzycie tego/tych słów w kontekscie BMW jest właśnie odzwierciedleniem mentalności większości uzytkowników BMW - taka jest prawda . Nie napiszesz że ci się dobrze jeżdzi , nie napiszesz że to przesolidne auto , nie napiszesz że jest bezpieczne ... tylko właśnie napiszesz coś o respekcie - po co to komu ?

 

Swoja drogą , choć baaardzo staram się na drodze być uprzejmym kierowcą to za zwyczaj właśnie jak widzą bume to tym bardziej mnie nie wpuszczą bo juz sobie "swoje" myślą ... to tyle nt respectu przy wpuszczaniu gdzieś tam ...

 

Spojler do bani - takie moje zdanie. Alpina, nie Alpina - do bani.

 

Jedni sie podniecają 750-ka za 1400 blach, a inni dokładką Alpina, która może sobie być brzydka jak noc, ale jest Alpina i za samo to powinno sie ja kochać, a jak komuś sie nie podoba, to sie nie zna. :roll:

 

podobać a wiedzieć czy to org czy też nie , to dwie pary kaloszy

 

CHŁOPIE !!!

Zakładam, że znasz polski. Czytałeś pierwszy wpis !!!?

Kupiłem bmw dlatego, że jest solidne, a e32 dlatego, że jest to auto świetnie zrobione, wiele wybacza i zawsze dowiezie do domu.

Uważam, że takiego trola jak Ty należy banować.

To tyle w temacie Mehow.

 

pozdro dla wszystkich z wyjątkiem gościa "Mehow"

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Widzę Mehow, że nie czaisz tematu. Chodzi o szacunek innych kierowców, wpuszczanie w korkach i takie tam (nie mam łysego łba i dresów, zazwyczaj chodzę w garniturze). Więcej nie napiszę, bo nie chcę Cię obrażać.
Swoja drogą , choć baaardzo staram się na drodze być uprzejmym kierowcą to za zwyczaj właśnie jak widzą bume to tym bardziej mnie nie wpuszczą bo juz sobie "swoje" myślą ... to tyle nt szacunku przy wpuszczaniu gdzieś tam ...

To i ja dorzucę swoje 3 grosze :mrgreen:

Popieram zdanie kolegi @mariusz827 - tak to już jakoś jest, że niekoniecznie buma bo marka, ale buma ze względu na wielkość wymusza na innych nieco inne zachowanie :)

 

Mehow, wsiądź w malucha, przejedź przez miasto - ja kiedyś jeździłem 126p (biły z szybą Alpina - takie nawiązanie do tematu :P ) - jedna przejażdżka przez miasto i mnie krew zalewała! Nie ważne jak blisko skrzyżowania byłem, zawsze znajdzie się ktoś kto uważa że zdąży i wyskakuje mi przed maską, piesi dokładnie to samo. W przypadku motocykla mam ten sam problem co z maluchem.

 

Jednak sytuacja ma się zupełnie inaczej kiedy toczę się bumą, nie gonie po mieście, zwykle nie wychodzę po za 2k na obrotomierzu - tak sobie kulturalnie się toczę i słucham odgłosu silnika :D - ludzie na drodze reagują zupełnie inaczej, czasem obracają się słysząc plumkotanie, ale najważniejsze to to że jeszcze (odpukać) nikt nie wskoczył mi przed maskę (z wyjątkiem jednej kobiety.... zajętej szminkowaniem za kółkiem)

 

W końcu te 2m/5m na drodze musi wzbudzać szacunek/respekt i inne jooouuu :twisted2:

BMW E32 750iA '91 (magia V12 :twisted2: ) & Honda Shadow VT 1100 -custom- chopper

Ex: BMW E32 735i'87, Mercedes-Benz W123 300 D'79, Ford Fiesta '92, Honda VF 750 F'83, Jawa 350'88, Fiat 126p'89, Yamaha RJX 80 SE'87,Motorynka...

:arrow: Schematy E32 :arrow: CERBER -bezpieczeństwo IT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie wiedza o czym pisza Kolezko ale jak na oryginalna B12 to ktos jej pieknie przyciemnil szybki...gratulacje,tak wygladaly auta ,ktore kiedys przewozily margaryne przez Kołbaskowo...albo wszystkie powinny byc ciemne albo zadna.A wracajac do tego spojlera to nie wiem albo zdjecie nie jest wyrazne albo ten spojler nie od tego auta.

 

chlopie,a co mnie obchodza przyciemniane szyby,co??? e32 byly tuningowane przez Alpine,po to,zeby wyroznialy sie z tlumu :mrgreen: Chociazby poprzez zalozenie innego przedniego zderzaka,felg,,zmiane tapicerki i zegarow i oczywiscie zwiekszenie mocy.

Czy ty kolezko kiedykolwiek widziales taka alpinke na zywo????

PS. moze sie wypowie kolega alpin181 ,ktory taka bestylke ciagle posiada :modlitwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o dyskusje na temat tego, jak pieknym autem jest oryginalna i zadbana E32. A nie o wycieczki osobiste i wzajemne obrazanie sie.

Na tym forum dyskutujemy o pasji do niebieskiego smigielka, a nie o tym, kto jest trollem, a kto szpanerem.

Edytowane przez Panfil - BMW Klub Polska

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, co raz częściej największą popularność na tym Forum mają wątki, w których można nawtykać komuś i czyimś samochodom, nie znając się nawet wzajemnie i nie mając pojęcia czym mieszany z błotem pojazd jest. Dla mnie ŻENADA! Do bijących pianę: poświęćcie więcej energii na szukanie odpowiedzi na konkretne pytania, bo śmietnik się tu robi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Banol Ty się już tak moderatorowi nie podlizuj :nienie: :norty: :roll2:

BMW E32 750iA '91 (magia V12 :twisted2: ) & Honda Shadow VT 1100 -custom- chopper

Ex: BMW E32 735i'87, Mercedes-Benz W123 300 D'79, Ford Fiesta '92, Honda VF 750 F'83, Jawa 350'88, Fiat 126p'89, Yamaha RJX 80 SE'87,Motorynka...

:arrow: Schematy E32 :arrow: CERBER -bezpieczeństwo IT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie wiedza o czym pisza Kolezko ale jak na oryginalna B12 to ktos jej pieknie przyciemnil szybki...gratulacje,tak wygladaly auta ,ktore kiedys przewozily margaryne przez Kołbaskowo...albo wszystkie powinny byc ciemne albo zadna.A wracajac do tego spojlera to nie wiem albo zdjecie nie jest wyrazne albo ten spojler nie od tego auta.

 

chlopie,a co mnie obchodza przyciemniane szyby,co??? e32 byly tuningowane przez Alpine,po to,zeby wyroznialy sie z tlumu :mrgreen: Chociazby poprzez zalozenie innego przedniego zderzaka,felg,,zmiane tapicerki i zegarow i oczywiscie zwiekszenie mocy.

Czy ty kolezko kiedykolwiek widziales taka alpinke na zywo????

PS. moze sie wypowie kolega alpin181 ,ktory taka bestylke ciagle posiada :modlitwa:

naipierw przeczyhtaj dokladnie moje posty a dopiero zacznij pisac,wlasnie dlatego sie dziwie,ze oryginalna alpina a ktos przyciemnil tylkoi tylne szyby i wyglada to wiesniacko,w takim wypadku przyciemnia sie tez na drzwiach przednich tylko z wieksza przepuszczalnoscia swiatla ...no ale moze tobie sie tak podoba ,pewnie w twoich stronach taka moda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście w ogóle nie zwracam uwagi na tuningi - wręcz ich unikam - i nieważne kto to tuninguje. U nas łatwo pozbyć się spojlera na byle jakim parkingu (krawężniku)...itd.... ale to nie dlatego tuning mnie nie ciągnie.

 

Uważam że samochód ma to "coś" w sobie albo żaden plastyk tego nie poprawi. Mówię to w odniesieniu do tzw. tuningu optycznego - w przypadku tuningu silnika/mocy to zdarza się że i ja się moczę :D ale za jakikolwiek tuning, dodatkowe "Bi" turbinki itp. nie dam się pociąć... Ba! dla mnie to fajnie wygląda na torze - chociaż uwielbiam wielolitrażowe autka :norty: (mocno żałuję że zdecydowałem się na 735i zamiast 750iL ....)

BMW E32 750iA '91 (magia V12 :twisted2: ) & Honda Shadow VT 1100 -custom- chopper

Ex: BMW E32 735i'87, Mercedes-Benz W123 300 D'79, Ford Fiesta '92, Honda VF 750 F'83, Jawa 350'88, Fiat 126p'89, Yamaha RJX 80 SE'87,Motorynka...

:arrow: Schematy E32 :arrow: CERBER -bezpieczeństwo IT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety jeszcze trochę czasu muszę spędzić w warsztatach żeby moją E32 doprowadzić do takiego stanu jaki prezentują wasze, i o ile tuningi niektóre mi sie podobają to w przypadku mojej buni nie zamierzam nic robić, dokładać żeby wyglądała "lepiej". Marzy mi sie dzień kiedy doprowadzę ją do stanu jaki miała wyjeżdzając z fabryki. Pracuje nad nią już 8 miesięcy przezwycięzając kłody w sylu latanie z gaśnicą tydzień temu bo jakiś debil wstawił gaz na którym nie jezdze od maja czyli od dnia w którym ją kupiłem(takimi kablami nie mam nagłośnienia w domu zrobionego jakimi było zrobione zasilanie do gazu, które poprostu zaczęło sie jarac- juro wyjmuję wogóle instalacje). Myślę że nie ma sie co obrażać nawzajem tylko czerpać przyjemność z jazdy takimi furkami. Wiem że jestem nowy na forum, ale miło sie czyta i pisze że coś sie udało uratować (wczoraj odpaliłem wkońcu webasto, 3 dni temu zrobiłem ogrzewanie). I tak krok po kroku wkładam serce w moją bunie którą kupiłem w stanie agonalnym ale z duszą chcącą żyć(silnika na szczęscie żaden magik nie dotykał). A przy okazji czy warto wracać do automatu( bardzo nieudolna przekładka poprzedniego właściciela na manual której poprawka już kosztowała 600 PLN a do pełni brakuje jeszcze około 1000)? Zostały jeszcze blachy -przednia maska oraz drzwi przednie L+P oraz przegub miedzy wałem a tylnym mostem. To moje małe spostrzezenia na markę którą ukochałem.

Pozdrawiam forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz moje 3 grosze :roll2:

 

ktoś tam pisał respekt-raczej jakieś :?: wrażenie bo E32 jest szerokie dosyć, drogi wąskie i byle "czym" jadę,a ma duże gabaryty,daje taki sam efekt

 

ciemne szybki,hmmm jedyną alpinę w realu widziałem 750 to miała cuś takiego,że "same się zciemniały" pod wpływem słóńca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

faktycznie co niektórzy troszkę odbiegli od tematu

ale żeby temu położyć kres

to tak dokładnie wyglądała oryginana Alpina

http://www.alpina-automobile.com/cms/history/140/b11e32_1.jpg

 

dyskusja miała być na temat sylwetki

więc ja uważam model E32 za coś pięknego

sylwetka ponadczasowa, piękny dźwięk silnika, i to coś nie wiem jakie jest właściwe określenie na to coś

mi się wydaje że zwraca na siebie uwagę bo jest poprostu piękna

i może nie chodzi tu o respekt ale o to że wielu ludzi poprostu zwyczajnie zazdrości nam naszych maszyn

 

pozdrawiam Wszystkich

i nic więcej oprócz prawdziwej radochy z jazdy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczą? Myślę że pukają się w głowę bo jak możemy jeździć w dzisiejszych czasach samochodami 5/2 metry i spalającymi minimum 20 litrów w mieście :twisted: . Niestety większość ludzi uważa że jeździmy starymi dziadkami które zupełnie nie odpowiadają dzisiejszym wymaganiom rynku pod względem gabarytów i spalania. Zapewne nie jeden by sobie takie auto kupił ,ale jego walory przecież "nie są już w modzie :!: " :duh: Co dziwne nawet niektórzy właściciele E38 uważają że posiadać E32 to wstyd (za stary). Prawda jest taka że początkowo niewiele różniło te 2 modele pod względem technicznym. Zresztą sami wiecie jakie jest E32.

Kolejna rzecz że większość E32 ma takie wyposażenie którego nawet nie było w opcjach dodatkowych nowszych samochodów innych marek(np ASC, NIVO,tempomat, klimatronikx2, grzane skóry,poduszki, elektryczne rolety, podgrzewana przednia szyba,itd..), już nie wspominając o standardowym ABS.

Reasumując E32 to piękne auto ale tylko dla kogoś kto nie podchodzi do samochodu jak do czegoś służącego wyłącznie do przemieszczenia się z punktu A do B. Każdy kto stwierdzi ze te auta są brzydkie to albo nie jest fanem motoryzacji albo należy do grupy która wyznaje że dobre są rzeczy TYLKO nowe :?

 

 

Dodam jeszcze że to auto ma w sobie coś takiego , że nie mam ochoty nim szaleć, tylko jak ktoś to już napisał, w mieście nie przekraczam 2tyś obrotów :8) Każdy wyjazd to dla mnie wielkie odprężenie i relaks. Innymi autami to jakoś mnie korci poszaleć :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dyskusja miała być na temat sylwetki

więc ja uważam model E32 za coś pięknego

sylwetka ponadczasowa, piękny dźwięk silnika, i to coś nie wiem jakie jest właściwe określenie na to coś

mi się wydaje że zwraca na siebie uwagę bo jest poprostu piękna

i może nie chodzi tu o respekt ale o to że wielu ludzi poprostu zwyczajnie zazdrości nam naszych maszyn

 

pozdrawiam Wszystkich

 

:cool2: popieram

 

Panowie czepiacie sie przyciemnianych szyb alpina tez przyciemniała szyby wiec to może być przez nich zrobione i nie uważam żeby to było takie wiejskie może akurat tu kiepsko to wygląda ale ogólnie taksówka jest super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i czy sylwetka tej serji nie jest piekna :?:

szkoda tylko ze to jest dzielo modelarza

 

Aleeeeeeeeee

no to ładnie nas zrobiłeś :D mi od początku coś to podejżane było,,

ale nie wiedziałem o co chodzi :mrgreen:

http://img182.echo.cx/img182/3667/bmwx25qo.jpg

Sprzedaje materiał na podsufitki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.